Финалът наближава- ОКТОМВРИйче радост ще дарява

  • 9 038
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 641
Ванирка, браво за бебчо е добре Hug Най-хубавото е,че вече ще си почивка и ще пазаруваш на воля Hug Благодаря,че се интересуваш за мен. Аз съм добре. Племенницата ми е на гости, идва с мен в офиса ,помага вкъщи. Абе много добро дете и ме слуша Simple Smile
Норче, да внимаваш с младежите. HugАма и аз ще взема оттам да си почъва мда го тоз младеж Mr. Green
Чоко , браво на твоите госпожици. Все так така да растат Hug
Герчо, хайде честито и да кажеш после как е Simple Smile

# 256
  • Мнения: 432
Хриси,ЧРД с малко закъснение,бъди здрава и щастлива.

Чо-ко браво на дебеланките,да са здрави,пък ще им дойде времето да излязат.

# 257
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Здравейте,момичета Hug
Едва успях да ви прочета,много хубави снимки са пуснали bunsy  и cho-ko,много красиви бременни в тази нашата тема,бре,а зa рисунките на сhip4e нямам думи,страхотни са Peace
Честити покупки на всички!!!
Хриска,честит рожден ден,да си жива и здрава и всичко най-хубаво ти пожелавам,октомври да гушнеш най-здравата и пухкава бебка Hug Heart Eyes
Спирам за сега,че нашата бебка недоволства,лека вечер!!!

# 258
  • Мнения: 5
Здравейте мамчета, аз днес бях в Добрич-продължаваме с покупките, вече си имаме кошарка(синичка, сгъваема на Бертони), няколко чифта дрешки, едно одеалце и една лекичка пелена, както и една залъгалка-биберон, цялата от каучук, взех и малко памперси на Либеро за болницата. След това бях на ЖК, с килограмите се справям ок-един килограм за 1 месец, доки ме похвали, слушахме и тонове на ехографа, защотото с дървената слушалка беше трудничко, тъй като все пак коремната ми сетне е по-дебела и трудно се чува, та видяхме и положението на мъничето, главично си седи, явно му е удобно и доки каза, че не мисли, че би се обърнало, според нея няма място вече и трябва да си седи така Praynig. Малко ме пооплаши с кръвното, беше висока горната ми граница, ама това беше от притеснение явно, нещо инцидентно, защото щом се прибрах у дома го измериха и майка и татко и си беше 120/80, но 2-3 дни ще пия профилактично по едно хапче и в четвъртък ще се кача пак да ми го измери, за да сме споко и май всеки ден аз ще си го меря вече поне по 1 път на ден, за лично спокойствие, защото аз съм с ниско кръвно по принцип и абсолютно никакви симптоми нямах на високо кръвно. Дано не се повтори Praynig. Та това е от нас днес. Иначе сме добре, риткаме си много и така.
Хриси, Ч. Р. Д, всичко най-хубаво-здраве, любов и късмет.
Герчо, интересна придобивка си си харесала, да те радва мн и да ти е мн от полза.
На всички майчета с нови придобивки и хубави резултати от консултациите-честито.
Майчета, имате прекрасни коремчета, снимките са просто прекрасни.
Лекичка и спокойни, приятни сънища, мили момичета. Hug

# 259
  • Мнения: 20
Честит Рожден Ден на рожденничките! Желая им безпроблемен остатък от бременността и много леко и неусетно раждане!  Hug   bouquet  ura
Melly.G Grinning ,какво ше кажеш да си чукнем срещичка? Alexsa_  също предлага да заформим 1.
А относно раждането, ще бъде в Сливен. Новата клиника във Ветрен пак ще бъде с бургаски доктори  Sad  а не бих се оставила за нещо сериозно на тях.
Не пиша на ЛС, защото лимита на кутията ти бил изчерпан, както и на Alexsa_  .

# 260
  • Мнения: 68
Ох най-накрая да се добера  Hug

Днес нарисувах дървото в бебешката стая на Райян.  Flutter Стана невероятно. Утре като довърша ще направя снимки.

Венира аз също ще раждам в МД Варна
За упойките, само ще ви кажа, че като ми сложиха епидуралната първия път възкликнах: "Който е измислил тази упойка, Господ здраве да му дава! Дайте ми още 2 бебета в корема, всичките ще ги родя!" Та, аз съм за  Peace Разбира се, че има и рискове, но болката която изпитвах преди да ми я сложат не искам пак да я усещам  Sick
ЧОКО Много сладко коремчееее, а ти каква си слабичка  Heart Eyes Браво на двете дами! Да са живи и здрави. Много интересно ми изглежда интериора у вас. Прости ми любопитството, но мъжа ти българин ли е?  Embarassed
Герчо, нямам търпение да дадеш отзиви за прахосмукачката! Честито  Hug
Щях още нещо да пиша, но...... отивам да лягам, че утре ме чака дълъг арт ден! Ще ви чета и пиша чак вечерта по това време, дано не сте свършили с новата тема  bouquet

# 261
  • Мнения: 4
Момичета преди малко се върнахме от арената,филмът "Предложението" е мнооооого сладък  Grinning

# 262
  • Мнения: 32
Здравейте мами  Grinning, днес не мога да наваксам с четенето и чак сега се включвам!

Хриска честит рожден ден! Пожелавам ти много здраве, и най - хубавото бебе през октомври!   bouquet

seagirl83 по повод високото кръвно - спри солените храни. На мен ми казаха, че солта предразполага към задържането на вода в организма (което предполага подуването на ръцете и краката) и вдигането на кръвно. Наплашиха ме че ако ям мн солено и вдигна кръвно ще ме вземат в болницата  Praynig  #Crazy (дано не се случва на никой) и сега се мъча да ям всичко безсолно. Може при теб да не е проблема соленото, но не го подценявай. Дано вече да нямаш проблеми с кръвното - стискам палци!  Hug

Аз да ви разкажа, днес вече отидох и пуснах една жалба в НАП срешу работодателя си. Оказа се че последно са ми платени осигуровките за май 2009 и скоро може да не ми плати останалите. Така че надявам се да му направят една проверка и да си понесе последствията, защото заради такива като моя шеф много майки страдат! #2gunfire Спирам да се оплаквам !

# 263
  • Варна
  • Мнения: 199
Венира .. защото е такъв сайта да...
И твоите мъничета ли са тоооооолкова любвеобвилни като Ричи,той е едно подскачащо сърчице,което само раздава любов Simple Smile
Значи и при вас е весело Simple Smile А ще ги махате ли като се роди бебчо?
Ние мислим само персиеца да махнем,ще го дадем на свекито и то само за няколко месеца и после ще си го вземем Simple Smile

Dely87, не си и помисляй да махаш Ричи, приеми съвет от човек с опит..  Simple Smile (ако мога така да се нарека)
Ние си имаме вече едно момченце на 2 години и 10 мес. Когато той се роди през 2006 год. йоркширите вече бяха при нас. Страшно са сладки и са бекрайно любвеоилни! Реално преди да се роди Дени те бяха на мама и на тати бебетата.  Дори спяха при нас на нашето легло нощем.

Когато забременях много се разтревожих как да постъпя с мъниците. Безпокоях се да не му навредят по някакъв начин на бебчо, да не предизвикат у него алергия и т.н..  Все пак сърце не ми даде да се разделя с тях. Дени се роди, а ние с мъжа ми ги изолирахме в съседната стая. Така беше само 1-вия месец и повече не издържах. За този един месец ми се скъса сърцето да ги слушам как вият и плачат от мъка. И така след този един месец двата йоркшира се озоваха отново в леглото ни. Идилията беше пълна! Дени спеше в съседната кошарка, но от време на време, когато коликите бяха нетърпими го слагахме да спи при нас. И така осъмвахме всички - ние с мъжа ми, двата йоркшира барабар с бебо...  Simple Smile

Дени толкова свикна с тях. Реално от бебе са край него, милвал ги е, гушкал ги е... Страшно е привързан към тях и много ги обича.  Дори една от любимите му снимки е - Дени на около 2 месеца легнал в нашето легло, а отстрани до него гушнати двете кученца.

Та мисълта ми е, че не е имало абсолютно никакви проблеми и според мен не трябва да се тревожиш изобщо. Важното е Ричи да е ваксиниран и обезпаразитен. Виж при котетата не знам как стоят нещата. За тях казват, че предизвикват алергии, но доколко това е вярно нямам напредстава.

Слагам снимка, за да видиш двата бонбона.


# 264
  • Варна
  • Мнения: 199
Girl from Ipanema, аз раждах със секцио и ми сложиха спинална упойка. Много съм доволна.
Но като цяло мога да призная, че съм много зле настроена към упойките. Особено към пълните. Преди няколко години се наложи да ми правят операция. Беше с пълна упойка. Какво направи доктора не знам, какво сгреши... но бях 1 седмица в кома. Едва се се осъзнах. Голяма мъка беше. Това беше един от най-кошмарните периоди в живота ми.

Затова, когато раждах Дени (баткото) и ми казаха, че трябва да бъде със секцио - изтръпнах. Поболях се само от мисълта, че ще ми слагат упойка отново. Реално мен изобщо не ме беше страх от операцията, а само от упойката. Преди раждането правих на няколко пъти дълги консулти с анестезиолога. От него рабрах, че спиналната и епидуралната са много по-щадящи от пълната упойка. Е, слава Богу всичко мина добре, но страха при мен така или иначе може би винаги ще остане.  Sad

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 00:57 от venira

# 265
  • Мнения: 20
О, опре ли се до секцио, аз мисля за пълна  упойка, защото мен лично ме е шубе със спинална. Няма да ми понесе пак операционната Simple Smile Инъче предпочитам нормално раждане, освен ако не се наложи секцио. Незнам как повечето мами пожелание лягат под ножа Thinking

# 266
  • Мнения: 1 668
venira , а как се справяхте с хигиената? Аз също съм отгледала иван с куче - имах прекрасна немска овчарка. Миехме лапи всекидневно, къпех я непрекъснато и въпреки всичко дях далече от идеята, че е достатъчно чиста, че да съжителстват заедно... Кучето никога повече не влезе в детската стая (ама тя преди бебо беше склад, та нямаше и навика да ходи там, та стреса не беше особено голям) и контакти между двамата (близки) имаше след като малкия проходи - просто защото вече не можехда ги държа разделени. Малкия дълго време мислеше, че се казва Азра и на вън и двамата се обръщаха на едно и също име  Joy Joy Joy, а и иван до към 2 и казваше кака ми  Joy... Изобщо безценни мигове имам с двамата, но пък с хигиената беше супер трудно ... Иначе Азра си е имала пълните ваксини и я обезпаразитявах много редовно - тоест всичките ми притеснения са били свързани само с това, което може да довлече с козината си отвън, докато е на разходка

Чо-Ко, забравих да те поздрвая... Браво на бебчетата! Само така...

За упойките - аз имам една пълна - операция на уши и една спинална секцио - понесаха ми без проблеми и нямам никакъв страх от тях. Със спиналната имах малко главоболие, но в границата на търпимото, защото аз пия около 0,300 мл вода дневно и тогава се насилих да изпия сигурно двойно, ама съвсем недостатъчно, че да успея да измия ефекта от упойката... Но главоболието не е толкова ужасно и се преживява, още повече че мистериозно изчезва в хоризонтално положение и се появява само във вертикално....

# 267
  • Мнения: 23 460
Оф,кукнах се в 5.00ч.и няма засповане.Как пък все по това време ставам??!!
Гер40,честита покупка,дано си много доволна.Ще разказваш после.
Честити придобивки и на останалите.
Само да ви кажа за упойките: последно ми правиха кратка гинекологична операция с ДИПРИВАН -пълна упойка и съм много доволна.Събудих се,все едно съм спала в пухено легло цяла нощ-свежа и отпочинала.Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 авг 2009, 07:13 от ДесиХ2

# 268
  • Мнения: 101
Добро утро!
Деси, Ако това ще те успокои - и аз се "кукнах" малко преди 6 и много ме е яд на мен - вместо да се наспя като пън преди да се родят, аз ставам толкова рано...Като знам как ще ме мъчи безсънието после...не ми се мисли...здраве да е!

Днес ще се занимаваме със стволовите клетки и cryo-save, че нещо август преполови, мъжо заминава при момчетата на море до края на месеца и като знам началото на септември каква ще е лудница...трябва и батковците да се стягат за училище...

И мен ме е шубе от секциото и си мислех да се пусна с пълна този път...ама като се стигне до там - нямам много опции и най-вероятно, ако не стане с нормалното раждане и без това ще съм с епидурална, така ще стане и този път...

Хубав ден на всички!

# 269
  • Мнения: 27
Ето ме и мен в кукувичия отбор ! Simple Smile
И аз като една видна кукувица се кукнах в 6:15ч. , но похапнах и сега веднага се лепнах пред компа.Аз също ще раждам секцио с епидурална .Така беше и първия път -опитвам се да не мисля за това , но определено не ме е страх от упойката  , а по- скоро от самата операция.
Пожелавам на всички успешен и изпълнен с приятни емоции ден!

Общи условия

Активация на акаунт