ЮЛЧЕТА 2009 - Тема 2

  • 10 609
  • 281
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 054
Миласара, от окръжна болница съм така доволна Simple Smile Направо очарована Wink

Сиси,   bouquet

# 196
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883
Чета ви за захранването и да взема и аз да се изкажа по въпроса. Първо да кажа, че захранването не е състезание и няма нужда да се бърза, освен това няма не захранено бебе, но пък има поколение с много "симпатични" гастрити, в резултат от даването на сокчета в ранна възраст, когато стомахчето не е способно да усвои и преработи така агресивните плодови сокове. Не приемам позицията на педиатри, които действат на базата на наученото от преди години и не си дават грам зор да прочетат какво се случва по света. Не става дума за форума, иде реч за препоръките на СЗО, а те вече са капацитет. Да не говорим, че в периода на колики, когато стомахчето трудно усвоява и преработва млякото, майката налива и сок и работата става ОЛЕЛЕЕЕЕЕЕ  #Crazy. Докарват се едни много добри колики.

Както казва Сиси, изказвания от типа, ама нищо му няма, са не сериозни, защото не е необходимо детето да се изрине или да позеленее от новата храна, резултатите идват след години. За това съм за късното захранване, внимателно и поетапно. Има си ред в тези работи и е хубаво човек да се информира. Ще им тежи на съвестта, че бих имала пръст в проблемите на детето ми след години.

Аз лично захраних на 5,5 месеца с оризова безмлечна каша, след което последваха зеленчуците - картоф, морков, тиквичка... Започне ли се с плод, детенце ще се научи на сладичко и зеленчуците ще бъдат отхвърлени. Нямах заместено млечно хранене до годинката, бърза работа нямах.

И сего това го дъвчем, ще го дъвчем още една година, всеки ще прави каквото прецени, но аз в този случай не оправдавам прибързването, важното е, че не го причинявам на своето дете.

И след това излияние искам да кажа на Сандра, че има една страхотна сладка бузанка, да ви е жива и здрава  Hug

Ние днес бяхме на чиста молитва заедно с Елин на Радина Heart Eyes, вече сме пречистени един вид  Mr. Green За събота пък глася погачата и от сега съм се замислила какви сладости да завъртя   chef

# 197
  • Мнения: 9 144
Искам само да отбележа един факт относно изцеждането на плодове, респективно за соковете: Соковете като цяло са безмислени, не само за бебета...Изцеден сок не дава нищо хранително, тъй като всички фибри остават в остатъка от плода, който се хвърля, освен това е доста киселинен и може да предизвика стомашен дискомфорт у бебето/възрастния. Изцеждайки един плод, освен че всички полезности остават в остатъка, течността се влива директно в кръвта и няма възможност да се усвои от организма, както ако се изяде целият плод. Съответно, вдига се нивото на инсулина поради въглехидратното съдържание на сока. Въобще, става една...та затова - и за вас важи - хапвайте плодовете цели, сокът по-скоро има отрицателен ефект.
Та относно ранното захранване - всеки решава как да си гледа детето и съм далеч от мисълта тук да се поучаваме една друга, големи хора сме, надявам се и разумни, отбираме смислената информация и не правим глупости, независимо дали ги четем в нета или ги чуваме от педиатрите Grinning ранното захранване крие риск, освен че със сокове е безмислено и дори неполезно, пюретата пък изискват бебето вече да е достатъчно голямо, за да няма рефлекса на избутване на езичето (за да не се задавя първите месеци) - а това става едва към 5-6 месец. Пак казвам - това са факти, не лично мнение.


Буболече
- радвам се, че при вас всичко е наред, дано бебка се държи така прилично и занапред и да не ви тормози Grinning
Сандра - много е сладка бузанката, одрала ти е кожата! Да ви е жива и здрава!
Сиси - успех с преселението, ние бяхме така като идвахме насам...като си помисля, че следва и прибиране, иде ми да се заземя в Смолян Crazy

Аз днес видях ситни пъпчици по телцето на Ивчо, май са от претопляне (не че съм виждала де, но си мисля, че са от това) - не знам как сме го направили това нещо, може би в старанието си да го пригодя към постоянно променящите се климатични условия Confused
Аз пък съм си докарала гноясал пръст - една кожичка ми се е възпалила и е набрало гной...одеве без даискам си го пукнах, беше ужасно, та сега съм с превързан пръст Crazy
И последно, но не маловажно - адски доволна съм от чайчето на ХИП за кърмачки, от първите 2 чаши се видя поразителен ефект! Така че който иска да пробва, да знае, че действа Simple Smile
А, и още нещо - памперсите на Либеро са страхотни Crazy Докато станем големи за Виона Миди, ще ползвам тях...пък с ЕБХ не знам как ще действам, нещо последните 2 дни акото не го улавям, за пишкането хич не си и помислям, имам чувството, че пишка нон стоп.

# 198
  • Мнения: 332
Без значение.........,
lorka86, без значение дали бебето е на АМ или на кърма е добре захранването да започне към 6 м. Не е късно да се информираш.
 
Яд ме е когато ранно захранващи казват - дадох му и нищо му няма, нищо не му стана, да, така е, но може да му има на по-късен етап!!!

Там от където съм се информирала, пише, че с плодово пюре се захранва от 6-ти месец, ако е на кърма, а ако детето се храни  с изкуствено мляко може  да се захрани от 4-ия месец.

# 199
  • Мнения: 9 144
Дори при адаптирано хранените бебета има т.нар. преходни млека, за 4 до 6 месец.
Но пак си е мляко.

# 200
  • Мнения: 1 208
Лорка и на мен педито ми каза да давам вече сокчета но аз ще почна другия месец.

# 201
  • София
  • Мнения: 451
Благодаря ти Сиси   bouquet Аз лично съм спокойна, че всичко ще е наред и че не е страшно, както казваш постепенно ще пробваме да въвеждаме разни нещица. Относно продуктите на пазара - и аз съм с две ръце "за" продуктите на Маджаров.
Аз да си призная не съм и мислила по въпроса за захранването, има време бол, но като цяло и аз не мисля, че трябва да се бърза много, много, както и да се прекалява с изчакването - някаква златна среда. Нашият педиатър и дума не е обелил за захранване все още

# 202
  • София
  • Мнения: 4 033
Гледам, че си говорите за захранването, друго нямам време да чета.
Говорих си с нашата педиатърка - имали са конгрес или както там се води, може  и семинар да е , на педиатрите и там са ги запознавали с новите тенденции - за захранване от 6 месец и т.н.И моята докторка се учуди , че все още нейни колеги действат по старата схема, явно ги е мързяло дори това да посетят.
И друго, макар, че съм го писала, преди 7 години практиката беше друга, пак по СЗО си захранвах детето отрано със сок, имах цялото захранване и на бг от педката и на английски.Та само да кажа, че нещата се менят.Аз тогава бях убедена ,че правя добро за детето, а точно сега това се отрича.Та.... истината е някъде там - вероятно посредата.
Иначе не мога да не си я похваля педиатърката - винаги се осведомява за всичко,дори и преди форума  Grinning До сега не ме  е изненадала с каквато и да било глупост.Дано да има повече доктори като нея!

# 203
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте, и при нас днес беше хубав ден. Малчо нямаше колики цял ден, сега го почнаха но засега са слабички... Дано така да останат и през нощта. Praynig
Късмет, аз не кърмя навън. Определено се притеснявам - кърмя или в колата, или в офиса (ако минавам наблизо), или в офиса на майка ми и така... Просто гледам да съм близо до някой подслон на близки хора... Wink
Иначе от вчера на обяд както писах сме изцяло и само на сукане... Не мога да повярвам. При това снощи малчо си направи 6 часова пауза. Явно си хапва достатъчно. Peace

# 204
  • Мнения: 793
Мамчета днес се замислих за нещо. След няколко месеца трябва да започнем със сокчетата от ябълка и морков,домашно направени. Обаче нам че трябва да се стържат с пластмасово ренде (защото металното "убивало" витамините. Tired Дайте съвет от къде да намеря такова newsm78

# 205
  • Мнения: 179
Само едно записче да не досаждам, че темите за захранването и кърменето се дъвчат от доста време още като бяхме с коремчетата и ми идват в по-вече.
Приятна вечер Hug

# 206
  • Canada
  • Мнения: 649
Само едно записче да не досаждам, че темите за захранването и кърменето се дъвчат от доста време още като бяхме с коремчетата и ми идват в по-вече.
Приятна вечер Hug
Съгласна ! Peace

# 207
  • Мнения: 342
Aз темата за захранването въобще не я мисля даже. Толкова е далечна за мене още, включвам се единстенно да кажа на lorka86 че грешно е да се захранва изведнъж с 2 различни храни,  затова, ако така ти е казал педиатъра май е по-добре да го смениш  newsm78.  
Цитат:
Ако бебето приема храната, давайте му я в продължение на около седмица. След това му дайте 1-2 дни почивка и го оставете само на кърма. Това е важно, за да можете да проследите, дали ще се появят алергични реакции. Така ще знаете, какво ги е причинило. Ако започнете веднага с нова храна, рискувате, ако бебето получи алергична реакция, да не разберете, коя от храните е причината. Същата опасност съществува, ако започнете захранването с пюре от повече от един плод или зеленчук.

източник; http://karmene.greatnow.com/osnovizahr.html

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 21:24 от Люлия

# 208
  • Мнения: 89
Фелисити, Сиси вече ти е отговорила за вкарването на проблемните храни при АБКМ, но да кажа и аз. Препоръката на д-р Масларска бе, след като в резултат на диетата и мазането с кремчета, обрива и другите симптоми отшумят, тогава да започна да въвеждам в моето меню (не на бебето) един по един забранените продукти. Според нея изчистването на моя организъм от алергените става за около 2 седмици. В последствие при захранването на бебето също трябва много внимателно да се подхожда. И въпреки, че при нас АБКМ се оказа фалшива тревога, поради атопичния дерматит също съм захранвала бавно и постепенно. За щастие реакция към храна досега не ми е правил (да чукна на дърво).
Късмет, аз съм от кърмещите на открито по паркове и градинки, по заведения,  във фризьорски и козметични салони, по гостита, абе изобщо където ме свари.  Peace  Разбира се миналата година, когато за сефте кърмих  на вън се чувствах леко неудобно и за това първите няколко пъти беше в присъствието на таткото или на друга мама. После вече претръпнах и си кърмих и сама. Въпрос на навик е. Като всяко ново нещо. Единствения път, когато се чувствах странно кърмейки, бе тази седмица, когато ходих на кафе с бившия.  Blush Явно бебка усети моите притеснения и се скъса да плаче, а единствения начин който можех да приложа, за да я успокоя, бе да я накърмя. Беше ми кофти, жеста ми да не се изтълкува неправилно и да дам повод за някакви очаквания.  Embarassed Е, в крайна сметка темата се завъртя около кърменето, захранването, отглеждането на бебетата, че нали съпругата му ще ражда съвсем скоро.  Grinning
Дейзи   202uu

# 209
  • Мнения: 123
Лелеле мами от две седмици чак сега смогвам да включа компютъра Crazy
Имам толкова много въпроси, а не мога да смогна от малката да седна да почета baby_neutral
Първо да ви питам за режима на хранене- ние се кърмим свободно на около 3 часа, но ако иска по-рано си и давам, не я лъжа с вода, а през нощта не правим пауза от 6 часа между кърменията, като се събуди и е гладна я храня.
Питам ви , защото педиатърката е твърдо за определен  строг режим нма хранене, а аз не мога да и го изградя поне за сега...
Друго, което не знам далие грешно- малката много не обича да спи на креватчето си , най - добре се чувства като спи при мен и баща си , затова понякога през деня и много често през нощта остава в леглото при нас. Притеснявам се, че ще я разглезя, но ми е мъчно като плачка за мен SadКакво ше кажете по въпроса newsm78
Ох нямам време за повече въпроси- пиша и ям , че малката не отпуска много аванта на майка си  Blush

Общи условия

Активация на акаунт