Отговори
# 270
  • Мнения: 81
Хм, дааааа , явно всички гледате мача  . То и ние гледаме - баскетбола, че току виж са направили изненада най-накрая.

Роси, ти пък, да ме клонират.... Слагам снимка преди  и след  . Не беее,  просто ходих на кола маска  Flutter. А това за закона е наистина абсурдно, но да ти кажа си мисля, че не е само в Бг . Айде, виж всяко зло за добро, да ти е честита новата придобивка и много постове да напишеш ....  А бихте ли ме светнали какво е това КВ и МВ  newsm78.

Миркам, дръж още малко ! Скоро усещам как ще ни засипе един бебевалеж 

# 271
  • Мнения: 124
р.р Сега моля не се смейте на питането ми,щото съм мноооого боса в техническите неща.Понеже все снимам и мятам в компа,най-сетне се сетих да си "картотекирам" снимките на дискове,че от разбирачката Ани скоро ще сме за преинстал.Отсега казвам,не знам кой ми е архивния диск Blush. Та по въпроса,една папка обикновенно ми е доста над 800кб.Обикновенните сд ги знаем по  702кб,та да ме светнете на двд или друго по-подходящо да си качвам инфото newsm78.Благодаря,че поне видимо не падате от столовете от смях Mr. Green

За големината на дисковете идеше реч! Колко Мега Байта са големи! КилоБайта няма дискове. Кас-че вземи си  DVD дискове и записвай смело (те са по 4.7 gb) - но те съветвам да си направиш двоен архив, защото това е предмет, т.е винаги може да се надраска тоя диск, и така забравяш за инфото на него!
Най ме е страх от загуба на информация Sad
Тони, не се преуморявай така с тренировки. Как издържаш незнам....Аз от месец тренирам на едни уреди (powerplate), и съм мноооооого доволна - стегнах си остатъка от сланинките и корема и супер ми се отразяват на оперираната ръка и прескачащото ми сърце! Четох, че били уредите на Мадона, ама тя за загрявка минава 20 км джогинг, така че не очаквам да стана като нея от тези уреди Mr. Green
Хайде лека и спокойна нощ от мен! Hug

# 272
  • Мнения: 384
Фиуу. Това бях аз. Прелетях толкова бързо, че Кас ме е бройкала като кръгла нула Laughing
В общи линии това е времето, когато мога да намеря малко свободни минути за вас - да разхвърлям някоя и друга мечка, да прочета кой как е и да позавидя най-благородно на тези, които си гушкат мъничетата през деня, а не като мен - през нощта. Ама като наближи датата за заплата, ми е много добре Rolling Eyes.
Всичко е наред засега, да чукна на дърво. Калоян от понеделник спи следобеден сън в яслата. Добро ми е детенцето, няма никакви оплаквания от него, а и виждам, че му е интересно там, защото показва на какви движения са ги научили, бърбори повече, променил си е походката - имитира батковците в групата. Сутрин си поплаква още, когато го оставяме. Следобед пак се разплаква, когато ме види. Днес е прекарал деня с юмрук в устата, явно са го мъчили зъбките, нослето му също беше протекло. Странното е, че вкъщи вече му нямаше нищо. За всеки случай съм се заредила с витамин C  и утре ще му дам превантивно преди яслата.
В работата ми са се установили някакви странни порядки. До обед няма кой да ме напсува. Пълно мъртвило. След това пристигат, четат вестници, пушат, четат вестници, пушат, разглеждат информационните агенции, пушат. Аз съм като някакъв робот. Докато дойдат вече съм "напред с материала", тичам по срещи, не се спирам изобщо, но вместо потупване по рамото получавам нови задачи. А колегите продължават да пушат и да си дават ангажиран вид. Активизират се някъде към 16 ч, когато аз пък се изнасям в галоп към автобуса, после сменям с трамвай и от нашата спирка препускам десет минути към яслата. За капак Калоян като ме види толкова ми се радва, че не иска да ходи и го нося до нас (20 минути бърз ход, ако съм сама и повече от половин час пеша с него на ръце). Чудя се как ли ще е през зимата. Яслата работи до 18.30 ч. На мен ми трябва един час, за да успея да се класирам навреме.
Mirkam, започвам с теб, че си най-спешна Mr. Green Стискам палци да останете 2 в 1 толкова, колкото трябва. За тапата какво да ти кажа - нали ме помниш мен колко време си постоях без нея. Тия прегледи за разкритие най-много ги мразех. Поне да го бях получила, а то - нищо до самия край. Дано Криско да се излекува бързичко, че да се успокоиш.
Бубенце, чудесни заглавия. Аз съм за второто. Ама дали можеш да измислиш някое, свързано с идването на лятото. Току виж се превърти малко назад времето, никак няма да съжалявам, ако получа аванта още няколко месеца свобода. Много се бях впечатлила от снимките с развятите коси на бубките, не знам дали ти казах колко са красиви. Не пречи да го повторя и потретя.
Ади, диетата, с която свалям килограми в момента е много работа и драстичен глад. Диетата, на която в крайна сметка се спрях е нисковъглехидратна-високомазнинна диета (прословутото НВ-ВМД). Има ефект.
Камчи, теб те хвана липсата точно след една VIP проява. Не съм забравила, чакам си снимките с прическата и разказа как е минало Whistling
Роси, от умрял писмо да чакаш са тия полицейски разследвания, съжалявам, че трябва точно аз да го кажа. Преди няколко години на един познат му разбиха магазина. Носи перфектен запис в полицията, на който се виждат съвсем ясно лицата на тримата взломаджии. И се почва едно сумтене, пръхтене: "Ох, сега ще трябва да ги търсим, пък то толкова трудно, толкова трудоемко...". Не ги намериха, както може да се очаква. Пий една студена вода, миличка. Това наистина не е най-важното. Къса ми се сърцето тези дни, защото един от най-близките ми приятели е с прогресивна множествена склероза. Забързани в ежедневието, не сме се виждали от месеци, не очаквах да е толкова зле. С мъжа ми кумувахме на неговата сватба. За съжаление точно сега, когато има най-много нужда от близък човек, който да го подкрепя, е останал сам. Няма да коментирам това, просто жена му вече не съществува за мен. Зарекох се всеки ден като го видя да му казвам колко много го обичам, така както правим с мъжа ми. От ЗДРАВЕТО наистина няма нищо по-важно. Толкова ми е мъчно, че животът му се преобърна така. Изобщо не сме го очаквали. Той е по-малък от мен. Днес беше на ТЕЛК Cry.
Та по този повод - не губете време за дреболии, не си струва наистина.
Мале, за това време колко картинки щях да намятам, ако знаете...
Спирам. Обичам ви!

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 00:25 от Пухка

# 273
  • Мнения: 87
Охххх само набързо,че много ми се спи вече.
Пухи,та за теб де.Нослето на царя може да тече в яслата от препаратите с които почистват там.Т.е. да си е нещо като леко на алергична основа и затова да не тече у вас.Не се тревожи отминава като привикне организма с дразнителя.А относно работата.....съжалявам ,че го казвам но все пак сме си в абсурдистан.На мързеливия колкото и работа да му дадеш все ще му е много,а ти си роботизирана вече ,нали си мама Mr. Green,макар да противоречи на логиката,поне на моята,по-добре и ти влез в техния ритъм защото е твърде вероятно да им запречиш прекалено много с тоя работохолизъм.А те като видят че,с толкова можеш /шефовете де/ няма как да не ти дадат и повече ooooh! Hug Hug Heart Eyes
Ауууууууууууу Тони,ако знаеш каква страхотна италианска песничка слушам сега  Whistling  Hug Heart Eyes
Роси, Heart Eyes Hug ама аз си казвам ,че съм извнетряла ...сега да не ме е срам трябва да си нарисувам един диск с КВ Mr. Green
Оф айде лека и мека,и споко утре го дават по-хубаво от днес...идва циганското лято Grinning

# 274
  • София
  • Мнения: 717
Добро утро и от мен!
Първо искам да Честитя на патерици на: Йивъл, Дракона и Касандрето! Мили ми дружки, да сте здрави и много усмихнати! Hug  bouquet
Росита, чакай ме, идвам с пълна сила, да е живот и здраве само! Ти си знаеш кога ..... Hug
Пухче, много перипетии, много нещо. Колегите са така навсякъде май - щом дойде време да си тръгваме, всички сме много мотивирани. Mr. Green Евала за килцата, аз си имам все още своите десет и не мърдам. Rolling Eyes Embarassed
Красе, успешен бизнес!  bouquet Може да те използвам за услугата, след известно време, че сега чакам от други места. Mr. Green
Тони, писах ти смс. Дали го прочете, че е на БГ тел-а? newsm78

Много, много  Hug на всички!

# 275
  • Мнения: 110
Айде на кафетоооооооо.............

 

 


Оффф, мацки, много ми е тежко....Малкия с всвеки изминал ден в яслата става по-зле. Само дето се похвалих в понеделник.....Днес беше най-тежко - през целия път рева, като видя стаята и почна да се дърпа, гушнах го да го вкарам вътре, а той се вкопчи в мен и сестрата трябваше едва ли не да го издърпа от ръцете ми......Казвам ви, почувствах се като чудовище......По пътя обратно и вкъщи си поревах.....Мислех че няма да го преживявам така, но........Като звъннел звънеца или се отвори вратата в яслата, почвал да реве, от напъване няколко пъти повръщал......Все му говоря, че там е хубаво, лелите са добри и има дечица с които да си играе, че има нови и хубави играчки, и че мама винаги ще идва да си го взима.....Колко ли ме разбира незнам....Не спи спокойно, плаче на сън, събужда се с писъци, нощес в 2.30 сме си играли в хола с пъзел.....Да добавим и че му избиват долните кучешки зъби.....Вчера не искаше да излезе с баба си и дядо си на вън защото аз нямаше да излизам с тях.....А като излезнах, се прибраха след половин час защото все ходел към блока и ревял......Лелите в яслата казват, че всички деца реагирали така, трябвало им време да свикнат, ама колко е това време седмица, две, месец? А от другата седмица като остава да спи там?

Извинявайте, че ви занимавам, но няма с кой да споделя.....

# 276
  • Мнения: 88
Миме много гушки от мен на теб и Люко Hug Hug Hug Мерси за хубавите кафенца.
Като бяхмев Плевен свеки каза, че мъжо е ходил само 1месец на градина. Много плачел, после се разболял и повече не са го пускали, направо в първи клас е отишъл. Аз незнам дали ще направя така ако се случи и при мен.
Ох дано децата да се адаптират бързо и да не им останат трайни лоши спомени Praynig

# 277
  • Мнения: 87
Миме, hug, нагушай сладкия бонбон и от мен.И ти намери кой здраво да те нагуша.Понякога е много трудно ooooh!,ама остави тия мисли,че си лоша мама.Явно муе трудна адаптацията. Thinking

# 278
  • Мнения: 384
Миме, много добре знам как се чувстваш. Стисни зъби, овладей се и недей изобщо да се самобичуваш. Само се моли Люко да е здравичък, защото остане ли си за някой и друг ден вкъщи, адаптацията ще започне отново. От работата ми в ясла преди години знам, че момчетата се адаптират по-бързо от момичетата, въпреки че в началото хвърлят целия си заложен от природата артистичен ресурс, за да ни трогнат. И успяват. Ако персоналът в яслата е добър, периодът на адаптиране ще е по-кратък, и обратното - ако не намерят индивидуален подход към Люко, се приготви минимум месец за такива сцени. На мен не ми даде сърце да изпробвам един друг вариант, който много минали по този път родители препоръчват - не майката, а някой друг да оставя поне известно време сутрин детето в яслата.

# 279
  • Мнения: 88
Пух този вариан май ще бъде приложен при нас.
Аз няма да имам възможност всеки ден да я водя на градина, така че ще се редуваме с баба, дядо и тати. Хубавота е че градината ми е на 200м от къщи.

# 280
  • Мнения: 387
Добро утро на всички ... Hug
Момичета, надявам се дечицата по-бързо и безпроблемно да се приспособят към атмосферата в детските градини... Hug

Някой може ли да ми каже как да приготвя манатарки, ако може някоя есенна рецептичка да ми драснете... Embarassed  Mr. Green

ИЗИДА, не ми се виждаш дебела на снимките , ма....му... newsm78  Mr. Green Hug Hug

ПУХИ, мерси за комплиментите, а новите снимки не мога да ги кача,
забутала съм някъде зарядното на фотоапарата  и нищо не мога да свърша така... ooooh!

АСОЛЧЕТО ...Къде се изгуби.. Rolling Eyes

# 281
  • Мнения: 60
Здравейте и от мен Simple Smile

Касче , да ти е живо и здраво християнчето Simple Smile Да си има Ангел Хранител, който да е винаги нащрек!

Миркам, добре че за 1 см разкритие са те върнали в къщи. Мен си ме приеха директно в болницата и после като разбрах, че така мога да си постоя там и седмица, се молех да ме пуснат. Тогава се оказа, че същата сутрин на съвещание са забранили всякакво излизане от болницата заради грипна епидемия. Та с 300 зора успях да си го издействам. Нищо , че след няма и час-два пак бях потеглила натам. Този път тревогата не беше фалшива Simple Smile

Пухка, направо да му се ненадяваш на твоя Калоян Simple Smile Пу-пу. Ти май най-много се притесняваше за адаптацията, а то.... Дано да е здравичък и да продължава да му харесва.
Много съжалявам за твоя близък. Sad Дано се появи светлина в тунела.

Мария, и аз не съм много наясно как трябва да се процедира в такива случаи, но мога да ти кажа какво направи братовчедка ми. Нейният син седмица две е ходил на ясла без да им кажат, че детето плаче по цял ден. Като се връщал в къщи започнал да става агресивен и удрял дори майка си(нещо, което никога не е правил). Те са го завели на детски психолог и там са им препоръчали да го спрат и като порасне малко, тогава да го пуснат.  Малкият се успокоил. След няколко месеца пак са го пробвали и тогава започнал да ходи с желание.
А детето на една приятелка също не искало и плачело, но след седмица се успокоило. И преломният момент дошъл като му купили някакви маратонки, които светят като стъпва. В яслата децата били впечатлени от тях и обръщали повече внимание на сина й. И на него от тогава му харесва. Simple Smile
Явно детето се е нуждаело в началото от повече внимание.
Всяко дете приема яслата по различен начин. Ти сама прецени кое ще е най-добро за него.

Като заговорихте за мачове, ето я и нашата футболна фенка. Клипът е старичък, от лятото.

Бубе, честно казано някоя специална рецепта не зная. Аз гъбите най-ги харесвам с масълце и сол на фурна поприпеченки.
 

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 14:00 от tedy_06

# 282
  • Мнения: 307
tedy_06, честит ти нов ник  Simple Smile Hug Йоанка е много сладка ,как вика ГОЛ само  Laughing
Миме , много кофти ,че Люко така приема яслата  Sad Една моя позната така пусна момиченцето си на ясла , малката цял ден плачеше там , не искаше да яде и да пие вода , също се стискаше и не искаше да ака и пишка по цял ден.По цяла вечер се събуждала и пищяла ,спряха я от яслата и след година я пуснаха на градина , сега ходи с желание и нямат никакви проблеми.Ти имаш ли някакъв друг вариант някой да го гледа , ако не свикне?Разбира се ти пожелавам това да е само временно и скоро да ходи с желание , но все пак ако не свикне  Rolling EyesМного гушки и от нас  Hug Hug
Роси,честит ти нов комп   typeuu А за полицията и на мен не ми се говори  Confused


# 283
  • Мнения: 81
Миме, много мъчно ми стана , като те прочетох  Hug Hug Hug . Аз също не мога да ти дам адекватен съвет , защото моето мнение за яслите е общо взето негативно, поради преживяното от мен като малка. Майка ми ме е оставяла на целоседмична ясла  Shocked, при което толкова тежко съм го преживяла, че съм започнала да заеквам , заедно с други есктри. Резултата е , че и сега като се сетя за това ( защото си го спомням), ми става много гадно. Та мисълта ми е, че не всяко дете е готово да тръгне на ясла. Особенно на тази възраст. Някои се приспособяват бързо, други страдат страшно много което води до ред проблеми, както са казали момичетата по-горе. Знам, че за теб , Пухка и много други това е единствената алтернатива .
Четох някъде, че децата нямат представа за време , така , че е хубаво когато ги оставяме да им кажем че ще се върнем при тях когато примерно те са се наяли, поиграли са си с някоя играчка, след това са се наспали и т.н. Тоест, децата имат ориентация спрямо дейностите които извършват, но не и от времето. И е важно да са сигурни , че след това мама ще дойде при тях отново. Това е което мога да ти дам като съвет .

Росе, много си фешън с тоя пауърплейт  Hug. Аз съм го правила преди доста години, тъкмо излезе като изобретение. Беше след операция на коляното. Е, нещо върши, но за нас е недостатъчно. За теб мисля , че ще е много добре. Имаш ли си инструктор?

Айде , започна мача, ще дописвам довечера евентуално.
 Hug на всички

# 284
  • Мнения: 47
Здравейте,мацки Heart Eyes,Благодаря ви за пожеланията за бързо сваляне на гипса на Ванко Hug.
Поздравявам всички които са имали повод за празнуване,Бъдете живи и здрави  bouquet.
Кас ЧЕСТИТО ВИ ХРИСТИЯНЧЕ!
Миме Ванко беше същият като Люко,но аз го водех на ясла,сега обаче много съжалявам.Детето ми се промени много освен че стана злояд,стана много затворен,агресивен,срамежлив абе коренна промяна.Ако има начин да седи в къщи детенцето е по добре за него,има време за всичко.Ако сега и Дани реагира така просто ще я спра от ясла живот и здраве де,за нея има време още.Ти си прецени сама,опитай да разбереш каква е причината,Ванко не искаше да ходи защото не харесваше едната от сестрите.Но аз сега съжалявам че го карах да ходи. Heart Eyes
Аз да се похваля че другата седмица махаме гипса,днес като ни го съобщи доктора двамата с Ванкича умряхме от радост newsm44
Целувки и гушки на всички Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт