ЮЛЧЕТА 2009 - Тема 2

  • 10 595
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 208
напетя, моите шевове паднаха към 25 ден някъде всичките.И аз малко се притеснявах,защото ми бяха казали,че ако до 9 ден не паднат сами да ходя до болницата за да не ми опъват но аз не отидох.Ако нямаш някакъв дискомфорт си трай- ще паднат сами.

Сандра- твоето Кате не ака и моето Кате не ака  Laughing - Ама днес й е ден - трети по ред.Не се притеснявам - наддава си няма болки ,не се напъва,че да има запек.Ако и вие сте така няма страшно.

Гали_89, добре дошла при нас.Това 89 набора ли ти е - ако е така поздравления,че си решила да ставаш мама толкова млада  Hug

Аз продължавам да си държа на моя бейбефон,който ми дадоха мои познати и да не купувам ,нищо че досега нито веднъж не съм чула Катето  Joy ....преди малко слушах някакъв сериал от там  Laughing  Вчера слушах чистотата на полицаите. ooooh! Като си вземем Петя в неделя ще гепна нейния  Peace

# 241
  • Мнения: 603
Здравейте и от мен   bouquet
Да успокоя притесняващите се относно вътрешните шевове, моите си стояха до преди 40тия ден, тогава ходих на преглед и ден преди него почнаха да падат сами, доста късно според мен, но док каза, че всичко е ок и даже дръпна няколко, въпреки че каза че няма да ми ги вади, но е решил да ме улесни човека  Mr. Green няма никакъв проблем да си седят и над 40 дни, всичко е до организъм и до възстановяване, тъй че не се притеснявайте, че си седят още. Аз дори не знам дали са ми паднали всички, може да стои някой и друг, не съм гледала  Crazy но пък вече не ме боли поне.
darka_jivko, като и се беше подсякло дупенцето на малката, изпробвах 4 мазила, ефект = 0, само на Мустела помогна крема Стелактив. Смених и памперса за всеки случай, и ние сега сме с Пуфис, но е време да минаваме на 3ката, че гледам прелива понякога  Crazy След като ни мина зачервеното си мацам пак стария крем против подсичане, че е по - слаб и не е нужно да се маца от Мустелата като проблемът е минал Simple Smile
Бяхме на ортопед преди няколко дни, кратък 10 минутен преглед, всичко ок, вика ни пак 7ми 8ми месец пожелателно.
По повод биричката  beer2 и аз си пийвам всеки ден по една малка, че нали е добре за кърмата, случва се и повече от една понякога, мъжа ми ме базика само, ама аз викам евала на мацките консумиращи бира, нали не е женско питие, ама аз си се кефя Simple Smile
Почвам да се чудя и аз дали да спретна едно море септември като ви чета че се отразява добре, ама си мисля че ще е измъчена работа, но ще видим де, аз мъжо не мога да го преместя и до вилата да идем, че нали сме били в къща и било същото, ама все пак разнообразието му е майката на моменти, но ще се примиря и с това.
Да споделя също, че съм доволна от капките Биогая, или си въобразявам че действат или сме с мн слаби колики  Mr. Green
Мммм май това е от нас за сега, лек ден.  Hug

# 242
  • Мнения: 179
Честити месечинки  bouquet
Гали89-добре дошла при нас  Hug
Леле ние пък си пълним памперса около 7-8пъти на ден , абе на всяко кърмене макс да пропуснем едно.Аз пък се чудя нямали вече да намалява това акане newsm78.И с каката бяхме така то и аз съм така с добър метаболизъм каквото хапна и изхвърлям, но все пак...
Ние  днес бяхме на църква.Отеца каза , че не е важно дали ще е точно на 40ден , а когато спре кръвотечението де факто моето течение спря на 2рата седмица и тогава можело да отида на молитва.Дори може детето да е на 40, но ако не е спряло течението не е хубаво да се влиза.Трябва да се изчака.
За кремчетата се чудя защо копувате Бочко?Здравето е много по добър за тази работа Peace, но явно и на всяко бебче е индивидуално.Виждам че Сърничка е доволна от Мустелата.Ние с каката веднъж ни се случи да има проблем с дупето и Мустелата въобще не ни помогна тогава от толкова много мазела разбрах, че за нас Здравето е незаменим.
Хубав ден на всички  Hug

# 243
  • Мнения: 140
Благодаря на всички за отговорите, сега съм по-спокойна. Въпреки това реших да отида другата седмица да ме види доктор, пък тя ще каже дали да се махат или да чакам  Peace

Сандра, не се притеснявай ако бебо ака само веднъж на ден, и нашия е така. Доки каза, че е притеснително ако не  ака повече от 2-3дни!

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 15:32 от napetia

# 244
  • Мнения: 603
дейзи$, пробвах Здраве, Бочко, Бюбхен и Судокрем, не помогна нито един, може пък да е било от жегата или от Памперс, така и не се разбра, иначе и на мен ми се иска да мажа с нашенски кремчета че са по - леки като Здраве или Бочко, и сега плескам от Бочкото като ни е чисто дупенцето  Peace ох аз съм се зачела със скучен учебник в едната ръка и бира в другата  Mr. Green направо ще заспя, а Поли ми е на разходка с баба си, вече 3 часа ги няма, и аз се възползвам уж да уча.

# 245
  • Мнения: 1 054
Аз пък да се включа за кремчетата за дупе... ами ние не ползваме.. Никакво...  Thinking  До сега дупето дори не й се е зачервявало пък за подсичане дума не може да става. В болницата с нищо не я мажех (защото ми я дадоха да си седи при мен пък аз нямах) и откакто сме се прибрали продължавам така. Педиатърката дойде като ни изписаха и я питах дали да я мажа със Здравето дето бях купила и тя каза, че тоя крем ще "смъкне нежната й кожа, няма смисъл да се мъчи". Стана ми чудно ама не я мажа с нищо и до днес... дано нямаме проблеми. Мажех я след баня със зехтин, защото и педиатърката и бабите настояваха, но днес купихме Мляко за тяло на Себа Мед и започвам от довечера с него.

Шевове имам само вътрешни отвън съм лепена и затова нямам какво да посъветвам   bouquet Добре дошли на августинките дето станаха юлки  Hug Багънце, радвам се да ви видя!   bouquet
За нааканите пампи... ами за всяко кърмене като сменям все си е наакан Simple Smile Даже някои... "преливат"  Laughing Ама то детенце си трае и си спи... от де да знам точно кога ака.. като чуя сменям, иначе си седи акана и по 3 часа Rolling Eyes Ползвам Пуфис и съм доволна.. до сега 1-2 да са пуснали. Докато бяхме на Памперс доста по-често я преобличах, защото беше напишкана Rolling Eyes

# 246
  • София
  • Мнения: 121
Ехе, А4 Честито! Мисля , най - удачно е да кажа ще почерпиш Wink Mr. Green
И аз кърмя навън с пелена, одаелце - каквото имам под ръка. Сама или с компания Grinning Все още ми е малко странно, но ще свикна.
НелиР, понеже виждам, че си в на ти със счетоводството, да питам- третият болничен веднага след 42 ден ли трябва да се представи заедно с останарите документи или могат дасе забавят?
Сандра и Линет - страхотни са ви момичетата Heart Eyes
И аз вислех да питам за кенгуру защото този слинг ме изнервя тотално - не е произведен за мен и това си е. СЪщо ми препоръчаха на Baby Bjorn, сега ще търся начин да го поръчам.
Сиси иДжиджи  - блазя ви и весело изкарване.
Фелисити, ох , не е лесна твоята.. стискав ти палци скоро да имате спокойни дни и нощи.

Чесит рождн ден на Йоан със огромно закъснение  Heart Eyes Heart Eyes да е послушен и разумен батко Heart Eyes
Добре дощла на адашката  bouquet

Да ви кажа забелязайх нещо - когато преминаваме или по-точно преодоляваме лактационните кризи освен, че бебето суче по-често, гърдите ми няколко дни изведнъж стават твърди и много напрегнати и Цвети повръща повече . Незнам дали имат връзка тези неща , но така се случва.
Захраването щее след 6 месец с доколкото мога от сега замразени домашни плодове и зеленчуци.

# 247
  • Русе
  • Мнения: 57
  bouquet            ПРИВЕТ И ОТ НАС!!!                 bouquet


Моя хубавец яко се беше спекъл и 5 дни не беше акал,а от тези капки стомахчето му зацикли и акаше по веднъж на 2-3 дни.От днес сме на Дуфалк.Ще му го давам всеки ден по 5мл. в продължение на 2 седмци за да му се регулира стомахчето.Доки каза че ще подейства след 3-4 дни за това днес да правя клизма,но малкия взе че се изходи след първата доза и съм щастлива,че само мисълта за клизма ми беше ужасяваща.Вече и аз и той сме спокойни и от 2 дни насам за първи път си спи спокойно и когато е буден просто си играе,че бях луднала последните 2 дни милото все плачеше и се гърчеше.
За спането и ние си спим заедно.От началото кгато беше хремав го държах при мен ,че да го чувам кога му се запушва нослено и така си остана,незная за бебка,но аз свикнах да е до мен и неискам да я слагам в креватчето вечер.
Памперси от самото начало сме на Памперс и понеже нямам никакви проблеми не ми е минавало през ум да ги сменям.
Аз не съм кърмила още на вън.Подкрепям идеята и искам и аз да се презстраша да го направя,но за сега не съм имала повод.
 
  bouquet                                   bouquet                                   bouquet

# 248
  • Мнения: 140
Да ви кажа какво открих за памперсите.
Бях много доволна от Памперс Нюборн, от 2 до 5кг., само че свеки ми взе 2 пакета уж от същите от Метро, но се оказа че са абсолютно некачествени, на всяко хранене се преобуваме, сменяме чаршафи и т.н. защото пропускат. Оказасе че има 2 вида, едните са СТРЕЧ, а другите СУПЕР ДРАЙ. Познайте кои пропускат  #2gunfire супер драй естествено, и освен това миришат на пластмаса. Сега изпратих мъжо да вземе от стреча, а тези ще ги оставим за краен случай. Забравих да кажа, че стреча са с мрежичка отвътре и всичко попива зад мрежичката, дупето и пишата на бебо са сухи Naughty
Доволна съм също и от Пуфис от 3 до 6кг.! Само че ни идват малко големи все още, но пък не са пропуснали и не сме се обривали  Peace

# 249
  • Мнения: 342
по повод кърменето  Laughing
Днес с една приятелка бяхме в Морска градина и понеже нейното  бебе е на 8 месеца и все иска да го возят в количката, а на нас ни е дошло време за кърмене, наложи се приятелката ми да бута и двете колички а аз да кърмя  бебето вървейки, бях само наметнала една пеленка отгоре Laughing

# 250
  • София
  • Мнения: 6 184
Все забравям да похваля една от покупките-имахме от баткото 1 възглавничка за подпиране в странично положение и сега купимхе още 1.На Чико е и издава звук,наподобяващ сърдечна дейност.Страшно ги успокоява PeaceДругото,което има ефект е спането по корем.

Медула,и на мен времето ми минавапо-бързо,отколкото ми се иска,но гледам да се наслаждавам максимално.
Добре дошли на новите момичета Hug

# 251
  • Мнения: 12
   Здравейте мами Simple Smile

  Гледам обсъждате пампесите ние сме на Памперс от 3 до 6 кг и съм доволна,за сега не са й пропускали.
  За захранването нашата педиатърка е против даването на сокчета и според нея е нормално към 4-5 месец да се започне.Нито много рано,нито много късно.Иначе на една позната детенцето  в момента на 1г и 8 месеца не го бяха захранили до 7 месец  беше само на АМ и досега детето неиска почти нищо да яде и те са се видяли в чудо - незнам дали има някаква връзка но тя сега съжалява че не е започнала от малко по рано.
  Да ви кажа какво установих.Нашата девойка не иска да се изхожда в памперса.Започва едно напъван, пъшкане, сърдене въобще големи мъки... в момента в който и махна памперса и си се изаква без проблеми . Rolling Eyes Май тя сама си прави ЕБХ  Wink Иначе след баня я мажа с кремчето на Бочко- по веднъж на ден и не сме имали зачервявания или подсичания.

   Иначе и аз съм за някакъв режим така по лесно си разпределяш и времето и знаеш какво следва  Simple Smile

   Лек ден засега от нас  Hug

     

# 252
  • Мнения: 72
Napetia - аз си мислех, че са ми паднали конците, но вчера (на 30 ден) видях още конци, че падат. Бях на преглед, доктора нищо не каза за шевовете, но пък каза че съм задържала кръв в матката и ми изписа инжекция Окситоцин. Бях тази седмица пак да види какво става и каза, че вече всичко е ОК. Така че съветвам всички майки да отидат на контролен преглед след раждането, дори да нямат оплаквания.

# 253
  • София
  • Мнения: 4 031
milasara , много интересно звучи за тази възглавничка със сърдечна дейност, иначе за спането по корем до корем и при нас действа.
napetia , това което пишеш е много правдоподобно за памперсите.На мен пък продавачката в квартаклното магазинче откъдето си ги купуваме, ми каза, че различните партиди били с различно качество, някой пъти майките масово се оплаквали, друг път всички били доволни.Вероятно зависи кое качество внасят за Бг.Нашите памперси са Premium care, един такъв бял пакет, от 2-5 кг.Досега не са ми пропускали, дори понякога ми издържат по няколко часа.
daesy_des , ние пък спим в количката си, там се чуства най-добре мишлето и заспива най-лесно, особено като я полюлея малко.
BubolecheMeche , и ние не ползваме кремче за дупето още, и нещата са като при вас.Дано и за напред е така.Но пък ни излизат единични малки пъпчици по бузите , вероятно защото след всяко хранене се плюе, или като се уригне и връща малко, а аз все забравям да почистя с преварена водичка.
За шевовете - не мога да кажа, моите са с резорбиращи се конци или както там се казва и въобще не ги усещам къде са.Този път имам и по-малко на брой, освен това  пръсках антибиотичен спрей и много брзо дискомфорта ми мина.Но пък още си тека, но все още няма и 3 седмици от раждането.
Иначе мога да кажа, че на нас май Еспумизана ни помага за коликите, нещата се успокойха след няколко дни прием.Сега чакам да ми донесат и Лефакс-а от Г-я , да видим дали е толкова добър колкото всички казват.
Дейзи, Карелия, и аз смятам да пробвам да направя режим, иначе всичко ми е много хаотично и най-много от това ми страда каката , а аз изпитвам чуство за вина, че не й отделям внимание.Споделете, моля ви какъв ви е режима, да почерпя опит Hug

# 254
  • Мнения: 793
Мамчета от кой трябва да взема паролата за снимките? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт