ЮЛЧЕТА 2009 - Тема 2

  • 10 595
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 61
Вчера се наложи да кърмя в парка, седнала на едни саксии  Mr. Green, защото бяха най-близо, при нас глада идва със страшна сила и без предупреждение.

На мен ми се струва, че нямаме колики. Има само  периоди, в които беба мрънка и дупето стреля #2gunfire, но това се случва обикновено след като не сме акали няколко часа. Повтарям се, но може да сме полезни на някои - в такива случаи издържането със свити крачета помага на бебето да разтовари напрежението и след това се успокоява.

За месец щурчето наддаде 1.4 кг (горе-долу толкова и мама след раждането Mr. Green) и порасна със 7 см. Расте като гъбка детето, така не ми се иска да минава това време...

За пампите - ползвам Хъгис и Пуфис (които са български между другото), доволна съм и от двата, но Пуфис са малко по-тънички, засега водят класацията.

Марулка, ако след 23-ти имаш пак път към Кранево, свиркай на лични, може да се засечем с бебоците Wink На бабите закостенячки ще им се стори, че има епидемия сред майките да  водят новородени на плажа.

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 09:12 от medula

# 226
  • Мнения: 179
Карелиа79 - и аз като теб мисля.И аз съм за някакъв режим.Това на поискване го пробвах е цял ден бяхме на ръце и с цица в уста оделно връща мляко , уригвас е  абе луда работа.Незнам кога е гладен кога не то голяма игра падна с гърдата ми та и за залъгалка я взе.С режим сме си много спокойни и той и аз знам кога горе долу се събужда ,спи ,бодува , яде и т.н.Отне ми точно един ден.Знам за деня какво ме предстои в известност съм.Отделно , че мама колко по свободна се чувства което е много важно за кърмачката аз за това и се чувствам, че все едно съм без дете.Наистина много по лесно се гледа така дете .За спането и аз вечер спинкам с малкия, но съм също против това да продължи дълго.Тези писания сега е момента не е така.Само по вече бели на главата ще си навличете, а с тези носения на ръце си е бомба с закъснител Mr. Green
.Според мен са 2различни неща да го носиш на ръце и да го гушкаш , но както и да е.Аз например по вече от 10--15мин като го нося ме заболява кръста и гърба нормално е да се изнервиш да снанеш неспокоен  и това бебчо го чувства.За това за всичко си има мярка.Каката ни е на 5год и още си се гушкаме...Има време за всичко.

# 227
  • Мнения: 7 263
Lennyh,нещо изчезна.Как сте с кърменето?
Ами през деня и дума не може да стане да седна с тримата. Обикаляме по паркове и градинки, че игра трябва да пада.
С кърменето нещата са 50 на 50 един вид.
Като цяло добре се храни детето, не е редно да се оплаквам в смисъл суче, не е мързелив. Но пък не му стига и се дохранваме. Сега се опитвам да се преборя да увеличим ако може кърмата и да махнем добавката, но да видим ще стане ли. Tired Rolling Eyes
И с двамата големи ми е стигала кърмата да не говорим че с баткото първите дни съм и хвърляла, а после давах на една състудентка. А сега не ми стига  ooooh! тази ламя .....

Според мен са 2различни неща да го носиш на ръце и да го гушкаш , но както и да е.Аз например по вече от 10--15мин като го нося ме заболява кръста и гърба нормално е да се изнервиш да снанеш неспокоен  и това бебчо го чувства.
дейзи съгласна съм напълно  Peace - носене на ръце е абсурд за мен. Най-малкото защото имам разни травми на кръста и дори сега трудно ще го разнасям повече от 10-тина 15 минути. А като стане над 6-7 килограма .....
При нас само се гушкаме вечер и то когато е неспокоен, защото при нас заспива като от раз, а в неговото легло пада едно въртене, едно пъшкане и мрънкане ..... ужас....

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 09:50 от Lennyh

# 228
  • Мнения: 140
ЗДравейте мамчета Stop!

Имам въпрос към мамите с шевове от раждането:
Кога ви паднаха шевовете, или се разградиха или ви ги махнаха. Вече повече от 20 дни след раждането моите си стоят, та се чудя какво да правя. Ако отида на доктор, може да ми се смее, че нямам търпение, ако не отида може да стане проблем  newsm78

Приятен ден на всички!  Hug

# 229
  • София
  • Мнения: 3 581
ЗДравейте мамчета Stop!

Имам въпрос към мамите с шевове от раждането:
Кога ви паднаха шевовете, или се разградиха или ви ги махнаха. Вече повече от 20 дни след раждането моите си стоят, та се чудя какво да правя. Ако отида на доктор, може да ми се смее, че нямам търпение, ако не отида може да стане проблем  newsm78

Приятен ден на всички!  Hug
на мени ми казаха, че трябва да се махнат между 10 и 15 ден. Аз отидох някъде около 12-тия Peace

# 230
  • Мнения: 40
Мама Мише - според мен вие сте си в режим, нали се буди на три часа, там +- кой ги гледа. Като е гладно ще му дадеш, няма да се скъса от рев я. За спането съм по принцип против, но и ние имаме случай, в които го взимам при нас. Бебе иска гушкане и любов.
Драга - в аптеките - ЛАКТУЛОЗА MIP - струва около 20 лв., но мисля че ще останеш доволна - пие се по 1 чашка и след час си в 00.

# 231
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте и от нас! Ние изкарахме спокойна нощ без много ревове и успяхме да се наспим  Party
За памперсите - ние ползваме Пуфис (от тях съм най-доволна, не са ми изпускали).Пробвахме и Молфикс,Либеро,Кан бебе,Хъджис,Памперс.Определено Пуфиса е най-добре.Вчера се случи да не му сменя памперса 5 часа, беше оакан до ушите и беше пишкал много но нито една капка нямаше навън.Другите са дебели или ластиците са на неподходящо място и оставят следи.Но май вече сме за 3 номер на Пуфиса  Crazy И Хъджиса не е зле  Rolling Eyes
И на мен вече почва да ми тежи да го нося.Затова понякога ако е много кисел и успее да заспи го оставям да си спи на леглото.Обаче нощем е по-успан и успява да заспи и в кошарката.Разбира се, с много мрънкане и протягане.Понякога се стряска като мръдне, но в повечето случаи пак заспива.Сега например спи на голямото легло, ама то щото успя да заспи с 300 зора и няма да рискувам да го местя  Naughty
Аз навън не съм кърмила все още, само в колата.Ама то щото излизаме наблизичко, или ако ходиме по далече се кърмиме в апартамента на таткото (ние сме в единия край, той е в другия, идеално че центъра е по средата Mr. Green)
Ние утре ставаме на 1 месец  Heart Eyes Хем бързо, хем бавно минава времето  Crazy
Хайде аз ще ставам засега Hug Hug Hug

# 232
  • Мнения: 11 826
milasara,  Hug много си комбинативна в задачите, само така! Интересно ми е, ако не е много лично защо смята така мамоложката?!
За захранването отново да подкрепя и казаното от Марулка, а също мислех да казвам за липсата на ценната за храносмилането целулоза в соковете, това, което Стеф е обяснила много добре!
lorka86, аз също смятам, че не трябва да се захранва с плод в никой от случаите, Марулка е обяснила защо, аз лично започнах с морков, озризова каша, картоф.. Имам познати на адаптирано, захранили към 5 м., включително и братовчедка ми в Испания в 6 м.
Но и аз спирам вече! Само ще кажа, че наистина е моментът покрай децата ни да се научим на много неща!
Стеф, да се оправя пръстчето бързо! Пробвай и най-обикновен чай - лактогонно средство, също действа и е по-евтин!
А4, сега нямам време да търся точно информация за  пластмасата, но колкото по-малък номер е по-добре, най-добре 1, но май не се намират, пак казвам обаче по-добре в стъкло!
Медула, браво за наддаването! И аз все си повтарям колко бързо минава времето и де наслаждавам всеки миг на Влади, много го мачкам и гушкам, особено сутрин рано са нашите моменти, много ми се раздава тогава.

Аз изчезвам на вилата. Ще ми липсвате! Hug

# 233
  • Кърджали
  • Мнения: 10 330
Ех, по нищо не си личи, че има бебе в къщи  Party Направо сме нацелили джакпота с такова спокойн ои усмхнато бебче.
Обаче имам някои притеснения. Първо, не знам какво да направя за да се увеличи кърмата.Гърдите ми са меки....Пробвам да се изцеждам, но количеството което успявам да изцедя е в рамките на 20 --30 мл.и ми се струва прекалено малко .. Не знам,не личи засега малката да остава гладна, но и аз гледам да я храня често, че не искам да се стига до дохранване с АМ...
Второто, което ме притеснява е, че Кати не ака ... В сряда се прибрахме от болницата, чак снощи намерих памперса пълен.... Не знам колко е нормално да ака на ден новороденото... Трябва ли да се притеснявам ако не ака ден - два?
А сега си имам проблем и с бабите... Противно на очакванията, проблемите се създават не от свекървата, а от собствената ми майка. Подлуди ми главата с тази сол... То първо беше искане за осоляване...Сега пък да сложила една голяма шепа сол в кофа  вода и така да го къпела... Как да и обясня , че вече не живеем в 19 век, не знам...

# 234
  • Мнения: 253
Здравейте и от мен.Аз горе долу се оправих-беше ме хванал летният вирус  ooooh! ooooh!
Аз съм много притеднена за бебка момичета  Sick Tired
Тази сутрин като я взимах да я храня в 7ч сутринта и бруфна като фонтан-нейните дрехи,мойте и теракота стана в мляко.Направо се разревах от страх   #Crazy #Crazy Изплю си всичко,което си беше изяла в 5ч.Незнам какво да правя-дали да я закарам на педи или е нормално?Но аз си мисля,че връща така от коликите.... newsm78 Преди не ми е правела така-от 1седмица взе да връща мляко при уригане или след като се наяде.
Сега и давам анасон да видим дали ще и помогне.
Тези пъпчици отдолу на "розичката" още не са ни минали-и Бочко купих и няма.Една акушерка ги видя и каза,че е подсякана,но нали всички кремове са против подсичане?

# 235
  • Мнения: 250
Лелеле мами от две седмици чак сега смогвам да включа компютъра Crazy
Имам толкова много въпроси, а не мога да смогна от малката да седна да почета baby_neutral
Първо да ви питам за режима на хранене- ние се кърмим свободно на около 3 часа, но ако иска по-рано си и давам, не я лъжа с вода, а през нощта не правим пауза от 6 часа между кърменията, като се събуди и е гладна я храня.
Питам ви , защото педиатърката е твърдо за определен  строг режим нма хранене, а аз не мога да и го изградя поне за сега...
Друго, което не знам далие грешно- малката много не обича да спи на креватчето си , най - добре се чувства като спи при мен и баща си , затова понякога през деня и много често през нощта остава в леглото при нас. Притеснявам се, че ще я разглезя, но ми е мъчно като плачка за мен SadКакво ше кажете по въпроса newsm78
Ох нямам време за повече въпроси- пиша и ям , че малката не отпуска много аванта на майка си  Blush

Храни си детето,когато то пожелае да яде  Peace-и аз не мога да откажа Дани от нощното хранене

# 236
  • Мнения: 30
Darka_jivko, и моята мома имаше пъпчици по срамните устни и дупето,но преди това имаше млечница(гъбички)в устата,а те се пренасят през храносмилателния тракт и цъфват и долу,та я мазах 3 дни с кремче Универтан-по препоръка на педиатърката и изчезнаха.Преди това пробвах също с Бочко-нямаше промяна,защото се е касаело за гъбички.

# 237
  • София
  • Мнения: 6 184
Здравейте!Ей,надобрявам в писането  1 ръка LaughingНа нас тази нощ ни беше тежка-пореваха бръмбарчетата,ама добре че беше големия батко сутринта да се погрижи за малкия,та поспах 2ч.
Сиси,то ако не съм комбинативна не мога да се оправя с 3мата,камо лида пиша във форума LaughingА мамолжката каза,че въпреки сравнително големия ми бюст,млечните ми жлези са много малки и просто не могат да произведат повече.Затова и се изцеждам непрекъснато-да стимулирам максимално. Peace
Дарка,нормално е да връща по малко,когато се уригва.А акоповръщането ви е еднократно,не мисля,че е повод за притеснение HugНашите пъпки по шушето изчезнаха с крема за подсичане на Мустела
Сандра,дано е все така спокойно бебочето Heart Eyes

Отивам да сменям памперс,за да се събуди девойката и да си дояде

# 238
  • Мнения: 253
Здравейте! Аз също съм юлска мама на девойка. Родени сме на 3.07. Много ще се радвам, ако ме приемете при вас.
Ако може и аз да споделя за памперсите и кърменето. Ние ползваме на Памперс и съм много доволна, не пропускат и дупето е сухо. Кърмим се на 3 часа, разбира се + - 30 мин. Така Александра е по-спокойна и аз мога да си организирам времето по-добре. Пробвах с кърмене на поискване, но и при нас бе както е описала дейзи$  и затова си се върнахме към режима, така ни е по-добре и на двете.
Моите гърди също са меки, но се надявам, че имам достатъчно кърма, а и за 1 месец наддаде 1400 гр.
darka_jivko  и моята беба като се уригва връща малко мляко, но педи каза, че е нормално, а след ядене като повърне може да е от преяждане, важното е да не е кисела след това и да чувства дискомфорт.
Sandra_19_84 ние също имахме период, в който не акахме всеки ден. Тогава се бях побъркала, казаха ми, че детето ми е недохранено, а гърдите ми преливаха, че кърмата ми била рядка и какво ли още не. След пробното кърмене се оказа, че не е така. А мед. сестрата ми каза, че това не е болест, нейната внучка акала 2 пъти седмично, щом бебето наддава добре и е спокойно няма място за притеснение. След време при нас нещата се нормализираха, дано и при вас да стане така.
napetia  аз също се притеснявах за шевовете, т.к. на 22 ден още не бяха паднали вътрешните, но ми обясниха, че всичко зависи от конците и това какви са шевовете, дали по-стегнати или по-хлабави. Някои падали до 40-ия ден, други до 90. Моите паднаха към 27-30 ден. Ако имаш опасения не се притеснявай да се обърнеш към специалист за всеки случай.
Извинете, че така се намесих в темичката, но много ще се радвам, ако и аз стана част от вас.
Лек и слънчев ден ви желая!  bouquet

# 239
  • Мнения: 143
Здравейте, аз от августувска мама станах юлка. Доста често съм ви чела и в бремелинските отчетни.

Напетя, аз имам същия проблем с шевовете... Трябва да се разградят, но пък явно става по бавно... Мисля да изчакам някой друг ден и ако и след това не са паднали напълно все още да тичам на доктор. Някой друг с такива конци, които се разграждат в кожата?

Общи условия

Активация на акаунт