Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-14

  • 68 159
  • 1 000
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 494
Здрасти, здрасти!
По повод вредните неща, никой не споменава колко са вредни пластмасовите опаковки. Помислете, дори и водата е в пластмасови шишета. Да не говорим за кесийките, дето са навсякъде. Свеждайте до минимум съхраняването в найлон или пластмаса на каквато и да е храна и не използвайте опаковки за еднократна употреба повторно. Пушеното и аз изхвърлих от менюто, колбасите намалихме. За съжаление е трудно съвсем без тях, но мисля в разумни количества не е чак толкова зле.
Слънцето не ми липсва на мен изобщо - никога не съм била привърженик на 'печенето' за тен. Може би, защото изгарям за отрицателно време. Изненадах се колко много хора на морето бяха без чадъри. Пък ние с два.  Laughing Особено руснаци, поляци, чехи....с тези бели кожи, дори и децата си не пазеха. И не се прибираха на обяд в 12, а в 2-3ч. Луда работа.

Папароско, почна да звучиш оптимистично. Wink  Laughing

Срещата ... на 19-ти излезе ангажимент. Още повече, че май 22 е почивен ден и ще го обединим с почивните дни и ще препускаме на село при свекитата.

Момичета и момчета, я ме светнете как се забърква кашата с хормоните, че да се стигне до проблемите в нашата тема? искам да кажа от къде се започва ред по ред, ако някой си е изяснил цялата последователност. И дали едно хормонално изследване на половите хормони би могло да помогне да се избегнат проблеми в бъдеще? Аз знам, че е виновен естрогена, когато е в повече. Но защо е в повече незнам. Кое води до дисбаланса - стес, бременност, генетична предразположеност, нещо друго... И например може ли естрогена да е в норма, а да има проблем? Може да звучат тъпо въпросите ми, но и аз не съм чак толкова умна.  Joy


п.п. ееее, от сутрина върви на кърък всичко, а сега и почнах 13-та страница - пу, пу, пу  fingerscrossed

# 181
  • Мнения: 832
Здрасти, здрасти!
По повод вредните неща, никой не споменава колко са вредни пластмасовите опаковки. Помислете, дори и водата е в пластмасови шишета. Да не говорим за кесийките, дето са навсякъде. Свеждайте до минимум съхраняването в найлон или пластмаса на каквато и да е храна и не използвайте опаковки за еднократна употреба повторно.

Ааа, Аби - пише, пише и още как. Стига човек да знае къде да чете. Wink
Общото правило - пластмасата е вредна, когато се затопли - именно тогава отделя вредните химикали. Това е за пластмасата за многократна употреба. Тази за еднократна се превръща във "вредна", когато се разхерметизира, т.е. при взаимодействието с въздуха. За това е важно:

- НИКАКВО затопляне на пластмаса (за  многократна употреба)
- НИКАКВО използване на шишенца след изпиване на водата

Това е много, ама много обобщено...

Няма да навлизам в подробности, но ако някой иска да знае:

- наблегнете на печенето в стъкло (тефлонът трябва да е НАПЪЛНО здрав, без одрасквания)
- никакво олио, маргарин и пр. (ако се сещате какво е грес при колите, тези "мазнини" са подобни и никога по никакъв начин не се разграждат в организма; трупат се и атакуват при срив в имунната система) - само зехтин и масло
- ако все пак се готви с месо - първо се вари в 2-3 води, които се изхвърлят, защото хормоните и другите гадости изпадат във водата
- никаква захар (фруктозата в плодовете е друго, нея може), бяло брашно - в минимални количества, най-добре без
- пушено - под никаква форма

... абе има много още за казване, но сега нямам време


Целувам ви!   bouquet

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 12:08 от кана

# 182
  • Мнения: 972
Здравейте и от мен!
Свате, пак ще ме критикуваш ,че гледам през сивите очила, ама тово вашето на нищо не прилича! Naughty
Казвала съм ви,че от всички плодове и зеленчуци,най-много обичам месото! smile3532
Зеленчук,който не е расъл на кокал,не е за ядене... smile3534
Говорим си за здравословно хранене,но найстина ли това ,което ядем е здравословно?!
Е, ако си го произвел сам може и да е . Но плодовете и зеленчуците ,които ги продават по пазарите са пълни с нитрати и разни канцерогенни вещества. По-чисти може да са само онези по-невзрачните зеленчуци,които някоя бабка е произвела в градинката си,но не и разрешават да ги продава на пазара,защото няма разрешително...
Всичко друго е боклук...
Аз живея на село и за сега свекърва ми се грижи да имаме сносен зеленчук.
Свинското месо,макар и най-вкусно, го заменихме с телешко. Купуваме го от човек от селото, а не от разни кланици и магазини,където продават основно пак боклуци...
А относно пластмасата-не можем да я избегнем,от чисто практична гледна точка...
Е, аз съм човек на новото време и не мога да се лиша от практичните неща,макар и вредни... smile3503

# 183
  • Мнения: 832

Е, ако си го произвел сам може и да е . Но плодовете и зеленчуците ,които ги продават по пазарите са пълни с нитрати и разни канцерогенни вещества. По-чисти може да са само онези по-невзрачните зеленчуци,които някоя бабка е произвела в градинката си,но не и разрешават да ги продава на пазара,защото няма разрешително...
Всичко друго е боклук...


Да, така е, разбира се. Става дума, че все пак има неща, които могат да се избегнат/ заменят, без да се усети липсата им, други могат да се обработват допълнително (накисване, изхвърляне на вода и т.н.), за да се ОПИТВАМЕ поне да сведем вредните съставки до минимум...Нали знаеш - капка по капка - вир...Иначе разбира се, че е по-лесно да не задълбаваме така...Въпрос на личен избор.  Hug

Това е валидно за мен, не го налагам, просто покрай Дани и храненето на бебето/ детето, а и после покрай мен, изчетох страшно много неща...Тези, които не са ми проблем, си ги спазвам, с другите просто внимавам. Например преди хоп - вадех пластмасовата кутия от хладилника и хайде в микровълновата. Сега просто сипвам яденето в чинии от същата тази кутия и чак тогава топля самите чиниите...

За мен не е проблем и колкото и да съм модерна и да нямам време да се изкъпя дори (ама буквално  Joy ) тези съображение ме карат да се чувствам добре...Че се опитвам...Другото вече сме го коментирали - Божа работа!

Просто съм привърженик на тезата "Ти прави каквото трябва, пък да става каквото ще!".
За това така...

Но пак казвам, това е валидно за МЕН, всеки сам си решава...

Просто Аби спомена пластмасата и реших да споделя, каквото знам (така и така четох и търсих един тон материали, защо да не споделя), не налагам нищо, да не ме разберете погрешно, ей!  hahaha

# 184
  • Мнения: 289
Аби, не съм си изяснила как точно се стига до хормоналния дисбаланс и до нашите проблеми, обаче прочетох някъде, едно по- елементарно обяснение, че при стрес в организма се отделят повече естествени стероидни хормони, които водят до понижаване на имунната защита на организма.  Видим резултат от това е изсушаване на кожата, чуливост на ноктите, херпеси, падане на косата, умора. Понижената имунна система отключва процеса на заболяването. Не случайно някои жени откриват заболяването си 1-2 години след раждането. Мисля си, че никак не е случайно, че преди време са казвали,  бременната жена, трябва да яде за двама, нещо което сега се отхвърля.  Всъшност не знам дали науката има окончателен  отговор на въпроса ти.

# 185
  • Мнения: 38

Здравейте всички! Отдавна не съм се включвала с писане във форума, но имам материал от една от най-големите болници в САЩ във връзка с последните дискусии за пластмасата, който мисля че важен и полезен за всички нас. За съжаление в момента нямам време да го преведа, затова го "поствам" на английски. В резюме - не претоплайте никакви храни и напитки в пластмасови опаковки, ако шишето с вода е стояло на топло или слънчево място, както и в кола- по добре го изхвърлете.

Кана, мила, напълно те подкрепям за нещата който правиш. Моята гледна точка е същата. Разбира се, всяка от нас има право на избор дали ще променя хранителни или други навици.  Важното е от тук на сетне да бъдем здрави Heart Eyes

"Cancer Update from Johns-Hopkins

                       Bottled water in your car is
                              very dangerous!

 On the Ellen show, Sheryl Crow said this is what caused her breast cancer.
   It has been identified as the most common cause of the high levels of
                      dioxin in breast cancer tissue.

                    Sheryl Crow's oncologist told her:


     Women should not drink bottled water that has been left in a car.
   The heat reacts with the chemicals in the plastic of the bottle which  releases dioxin into the water.  Dioxin is a toxin increasingly found in breast cancer tissue.  So please be careful and do not drink bottled water that has been left in a car..  Pass this on to all the women in your life.

 This information is the kind we need to know that just might save us!  Use
      a stainless steel canteen or a glass bottle instead of plastic!

     LET EVERYONE WHO HAS A WIFE / GIRLFRIEND / DAUGHTER KNOW PLEASE!

   This information is also being circulated at Walter Reed Army Medical
                                 Center .


                    No plastic containers in microwave.

                        No water bottles in freezer

                       No plastic wrap in microwave.

        A dioxin chemical causes cancer, especially breast cancer.


Dioxins are highly poisonous to the cells of our bodies. Don't freeze your
                                  plastic
   bottles with water in them as this releases dioxins from the plastic.

 Recently, Edward Fujimoto, Wellness Program Manager at Castle Hospital ,
            was on a TV program to explain this health hazard.

           He talked about dioxins and how bad they are for us.

   He said that we should not be heating our food in the microwave using
                           plastic containers...
           This especially applies to foods that contain fat....

He said that the combination of fat, high heat and plastic releases dioxin
         into the food and ultimately into the cells of the body...





Instead, he recommends using glass, such as  Corning Ware, Pyrex or ceramic

  containers for heating food. You get the same results, only without the
                                  dioxin.

       So such things as TV dinners, instant ramen and soups, etc.,
    should be removed from the container and heated in something else.

         Paper isn't bad but you don't know what is in the paper.
         It's just safer to use tempered glass, Corning Ware, etc.


He reminded us that awhile ago some of the fast food restaurants moved away

    from the foam containers to paper. The dioxin problem is one of the
                                reasons...


  Also, he pointed out that plastic wrap, such as Saran wrap, is just as
                              dangerous when placed over foods to be cooked in the microwave....  As the food is nuked,
                                 the high  heat causes poisonous toxins to actually melt out of the plastic wrap and
                            drip into the food.

                  Cover food with a paper towel instead."

# 186
  • Мнения: 34
Аби, не съм си изяснила как точно се стига до хормоналния дисбаланс и до нашите проблеми, обаче прочетох някъде, едно по- елементарно обяснение, че при стрес в организма се отделят повече естествени стероидни хормони, които водят до понижаване на имунната защита на организма.  Видим резултат от това е изсушаване на кожата, чуливост на ноктите, херпеси, падане на косата, умора. Понижената имунна система отключва процеса на заболяването. Не случайно някои жени откриват заболяването си 1-2 години след раждането. Мисля си, че никак не е случайно, че преди време са казвали,  бременната жена, трябва да яде за двама, нещо което сега се отхвърля.  Всъшност не знам дали науката има окончателен  отговор на въпроса ти.

Ако мога да изразя своето мнение, ето това, което пише Vivir за пораженията, предизвикани от стреса върху имунната система, а оттам и върху целия организъм е може би стотици пъти по-определящо за болестното състояние, отколкото прякото въздействие на така наречените "канцерогенни" храни.

А стресът, може би знаете, представлява емоционален срив на организма. Излиза, че най-важни за здравето се оказват емоциите.
Можеш да ядеш природосъобразна храна, но когато си притеснена или ядосана, храната като нищо ще ти "преседне", или в най-добрия случай няма да ти повлияе благотворно...

Спирам нарочно дотук, дано да реагирате позитивно и да не ме замеряте с камъни.

# 187
  • Мнения: 972
Ле-ле,уплашихме човека!
Папароско, споко човече,ние тук сме все Убави моми! newsm44
А относно стреса съм на 100% съгласна!
Хирургът,който ме оперира сам ми каза,че моето явно е било старо липомче,от предишни кърмения. Но при преживения силен стрес,най-вероятно ,когато загина сина ми,се е активирал и преобразувал в карцином.
Всеки човек изживява стресови моменти,но всеки организъм реагира различно!
Е, не напразно казват,че ракът е болест на стреса! Cry

# 188
  • Мнения: 832
А стресът, може би знаете, представлява емоционален срив на организма. Излиза, че най-важни за здравето се оказват емоциите.
Можеш да ядеш природосъобразна храна, но когато си притеснена или ядосана, храната като нищо ще ти "преседне", или в най-добрия случай няма да ти повлияе благотворно...

Аз пак ще кажа - капка по капка, вир...А именно - да сме емоционално добре, без стрес, в хармония със себе си, да се храним правилно, доколкото е възможно, да избягваме някои неща - взети заедно, резултатът няма да се забави...

Лично за мен това е като пъзел - нещата едно без друго не могат. Wink

Но това съм аз.  Hug

# 189
  • Мнения: 38
 Подкрепям казаното за стреса на 100%. Лично за себе си съм го дефинирала като основна  причина за болестта ми.

Затова от тук насетне се старая ежедневно са спазвам формулата "да сме емоционално добре, без стрес, в хармония със себе си, да се храним правилно, доколкото е възможно".

Пък каквото е писано Heart Eyes, ще се случи така или иначе Blush

# 190
  • Мнения: 972
Ето това са моите момичета! newsm10 smile3501

# 191
  • Мнения: 25
            Трябва да се внимава със слънцето, една година съм вече след терапията и както престоя и десет минути под лъчите му  ми се случва същото, което и на sisko77! Имам чувството, че дълго време съм била включена в контакта, бръкнала с двата пръста там, изсмукана като лимон от токовото напрежение! Joy

# 192
  • София
  • Мнения: 5 074
Ето това са моите момичета! newsm10 smile3501
Сори, ама не твоите, а моите  Peace
После защо не пиша ?
Ами вие пишете преди мен  Grinning

# 193
  • Мнения: 972
Ето това са моите момичета! newsm10 smile3501
Сори, ама не твоите, а моите  Peace
После защо не пиша ?
Ами вие пишете преди мен  Grinning

Гледаш ли до къде водят скътавките?!  newsm47

# 194
  • София
  • Мнения: 5 074
Няма скатавки, бе моме. На другия обект нямам нет още.
Като дойда тук, вие сте разнищили въпросите и сте стигнали до съответните изводи. За мен остава само да чета и чат пат, като сега да се появя.
Нямам нищо друго да кажа, по така поставените въпроси. Вие вече сте го казали  newsm10
Може би само това - не мислите ли, че новия член на нашата банда - папароско, би следвало да се представи ?
Ами тъй де, да знаем - видите ли от какъв зор се набута в нашата компания  Joy Joy Joy
И да вземете да си изписвате никовете с главна заглавна буква !

Общи условия

Активация на акаунт