Отговори
# 285
  • Мнения: 336
 Миме, включвам се специално заради поста ти. Много мъчно ми стана като го прочетох. Дано наистина е период на адаптация и тревогите ви отминат скоро. Малкия Люко е такова сладко хлапе дано всичко при вас се нареди както трябва, та дори и да се наложи да поизчакате с яслата.
  Аз донякъде се радвам, че Давид не е на ясла, но ние имаме кой да го гледа. Вярно с хиляди комбинации, но все е нещо. Днес за първи път излезе на разходка със свекърва ми в Южния парк. Запознал се с някакво момиенце Вики, играл си с пиленцата изобщо беше много доволен.

# 286
  • Мнения: 124
Тони, тези уреди определено са за лаици като мен! Бях много скептична към тях - за човек, който винаги е спортувал за тонус и самочувствие..., но определено има страшен ефект върху мен! Стегнах си корема, дупето, краката и ръцете, макар че на последните две си имам мускули още от балета преди 20 години! На тебе ти трябва тежка артилерия от уреди Heart Eyes Инструкторки си имам 2 - много са сладки и добрички Peace Препоръчвам горещо тези уреди на хора с болни сърца, болки в кръст, гръб, всякакви схващания и за МЪРЗЕЛИВИ хора. Когато отидох за първи път, не можех да се завъртя - имах прищипване на някакъв нерв на врата. След 2 дни - вече нямаше спомен от болките, а почти 10 дни ходих на масажи и прочее само и само да се оправя, защото едвам шофирах - не можех да се объна и да погледна дали идват коли от ляво или дясно hahaha Абе робокоп Joy
Ох Мимка, как ти съчувствам.... имам чувството, че и на мен ще ми се наложи да изживея това. Алекс тази сутрин много плака, като го водих в баба му. А тя го гледа всеки ден, но защо така се получи днес, незнам Sad Ще свикнете и двамата, но на теб ще ти е най-трудно Sad Дано бързо прескочите този период Praynig
Асолчето е в Гръцко ако се не лъжа.... Те с Чара ще разказват като се върнат Peace
Верчонка, чакам те слънце Hug
Пух, моля се за твоя близък да се избави от коварната болест! И никога да не спира да вярва в чудеса Praynig
Ох, изчезвам, че на моя мъж му трябва шофьор.... АМАН!!!! Да му връщат книжката, че ще полудея....

# 287
  • Мнения: 180
Здравейте момичета.
И аз се натъжих от споделеното за яслите. Sad
Яслата принципно не е толкова неприятна,дори напротив,просто проблема е в адаптацията на децата.Има много фактори,определящи доколко лесно ще се адаптира малчугана....
Лично мнение(от наблюдения Wink)е хубаво според мен всичко да става плавно и естествено за детето,без резки промени в ежедневието му.Какво имам в предвид:Преди да постъпи в ясла е хубаво да зачестят посещенията в парка,игри с други деца;да се увеличават плавно часовте без мама-например на площадката с тати,на гости на леля,баба,но най-вече не се усеща липсата на мама,чрез игра с въстници,или малко по-големи деца.Ако има братовчедчета за игра ще е супер!
Съзнавам обаче,че не всеки има възможност за изброените по-горе трикове Confused....
А относно времето,Тони го е казала правилно.Децата нямат предства за времето."Ще дойда да те взема в 5ч."не върщи никаква работа.Тази дезориентация за време продължава почти до предучилищна възраст Simple SmileИзречения от рода:"Сега си пойграй с децата,мама ще те вземе като се назакусвате"също не е за предпочитане,защото малкото съзнава,че мама така или имаче ще го остави.И пак ще се вкопчи във вас...Добър вариант мисля е да стоите там,докато детето се заиграе с дугите,да е спокойно и когато вече интересът му е в друга посока да се измъкнете на пръсти Mr. Greenно незнам в яслите дали позволяват тази практика и доколко е ефективна newsm78....Друг човек да води детето до детското заведение newsm78 ми се струва щадящо ...но само за майката ThinkingОфффф тежка е темата за яслите,но наистина голямо значение има и качеството на персонала Rolling Eyes
Момичета много се надявам дечицата ви да свикнат бързо Praynig

Тони,миличка,много съжалявам SadРазбирам те,детската психика много помни  и има неща,които не се забравят никога,защото тогава емоциите са много силни.Децата са много крехки и раними и затова е нужна огромна ПРЕЦИЗНОСТ в постъпките ни като родители.
Никога няма да забравя сцената в съда,когато бях на 3г и съдията ме пита "Ленче,я сега ми кажи ти при кого искаш да живееш,при мама,или при тати?" ConfusedПлакак 1 минута,погледнах тати,после мама и двамата стояха с надежда и очакване да чуят моята дума...Не можете да си представите какво е 3г дете да се изправи пред такава дилема Cry..Изтичах към мама....
Споделям това,не за да натъжавам някого,а само като светната крушка.Да имаме едно наум да крехката детска психика и за вродената привързаност на детето към майката.
Роска,аз съм с болки в кръста,ако мислиш,че ще ми помогне туй гагало дай сайт с повече инфо,пък аз ще ти там едно бурканче с лютеница Mr. Green.....Много вкусна станала и мъж ми днес ходил със Стела до село за още продукти и сега варя пак Crazy

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 16:13 от elenia

# 288
  • Мнения: 88
Тони много съм съгласна с теб относно ориентацията за времето. През последната седмица Пламена, когато се приебра от работа е като залепена за мен. Ако ми се наложи да изляза без нея и казвам, че мама отива да пишка и трябва да е сама, малката се заиграва и не забелазва че ме няма, но ако кажа че отивам до еди къде си и веднага се почва рев.
Ели  Hug
tedy_06 аа имаш си една малка цесекарка.
Роси аз нещо не разбрах какъв е уреда  Embarassed Привлече ме това че е за МЪРЗЕЛИВИ, би ли повторила пак моля?

# 289
  • Мнения: 387

 Embarassed Привлече ме това че е за МЪРЗЕЛИВИ, би ли повторила пак моля?

 smile3532 newsm62 smile3532 ...Слънцееее....Смях се от все сърце, супер си...

# 290
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Пропуснала съм да честитя някой събития, но сън няма да ме хване ако подмина с лека ръка Тарталетка Касандрева.
Живо и здраво да ти е християнчето Касандре, с цветя и рози да е обсипан пътя и!  Heart Eyes
Да ги нагушкаш и двете и да пуснеш трите снимки като ви ги пратят по Коледа.  Mr. Green
Не съм си и помислила, че няма да останеш верна на себе си просто.  Laughing

Росинко, честита ти придобивка, сигурна съм, че ще останеш повече от доволна, от 5 години насам си играем все с играчките на чичо ни Стив, няма равен този човек.  Hug
Вземи сега пусни един линк към тези уреди обаче, че ме заинтригува, аз съм още по-класически мързел и от теб, ти поне балет си играла па макар и преди 20 години.  Mr. Green
Аз коремни преси започвам да правя всеки ден от утре и така вече 1г и 7м.  Mr. Green

Тези дни стягам ученичката и мисълта ми е малко разхвърляна, но искам да споделя за яслите, детските градини и т.н.
Някой деца просто не свикват с такива заведения и това си е, периода на адаптация при всички е различен, но при нас до края работеше номера да я води баща и на градина.
В началото отчитах като моя грешка това, че я пускам направо на градина, а на ясла не е ходила, но в последствие разбрах, че не идва от там проблема, а от това, че тя вече си осъзнава къде повече и харесва и има своите предпочитания, в случая това не беше градината определено.
Всеки ден рев, сълзи, пазарлъци да я взимам на обед, на края я спрях и я пуснах чак след година, същата песен се повтори и тогава на нов глас, просто не и харесваше и това е.
Има деца, които ходят с желание, но моето не беше от тях, виждах я как страда и се измъчва за това гледах да и угаждам и когато съм имала възможност или съм си я оставяла в къщи или съм я взимала на обед.
Сега с училището най-големият и кошмар е да не реша да я пратя на занималня, просто иска да си е в къщи и това е.
Ева на ясла няма да я пусна определено, за градината още не съм решила дали ще е на 3г или на 3г и 7м или ще попропуснем няколко години и направо на подготвителна да ходи, то детето ще си покаже, но за сега не е готова за такива неща, прекалено малка и зависима е.
Мен също като малка ме бяха пратили за добро няколко месеца в един санаториум да ми лекуват спастичния бронхит сред други деца на принципа на седмичните градини с тази разлика, че не ни взимаха, а идваха в неделя на свиждане, е аз бях на 3г, но не искам да ви казвам, че помня всеки един детайл от онези времена и след като си ме прибраха от там спрях да говоря и мълчах повече от половин година.
След като имам възможност да си гледам детето, ще си го гледам, ако видя, че има желание за градина ще го пусна да е сред себеподобни като му дойде времето.
Всеки сам преценя за собственото му дете кога е дошъл този момент, някой по-лесно се нагаждат, други така и не успяват, тук много съвети не могат да се дават, просто може да се сподели опит и всеки за себе си да отсее необходимото му.

Коко, защо си смени ника, че и си се номеровала даже?
Йоанка е много сладка!  Heart Eyes
Изидка, какво продаваш душицо?  Crazy
И аз като Бубето не те виждам дебела, не те знам с какви очи се гледаш ти.  Whistling

Миркам, ти скискай кълки, а ние ще ти стискаме палци да мине всичко по мед и масло, за Изабелита и Троли същото се отнася.
Мен края на бременността ми беше най-кошмарен, хем ми се иска, хем не ми стиска, ако можех още 2г щях да отлагам раждането, но пък и ми се искаше да се видя с малката човечка.
Като стегна ученичката ще мина да ви нагледам пак как сте.


# 291
  • Мнения: 2 447
Миме,много мъчно ми стана за вас...Дано бързо се адаптира Люко и започне да ходи с желание...
И мен,много ме плаши този момент,макар за сега да не се очертава да е скоро...
Бубе,хич не се оправдавай,не ти вярваме за зарядното... Mr. Green Вземи се разрови по-надълбоко и изрови,че искаме да видим двете Бубки... Heart Eyes
Теди,много е сладка малката ЦСКА-рка..
Вал,и без коремните преси пак си изглеждаш добре...
И в този ред на мисли....мам...а му Изидка къде го видя тва дебелото в тебе бе...Да вземем да ти подарим едно огледало ли???
Роси,Честит ти развод с Windows Mr. Green
Еленитке... Sad Hug Hug Hug

# 292
  • sofia
  • Мнения: 482
Привет, мацки!

И аз нещо тези дни хич не съм в кондиция...  Confused
Започна се с рязката смяна на климата - дребчо имаше сополи и лека Т, Слава Богу - на следващия ден свали Т, уж и сополите бяха доста понамалели, ама нещо след ден пак се появиха. Пръскам в носа най-различни разтвори.
В понеделник каката беше на ДГ - за първи ден от едномесечната ваканция - е вечерта честитка - хоп 39,4 - баси и детето. Имам съмнения, че се почна от неделята и се е довършила в градината - в онези ми ти 14`С са спали по чаршафчета... Sad  Детето ми каза, че й е било ужасно студено.  На следващия ден поне Т - спадна към 38,5 и си спадна Т, но се появи разстройството и вече 2ри ден е с болки в коремчето - явно има спазми и дрискане... Приемам съвети за спазми и как да се намали това дрискане. Давам Ентерол, Смакта и за спазмите Еспумизан - ама ефект нулев...  Sad
Аз съм нещо много съм се сдухала - държа се лошо..., лоша майка съм...  Cry
Отделно нещо и с съпружието си "чукаме канчетата"...

За яслите - не веднъж съм си казвала мнението - отрицателно...
Ле ле Вал, като те процетох за санаториума и ефекта след това - направо......  Sad За Тони същото се отнася...
Ние - живот и здраве - ако нещата са добре - смятам да пропуснек тази екстра.
Миме, ако имаш друг вариант - аз не бих си тормозила детето и себе си... Но всеки сам си знае най-добре за себе си. Стискам ти палци да ви се развият нещата спокойно.

Ели, бях ти писала за скайп - дай да те открия, ако не дай мейл.

Хубава вечер на всички.

Ще "ходя" да си сменям аватара, че нещо хич не ми се вързва картинката с настроението и положението.......

# 293
  • Мнения: 124
Ох, много ме разсмяхте  hahaha
Сега ще ме линчуват, че правя реклама... Заповядайте МЪРЗЕЛИВКИ, хайде четете за Powerplate Има много за четене из нета - напишете само powerplate в чичко Гугъл, и ще имате занимавка за цяла вечер Wink
Вал, тея клечки дето ги ползваш за крака какво ще им стягаш????  Я ме светни какво толкова ще я приготвяш твоята ученичка? Защото моят ученик ще го стягам чак след 16 септември... До тогава пак размахваме фигури на шахматната дъска Simple Smile
Еленитка мила моя, ще ти купя карта за посещение на тези уреди, само ако ме уредиш с 1-2 бурканчета домашна лютеница Heart Eyes Има ли сделка????
Изидке, ти определно имаш проблем със зрението или са ти криви огледалата в къщи hahaha
Коко, верно си с нов ник, и аз съм любопитна защо Blush Много сладка малката фен-ка Йоанка Hug
Еми, много бързо сте лепнали вируса в инкубатора  Sad Бързо да се оправите Hug
Отивам да слагам вечерята, до после....

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 20:59 от rosi_bosi

# 294
  • Мнения: 180
Ааа Еми,не ми харесваш такава Crossing Arms
Аз те намерих в скайп,даже ти писах вчера,но явно нещо не си видяла..
Нищо аз съм "elena_i _delqn" намери ме за да те излекувам Mr. Green PeaceИмате много здраве от нас,дано децата се чувстват по-добре Hug
Роси,сделка има,но не срещу карта,а срещу гости Mr. Green
Изидко,много липсваше HugПиши по-често,че ми действаш освежаващо Simple Smile
Хайде,отеглям се да чета за Пауъра Mr. Green

# 295
  • Мнения: 60
Роси, сега ако кажеш и как се ползва това чудо Simple Smile За Powerplate става въпрос Simple Smile То дори при Йогата има повече усилие като гледам. 

Смених си ник-а, защото предният беше на мъжа ми и тъй като той не използва вече акаунта, реших да го променя, че ми е малко трудно да възприема към мен да се обръщат с КОКО Simple Smile  А и като отидем на среща на форума и към двамата се обръщат с КОКО Simple Smile

Аз съм започнала ДГ след 4 години, поради заболяване, което са ми открили при рутинните прегледи в началото. И въпреки това не обичах да ходя. Беше ми много скучно и майка като ме попита дали искам да тръгна на училище от 6 години дори не се замислих и не съжалявам, че се махнах от там. В училище ми беше доста по-интересно.

Еми, дано бързо оздравявате и да се успокоите Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 22:30 от tedy_06

# 296
  • Мнения: 124
Големи сте сладурки, да знаете Simple Smile Без да искам ви подпалих чергата с този уред.
Значи правят се група упражнения, приличащи на тези в каланетиката, траят средно по 30 сек. Уреда пуска триизмерни вибрации, които карат мускулите на тялото да се стягат. Примерно се качваш на уреда, разтваряш краката и приклякаш. Като се активира уреда, започват едни вибрации, които ти е...т мамата за 30 сек и така здраво ти натоварват мускулатурата на бедрата hahaha Тъй като със студиото, в което ходя, може да се каже че сме стена до стена с офиса ми, бях много скептично настроена, докато започнах да виждам резултатите на близки мои познати, които ходеха от месец-два само. И пак казвам - не се слабее (аз нямам на къде да слабея), а се стягаш и оформяш перфектно тяло. Нещо подобно от ефекта на Тае бо, който описваше Изабелка. Цялостната тренировка е не повече от 20-30 мин, и е удоволствие а не мъчение. След 20тина минути упражнения направо се чувстваш като нов човек. Резултатите при мен са най-видими в областта на корема, дупето и "дръжките" на кръста! Има и по хард уреди, за по-пълни хора, които с правилен хранителен режим и тренировки слабеят, но аз съм за по-слабите уреди, щото имам да свалям 2-3 кила, ама дето се казва " с тях и без тях" ми е все едно. И не съм спряла да ям. Покрай моята бременна приятелка в офиса ядем нон стоп. Аз като видя някой да си хапва, и на мен ми става едно гладно, гладно....
Скъпичка е една тренировка (10-12 лева), но пък и уредите са скъпи - средно около 12 000 евро струва единия.

Цитат
Апарат с 3D вибрация, която провокира естествения физиологичен рефлекс, известен като тонинг рефлекс. Благодарение на него, за 1 секунда се постигат от 30 до 50 ритмични мускулни контракции. По този начин Power Plate едновременно тренира и усъвършенства координация на активните и пасивни мускулни влакна като обхваща 95- 97% от тях в дадена мускулна група.
За сравнение, при обикновеното фитнес и аеробно натоварване се активизират само 40%

# 297
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Тъй като със студиото, в което ходя, може да се каже че сме стена до стена с офиса ми
Е, с това да беше започнала.  hahaha
От два часа се опитвам да убедя мъжа ми колко ни е необходим този уред в къщи, отворих английската версия и му сметнах първия от колонката, че ще ни легне 20 000 лв, той ми каза, че съм изтрещяла и, че ми е вибрирал мозъка, започна да ме четка колко добре изглеждам и как няма нужда да се набутваме, в следващия момент отворих и щатската версия на сайта и попаднах на един за домашна употреба само за 2500$, почти го бях навила и сега прочитам къде бил ключа за бараката.  hahaha
На него този втория му се видя без пари, даже ме пита нов ли е.  Laughing
 Joy искренно се забавлявам колко съм загубена.
Сега писах и в гугъла, това което прочетох е доста старо като инфо и не става много ясно къде в София точно го има този уред...цената била 25-30лв обаче, като за София нормално де, освен да дойда за месец-два до Бургас да ме наемеш портиерка в офиса ви та да потренирам малко.  Laughing
Та уреда не е баш за най-мързеливите, те си го купуват направо за в къщи.  Mr. Green

За ученичката как можеш да ме питаш изобщо  Laughing не ти ли е ясно, че тетрадките трябва да са с пружини, на Хана Монтана или в краен случай на Хайт Скул Мюзикъл, щампата трябва да е релефна, да имат полета и да са достатъчно големи.
И знаеш ли, че аз до сега не съм ги открила, та се стягам в кръста за дълги разходки по магазините.  Mr. Green

Еленитке, вместо вируси по кю-то и на мен един буркан с лютеница да бе засилила.  Mr. Green

Еми, да оздравяват децата бързо!  Hug

Теди, много здраве на Коко да пратиш, няма да те Кокосваме и тебе.  Laughing

# 298
  • Мнения: 2 447
И мен за момент ме заинтругувахте,ама Роси наистина трябваше да започне оттам...
Тъй като със студиото, в което ходя
за да разинтригувате,понеже у наше село и да искам нема къде да ходя.... Crossing Arms а и освен това
И пак казвам - не се слабее , а се стягаш и оформяш перфектно тяло.
на мен ми трябва първо нещо,с което да сваля доста килца,преди да почна да оформям "перфектното" тяло  Mr. Green
Така,че Ако някой попадне на нещо за Мързеливци,от което се отслабва,да свирка.. Mr. Green Mr. Green

# 299
  • Мнения: 81
Вал, специално за теб се разтърсих и намерих няколко салона които предлагат Powerplate . Единия е в един център който предлагаше и LPG на Витошка 129, но си мисля, че от това лято го закриха, понеже не го виждам като минавам оттам  newsm78.
Абе ето ти линк ако си наистина заинтересувана http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256415.15
Тук в Италия има такива в почти всяка фитнес зала  Peace . В Испания също и гледах , че доста го използваха. Единственото което знам, че ако се тренира правилно на него наистина има много добри резултати  Peace.

Теди, защо си смени ника дееее. На мен си ми харесваше повече като Кокомания  Hug. И каква хубава малка цесекарка  само .

Еми ,дано бързо минава разстройството на детенце . Настинало му е коремчето сигурно. Ей, това в Турция го чух за пръв път да ви кажа. Когато станеш сутрин при студено време от топлите завивки не ви ли се е случвало да получите спазми в корема, като колики. Ей на това нещо турците му казват, че им е настинал корема  . На мен ми се е случвало няколко пъти и е много неприятно. Та може от това да е получила разстройството. И със сигурност от спането по чаршаф. Ама тия добре ли са в градината  #Crazy.

Роси, ах ти малка подпалвачка такава  hahaha . Пускаш фитила на тия дето искат да свалят килца и после замазваш положението. Лютенички, бременни в офиса .

Изидка, не си забравила мила grazie mille per i baci, gli facio domani da parte tua. Un abracio forte. Липсва ти Италия нали? И на мен много ми липсваше тия 2 години и сега съм много щастлива, че се отвори пак възможност да работя и живея тук.

Бубееее  Hug Hug Hug. Още тия дни отивам да купувам камера .... Големи сладурки са бубките. Чакаме днешни снимки

Greece прибрахте ли се вече? Липсвате нииии
Някой има ли новини от Изабела, да не е родила вече  newsm78
Голдънче  Hug, благодаря за хубавите пожелания мила!
Ефро , къде си?
Мери как сте?
Алинка а вие?

Ади, те хубавите работи трудно стават  Laughing . Така хем нищо да не правиш, хем да отслабваш е трудно, особенно ако не си от малкия процент хора на които им се отдава  Tired. Малко ограничение на храненето плюс зелен чай за отслабване и малко движение ( в твоя случай и powerplate ще свърши работа) мисля, че ще има резултати  Peace. Ако ти е по джоба ти препоръчвам и LPG Endemologia - масажче. Ефро го беше правила преди време, аз също съм го правила и е готино. Това е , за съжаление килцата не си отиват с магическа пръчка и си трябва някакво усилие . В моя случай си беше доста голямо усилие  ooooh!.


Общи условия

Активация на акаунт