Постещи, пируващи, с дечицата летуващи - в 124 арабска тема сте добре дошли !

  • 39 094
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Egypt
  • Мнения: 132
Привет на всички. Болестите според мене все от главата идват- от нерви и стрес.
Честит Рожден Ден пожелавам на Ашли, да си жива и здрава, мила   bouquet

# 76
  • Мнения: 5
добро утро   bouquet шиланче ако очилата ти имат антирефлексно покритие без значение от отенъка е възможна появата на главоболие но за да струват 200 лв значи имат та значи това покритие  AR преди го предписваха за работа с компютри но  Naughtyсе оказа ,че воъбще не прекъсва и не отклонява електромагнитните вълни , а за тази цел трябва да е комбиниран с EMI ЗА ЗАЩИТА ОТ ЕЛЕКТРОМАГНИТНИТЕ ИЗЛЪЧВАНИЯ покрития .т.е отиваш в една оптика и казваш искам стъъкла с emi покритие .цената им варира от 22-200 лв има една швейцарска фирма maska продуктите им са много добри и на нормални цени http://maskalens.com/Lens_b.html
за работа с компютър обезателно трябва да е с това еми покритие иначе резултата отрицателен а твойте какви са ? и диоптрични ли са може ако имаш диоптри центража да не съответсва и това си е много голям проблем не ти ли е точна пупилната дистанция главата боли, очите тежат смъдят ,...... кажи повече да си създам представа  Hug

# 77
  • Мнения: 800
джи-джи, вярваш ли ми, че нищо не разбрах от диоптри , защита и т.н
ами не знам какви са мойте, изхвърлих рецептата. Знам само, че имат диоптър 0.25 съвсем малко било това, и в оптиката май споменаха нещо за рефлекторно.... ама толкова ми е акъла.

Ама определено се чувствам по-добре без тях.

# 78
  • Мнения: 5
не си ли пазиш плика от оптиката .значи определено нямаш нужда от диоптър пък било то и четвъртинка ох искам да ти помогна много но според мен причините ти ги казах грешен центраж(разстоянието между зениците  е много важно да е точно измерено)или
тая четвъртинка  воъбще не ти е нужна щом се чувстваш по добре без тях е ясно не ги носи  Hug нищо няма да ти стане ама нищооооо 0,25 е стойност която е значителна в случей ,че имаш диоптри но примерно 5,25 .....разликата между двете очи на човека е една четвъртинка.винаги едното око е по слабичко.махай ги щом се чувстваш по добре без тях а може ако имаш път към някоя оптика помоли ги да ти измерят дистанцията на зениците и центража на очилата става за 2 мин и е абсолютно безплатно така поне ще знаеш дали проблема е в теб или в изработката   bouquet

# 79
  • Мнения: 800
ей, това последното изречение, за центража на зеници и очила, ще го запомня и ще отида в същата оптика , дето взех очилата. Мерси   bouquet


Коя от арабелките разбира от гримове?  Embarassed  оня ден се опитах да си сложа молив на очите и брат ми веднага ме скастри, че приличам на наркоманка. Не ми се отдава да бъда красива бе  Joy  ама то с мойте болни очи, най-добре ще е да не правя опити с гримове, че току виж съвсем окьоравея  Thinking

Нямам търпение да се прибера и да видя дали все пак свеки не ми е изпратила армаган  Mr. Green

# 80
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Шилан,и аз мисля че е по-добре да не носиш очила. И аз започнах с малък диоптър навремето и всяка година ставаше все по-зле и ми растеше диоптъра. Та сега съм с контактни лещи и даже имам леко подобрение. Но най- смешното е, че без лещи съм късогледа, а с лещи (вече от възрастта) съм далекогледа  Grinning. Доста смешно си вдявам конеца в иглата  Joy
Но главоболието може да не е само от зрението или компютъра. Какво казват лекарите? Надавам се да си ходила на лекар.
А за гримовете- не мога да помогна. На мен ми пречат на очите и не ползвам  Sad Ама ти си си красива без такива неща. питай един кюрд, ако не вярваш  Simple Smile

Джи- джи, направо ме сбърка с обясненията. Добре,че по едно време се сетих, че си оптик по образование   bouquet

# 81
  • Мнения: 800
Алвера, ами то в сравнение с кюрдките, мн ясно, че съм по-красива  Mr. Green
поне трета вежда нямам  Sunglasses

на лекари за очите ходих и то поне на 6-7, писна ми вече и се изчерпаха "светилата".
Наш приятел ще ме води при някакъв йеменец, ама няма желание честно казано, аман от лекари, писна ми  Crossing Arms

Джиджи, аз пък не се сетих, че си оптик, и си викам, брейй това момиче, явно мн е ходило по оптики  Grinning

# 82
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Шилан, ако ще изглеждаш така, по-добре си без грим.


А това било една класическа кюрдска булка !

# 83
  • Мнения: 171
привет момичета. джи-джи е права за центража, но има два момента, които колегите много често пропускат и веднага назначават очила - първо не винаги проверяват за астигматизъм, а там се налагат цилиндрични лещи и второ - рядко мерят очното налягане и много често болката и смъденето в очите са оттам.
алвера - свестен пулмолог е д-р Толева и работи на Позитано 10 в МЦ"Лора" работи с касата. Другата колежка, която е много добра е в Токуда и те също имат договор по пътеки със здравната каса - Д-р Наталия Стоева. А иначе един от признатите пулмолози е проф. Петко Минчев (той е и педиатър между другото). Иначе личната лекарка може да те насочи и със обикновен зелен талон към белодробния диспансер - там определено са много добри.

# 84
  • Мнения: 800
очното налягане ми го мериха, беше високо и ползвах някакви капки, за 2 седмици се понижи. После за галукома се съмняваха, зашото може да е наследствено от мама, и бях при  д-р Ранкова , специалист по глаукома, която отхвърли тая теза.
д-р Янакиев каза, че било хроничен конюктивит.
д-р Бойчева от  центъра за очни протези не видя нещо особено освен свръхнатоварване и предписа този малък диоптър.
Ок са очите ако 2-3 дни не сядам на компютър, но седна ли за 30мин и се появява гадното и не минава с дни.  Whistling

Алвера
, ти пък с тази букла, прогони съфорумките   Mr. Green

# 85
  • Мнения: 24
Марси скорошно оздравяване на болните и да няма повече разболели се.
АШЛИ ЧЕСТИТО МИЛА ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО МНОГО ЩАСТЛИВА.
Шиланче и аз го имам този проблем със смъденето на очите и не мога да сложа грим за повече от няколко часа - веднага се разтичат очите ми (ама те и като се уморя се разтичат).
На всички лек ден.

# 86
  • Мнения: 5
И АЗ НЕМОГА ДА НОСЯ ГРИМ И МОЙТЕ ОЧИ СЕ ЗАМЪГЛЯВАТ И ПОТИЧАТ

# 87
  • Мнения: 427
        АШЛИ-                                                  

Желая ти много здраве,щастие и любов.


 
  

# 88
  • Мнения: 6
ей,Мигче, и аз съм на сватба на 5.09. да не ходим на една и съща?  Joy поздравявам те,за това,което каза,че след като е починала твоята приятелка, ти си винаги в подкрепа на нейната дъщеря. искат се наистина много любов, търпение, разбиране и най-вече добри намерения. когато моята майка почина, всички жени около семейството ми,ми се струваха ужасно далечни. много рядко някоя ме питаш,как се чувствам или как се оправяме,но всичко беше просто формално. може би точно това,че се почувствах наистина сама, ми даде сили да се стегна и да се справям с всичко. а ти не се натъжавай. важното е ,че има хора,като теб,които да я подкрепят и да бъдат и в хубавите и в лошите моменти да нея!  надявам се да е намерила подходящия човек за себе си и да си прекарате една страхотна вечер!!! няма да плачеш,ей! Wink

# 89
  • Мнения: 112
Честит Рожден Ден Варти!Желая ти много,здраве,щастие,късмет и всичко най-най... един малък виртуален подарък Simple Smile  http://mescoupsdecoeur.m.e.pic.centerblog.net/40jfgqaj.jpg

Общи условия

Активация на акаунт