Възрастова разлика

  • 5 136
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, първо искам да се извиня, ако на някоя от вас ви се струва тъп въпроса, но за първи път ми се случва и искам съвет, мнение или просто да ми кажете какво мислите.
Аз съм мъж на 39 г. от няколко месеца се запознах с момиче на 23 г. и започнахме да излизаме заедно. Бих ви помолил да ми кажете какво мислите за възрастовата разлика? Следва да уточня, че просто между нас има чувства, без това да е съпроводено с финансов израз нито от нейна страна нито от моя. Според вас една такава връзка има ли бъдеще? Предвалително ви благодаря!

# 1
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Според мен по - важно е да се разбирате , да имате сходство в характерите , а не възрастовата разлика

# 2
  • Мнения: 60
ей , нямате спиране , бе  Grinning с тия провокации
ще си хвана гадже и ще тръгна да питам дали да ходя с него и дали имам бъдеще  Grinning  Stop
и то мъж ..., мъжете с нови млади гаджета живеят за момента , а бъдещето така или иначе ще дойде и само ще покаже ..

# 3
  • Мнения: 876
  Shocked  Ако ти кажа, че няма, ще я зарежеш ли? И обратно: ако ти кажа, че има, ще й предложип ли брак?   ooooh!

# 4
  • Мнения: 0
Очаквах, че някоя от вас ще каже, че това пита мъж, но както ви казах досега не ми се  е случвало. Тук не става въпрос дали ще предлагам брак или не, а просто дали според вас има бъдеще такава връзка? Знам, че е трудно да се каже, че всяко нещо е индивидуално, но някои неща са очевидни за околните, а тези които ги касаят не могат да ги видят. Затова ви питам. Ни най-малко не говоря за провокации - стари мъже с млади момичета, а просто дали виждате смисъл в такава връзка или си е просто губене на време и за двамата?

# 5
  • Мнения: 1 844
ако има истински чувства между двама ви разбира се,че връзката ви би могла да има бъдеще.
дори тук във форума има много потребителки,чиито мъже са с по 15 години по-възрастни.. Laughing
всичко е много индивидуално и едва ли зависи само от възрастта.
по-тънък е момента с различните приоритети и интереси на хора с такава разлика. Peace

# 6
  • Мнения: 0
ако има истински чувства между двама ви разбира се,че връзката ви би могла да има бъдеще.
дори тук във форума има много потребителки,чиито мъже са с по 15 години по-възрастни.. Laughing
всичко е много индивидуално и едва ли зависи само от възрастта.
по-тънък е момента с различните приоритети и интереси на хора с такава разлика. Peace

Благодаря, наистина ценно мнение!

# 7
  • Мнения: 292
Защо да няма бъдеще.
Всичко зависи от вас,ако се разбирате,обичате и се чувствате добре заедно.Мисля,че няма проблем.
Познавам двойка която има почти същата разлика и са много по-щастливи от много други двойки с разлика по 2-3год.
Дано направите правилния избор и успех  thumbsup

# 8
  • Германия
  • Мнения: 240
Нито можем да ти кажам дали има бъдеще връзката, нито можем да ти кажем, какви са “очевидните за околните неща“, които ти не виждаш. Всичко е строго индивидуално и зависи само от двамата партньори. Естествено, че връзките между хора с голяма възрастова разлика крият опастност от възникване на проблеми в бъдеще, когато единият партньор е в разцвета на силите си, а другият е вече в трета възраст, но пак казвам, това не е задължително да се случи при всеки.

# 9
  • Мнения: X
От днешна гледна точка е о.к.Но...след 10 години,тя на 33 ,в разцвета на силите си ,все още млада, може би със желание за забавления...ти-на 49,което не е много,но на фона на нейните 33...
Но това са само предположения.Има жени,които не си падат нон-стоп по купони и на 33 са вече улегнали ,сериозни,по-склонни към домошарство,отколкото към заведения.А има и мъже, които и на 59 все още обикалят ...света,така да се каже.
Т.е. много зависи и от характерите ви,от темперамента ви,от нагласите ви и предпочитанията към живота...това само вие можете да прецените ,след известно време връзка. 

# 10
Щом се замисляш дали връзката ви има бъдеще или не, по - добре не я започвай. В една връзка е много по - важно освен чувствата и трепета е, да чувстваш сигурност, опора, да има взаимно доверие. Възрастовата разлика не е за пренебрегване, но ако имате общи интереси, ако си пасвате изобщо няма и да я забелязваш (разликата). Със съпругът ми имаме 30 години разлика, женени сме от 15години и имаме две дъщери. Разбира се имали сме и имаме трудности и проблеми - той е ужасен работохолик, но имаме и общите интереси.
Моят съвет е наслаждавай се на връзката си без да се замисляш за възрастта.

# 11
  • Мнения: 63
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394506.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393138.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398226.0
Това са линкове към подобни теми, които биха могли да ти бъдат от полза. Има и още много по въпроса, ако се поразровиш.

# 12
  • Мнения: 1 236
От днешна гледна точка е о.к.Но...след 10 години,тя на 33 ,в разцвета на силите си ,все още млада, може би със желание за забавления...ти-на 49,което не е много,но на фона на нейните 33...


Да, от гледна точка на българските тинейджъри, една жена на 33 е някаква полу-баба, за мъж на 49 вероятно си го представяш с брада до коленете и да си пише завещанието (на свещ и с паче перо)  Laughing Но и като излезем извън кръга на шегата, съгласявам се, че българските мъже след 35 вече застаряват бързо, не се поддържат и след 40-те изглеждат ужасно.

Специално за питащия - ако питаш в такъв форум, повечето от отговорите ще ти ги дадат мацки, които не работят и действително са почитателки на нон-стоп купони, както ги описва краси.мира. В тази среда мъжете на 49 са почитани само ако вадят пачки. Затова много зависи каква мацка си си намерил, дали е от тези или не е.

# 13
  • Мнения: 581
 Според мен възрастовата разлика (освен ако не е фрапираща- над 20г.) не е определяща за бъдещето на една връзка.Изживейте си хубавите мигове без да мислите за възрастта, а пък по-нататък само времето ще покаже докъде ще стигнете.
 Моят съпруг е с 14г. по-голям от мен и вече девета година се чувствам най-щастливата и обичана жена на света.Същото се отнася и за него.

# 14
  • София
  • Мнения: 399
..., но някои неща са очевидни за околните, а тези които ги касаят не могат да ги видят.
Може би тук се крие провокацията, очаква се ССф да се развихри и да стане плювалник. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт