Молим Господ всеки ден за прекрасните мъници на Комиксче, Деси, Далия и Арвен

  • 16 860
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Благодаря Семирамида,наистина се надявам този път всичко да мине както трябва и да изкараме докрая тази бременност.Каката много се радва,всеки ден ме пита колко е пораснало бебето,днес закусва и ме пита мамо искаш ли да опиташ,чака с нетърпение да се роди.До преди няколко дена искаше момче,но днес каза,че иска момиче.

# 226
  • Мнения: 983
комиксче, честита месечинка на малката  Hug Вярвам, че всичко ще е наред и скоро ще забравите лошото  Peace
Дани, браво за ентусиазма да готвиш  Wink Аз отдавна нямам такъв, като гледам как Жорко се глези и нищо не хапва почти. Кара си го така цяла ваканция на мляко основно и това е... От утре обаче отново започва яслата, така че няма да го мисля в това отношение  Rolling Eyes
AnMary, честито християнче! Много хубави снимки  Peace
Качих малко и от нашето море, в албума на Жоро са /сега ме домързява да търся линк  Rolling Eyes/

# 227
  • Мнения: 851
Здравейте борбени мами,
Надявам се да не съм сбъркала мястото и да ме приемете във вашата група.
Пред всяка една от вас свалям шапка, защото това което сте преживели или преживявате на никой не го пожелавам.
Накратко нашата история :
След 4то ин витро забременях с нашите 2 красавици. За съжаление много бързаха и напъваха и се родиха преждевременно в 32 г.с. Димана с тегло 1870 гр и Константина с тегло 1920 гр. Дишат самички, не са били интубирани и за сега се държат мъжки. Константина е свалена в слединтензивно още на 2рия ден след раждането, Димана беше до събота на минимално количество кислород, подавано в кувьоза. От вчера и тя диша абсолютно самичка. Тя повръща все още стомашна зелена материя (надявам се правилно да формулирам) и за това отлагат захранването й през сондата. Ще пробват пак след ден-два. Константина хапва от петък вечер. Сега е на 10 мл. Като се задържи повечеко време и количествата станат по-големи ще ме викат да я храня на място -моля се на Господ да е по-скоро.
Лекарите ги определят като стабилни, но все още ни остава процеса на захранване.
Може ли да се допитам до по-опитните, колко може да продължи един такъв процес, знам, че е строго индивидуално, но все пак има ли някаква закономерност в реда на захранване - като мг на ден, на хранене и  т.н. Казаха ми че ще махнат момичетата ни от термолеглата, в момента, в който нямат вече нужда от системите и останат само на хранене през сонда/ шише. Иначе престанаха да свалят. Средно и двете са свалили 200 гр, но от вчера задържат килограмите си (Димана 1710 гр и Константина 1740 гр)
Излишно е да казвам през какво минавам и как се чувствам - познато ни е на всички тук.
Използвам случая да пожелая на всички предимно и основно здраве, защото в моменти като тези осъзнаваме, че то е най-скъпото.
И се възхущавам на силите ви, защото след като се запонах с вашите истории си дадох сили и кураж и сега съм  по-оптимистично настроена.
Комиксче, честита ви месечинка и тук! Нека Борислава бъде все такъв боец и в най-скоро време се прибере при вас.
Аарвен, мила стискам палци и за твоите малки съкровища!

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 15:09 от Cho_ko

# 228
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Cho_ko здравей и добре дошла,надявам се в най скоро време да гушкаш своите хубавици.
Моята дъщеря се роди 2.000кг,2 дена беше в кувиоз,на третия я изкараха и на 4я започнаха захранването,беше свалила 200гр,след като я захраниха и видяха,че започва доста добре да качва и че всичко е наред я изписаха,беше 2,350кг,общо 14 дни беше в болницата.

# 229
  • Мнения: 923
Дани Hug добре сме. Нашият татко все още си е удома, надявам се по - дълго да остане този път, но при тях никога не се знае. Целувки за Вероничка. Браво на нея, щом вече се храни сама. Коки в много редки случаи проявява желание да се храни сам и бързо му омръзва. Той си ми е мързеланчо. И с памперса не сме стигнали до никъде, единствения напредък е, че като се напишка идва и ми казва мама пикал. Joy Иначе от ден на ден става все по - палав, научил се е да скача и танцува прав по спалнята, сменя каналите на телевизора, има предпочитания към музикалните канали и си ги търси, къса ми цветята в хола изобщо е от беля на беля. Но като знам през какво сме минали, нека е жив и здрав, нищо, че е палав.

Добре дошла на новата мама. Cho_ko пожелавам ти от сърце скоро да си гушкаш малките кукли вкъщи. Моят син е роден 900 гр. в 28 г. с. Захранваха го много бавно, първо венозно, след това със сонда. След това изчакаха термина и на следващия ден го захраниха със шише. Но при всяко дете е индивидуално, той просто вследствие на незрелостта си имаше и доста други проблеми. Но пък сега се радвам на едно много палаво и жизнено дете.

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 16:52 от Aleksi_Koko

# 230
  • Мнения: 1 875
Комикс, честита месечинка на Бо, дано скоро си я гушкаш!
anik79 , честита бременност, нека бъде лека и безпроблемна.
Семирамида, готви, готви, като дойде  нашето време за детска кухня ще даваш акъл Simple Smile Аз отсега съм се замислила какво ще правя с тия плодове и зеленчуци от пазарите и не е ли по-добре готови пюрета, които поне контрол на качеството имат..

Cho_ko , привет. Чела съм те в темите за инвитро, аз не съм писала там, но ви следях по време на моята процедура Blush Съжалявам, че така са се развили нещата при теб, но съм сигурна, че Константина и Димана ще се стабилизират много скоро.
Моят син се роди в 33 г.с. със завидното тегло 2300кг, лежах една седмица преди това в МД с пукнат мехур, изчакваха бог знае какво, след направената флостеронова терапия,  накрая естествено и двамата имахме инфекция.
Той седя 48 часа в кувьоз, имаше забавена кардиологична адаптация, съмнения за Nооnan syndrome, което после беше категорично отхвърлено, но аз мислех да се хвърлям от 12-тия етаж. Tired

С много лоши впечатления съм от МД, и избягвам да говоря за това, защото психически се сринах от престоя си там.

# 231
  • Мнения: 1 765
Чоко, добре си дошла. Не ти се радвам много, но пък всичко ще се нареди много бързо. Бебка също я хранят със сонда, от време на време я компенсират венозно, защото стомахчето и е много чувствително и прави магарийки, но от момемнта, в който ми казаха, че я хранят и с мляко аз започнах да нося кърма. Ти ще поддържаш ли лактация? Препоръчвам! Хамалогия е, но си струва за малките мишлета... Hug

Алески, цуни го тоя малък палавник и знай, че твоя малчуган е един от многото, които ми вдъхват голяма надежда, че и Бо ще успее и много скоро ще се гушка в мама Hug

# 232
  • Мнения: 9 973
Здпавейте.Днес се прибрахме!Изписаха ни,а по принцип ни беше ден за операция-изследвания,клизма...и накрая аут за 1м.-да стане 3кг.
Днес големият ми бандит става на 2г.!

# 233
  • Мнения: 1 875
Деси, добре дошли, дано всичко е безпроблемно отсега нататък с малкия герой!
Честит рожден ден на Деян! Да расте здрав!


Комикс, ти замразяваш ли кърма сега?

# 234
  • Мнения: 75
Привет мили момичета  Hug

Ан Мари да ви е живо и здраво християнчето Алекс и честит имен ден макар и със закаснение - много, много да те радват и двете ти дечица и да са ти живи и здрави  Hug

Комиксче, честита месечинка на Бо - от цялото си сърце се моля да е жива и здрава, и скоро да гушкаш у дома малката принцеска -Дано Господи,дано  Praynig Hug Praynig

Чо ко привет и от мен мила,съвет за бебки все още не мога да ти дам ,НО пък от сърце пожелавам скоро да си се гушкате и всичко да е наред - само позитивно и само напред мила  Hug Hug Hug

Далия  Praynig Praynig Praynig и при вас всичко да е наред !!!

Деси ,да ви  е жив и здрав големият бандит  Simple Smile
Хм малко странно ми стана как така скорострелно са ви изписали,но пък вярвам лекарите си знаят работата ,  Hug за малкия Влади !!!

Прегръщам ви силно мили майчета  Hug Hug Hug

# 235
  • София
  • Мнения: 39 932
Деси, не го ли оперираха? Предполагам за месец ще качи повече от 3кг.
Честит РД на баткото.
Комикс честита месечинка на Бо.

При нас всичко е нормално. Алекс не е повръщал. Явно вчера го е напекло, емоциите са му дошли в повече... Днес препича дупе на плажа, даже си поспа там.

# 236
  • панагюрище
  • Мнения: 179
Здравейте всички!

Ние се позагубихме с Кристи, но за съжаление не за добро. Направи много тежък пристъп, после пневмония и откарахме 11 дни в болницата.Накрая на лечение я хвана разстройство и повръщане, та ни задържаха  3 дни повече.Днес ни изписаха и вече сме си вкъщи.Нямах  време да ви изчета,че доста сте изписали, но утре ще наваксам.

Силно се надявам, че всички мъничета са добре и растът.

АнМари честито ви християнче.Ние ще кръщаваме Кристи на 12 септември.
Деси и на вас честито изписваме.Честит рожден ден на баткото ви.

Целувки и прегръдки за всички!

# 237
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Деси да ти е жив и здрав рожденника.Каква операция щяха да правят на бебо,че малко пропуснах изминалите страници и не мога да наваксам.
Силванка дано вече сте добре,то така става като влезеш в болница за едно те хваща друго.

# 238
  • Мнения: 1 765
Деси, да ти е жив и здрав рожденника... Hug

Силванка, дано мънината душа бързо укрепне и се възстанови... Hug

Орелия, замразявам да, същевременно и нося през ден, още не папме толкова много...

Аарвен, как са малките бандитки? Скоро се надявам на хубави новини  Heart Eyes

# 239
  • Мнения: 1 685
Здравейте момичета Hug

много сте писали, ще ви чета доста Simple SmileПосле ,ще пиша пак.

Общи условия

Активация на акаунт