Относно стриите по корема и гърдите

  • 16 715
  • 146
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 66
Мерси на всички мамите за отговорите и съветите.В крайна сметка си купих на Икаров,пък ще видим дали ще подейства.За сега нямам новопоявили се стрии за ч седмица от както се мажа.Дано не се появят други Sad

# 46
  • Мнения: 79
Дано ти помогне.Само и аз да дам глас на Елансил от Галеник.И нещо друго-след като родиш ако сртиите са повечко си купи от аптеката добър крем за заличаване на белези- има много и добри.Няма да заличат напълно, но ще избледнеят доста.
Лека бременност Hug

# 47
  • Мнения: 48
Аз и дефламол се мазах и пак се нацепих.Много съм слаба и сега и през бременноста само на корем бях,но пак се появиха тези гадини Twisted Evil.На кореме ми се появиха в 8 месец.А като родих  Shocked видях колко много са.Е,нося си ги.Грозно е ама бебка си заслужава. Simple SmileУспех с борбата им Hug
I AS TAKA NOSQ SI GI AMA BEBOK SI ZASLUJAVA PREKRASEN E!!! INA4E SE MAJEH S BABY OIL

----------------
Пишете с малки букви, по възможност на кирилица.

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 19:03 от AnMary

# 48
  • София
  • Мнения: 194
Аз за сега нямам стрии. Мазах се с един обикновен крем против стрии на "мама Кокона" - масажен крем. А възможно ли е стриите да се появят след раждането?  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 447
И аз съм на мнение,че спасение-няма...Всичко е до кожа...И моите гърди така се нацепиха,нищо не ми помогна...На корема нямам нито една...

# 50
  • Мнения: 68
С каквото и да се мажем, стриите си си излизат и се множат с възходяща прогресия. Просто зависи колко е еластична кожата и въобще срещу гена не може да се направи кой знае колко. Както и относно качени килограми и възстановяването след раждането. Някои увисват ужасно, някои-не. Мен ме сърбеше коремът и се чешех денонощно. Появиха се и кафяви петънца. Облекчаваше ме масло от пшеничен зародиш на "Икаров". За да си кажем, че правим нещо, се мажем, ама...кауза пердута. Винаги ще има много по-стройни и по-красиви, и по-млади жени. Обаче, обаче, обаче...какво от това!! Заслужава си да ти се усмихнат две очички-слънчица. На ТВОЕТО дете.

# 51
  • Мнения: 1 336
Много е важно стриите да се мажат докато са още "пресни". Докато бях бременна нямах стрии, но като родих и започнах да кърмя гърдите ми се нацепиха много. Всеки ден се мажех и то по няколко пъти със интензивен серум за стрии на чико: http://family-bg.com/prX_1764.htm?osCsid=71693ac3df33467d21e88387c7f6c303 и съм много доволна. Сега почти нямам и не се виждат. Пишеше и че съставките не са вредни за бебето, не преминават в кърмата или в кръвообращението на майката.
След като спрях да кърмя ползвам на Галеник - Елансил.
Може и да е ген, но не е лошо да и се помогне на кожата с някой хубав крем да повиши еластичността си. Докато бях бременна се мажех много, с Мустела предимно и мисля, че това спомогна за това да не ми се появят стрии. Но тогава имах време ...
Сега рядко се сещам  Wink

# 52
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
На корема нямам нито една, за сметка на ханша, дупето и гърдите.
Гадно, но няма как. Мазах се, очевидно, без резултат. Tired

# 53
  • където има любов
  • Мнения: 307
С първата бременност-нито една,а не се мазах,или по-точно само като се сетя.Сега се мажа редовно ,но се сдобих по корема Tired

# 54
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз ползвах серум за вече появили се стрии на Мустела, но го ползвах след раждането! Ако решиш да го вземеш прочети дали може при бременност! Помогна ми, но мазах 3 месеца! Стриите станаха телесен цвят и по-плитки!

# 55
  • Мнения: 32
2 sedmici predi da rodq mi se nacepiha bedrata ooooh!...Na korema nqmam nito edna, a toi nai-mnogo porastna. A kato mi doide kyrmata vednaga mi izleze na gyrdata edna debela, 4ervena liniq Tired. Mazah se s krem Deva, no s pylni 6epi i nablqgah pove4e na korema. Neznam dali zatova samo na bedrata mi se poqviha newsm78.

# 56
  • Мнения: 16
Аз се мажа от самото начало с преварена свинска мас обогатена с витамин Е и малко пчелен восък. Това сутрин, че да не мириша на мъжът ми. Тя така или иначе не миришеш, но все пак е мазнина която се отлага в/у кожата и дрехите. Вечерно време след душ с маслото на Икаров против стрии. Не се забелязваха стрии. В 8 месец получих контракции и ми забраниха да си пипам корема , защото явно бил мн чувствителен на допир. И спрях за около 2 седмици. И стой та гледай какво се получи. Нацепих се. Всяка сутрин с нова се събуждам на корема. Поднових мазането след 34-35 г.с. И ще видя дали ще се пооправи структурата на кожата. Сега съм в 38 към 39. И ако има ефект значи Икаров и масчицата  действат. Свекървата работи в Италия и от нея знам, че зехтина е най - доброто средство за борба с кожни дефекти. В Италия жените си изглаждали бръчките на лицето със зехтин. Аз лично не го ползвах за корема, защото имах непоносимост към миризмата му след като забременях.
Успех на всички майки !

# 57
  • Мнения: 860
Болната ми тема беше това и на мен.

Мога само да ти кажа, че когато си видиш бебето, когато чуеш неговото гласче как се смее, като виждаш как расте, как прохожда.......това че имаш стрии ще ти е нулев проблем. Аз вече се отказах и ги приех и се радвам на детето си и не ми пука изобщо. Вярно не нося къси блузки и потници да ми се вижда корема, но си имам бебе така че сделката за мен беше печеливша.

В началото и аз така търсих мазах се с какво ли не, после търсих процедури като родих, оказа се че трябва да не кърмя пък за тях, после/сега те станаха бели почти Confused въпреки че мина година и повече от появата им и сега преди лятото ходих на солариум ами ефекта беше невероятен те почти не се виждат после като кожата потъмнее все повече се заличават - по скоро замазват Simple Smile

Не се тормози с тази мисъл радвай се че ще имаш бебче, всичко е до кожа щом са се появили значи по добре е да смениш погледа си към тях и да не ти пука - мажи се но не се натоварвай с такива мисли.

Лека бременност и ще очакваме добрата новина  bouquet

# 58
  • Мнения: 86
Според мен всичко е до кожа, сестра ми се маза с какво лине и нямаше никакъв ефект. Аз се мазах с Мустела и почти нямам стрии

# 59
  • Мнения: 141
АЗ малко да успокоя- мазах се с Бюбхен, но само последните месеци и на гърдите основно се появиха много, които изглеждаха ужасни, но в момента след 5месеца не се виждат изобщо- мазах се с Мустела, но те и от самосебе си избеляват.

Общи условия

Активация на акаунт