За кандидатстудентите 2010

  • 3 713
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте дами!
Аз съм съвсем нова тук, още нерегистрирана  Embarassed гледаща сама дъщеря си. На моята девойка тази година й предстои кандидатстудентска кампания, насочила се е към икономиските дисциплини.

Чудя се, дали тук има дами с опит или поне информация. Дали да я записвам на частни уроци по математика или някъде на курс през учебната година. Училището й е добро, подготовката също, но все пак една езикова гимназия не дава чак толкова много по математика, колкото по литература и чуждия език. Иска ми се да се подготви максимално сериозно. Ако имате някаква информация за добри места за подготовка, или за преподавател, ще ви бъда много благодарна да споделите.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Щом дъщеря ти е по добре подготвена по български, нека кандидатства с него. Защо трябва да е с математика?
В икономическите университети има направления и специалности за които се кандидатсва и с чужд език, това е допълнителна възможност. Може да попрочетеш темите за матурите и кандидатстудентите от тази година. Ще добиеш представа за какво става дума.

# 2
Ами аз не искам, тя иска.  Simple Smile
Очевидно не желае да кандидатства с литература.  Така че....  Stop
Знам как се кандидатства в УНСС, чела съм доста, но тук теми за кандидатстуденти не можах да открия, може би трябва да се върна доста назад.

Ако не можете или ви е трудно да ми дадете инфо, няма проблем, няма да се обидя  Simple Smile

Просто питам.

# 3
  • София
  • Мнения: 504
Аз ви предлагам да погледнете специалностите в различните университети, да си избере какво и къде иска да учи. Не е добра идея да кандидатства само на едно място. Не съм съгласна, че в езикова гимназия не се набляга на математика. Аз миналата година излязох от езикова гимназия и мога да кажа, че учехме по всичко колкото и в другите училища, но по математика български и езиците имахме много по-добра подготовка.
Намерете изпити от предишни години, ако дъщеря ви не се затруднява в решаването им, значи не са й нужни уроци.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ami само ще пожелая успех на дъщеря ти догодина и спокойна последна година в училище!
Не мога да ти бъда полезна с нещо конкретно, моя син кандидатства миналото лято в УНСС/с изпити по български и английски/ и ВИНС/с оценките от матурата. Той също е с езикова гимназия и мога с ръка на сърцето да кажа, че кандидатсвалите деца от класа му с математика са 2 и то в ТУ. Математика те не научиха в горния клас, причини колкото искаш, не са важни в случая.
Мога да те посъветвам докато все още информацията от тазгодишния прием е по сайтовете и форумите на университетите да си копираш и запазиш всичко, което догодина би ви служило като ориентир.... минимални балове и разни други.
Това е, поздрави!

# 5
Благодаря ти за пожеланията  Simple Smile това вече съм го направила. Разгледах всичко за УНСС, общо взето знам резултатите и изискванията.
Не се чуства сигурна по математика, а от друга страна, като изключа двата езика, май и по български не се чуства много сигурна (въпреки че преподавателката им е изключителна жена). Затова предпочита математиката, и затова и на мен ми се иска малко допълнителна подготовка. Знам, че на тази възраст децата нямат достатъчно реална преценка за познанията си и предпочитам да направя така, че детото ми да е уверено, когато тръгне за изпит. Увереността е много важна за успеха на един изпит. Поне моя опит ми говори това. А не е, като да не съм се явявала по изпити  Wink

Благодаря ви още веднъж за съветите.

ПП: не иска да кандидатства в други университети и други специалности, как да я убеждавам да кандидатства и да учи нещо, което не й допада. Само заради идеята да е студентка .... Thinking ...не мисля че  е удачно. Ако тя реши да се пробва на друго място, решението ще е нейно. А и с математика друго освен ТУ, ВИАС и специалностите в СУ.... определено не сме за инженерни специалности   Blush не ставаме за тая работа  ooooh!

Изобщо, чака ме тежка година. Не знам как ще оцелея.  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 56
Аз лично бих ви препоръчала подготвителните курсове към УНСС.Синът ми ходи там и сподели,че е доволен от това,което са им преподавали.Също така им разяснили на какво да наблегнат при самостоятелната си подготовка и по кои учебници да се подготвят.Синът ми не е ходил на частни уроци,само на тези подготвителни и успя да влезе в УНСС-Икономика и бизнес(първо желание),а преди това беше приет"Политически науки с английски език".Държа изпит ЕПИ с география и английски език,а на подготвителните курсове ходи на български+математика и география.Желая ви успех и дано съм помогнала с информация.

# 7
Това е добра информация, благодаря за която.  Simple Smile
Би било чудесно, ако курсовете им са достатъчни.  А кога започват, защото в момента нищо не пише за такива в сайта на УНСС. Вероятно през учебната година някъде?

Ох, ще трябва да се разходя до там някой ден, само да намеря време да избягам от работа (защото вероятно в УНСС не работят в почивните дни  ooooh! )

Благодаря ти още веднъж. Това наистина е ценна за мен информация.

# 8
  • София
  • Мнения: 56
Информация за курсовете на УНСС излиза през месец октомври или началото на ноември в сайта им.Началото им е през м.декември по време на коледната ваканция( по цял ден са лекциите) имат и м.март.Бих ти препоръчала тези през м.декември,защото детето ще има време да се подготви за предварителните изпити през м.април.Мартенския курс свършва няколко дни преди предварителните и мисля,че не са много удобни,но вие ще си прецените сами.Таксата е 420 или 440лв.(не си спомням точната сума в момента),но на предмет с който ще се кандидатства.Стана малко дълго,дано съм обяснила добре.И задължително да се явите на предварителните изпити,нищо не губите,само може да ви е от голяма полза.

# 9
Още веднъж ти благодаря за информацията. Много мило. Зареждам се октомври на компютъра и започвам от сега да й събирам парички.

Наистина декемврийските са по-удобни. А за предварителните изпити две мнения няма. Много се надявам да не ни се налага втори (т.е. четвърти) опит, че не знам как ще се справя в тези години на криза. Дано и девойката да положи усилия. От сега ми е притеснено как ще се справим.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 913
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=419423.135
Новата, тук сме се събрали майки на завършили  деца. Споделяхме за кандидатстване, класиране. Има доста приети в УНСС, ела в темата, прочети и попитай. Ще ти разкажат как е било при тях това лято.
Моето диване за съжаление не е в УНСС, а в НБУ....

# 11
Благодаря и на теб. Ей сега отивам да чета, но вероятно ще пиша след някой друг ден, че ми предстои служебно пътуване.

Хубава вечер  Simple Smile ако си още тук. Ако не -  леки оставащи дни от седмицата.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт