Изследвания за ДГ

  • 93 584
  • 700
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 485
Утре  ще  ги  взема  тогава  ще  ви  кажа  да ли съм плащала  нещо.Когато му  взеха проби  нищо  не  споменаха.Само  ми  каза  да отида  да ги  взема.

# 46
  • Мнения: 2 019
Излязоха ни резултатите от кръвта-18мм утайка,дали могат да ни върнат от градината детето не е болно по принцип?

# 47
  • Мнения: 109
Здравейте аз да попитам къде направихте микробиологичните изследвания и тези с лепенката.Ние живеем в Захарна фабрика но не е проблем да отидем където и да е ,защото плачехме при личния и аз нямах как да разпитам всичко.Предварително БЛАГОДАРЯ.

# 48
  • София
  • Мнения: 15 295
Цитирам си отговора от първа страница:  Sunglasses
Аз носих нашите проби в ХЕИ (вече май не се казва така) на ъгъла на "Сливница" и "Опълченска".
Но освен стъкълцето със залепеното тиксо, носих и пластмасово стерилно шишенце, купено от аптеката, с лъжичка на вътрешната страна на капачето, в което носих "материал" колкото грахово зърно за изследване.

# 49
  • Мнения: 1 485
Днес взех  пробите  нищо  не  съм плащала.Всичко  се  поемало  от  касата.

# 50
  • Мнения: 31
Здравейте ! Бих искала да ви попитам вярно ли е, че аз трябва да си платя изследванията, необходими за детска ясла. Джипито е казал на съпругът ми, че здравната каса вече не поема тези изследвания.

Благодаря ви предварително !  bouquet

# 51
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Джипито е длъжно да даде направления за изследвания.От вас се иска да се плати само таксата за лабораторията която при нас е 2лв.за кръвни изследвания но това е различно при различните поликлиники.

# 52
  • Мнения: 342
Здравейте,имам едно питане и се извинявам,ако не е за тук  Peace
Предстои ни записване на ясла и сега трябва да направим изследванията.Бях до джипито и той ми даде направление само за едно от изследванията и каза,че другите не се поемат от касата.
Значи кръв и урина-ние си плащаме.
Патогенни бактерии и чревни паразити-едното го поема касата,другото ние,но не знам кое.
Васерман-ние.
Пратиха ме в някаква клинка Бодибакс или нещо такова на ул.Пиротска 27-29
Искам да питам,имате ли представа колко струват изследванията и къде е най-евтино  Rolling Eyes
Гледам в нета,но не мога да намеря точно,за Васерман в Торекс 16лв излезе,а за чревните 47лв,но пише пакет  ooooh! нищо не разбирам,а и нз направлението за кое от двете изследвания е,пише :
Изпраща се за : МКБ  Z02.0 тип1  newsm78 Ще съм благодарна,ако някой ми помогне   bouquet

# 53
  • Мнения: 342
А,и още нещо,значи едното/това с кода/ си пише направление за медико-диагностична дейност и си е от принтер,на другото,едно зелено листче,пише мед.направление и е за изследване за чревни носители/не знам,за това плаща ли се или си е направление и се поема от ЗК.А третото е Искане за клинико-лабораторни изследвания за кръв и урина/джипито каза,че ние го поемаме/  newsm78

# 54
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Всичките изследвания за детето се поемат от касата само се плаща такса за обслужване която е различна в различни болници .В някои дори я няма когато е за деца.Васермана се поема от вас.А и за хеи изследването нещо се доплащаше при нас беше 5 лв. но не съм сигурна.

# 55
  • Мнения: 13 564
Хм, Васерман мислех, че вече не искат, на нас не са ни искали за малката, само за голямата правих.
Правих й изследванията в Цибалаб септември и платих 18лв общо.

# 56
  • Мнения: 342
Благодаря за инфото   bouquet

# 57
  • Мнения: 4 204
Дали ги поема здравната каса?
Нашата лекарка не иска да ми даде направление. Трябва да си платя. А аз си мислех, че щом ги искат в градината, то касата ги поема!

# 58
  • Мнения: 46 653
Ето отговора от НЗОК:

"Съгласно Наредба № 3 от 5.02.2007 г. за здравните изисквания към детските градини и програма „Детско здравеопазване”, НЗОК заплаща едно изследване на хемоглобин, брой еритроцити, брой левкоцити, MCV, MCH, MCHC, хематокрит, СУЕ на дете на 3-годишна възраст и 1 път годишно - изследване за чревни паразити - за деца от 2 до 7-годишна възраст, извършени по реда на Националния рамков договор, в лаборатории, сключили договор с НЗОК. За останалите изследвания родителите трябва да заплатят, за да им бъде издадено необходимото медицинско удостоверение. НЗОК заплаща само изследванията по повод заболяване и тези, включени в профилактичните прегледи на децата. "

Въпроси и отговори

На нас ни дадоха за всички, зависи си от лекаря. Ние не бяхме ползвали никакви направления, реално за 6 г. само това ни пое касата.

# 59
  • Мнения: 4 204
Точно за това се ядосвам аз. Никога не сме ползвали, като изключим профилактичните за 6 месеца на малкия ми син.
Бясна съм!

Общи условия

Активация на акаунт