Изследвания за ДГ

  • 93 573
  • 700
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 8 928
Здравейте пак! Днес ходих в една лаборатория да питам кога да отида да направим изследванията и жената ми каза на 27ми/сряда/. Обаче те тия чревните незнам дали ще станат до петък/29ти август/, защото тя ме пита за лекарката ни коя смяна била. Като станели на 29ти направо да отивам при личната за тая бележка дето важи 3 дни. Обаче ако я взема на 29ти, тя ще важи за 29,30 и 31, а ние тръгваме на 2ри септември. Ще трябва да я взема на 1ви септември, нали? newsm78
В петък можеш да вземеш бележка от личната с дата 01.09. За никой не е тайна, че тези бележки са проформа, така че не е голяма лъжа да е с друга, следваща в случая, дата. Чревните важат 14 дни, т.е. може да ги пуснеш в понеделник /25.08/. Кръв и урина са валидни 7 дни и излизат в рамките на деня, в който ги пуснеш, т.е. може сряда или четвъртък. И така в петък гарантирано ще имаш резултатите от всички изследвания, с които отиваш при личната за бележка.

# 661
  • София
  • Мнения: 2 296
Контактните бележки не ги ли направиха с 10-дневен срок на валидност?  newsm78

# 662
  • София
  • Мнения: 4 596
Контактните бележки не ги ли направиха с 10-дневен срок на валидност?  newsm78
Не знам за такава промяна. То ако го направят, съвсем ще се обезсмисли идеята им.
3 дена са валидни.

# 663
  • Мнения: 9
Здравейте дами! Някой чул ли е  нещо за закона който е излязал,за изследванията за ДГ-ако детето има отсъствие повече от 60 дена тогава да се правят изследвания? Ние на 1 септември тръгваме на ДГ, от 1 август не е ходил на ясла,защото бяха в отпуска(събира ни се 1 месец почивка),дали ще трябва да правим излседвания?

# 664
  • София
  • Мнения: 2 296
Да, при отсъствие повече от 60 дни искат микробиология или скоч лента(според ДЗ).
Щом детето е отсъствало само август, няма нужда от изследвания.  Peace

# 665
  • Мнения: 9
Да, при отсъствие повече от 60 дни искат микробиология или скоч лента(според ДЗ).
Щом детето е отсъствало само август, няма нужда от изследвания.  Peace


Благодаря!  bouquet

# 666
  • Мнения: 696
От следващия месец тръгваме в първа група   , но в друга градина, и има месец и десет дни прекъсване.

Какво трябва да подготвим като документи и изследвания?

# 667
  • София
  • Мнения: 4 596
От следващия месец тръгваме в първа група   , но в друга градина, и има месец и десет дни прекъсване.

Какво трябва да подготвим като документи и изследвания?
Щом сте в друга градина, питайте там какво ще искат за новопостъпилите деца.

Иначе, при отсъствие от 1м10д (т.е. няма 2 пълни месеца отсъствие) - здравно-профилактична карта и контакнта бележка.

# 668
  • Мнения: 9
Вчера пратих съпругът ми в детската градина да пита дали трябва да правим изследвания като сме отсъствали един месец и те са му казали,че трябва.Все още не било прието това за 60-те дена отсъствие  newsm78

# 669
  • Мнения: 696
От следващия месец тръгваме в първа група   , но в друга градина, и има месец и десет дни прекъсване.

Какво трябва да подготвим като документи и изследвания?
Щом сте в друга градина, питайте там какво ще искат за новопостъпилите деца.

Иначе, при отсъствие от 1м10д (т.е. няма 2 пълни месеца отсъствие) - здравно-профилактична карта и контакнта бележка.


За 90 одз става въпрос.

# 670
  • София
  • Мнения: 2 347
Здравейте, извинете, малко встрани от темата, за 4-годишно дете изследване на ПКК задължително ли се прави с венозна кръв, има ли лаборатории, в които се взима кръв от пръстчето? За София става въпрос.

# 671
  • София
  • Мнения: 2 296
На моите деца досега все от пръста са им взимали кръв. В Рамус и Санте.
Най-добре изберете удобна за Вас лаборатория и там попитайте директно или по телефона.  Peace

# 672
  • София
  • Мнения: 2 347
Благодаря, Eva, ще звънна още утре.

# 673
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте, извинете, малко встрани от темата, за 4-годишно дете изследване на ПКК задължително ли се прави с венозна кръв, има ли лаборатории, в които се взима кръв от пръстчето? За София става въпрос.
За ДГ не вземат ли обикновена проба за кръв?
За първи път чувам ПКК?
Иначе,когато е рутино изследване на детето е от пръста.Принципно за горепосоченото се взема от вената кръв.Поне на мен досега така са ми правили/при изследвания за диабет даже си е задължително да е там/
Не забравяй все пак да няма закуска сутринта при пробата  Peace

# 674

Общи условия

Активация на акаунт