ЮЛЧЕТА 2009 - Тема 2

  • 10 589
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Canada
  • Мнения: 649
Mi6e66, Vanyaes, къде се губите? Драснете по някой ред дане ви мислим...
Лека вечер от мен! След малко отивам за сигурните ми 2 часа и половина сън, докато тати е  на дежурство... Peace
Миласара, не ти завиждам за двата часа сън...

# 271
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,аз не съм от често пишещите,но чета всичко HugНие днес правим месец,качили сме 1.400кг и +4см,бебка е много спокойна.На Sandra искам да споделя моя опит с поспаливото бебе:бях секцио и като ми дадоха Виктория на третия ден тя само спеше,на другите момичета децата ревяха,ядяха а Виктория спи,всички ми казваха "трябва да се радваш!!",е да ама тя трябва и да се храни и така започнах смяна на памперс на 3 часа тя се разбудваше после цицата в устата и така може би около 2 седмици-успех!!

# 272
  • Мнения: 86
Радвам се, че започнахте темата за памперсите. Аз все още пробвам: започнах с Пуфис - нямам забележка, освен че ми се сториха доста дебели; после взех един пакет Памперс - те пропуснаха три пъти (и то само напишкано  Shocked), но пък бяха значително по-тънки от Пуфис-а; сега е с Хъджис - не са лоши, но и те пропуснаха два пъти вече. Остана Либеро-то да пробвам и може би новите памперси (тези в бялата опаковка). Мисля си, дали пък не е време да мина на четворката, тя е 4-7 кг. Може да се окаже, че размерът е проблем, не памперсите....

# 273
  • София
  • Мнения: 121
Цитат
Да точно - незнаели че август бил 31 дни  Close
  Joy Joy лелелел нямам думи просто, Мамо Диди, подари им едно календарче  де  !
НелиР, благодаря за отговора  Peace
Стрелче, хич и не се притеснявай, на никой не досаждаш с постовете си. Какъвто и да е, знаеш, че ще те прочетем Hug а и при вас с близнаците винаги е интересно да се види как се гледате. Аз просто незнам как се издържа, браво на мамите с близнаци. А иначе и Цвети ръмжи, както си писала. Като спи, често и като е будна - върти се и ръмжи и се напъва и все е дно я боли нещо. След малко се успокоява, но често след 5 мин прави по същия начин, понякога завършва с пръцкане или акане ил я вдигам леко за да пробвам да се уригне и да й олекне. Аз го приемам за нормално, като казах на педито, че спи неспокойно тя ми препоръча вода  Shocked не ме разбра ли какво имам предвид или това са й илачите, незнам. Вода не давам. Питай и ти, ще ми е интересно да споделиш.
Днес Цвети повръща сигурно около 30 пъти и 1 път на фонтан. Направо ми е много гадно с това повръщане, и се притеснявам честно казано, незнам до колко е нормално. Оттдавам го и на лакомия защото суче много, на често и на стървено и после й идва отгоре , но не знам дали е така. Ако можеше да не повръща...това да ми е обаче проблема.
Мамо Мише, в МД си е така - като питаш все едно за тяхното дете питаш. Имаше само 1 смяна , която бяха страхотни на 12 ет. каквото те интересува ще ти кажат, няма дате гонят ако бебето е още при тях, няма да ти се карат, ще ти помогнат ако питаш за кърмене и т.н. А имаше и кукумявки /Кукумявче, сори  Wink/ с които се счепках веднъж дваж, хич не им се давам. Едната се вживяваше като педиатър и си придаваше важности, другата пък само й подражаваше щото не знаеше как да се държи нормално., абе ужас просто. В момента в който си взех бебето не им обърнах грам внимание, интересуваше ме само педиатърката какво ще каже и следях дали го изпълянават акушерките.
Карелия, описваш нашия режим, а си мислех че сме на поискване Joy понякога се сменят часовете и има поцоквания по между другото, но горе долу сме така. С тези колики направо не ви завиждам, опитайте с успокояващите звуци , аз имам едни такива на морски  вълни и чайки и такива разни и Цвети се успива и успокоява често с тях. Ако мога да ги пратя някак и някой иска да свирка. Признавам си, че и често ползвам звуците на пералнята, прахосмукачката и разни други подобни. Вършат работа.

Аз свърших Памперс Slip & Play пропуснаха на няколко пъти, сега чакат 2 пакета Премиум кеър 4-7 кг да видим как са.
Днес се чудихме дали да отскочим до морето за уикенда, но се отказахме , а как ни се ходииии..
Отивам да гледам албума, че има нови звезди разбрах Simple Smile

# 274
  • София
  • Мнения: 493
Офф мн гадно като човек не влиза няколко дни в сектата  Mr. Green  Докато ви изчета и се изнервям..  Wink
Видях захранването обсъждахте,айде и аз да изкажа мнение-мисля да захранвам към 6-ти месец,пък каквото сабя покаже.
За памперсите-аз съм доволна /да чукна на дърво/ от Памперс Премиум Кеър-нито веднъж не са пропуснали.  Peace  Даже и 2-ката ни ставаше.Но 1-цата е по-добре де.
За подсечените дупета-Абе хора защо никой не ми обърна внимание за крема,който рекламирах-Пенатен? Много е добър,пробвайте го,няма да съжалявате  Peace
Ние май другата седмица отиваме на мореее  newsm44 .Дано педката разреши.
Някой забелязвал ли е в акото слуз?Майка ми забеляза и каза,че не било много нормално.Но каза,че не си спомняла какво значело.Та някой ако знае,ако може да сподели-проблем ли е,или не е.
На мен болезненото зърно ми мина вече и то май от само себе си.Наистина трябва да мине време и зърната си се нагаждат.Поне при мен е така..
И аз се чудех за тия шевове-паднали ли са,онзи ден набарах един конец,докато се къпех си падна,но си има още,днес се разглеждах  Blush  Но пак да попитам-дали някой е правил  luvbed  от тези,които са раждали нормално и са с шевове?
Еми май е това засега,отиваме да се къпем /посред нощите ама..  Crazy  /

# 275
  • Мнения: 9 095
Кукумявче - чувала съм, че слуз в акото може да е индикация за стомашно чревна инфекция, но ако нямате други симптоми, не знам дали важи за вас. Следи все пак дали е било инцидентно или ще го има и в следващите акита, можеш после да звъннеш на педиатъра ви.

Гале - и ние имаме дни, в които повръщането е целодневна програма. Ужасно е и се моля или да заспи дълбоко, или да спре да е гладен...имало е моменти, и ги има, да изпитвам ужас да го храня само защото ме е страх да не повърне...

Стрелче - ръмженето мисля си е нормално, и наш Ивчо издава странни звуци, често са стряскащи, но го намирам за нормално. Все пак за да си спокойна, можеш да питаш педиатъра ви, щото знаеш, че понякога човек има нужда да се увери от по-висша инстанция Simple Smile

Ние от няколко дни сме с ужасна дневно/нощна схема на хранене...какво му става на това дете, не си изяжда наведнъж дажбата, както си правеше досега, ами на части, като подремва междувременно, по 10 мин. АЗ си мисля, че се е нахранил, а той след малко се ококорва, лапайки ръце и въртейки глава ooooh! Така понякога минава времето межу 2 хранения, т.е. вместо да спи, изкарва го в бодърстване...Иначе с кърменето се осрахме, само дето бих тъпана, че се справяме вече. Реших да се консултирам с Бу, че вече проблемът ни не е само, че не иска да суче от мен, ами взе да бърка и бибите със силиконовото зърно...
Аз да взема да пусна нова тема, че Сиси се преселват в момента и надали има време да влезне.

# 276
  • Мнения: 1 208
Но пак да попитам-дали някой е правил  luvbed  от тези,които са раждали нормално и са с шевове?

Аз аз правих секс - е не сама де с мъжлето  Laughing newsm68 Доктора ми каза ,че на 25 ден мога да го "пробвам" ама аз го "употребих" на 30 -ия. Joy

Цитат
Да точно - незнаели че август бил 31 дни  Close
  Joy Joy лелелел нямам думи просто, Мамо Диди, подари им едно календарче  де  !

Ами те хората ме попитаха дали имам календарче,казах им ,че нямам- май аз съм виновна  Laughing

# 277
# 278
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте.
Аз нямам и секунда свободно време, коликите са някакъв кошмар. #2gunfire #2gunfire #2gunfireВсички методи, които съм чула пробвах и не става, до вчера в количката на вън спеше, днес и там не искаше ooooh!.Вече спрях всякакъв вид мляко, направо ми иде да пия само вода и да ям хляб, за да съм сигурна че не е от храната коята аз ям.Ако случайно успея да яприспя, се събужда след 10 мин.и така.Днес почти цял ден е така #Crazy, само един път спа 2 часа.През деня, мъжът ми я изкарва за два часа, за да мога аз да поспя малко.Кога ли ще минат тези пусти колики.Купих и всички неща против колики, пак не помагат.Иначе бяхме на доктор, качила е 925 гр. и 2 см.Много странно вашите бебчета как растат с 5-7 см. а моята само 2. newsm78
Момичета, някои имаше нещо със шумове за успокояване, може ли да пуснете линка отново.Много ще съм ви благодарна. Praynig Praynig Hug Hug

# 279
  • Мнения: 3
Здравейте, честито на всички майчета да са ви живи и здрави малките съкровища. Почти не съм писала във форума, но когато имах възможност ви четях. Аз съм регистрирана с термин 31.07.09г., но бебка се роди на 10.08.09г и то с предизвикано раждане, хич не му се излизаше на това дете Simple Smile. Може да ме поместите на първа страница, малката се казва Николета и се роди 3610гр. и 51 см. Тъй като се роди преносено със зелени околоплодни води и правиха 5 дни антибиотик, но от вчера сме си у дома и за сега всичко е наред.

# 280
  • Мнения: 140
Здравейте, честито на всички майчета да са ви живи и здрави малките съкровища. Почти не съм писала във форума, но когато имах възможност ви четях. Аз съм регистрирана с термин 31.07.09г., но бебка се роди на 10.08.09г и то с предизвикано раждане, хич не му се излизаше на това дете Simple Smile. Може да ме поместите на първа страница, малката се казва Николета и се роди 3610гр. и 51 см. Тъй като се роди преносено със зелени околоплодни води и правиха 5 дни антибиотик, но от вчера сме си у дома и за сега всичко е наред.

Честито Зара! Пожелавам ви много здраве, щастие и късмет! Добре дошли у дома  Hug baby_neutral

# 281
  • Мнения: 473
Извинявам се че така нахлувам в темата ви, но нека помогнем на Поли  Praynig
http://www.facebook.com/profile.php?id=1623164709&ref=name#/ … 486425&ref=mf

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=406298.msg12199006#msg12199006

Общи условия

Активация на акаунт