изпъкнало пъпче

  • 8 932
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
ще се прибере само,лепенките не помагат

# 16
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
На приятелка и препоръчаха да залепи монета на пъпчето.Поноси си детето монетата и пъпчето му се прибра само.Ако те интересуват подробности,ще питам и ще пиша  Peace

# 17
  • Мнения: 222
И моинкия беше с изпъкнало пъпче, аз се притеснявах да не е пъпна херния. Отидохме на доктор и той каза, че е от лошото връзвана на пъпната връв при раждане. То и за това толкова късно ни падна и пъпчето (на 24 ден). Сложи ни лепенка, и така може би месец лепяхме. Но по-добре да ти го сложи лекар, щото те врътват пъпчето и тогава лепят, за да се "приберат". Ние пробвахме сами да я лепим - първия път успешно, но втория нещо не ни се получи, та пак чичо доктор ни я лепна.

# 18
  • Мнения: 832
А до каква възраст биха могли да се слагат лепенките? Ние вече сме големи, но да питам все пак...И при нас е наследствено, малкичт почти не плаче, а му изпъкна...

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Нашето пъпче е изпъкнало. Когато беше още на месеци, попитах педиатъра и той каза, че не е херния, ами просто ще си й е такова пъпчето. Сега като плаче или се напъва нещо изкача цялото навън и си е доста голямо, близо 1 см. Сега се обвинявам, че не пробвахме все пак с лепенките, можеше и да се коригира нещо.

# 20
  • Мнения: 3 010
Момичета, моля ви кажете по конкретно какви точно лепенки трябва да се ползват? Марка, фирма.... ?

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Момичета, моля ви кажете по конкретно какви точно лепенки трябва да се ползват? Марка, фирма.... ?
Ами в аптеката казваш, че искаш лепенка за пъп на бебе и те ти дават. Според мен няма значение малката. Има изцяло залепващи, има с марля в средата и с пластмасово топче. На мен лекаря ми каза да вземам от първия вид. Веднъж нямаше и взех от тези с марлята и съм много недоволна - изобщо не виждаш какво си напрамил при залепянето.

# 22
  • Мнения: 925
ще се прибере само,лепенките не помагат
Абсолютно съм съгласна Peace . На малкия също му беше изпъкнало пъпчето и като го заведох при педи, точно за късмет нашето беше в отпуск и друг лекар му сложи лепенка. На другия ден отдолу /под лепенката/ се появи мехурче. Веднага звъннах на нашето си педи, и тя ми каза да я махна. На следващата консултация ми обясни, че всичко е ОК и няма нужда от лепене. Действително пъпчето само си се прибра Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 010
Stanislava_ , благодаря ти  Hug А по колко време го държахте с една лепенка?

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 15:48 от Dendy

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Stanislava_ , благодаря ти  Hug А по колко време го държахте с една лепенка?
Ами по десетина дни. Тя всъщност започва по крайщата леко да се отлепва и тогава трябва задължително да се махне, тъй като събира бактерии и може да се инфектира кожата. махах я вечерта преди къпане, после го оставям да спи без лепенка и на сутринта лепя пак - за още седмица или десетина дни.
Но аз неразбрах дали има пъпна херния или какво? Ако е пъпна херния е добре лекар да ти покаже първия път как да залепиш - трябва хубаво да прибереш навътре пъпа и отгоре да доближиш кожата добре. Тъй като, ако не се лепи както трябва наистина няма да има ефект. И като хванеш добре пъпа с едната ръка с другата лепиш лепенката, като започваш от средата /от пъпа и опъваш добре настрани, и кожата трябва да не е влажна, потна, подсушаваш добре.
И наистина не е доказано, че точно лепенката помага. И да не слагаш пак може да се прибере, но аз слагъх, тъй като не ми се разчиташе на "ако", пък и според мен беше по-удобно за детето. И като сваляш лепенката дърпаш настрани, за да влиза въздух, а не нагоре - така се отлепя по лесно.

# 25
  • Мнения: 165
ще се прибере само, лепенките не помагат, особено ако е истинска пъпна херния няма да стане с лепенки. Ние лепихме без ефект, после прочетох, че в чужбина това с лепенките отдавна не се практикува, а е остарял и неефективен метод, най-много да се разрани кожата. Ако не е херния а се дължи на лошото връзване в родилното, обикновено се оправяло с повишаване на активността на детето т.е. като пропълзи и проходи.

# 26
  • Мнения: 3 010
ще се прибере само, лепенките не помагат, особено ако е истинска пъпна херния няма да стане с лепенки. Ние лепихме без ефект, после прочетох, че в чужбина това с лепенките отдавна не се практикува, а е остарял и неефективен метод, най-много да се разрани кожата. Ако не е херния а се дължи на лошото връзване в родилното, обикновено се оправяло с повишаване на активността на детето т.е. като пропълзи и проходи.

Даноо  Confused снощи напарвих опит за залепя 2 обикновени лепенки, но само дето кожата така се зачерви  Sad
Той не е много изпъкнал, но все пак...

# 27
  • Мнения: 1 629
И на малкия му е леко изпъкнало, ама не съм обръщала такова внимание newsm78

# 28
  • Мнения: 27 524
Просто са го отрязали така и нищо не може да се направи.

Аз съм виждала на големи хора -изпъкнало пъпче,не като моето да бръкне с пръстче вътре Blush,май така са си го отрязали

Ама, много сте интересни с тези изказвания  Joy Я, да помислим малко - как ли са го отрязали по-точно, имайки предвид КАК точно се реже пъпна връв? А именно - на около десетина см. Която изсъхва и на всеки пада сама и индивидуално!
Каква роля тогава според вас играе точно отрязването?   Simple Smile Никаква!
Пъпната херния не е често срещано явление и всяко изпъкнало пъпче далеч не е пъпна херния  Stop
И няма наследственост при пъпчето, индивидуално си е. Да не говорим, че изобщо няма никакво значение. И какво ако е момиче с изпъкнало пъпче? Трагедия.  Grinning

Кана, овци, ти пък ме изненада  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 58
и на мойта бебка й стърчеше пъпчето и педито го залепи и се прибра за около 10 дни. Купих лепенка Тегадерм - хипоалергична за фиксиране на интравенозни пътища. Взех най-малкия размер, тя е и водоустойчива, така че без проблем може да се къпе бебето

Общи условия

Активация на акаунт