Възрастова разлика

  • 5 140
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Имам един познат на 42, с гадже (все още, защото казва че е млад да се жени) на 22. Наскоро разбрах, че момичето е бременно от него. При тях няма почти никаква видима разлика - моят познат е много, ама много младолик. Стига да се разбирате, не виждам проблем.

# 16
  • Мнения: 901
Такава беше разликата между баба ми и дядо ми, светла им памет.
Срещнали се в едно родопско село, когато тя била на 19, а той на 32, веднага след края на войната.
Там се и оженили, имали стаичка в училището, където работили, после дървен куфар за люлка на майка ми и така...
Всичко, което бяха постигнали, беше защото много се обичаха и си вярваха безусловно..
Обичах да ги слушам, когато обсъждат важни неща, обръщаха се един към друг с много обич и уважение до последно.

Накратко, не вярвам, че такава разлика може да е пречка за една връзка.


# 17
  • София
  • Мнения: 3 760
Според мен такава връзка няма никакво бъдеще.

# 18
  • Мнения: 3 425
Абе обичайте се и гледайте да сте щастливи! За мен възрастта има значение,доколкото не харесвам мъже под 35-40...На 28 съм,ама нещата не са се променили откак съм била на 20 год...Сбъркана работа сигурно,но се опитвам да ти кажа,че няма значение възрастта Peace

# 19
  • Мнения: 6 874
От днешна гледна точка е о.к.Но...след 10 години,тя на 33 ,в разцвета на силите си ,все още млада, може би със желание за забавления...ти-на 49,което не е много,но на фона на нейните 33...
............

По-страшно става след 20, когато тя е в началото на 40-те, а той към 60. Имам две приятелки около мен и имат сериозни проблеми, свързани точно с възрастова разлика на съпрузите им. Обаче има го и 20-годишното щастие преди това, така че никой не знае кое е за добро и кое за лошо.

# 20
  • Мнения: 22 522
Разликата не е толкова голяма, а и едва ли след няколко срещи мислите за семейство, деца и т.н. )
Ако тръгнете нататък, тогава ще го мислите.
В началото не се усеща, но само след няколко години започва постепенно да си личи.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 113
Имам познат на 35,а приятелката му беше на 19. Обичаха се, но не се чувстваше добре когато го питат често - това дъщеря ти ли е? А все пак той иска да има и семейство, а тя все още е млада.

# 22
  • Мнения: 63
От опит мога да споделя, че не е толкова до разликата в годините, колкото до начина на мислене и израстването на всеки един от вас като личност. Тук съм споделяла, че мъжът до мен е с 16 години по-голям от мен, със сериозен бизнес, но аз самата в мисленето си съм много по-зряла от жени на моята възраст и нямаме проблеми в отношенията си. Така, че дали връзката ви има бъдеще зависи само от вас и от това дали сте готови да приемете риска.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 839
Ако ти се чувстваш по-млад, а тя по-зряла за възрастта си и имате общи виждания за живота, разликата в годините я брой на половина.

# 24
  • Мнения: 4 380
Тя и Селин Дион УЖ много си обича нейния дядка, но първо помисли дали си на финансовото ниво за да те обичат стар и грозен когато тя е в разцвета на силите.

Момиче на 23 не се е находило и наживяло. Ти си и поредното развлечение и първо би трябвало да си сигурен дали тя иска да се обвързва с теб. После би трябвало да помислиш колко ще ти бъде вярна. Виждала съм такива, които се чукат с непознат в тоалетната на ресторанта докато мъжа им ги чака на масата.


Принципно аз съм категорично против връзки на стари пърдуни с млади момичета.

# 25
  • Мнения: 378
Хм, голям проблем щеше да се заформи, ако беше писал "аз съм на 23 и обичам жена на 39", с парцалите щяха да те изядат. В обществото се толерира дядо да си ляга с внучката си, колкото той е по-дядо и с колкото по-малко момиче ходи, толкова е по-мъжкар!!! Виж, аз ако си призная, че обичам десетина години по-малък мъж, ще ме разконспирирате, че съм извратена застаряваща матрона, която си ляга със синовете си, защото има нужда да си докаже, че все още "върви". Ама погледни сега колко примери получи за успешни бракове с голяма възрастова разлика! Защо при мъжете и жените да е различно, питам? Защо мъжете могат да обичат млади жени, а жените не бива да обичат млади мъже?
А иначе, както са писали и други преди мен, ако тя е по-зряла за възрастта си, а ти по-инфантилен (съжалявам, не мога да търся сега друга дума), няма проблем биологичната възраст. Единственото, което на мен ми е интересно е, за какво разговарят такива хора? Та вие сте представители на две различни поколения, с различна ценностна система и т.н.?

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 839
Аз мисля, че ще има за какво да си разговарят, много момичета съм срещала на по 23 г., които не се вълнуват особено от хойкане по купони и свалки, а мислят за тигани и тенджери и ги вълнува сериала довечера. Т. е. - някак си вече са станали лелки - зависи и в каква среда са възпитавани, в повечето случаи става дума  за жени, отгледани от бабите си или от по-възрастни майки.
Към автора -
Връзките ти до сега с връснички ли са били или винаги с много по-млади жени ? Да не е криза на средната възраст, това, което ти се случва?

# 27
  • Мнения: 950

Връзките ти до сега с връснички ли са били или винаги с много по-млади жени ? Да не е криза на средната възраст, това, което ти се случва?
Peace Отговора на този въпрос, е ключа към следващия за възрастовата разлика ?!
Аз мисля че има голям риск в такива връзки ,задължително се получава разминаване в интереси ,възгледи,начин на живот  и т.н.

# 28
  • Мнения: 53
"ако има истински чувства между двама ви разбира се,че връзката ви би могла да има бъдеще.
дори тук във форума има много потребителки,чиито мъже са с по 15 години по-възрастни.. Laughing
всичко е много индивидуално и едва ли зависи само от възрастта.
по-тънък е момента с различните приоритети и интереси на хора с такава разлика. Peace"

Мнооооого съм съгласна  Peace Разликата между мен и мъжа ми е 14 години.

# 29
  • Мнения: 1 596
Имам пресен пример.
Близък мой роднина сега ще стане на 40г. се влюби в момиче на 22г.
От няколко месеца са заедно.Близките не подкрепяха тази връзка,но не могат да се мешат и си мълчат.
Тя имаше(а може още да поддържа връзка с първото си гадже),а 40 годишният казва "нейна работа" Shocked Съвсем е оглупял.Сега щял да я издига в кариерата,и сигурно ще го направи.въпросният мъж е тип Дон Жуан,но вече не иска да е такъв и се е замислил за семейство.Но ето че му се падна толкова младо момиче.Според мен тя все още не е наясно със себе си,съмнявам се че ще иска да ражда.
Та такива ми ти работи Party

Общи условия

Активация на акаунт