Консумирате ли диви гъби без притеснение?

  • 25 970
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 800
Ядем и берем  Laughing  познавам няколко вида гъби, тях си бера. После показвам на комшията за качествен контрол, той е стар гъбар. Е, винаги има риск, колко и опитен да е човек. Но не ми пука  Embarassed  обожавам гъби и нищо не би ме спряло да ги ям.

Тези стерилизираните изобщо не ми допадат.

# 31
  • Мнения: 9 776
Бих консумирала всякакви гъби с огромно притеснение, затова не консумирам изобщо.

# 32
  • София
  • Мнения: 700
Обожавам дивите гъби - сърнели, манатарки, печурки. За съжаление много рядко имаме време да ходим в гората, за да берем. Спирала съм мъжа ми като пътуваме с колата, че съм видяла гъба от пътя. Веднъж наистина набрахме цяла торба сърнели по този начин. Ядем ги с удоволствие (на сина ми обаче не се осмелявам да дам Embarassed). Двойничката на манатарката - дяволската гъба е силно отровна, но посинява още щом я отрежеш. А доколкото знам двойничката на сърнелата няма пръстенче и не е смъртоносна - може да доведе до повръщане. Не бих купила от случаен гъбар, от Метро не знам newsm78

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Никак не консумирам диви гъби  Stop Всеки път съм в потрес и ужасно притеснение, когато баща ми бере гъби и ядат вкъщи...

# 34
  • Мнения: 1 437
Консумирам ...............с притеснение. На децата обаче не давам гъби.

# 35
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Да, но само тези който познавам демек няколко вида. Също минавам през някоя опитна съседка за проверка. Тук има страшно много из дворовете дори има ...манатарки, дива печурка и един куп други.

Ходим и доста често за гъби, като вали  всеки ден има много, много..

# 36
  • Мнения: 4 157
Не, много ме е страх, особено слад като преди няколко години съседката ми лежа в болница след угощение с гъби брани от ''опитен'' гъбар.

# 37
  • Марс
  • Мнения: 439
Тц, страх ме е, и то не само от дивите, а и от "питомните" гъби, които са ги пльоснали на слънцето в адските жеги и то в пликове Sick

# 38
  • Мнения: 1 520
Зависи какви гъби. От диворастящите само пачи крак бих опитала без притеснение, т.к. тя единствена няма отровен двойник.
Челядинката също е много вкусна, и нея бих опитала.

# 39
  • Мнения: 52
Досега не съм яла диви гъби и не мисля ,че бих се престрашила..

# 40
  • София
  • Мнения: 183
майка ми работи в отделение, където понякога водят натровени от гъби. Няма да забравя как преди няколко години бяха приели цяло семейство, спасиха само детето (явно е яло най-малко). Не че хората не разбирали от гъби, просто гъбите са расли там, където някой е хвърлял отрова за животни. Та химическото отравяне е по-страшно от това да ядеш неядлива гъба. Вуйна ми берат от години горски гъби и разказите на майка ми като очевидец на фатален край никак не ги впечатлява. Нали знаете: "На нас не може да се случи"

# 41
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, никога.
Както и нямам бойлер и нищо газово у нас. Професионална деформация  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 5 370
е, добре де.....
Аз тогава донаписах, че това са замразени гъби от Метро.
Но да, не смея да давам на дребен от тях. Въпреки че предния път ме гонеше като диверсант за 3 лъжици супа и накрая реши,ч е няма да има за баща му и каза :"мамиии, следващия път да ми направиш само на мене такава супа". Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 12 554
е, добре де.....
Аз тогава донаписах, че това са замразени гъби от Метро.
Но да, не смея да давам на дребен от тях. Въпреки че предния път ме гонеше като диверсант за 3 лъжици супа и накрая реши,ч е няма да има за баща му и каза :"мамиии, следващия път да ми направиш само на мене такава супа". Laughing

Жози, направи му от култивирани печурки. Те са тотално безобидни.

# 44
  • Мнения: 5 370
Нана, правили сме, но вкусът от челадинки и манатарки е уникален.

Общи условия

Активация на акаунт