Относно стриите по корема и гърдите

  • 16 678
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За появилите се вече, кремове за поддържане състоянието на кожата, за да няма нови
избери подходящ за твоята кожа продукт, ако е толкова трагично положението,
консултация с дерматолог ще свърши работа.

# 31
  • Мнения: 1 310
Всичко е до еластичност на кожата.  Peace
По време на моята бременност качих само 8 кг и се мазах с какво ли не - е, нацепих се по корема.  Sad
Моя позната качи цели 30 кг - една стрия няма по корема.  Peace

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Качих седем килограма, мазах се без пропуск още от началото и имам три голееми стрии по корема.Според мен си е до кожа.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 21
Аз се мажа с Мустела и съм много доволна засега newsm10
В края на седми месец съм и нямам нито една стрия  - мажа всекидневно след баня!!!

# 34
  • Мнения: 118
Според мен донякъде зависи и от това дали кожата е поддържана с времето с хубава козметика,дали и е помагано да бъде поддържана мека и еластична през годините.Мога да ви предложа един медицински крем,който се продава само в аптеките,не е за стрии,но за всекидневна употреба е перфектен,изключително лек е и е без миризма.кожата ми е мека като на бебе,казва се EUDERMOL,струва 4.20 за 200ml. newsm10

# 35
  • Мнения: 2 960
До тип кожа е!!
И през двете бременности качих по 7-8 кг.
Първият път се мажех чат-пат
Вторият път-редовно с Мустела.
И двата пъти не съм имала нито една стрия -нито по корем ,нито по бюста.

# 36
  • Мнения: 9 776
Съжалявам, че ще ти го кажа и аз, но щом са се появили веднъж, няма махане. Кожата ти явно е предразположена към тях и кг в случая нямат никакво значение. Когато влязох за раждане, в предродилна бях с още едно момиче, което като си надигна нощницата да слушат тоновете на бебето и Shocked - много неприятна гледка. А си беше младичко, слабичко, първа бременност - на ум я оплаках честно Rolling Eyes.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз споделям мнението на Мамма. Сигурно защото ползвах същия крем Simple Smile През първите месеци се мажех с един доста мазен крем на Лавена. Мажех се от колената до гърдите. За бюста през цяло време позлвах Мама Дона. Като започна да ми проличав минах на Елансила, пак по същата схема, мажех си дори и гърба, защото пропуска на гърба също може да се окаже солидна грешка. Кремовете бяха с мене и в болницата. Гърдите си ги мазах до слизането на кърмата, като почнах да кърмя спрях, за да не минава в млякото, но критичния период на наедряване беше минал. Тялото си го мазах докато си влезнах в старите дрехи. Тогава вече бях сигурна, че всичко ми се е събрало напълно. Досадничко е, но си струва, факт е че кожата също е от огромно значение, но все пак си се иска и постоянство, аз нямам нито една стрия Peace

# 38
  • BG
  • Мнения: 2 217
И аз препоръчвам Elancyl на Galenic - мои приятелки са доволни.  Peace
Самата аз разбрах за него след като родих и за съжаление имам стрии и то не малко. Въпреки, че се мазах с кремове против стрии на Мустела, Чико и една френска марка (забравих името  Embarassed), се появиха.

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 14:13 от Stephy

# 39
  • Мнения: 2 376
Аз ползвах на мустрела крема, но след като акушерката ми каза, че кожата ми няма да се нацепи го спрях. Наистина не се нацепи, но на гърдите получих ужасни цепки. Нищо не съм правила, сами си се скриха.

# 40
  • Мнения: 2 270
До 6-тия месец ползвах само овлажняващ лосион за тяло, от тогава ползвам олиото на Икаров - за сега нямам поражения! Peace

# 41
  • Мнения: 621
Когато бях бременна и си търсех крем,който да ПРЕДОТВРАТЯВА появата на стрии,във всички аптеки фармацевтите ми препоръчваха PERCUTALFA,като ми казваха,че той дори ПРЕМАХВА вече появили се такива.Но аз нямах възможност да го взема(комплект от две опаковки струваше ок.55лв) Сега имам солидно количество стрии и ща не ща ще го взимам,дано да помогне Praynig

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не вярвам на това, че всичко е предопределено! Naughty Мажа се постоянно с мляко са тяло, тъй-като съм с ужасно суха кожа. По време на бременността се мазах с всичко най-мазно, и най-вече с маслото на ИКАРОВ, за което писах в друга тема. Качих 17кг, като се мажех постоянно с какви ли не овлажнители. Резултата-нито 1 стрия нямам.
 Не очаквай да качиш 30-35 кг и това да не окаже влияние на фигурата ти, също...

# 43
  • Мнения: 334
Цитат
Не вярвам на това, че всичко е предопределено!  Не очаквай да качиш 30-35 кг и това да не окаже влияние на фигурата ти, също...
Аз съм +5 кила в края на седми месец, мажех се по 2 пъти на ден, от около няколко седмици се мажа през час, защото имам възможност. Спасение няма. Аз усещам как ми се цепи кожата дори Sad

# 44
  • Мнения: 453
Съжалявам, че ще ти го кажа и аз, но щом са се появили веднъж, няма махане. Кожата ти явно е предразположена към тях и кг в случая нямат никакво значение. Когато влязох за раждане, в предродилна бях с още едно момиче, което като си надигна нощницата да слушат тоновете на бебето и Shocked - много неприятна гледка. А си беше младичко, слабичко, първа бременност - на ум я оплаках честно Rolling Eyes.
Да не съм била аз?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт