ЮЛЧЕТА 2009 - Тема 2

  • 10 602
  • 281
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 208
И аз съм от кърмещите мами,където сварят  Laughing Къзето си поиска Катето й давам - че от кой да се притеснявам.А и немога на всеки 3-4 часа да се прибирам в къщи.Ще се чувствам като в казарма  Laughing

Мама Мише,храни си детенцето когато си поиска - така е добре и за кърмата ти.Това е поне мое мнение.А за спането при вас - добре,че бебка си спи в креватчето защото не съм мноо "за" това спане при мама и тати.Но ако и моето бебче искаше така сигурно и аз щях да си го вземам при нас. И накрая - а вземи си смени аватара - вече си мама.  Hug

# 211
  • Мнения: 7 263
много сте писали и то интересни неща.
ще трябва да намеря време да ви изчета явно. Само да кажа че прочетох внимателно поста на Марулка и напълно съм съгласна с нея! Много е опасно ранното захранване, и ранното даване на сок.
Големият ми син е от поколението на което на 20-тия ден се даваше сок. Да тогава нищо му нямаше - поне аз така си мислех, но и до ден днешен ми е с чувствителен стомах и понякога получава нещо като колики от някои храни \ абе направо си е подобно на гастрит - при положение, че у нас пържено почти не се яде, не пият газирано и пикантни храни не ядат\. Малкия вече хвана новите тенденции на по-късното захранване и освен че е просто злояд, нямам никакви грижи с него. Така че и сега ще захранвам максимално късно, а иначе всеки има право да си решава за детето си.
И Стеф също е казала много точни неща относно плодовите сокове  Peace. Именно плода, фибрите му са ценни сока просто е течност която преминава скоростно през организма и му дава само повечко захар за момент и доста киселини в стомахчето за кратко време.

# 212
  • Мнения: 5 255
И аз кърмя където ни завари глада Wink Не се притеснявам изобщо, на който му пречи да не ме гледа  Whistling
Последните дни сме с натоварена програма, вчера цял ден празнувахме, а днес с Марулка и Невичка бяхме на църква за чиста молитва. Признавам си, че ако не беше Марулка изобщо нямаше да се наканя да отида  Blush
И казах каквото мисля за захранването и повече не смятам да го коментирам, до след 5 месеца Wink

Да подхвана обаче пак темата за памперсите  Rolling Eyes Днес купих на Хъгис(чешките), че на Памперс нещо не ми се понравиха. Елин на моменти е опикан до уши, въпреки, че е с по големия размер.  Rolling Eyes

# 213
  • Мнения: 72
Аз също кърмя, където ни свари глада Simple Smile
Не съм чела от вчера, но сега се захващам.
Пиша да се отчета, че днес Бени стана на 1 месец Simple Smile и го отпразнувахме.
Бъдещата й кръстница ни подари торта и аз по идея на мама Диди я снимах с тортата
http://julskimami.snimka.bg/baby/nashite-bebeta.390550.14173915

# 214
  • Мнения: 9 120
Лени - липсваш на фронта Hug

Мама Мише - взимай малката при вас, щом има нужда, бебе е все още, има нужда от топлинка и гушкане. Режими и налагане на норми са нещо, което в началото според мен би било мъчение и за детето, и за родителите. Има време за възпитание и дисциплина, но да дресираш бебе за мен е нелепо. Много изследвания сочат, че децата, гушкани по-често, израстват по-самостоятелни и уверени в себе си. Логично е, тъй като едно бебе изпитва нужда от близостта на майка си (и баща си) и получавайки това, което иска и о ткоето има нужда, то расте спокойно и чувства, че е обичано. Обратното - дете, на което се налагат ограничения в близостта, се чувства неуверено и неоценено.

Всеки си решава обаче Simple Smile

Радина - аз вчера похвалих Либеро Grinning

# 215
  • Мнения: 32
Фелисити, дано не е толкова сериозно, дано е нещо амлко и незначително и излишно да са ви притеснили.
Ееее, Сандра, добре дошла вече в къщи, бързо да се възстановяваш, добре, че са овладели нещата бързо в болницата. Малката ми се струва, че ти е одрала кожата.
Дейзи, аз пийвам по една голяма биричка, но три малки едвали са много, мен ако ме питаш.
Миме, няма как да щъкам гола, че баща ми все пак е в нас, за сега само мажа, но даже имам раничка на едната и е едно розово, гледам и леко като гной върху подплънката за гърди.
Джилиан, уби ме със застрелването, нас ни опишка оня ден и все се чудех дли може да ни оака, явно може Joy.
Сиси, трябва да ги видя тези колектори. За сега почнах да се цедя, но е голяма досада, снощи спях и помпах, после отивай и прави АМ, защото рядко има достатъчно количество. Дано в комбинация с Лансиноха да мине всичко.
TANI80, да те питам Лактулозата от къде се взима? Blush.
Честит рожденик на Радина  bouquet.
Честити месечинки  bouquet.
Ние днес така се разходихме, че сега едвам гледам и почти не мога да ходя, като парцал съм незнам как ще събера сили цяла нощ да се цедя, да храня, да правя АМ, яак да се храним, да се оригваме и приспиваме Shocked.

# 216
  • Мнения: 7 263
И при нас след едно от нощните хранения поплаква и го взимам при нас в леглото. Не мога да го оставя да ми се дере в 3 часа с възпитателна цел. И ние ще страдаме защото не можем да спим и той ще реве безутешно. А така и тримата си спим като къпани. И аз мисля, че ще се възпитаваме по-късно.
Тази грешка съм я допискала с баткото - сега ми се къса сърцето като се сетя как съм го оставяла да се дере милинкия и аз рева и той реве - ама нали съм възпитателка няма шега.
Така че според мен, когато детето има нужда от топлина и прегръдка не бива да му я отказваме.

# 217
  • София
  • Мнения: 6 194
Ей,заспаха бръмбарите.Днес голямо бодърстване му удариха,при това заедно и с помрънкване Tired
По темата със захранването ще кажа само да четете внимателно Стеф,а и Сиси.Тези момичета са прочели тонове информация и ни я "сервират" наготово,за което мога само да им благодаря и да ги поздравя newsm51
Lennyh,нещо изчезна.Как сте с кърменето?
Радина,и аз съм с 2 ръце за Либеро.Ползвахме го с баткото и бяха единственото спасение от течове.
Julsko bebe,и аз всеки път се чудя откъде ще намеря сили,но когато трябва все намирам.Е ,нощем понякога съм като сомнамбул-въобще не помня кого с какво съм хранила,затова и пиша.

# 218
  • София
  • Мнения: 423
Аз кърмя на вън.За сега все съм с някоя приятелка или с Филип,но и сама да бях не се притеснявам,винаги имам тензухена пелена в количката и си завивам рамото и главата на София.
А аз се чудех защо от 13 годишна имам гастрит,то какво било.Всички ми казваха,че защото не съм закусвала преди училище,за това имам гастрит(който вече е язва #Cussing out)и аз съм си виновна.
Тая нощ бяха най-зверски коликите.Направо опищя блока.Днес и купих Саб да видим.И едно хомеопатично,за мое успокоение,че не обичам лекарствата-Хамомила200С,дано и то помогне.

# 219
  • Мнения: 9 120
О, Миме, нека те шокирам - като съм била на 18 дни, са ми дали шоколад Crazy Е, жива съм де, то е било еднократно Mr. Green
Но пък познавам лекарско семейство, чието дете (на времето) е яло фасул на 3 месеца Laughing

Миласара -  Hug Аз по темата със захранването обаче съм гОла вОда, още не съм стигнала до тази част на нАуката Crazy Виж, за здравословности мога да говоря много, ама тепърва ще има какво да се учи...толкова трудно ми изглежда всичко, свързано с отглеждането на дете, че направо...мене едни масажи и гимнастики ме побъркаха тука, докато разбера кое как се прави и да отсея инфото, та какво да говорим за папото ooooh!

# 220
  • Мнения: 1 208
Бъдещата й кръстница ни подари торта и аз по идея на мама Диди я снимах с тортата
http://julskimami.snimka.bg/baby/nashite-bebeta.390550.14173915


А не- не ми преписвай тази заслуга - идеята не е моя а на Марулка  Laughing Joy / сега аз пък да не обърках/

Малката е страхотна - тъмничка ли е или от светлината в стаята - ще стане голяма красавица  Hug

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 00:18 от Мама Диди

# 221
  • Canada
  • Мнения: 649
Мама Мише, аз съм на мнение че трябва да правиш това, което те кара да се чувстваш спокойно. Ако смяташ че е по.добре твърд режим - можеш да го изградиш. Ако се чувстваш по-добре, бебка да е при вас в леглото - взимай я. Аз лично съм привърженик на режима по часове и много лесно го изградихме и с Нико, и с Кари - без никакви проблеми. Не съм фен на това детето да спи в леглото на родителите (Кари никога не съм я взимала, но си го отчитам като грешка на моменти), но взимам Нико когато е неспокоен, заспива на гърдите ми и после го слагам в неговото легълце.

Както се вижда - пиша през нощта, но това не означава че с Нико пак имаме ужасна нощ... Слава богу, през целия ден и досега тойпочти няваше колики. Peace Съвсем различно е, когато детенце е спокойно и не го боли коремче. Дано и занапред продължим така... Praynig Praynig

# 222
  • Canada
  • Мнения: 649
Последното го написах, за да обнадеждя и другите майки като нас - Тан, Фелисити и т.н., с които споделяхме зверските колики... Hug

# 223
  • Мнения: 36
Сиси-съжалявам за късния отговор-номерът на контейнерчето за урина е 5-не е на добре,нали?
Момичета нали коликите са максимум до 4 месец-че то още само 1 месец останал-ще издържим-дръжте се Twisted Evil
Късмет-кърмя и още как-че то иначе аз 1/2 час докато се подготвя да изляза+1/2 час да изляза и трябва да се върна-ще кърмя ако трябва и в градския транспорт-кое е най-важното за теб-детето да е спокойно и нахранено,да е колкото се може повече на въздух-така че действай-една пелена меткам и сме си ОК.
Замисляли ли сте се,че понякога получавате много ценна помощ от хора,които въобще не са Ви близки-повече доброта виждам от т нар чужди,отколкото от някои близки и роднини-в парка ако знаете като се разхождам с колко момичета се запознах и каква добронамереност срещам Hug
Да почерпя-получих първите си майчински-ей и държавате ме призна за майка най-после-Гале 123 пожелавам и на теб скоро такава радост.

# 224
  • Мнения: 342
 Simple Smile Aз преди кърмех на по закътани места, беше ме срам, обаче Костето е толкова крив като му се дояде, че няма търпение да чака, или като не спи и сме вънка пак иска да суче по никое време и затова моето перде е паднало и си вадя циците вече където сваря  Crazy само леко се прикривам като се намести той с една пеленка, зъщото ми се случва , заради каката, да го кърмя на много оживени места, като детска площадка  Crazy
За памперсите Бяха ми препоръчали Либеро, обаче на ден с Либеро съм сменяла по няколко пъти дрехите на малкия, тъй като пропускаха.Сега съм на памперс и съм много доволна.
 Това значи че всичко е индивидуално.
linet102  Много е сладка малката, и тортата е много хубава
MAMA MISHE мисля, че повечето майки са вече на мнение, че трябва да се дава на поискване, както и за спането , повечето спят с бебоците.  Heart Eyes
А4 честито, за парите  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт