Re: АПРИЛска мама чака сърчице да чуе 2

  • 15 058
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 351
didipeicheva, слушай доктора си и се пази от животни, особено от котки. Знам, че са много опасни за развитието на плода!!!

Колкото до готвенето...нямам избор - детето ми трябва да яде нещо 'истинско'. Сега съм помолила мъжа ми той да сготви. Добре, че умее. Ама "Неволята" го научи - аз съм вегетарианка и така или иначе не мога да готвя с месо, а за него постната манджа става само за гарнитура, та се понаучи милия ми... Wink

sladkish4e, радвам се, че си по-добре!!!

# 271
  • Варна
  • Мнения: 46
zar4e изпълнявам всичко аз пък и постоянно си мия ръцете, а до готвенето аз месо не ям, а мъжа ми без месо не може, т.е. до преди да забременея си хапвах, но сега не мога да го понасям......ям повече зеленчуци и най вече мляко и сирене, а до преди да забременея нито едното ядях нито другото Simple Smile)))

# 272
  • Мнения: 570
Здравейте момичета  Hug
Аз се завърнах от морето. Изкарахме добре, но постоянно се притеснявах дали всичко е наред. В петък преди да тръгнем нали бях на преглед и се видя, че плодния сак е пораснал с 2, 5см и вече е 7,5, но не се видя ембрион вътре. Това е на 14-дневно закъснение. Така се притесних, че вече съм обмислила всички възможни варианти  Flutter
Сега в петък съм пак на преглед  Praynig Praynig Praynig
Иначе за симптомите - почти нямам. Най-често имам болки в корема. Понякога ми се гади, но много леко, а и му хванах цаката. Хапвам нещо и се оправям  Heart Eyes
Иначе се усещам, че по-бързо се уморявам и обикновено следобед ми се доспива.
Искрено се надявам и се моля всичко да е наред с мен и с всички вас  Hug Hug Hug

# 273
  • Мнения: 11
didipeicheva относно котките е прав доктора, но за тези които ходят на вън, тоест уличните котки и необезпьаразитените. Става въпрос за токсоплазмозата, ако се заразиш с нея през първите три месеца предизвкава аборт, ако е в последните месеци на бременноста води до увреждания - най често умствени...много неприятно. Токсоплазмоза можеш да хванеш и от ядене на заразено месо, особено ако не е добре изпечено, тоест леко сурово. Внимавай с яденето на такова по заведения. Заразяването става и от саксия с цвете, ако си взела пръст от двора, или неизмити плодове и зеленчуци. Четох доста по темата, защото цял живот живея с котки, би трябвало да съм изградила имунитет, но ако си имаш коте в никакъв случай не трябва да чистиш тоалетната му, и не му давай никаква човешка храна. Само гранули и специалните котешки консерви. Иначе за бабините дивитини, че ако пипаш котка, ще ти се роди космато бебе - това са глупости. Майка ми мрази котки, не е докасвала такива докато съм била в нея, а аз съм се родила точно такава....хи хих.
И аз се притеснявам понякога, че котето ми е в къщи, но още не мога да му намеря нов дом...а, то никога не е излизало на вън и от малко го тъпча с хапчета...Честно казано божа работа, просто трябва да знаем и да се пазим и най-вече ДА СИ МИЕМ РЪЦЕТЕ!!!

# 274
  • Варна
  • Мнения: 46
pinzi първо ние сме в къща то е навън в двора, аз не ги пипам те са 3 котенца, храна не им давам, нито ги пускам вътре да влизат, изследваха ме и за токсоплазмоза и всичко беше наред, доктора нищо не каза. А за миенето на ръцете аз съм изпаднала в мания да си мия ръцете постоянно имам саксии с цветя но пръстта е купена. И мен ме е страх да не хвана токсоплазмоза.......засега всичко е наред:)))

# 275
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Момичета какво решихте за срещата.
Ще има ли такава и колко от нас ще дойдат. Хайде че време не остана.  Thinking

На мен ми се спи много, а съм на работа до 17.30ч. Едвам гледам в монитора. Вчера като съм се прибрала съм в 18ч полегнах малко и съм заспала с дрехите. Спала съм 15-20 минути и ме събуди телефона. Едвам изчаках до 22ч за да си лекнем и после се събудих в 3  Sad.  

# 276
  • Мнения: 11
    mama_na_Stefi        пиша ти на лични, но ти е препълнена пощенската кутия и не мога да ти изпратя съобщение

# 277
  • Мнения: 38
Добро утро и от мен Simple SmileДа и аз така знам за котките,и въобще животните-трябва да сме по-предпазливи ,и задължително да си мием ръцете на 4есто и плодовете винаги трябва да се мият преди консумация.  На мен ми е наи-гадно сутрин като стана,по4вам да  Sick   закусвам леки неща-препе4ена филиика с 4аи4е,и пак ми е едно смотано..Но пр всеки е разли4но,така 4е тези,които не повръщат,нека да се радват Simple SmileЖелая ви лек и безпроблемен ден Simple Smile     newsm51

# 278
  • Мнения: 3 695
Аз бях от тези невръщащите досега, ама ей на, днес ми се случи.  Sick Гадост! Не ща повече.  Crossing Arms
Иначе ми е ниско кръвното, вероятно и хемоглобина /четох и предполагам, че второто може да предизвиква първото/. Та сутрин ако се возя права в градския транспорт ми причернява, добре че не ми се налага често.  Confused
Та трябва да взема някави мерки в тази посока, че иначе не е добре за бебето, предполагам, че няма да се кръвоснабдява добре.  Sad
Но така си мисля аз, скоро ще се консултирам и с доктор и ще искам да ми пуснат изследвания.  Peace
Междувременно приемам съвети за вдигане на кръвно и хемоглобин.  Rolling Eyes
Приятен ден.  Peace

Последна редакция: чт, 20 авг 2009, 11:28 от tini-mini

# 279
  • Мнения: 1 992
Tini, ето да прочетеш за ниския хемоглобин! Мисля, че ще ти свърши работа! Peace
didipeicheva, да те включа ли в списъка? С какъв термин?
peiota, всичко ще е наред! Praynig

# 280
  • Мнения: 11
А какво ще правим с красотата? Косата - прическата, боята. Кремчетата и другите неща, не всичко е безопасно. Аз си мажа краката с крем от див кестен, че има някакви повърхностни капиляри и май се засилват от жегата, а може и от покачващите ми се кила, но се притеснявам дали няма проблем. Четох уж че няма, даже се препоръчва при бременните, но...съмнението си остава. Вие какво мислите. Купила съм си боя на палете .10 минутната, но не смея още да я сложа...

# 281
  • Мнения: 1 710
Привет!
Аз вчера бях за пръв път на лекар. Доста време чаках, но си заслужаваше. Simple Smile Чух сърчицето, дори видях пулсациите на плода.
На мен ми започна сутрешното гадене, с уточнението, че не се ограничава само до сутрините, а може да ми се догади и през деня, и вечерта, та дори и през нощта. По някой път като хапна нещо ми минава, но има случаи, направо да не мога да погледна храна.

# 282
  • Варна
  • Мнения: 46
marini много ми се иска да ме включиш ама доктора каза 29.03 изчислено по техните методи, но засебе си знам че ще е април не ме включвай, но отначало почнах тук да пиша и сте ми много приятни, нека да мине още време пък да видим какво ще решат докторите.
За нисък хемоглобин яж черен дроб кайсий, за ниското кръвно с което съм и аз докторите разрешават по 1 слабо кафе на ден, но аз това го отказах поради факта че ми става многоооо лошо от него пия повече течности, айрян със сол също вдига кръвното, една чаша топла вода с 1 лъжица захар, също помага изпитано, хапвай си сладко, мен ме влече соленото:))) за друго не се сещам в момента.
Иначе неразположенията са си всеобща болка, чак да повръщам не се е стигало само съвсем в началото, но прилошаванията си ги имам и не всички храни ми понасят

# 283
  • Мнения: 2 401
Здравейте! Simple Smile
И на мен хемоглобина ми е постоянен проблем, през предната бременост бях с нисък и пиех желязо, но не много редовно, защото ми е много неприятно, сигурно и сега ще се окаже така като ми направят изследвания, на всичкото отгоре и детето е с нисък хемоглобин, което сигурно донякъде има връзка с това, че и на мен ми беше нисък през цялата бременост. Надявам се този път да успея да поддържам прилични нива на хемоглобина с храни или някое билково сиропче, че железните препарати са ми изключително неприятни.
А относно козметиката и аз си боядисвам косата и не смятам да спирам, че то и аз вече не си спомням как изглеждах с естествения цвят  Simple Smile, сигурно все пак поне ще разредя процедурите.

# 284
  • Мнения: 126
майчета ,кога се чува сърчицео аз съм  в 6 г.с

Общи условия

Активация на акаунт