Консумирате ли диви гъби без притеснение?

  • 25 965
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 554
Нана, правили сме, но вкусът от челадинки и манатарки е уникален.

Така е мила, но аз лично не бих ги яла, нито на детето бих дала.  Grinning

# 46
  • Мнения: 5 370
Абееее, себе си съм прежалила, а мъжът ми САМ иска да му ги готвя.
Само на дребен да НЕ дават. Praynig

# 47
  • Мнения: 108
Преди 2 седмици познат ни донесе сърнели. Веднага изпекох една тава. Много вкусни бяха, но в момента в който ги изядохме (децата ни не ги опитаха) - като ме обхвана една паника, че ще се натровим. Наистина, така не се бях притеснявала никога - цялата треперех. Само аз си знам как изкарах нощта. Купища материали изчетох за сърнелите и за двойниците им - уж не могат да се сбъркат като са разтворени, ама и такива страшни неща прочетох, че повече дива гъба няма да опитам - тези емоции не са за мен.

# 48
  • София
  • Мнения: 98
Аз обичам всякакви гъби, преди беряхме но последните няколко години купувам от магазина. До сега не съм се притеснявала да ги ям, но сега като изчетох няколко материала за натрявянята направо се паникьосах. А  купиш пачи крак от Метро преди седмица , сега го гледам малко с недоверие  Cry   

# 49
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
ами притесняваме се , не е да не се притесняваме,  ама хапваме по малко с мъжо , тийнейджъра и без друго гъби не обича .

# 50
  • София
  • Мнения: 5 255

Берем сами и ядем без никакви притеснения гъби в планината  Mr. Green
Тези, които са се натровили си мислят, че всичко де що расте се яде.
Няма проблеми с дивите гъбки, а такива манджички стават, че направо  Crazy

# 51
  • София
  • Мнения: 12 554

Берем сами и ядем без никакви притеснения гъби в планината  Mr. Green
Тези, които са се натровили си мислят, че всичко де що расте се яде.
Няма проблеми с дивите гъбки, а такива манджички стават, че направо  Crazy

Естествено, че има проблем, особено от хора с голямо самочувствие, дето си мислят, че познават гъбите.
Да бере гъби трябва само този, които на 10000 процента е сигурен.

# 52
  • Мнения: 5 001
Естествено, че има проблем, особено от хора с голямо самочувствие, дето си мислят, че познават гъбите.
Да бере гъби трябва само този, които на 10000 процента е сигурен.
ПОДКРЕПЯМ с две ръце казаното от Нана( Hug)

И ние берем определени гъби,както казах по-напред в темата....Бера и познавам печурки,масловка,сърнела.....Обаче ги бера само от чисти места ,за които знам със сигурност,че няма боклуци и химикали.Иначе и ядливите гъби стават отровни.

# 53
  • София
  • Мнения: 5 255

Ама то и аз това казах... не може като не си на 1000000% сигурен да береш гъби и да ги ядеш.
Има основно правило на гъбаря е - гъба, която не познаваш е отровна  Blush

Има доста неща, за които трябва да се внимава, като се берат гъби... не е само химикали и боклуци, а
и неща като да не се берат ядливи гъби, когато са израстнали до отровни и т.н., факт е
само че опитни хора трябва да си го позволяват, а не такива дето са видели как изглежда гъбата в книгата
и хайде после в планината...  ooooh!

# 54
  • Мнения: 279
Ядем ги и още как...Даже в момента половинката е в гората  за гъби.
Обаче ние си берем  3-4 вида, в които сме сигурни от години .И при най-малкото съмнение изхвърлям.Така миналата седмица изхвърлих цял тиган с пачи крак и печурки, защото като почнаха да се пържат,
ми се стори странна миризмата им и хайде...на боклука.
....
А, и на децата не давам ,ама те и без друго гъби не обичат.

# 55
  • Мнения: 5 001
Ядем ги и още как...Даже в момента половинката е в гората  за гъби.
Дано да не са падали при вас слани,защото при паднала слана ядливите гъби вече не стават....Стават отровни...

# 56
  • Мнения: 279
За първи път го чувам.Мерси за инфото, ще знаем занапред.Но май,
не са падали слани.

# 57
  • София
  • Мнения: 15 458
  Само сърнели, челядинки и пърхутки ям, но купени от пазара. И култивирани печурки, и китайските гъби в китайското от ресторанта. Преди години чували сърнели съм консервирала и сушила, челядинките затварях в буркани.Мъжа ми ги береше там,където работеше. Изяли сме огромни количества.Сега мойте, в къщи, не искат и да чуят за гъби, втръснало им е от време оно.Брала съм само челядинки, без да ме е страх.

Била съм три дни в Токсикологията, натровена от консервирани гъби, добре,че беше само развалена консервата,а не отровна.Беше преди 30 години, но още помня как виеше една майка, която намерила две гъбки и да има за децата, тя не яла, дала ги на тях.Починаха и двете. Praynig

# 58
  • Мнения: 930
баща ми и мъжа ми познават гъбите и когато са от тях набрани не ме е страх, на други обаче нямам доверие Naughty

# 59
  • Smallville
  • Мнения: 994
Диви гъби съм яла веднъж в живота си,бях на 10 години,после лежах 2 месеца в болница.А интересното беше,че всички ядоха,цялото ни семейство,плюс баба и дядо,бог да ги прости,чичо ми,стринка ми,но се натрових само аз Confused.
Но култивирани купувам и ядем,но сега като ви чета,май и тях ще откажа..

Общи условия

Активация на акаунт