Мека мебел - 5

  • 180 353
  • 905
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 82
Аз пък гледах при познати диван с мн приятна дамаска със свежи цветове, която обаче вече стоеше някак набръчкана и увиснала и то след няколко месечно ползване. Мисля, че повечето хора гледат среден клас, но на какво ще попадне човек, направо не знам..

# 586
  • Варна
  • Мнения: 1 916
В това отношение дамаската ми на рипс е безупречна. За кожата също исках гладка и лъскава, но ме убедиха да взема по-дебела и има лек релеф, като неравномерни топчета и наистина стои добре, с малко фантазия, може мине за естествена  Laughing
Истината е, че си мечтаех за светъл, светло към бяло диван, но обстоятелставата ме принудиха да избера, по носещ на мръсно цвят и сега... абе не му се радвам напълно.

# 587
  • София
  • Мнения: 82
Като си говорим за дамаски мн се чудя дали си струва да се дадат повече пари за сваляема. Мн от мамите препоръчват да се взема именно такава, но разликата в цената между 1/2 сваляема и изцяло сваляема е 200лв.

# 588
  • Бургас
  • Мнения: 64
Някой дали има диван на фирма Иввекс-Стара Загора?Ако може да сподели впечатления,че съм си харесала един модел,а не намерих отзиви в темата.Благодаря.

# 589
  • Мнения: 37
 Laughing
Истината е, че си мечтаех за светъл, светло към бяло диван, но обстоятелставата ме принудиха да избера, по носещ на мръсно цвят и сега... абе не му се радвам напълно.

Диванчето ти е много хубаво, не се ядосвай! А моделът е такъв, че можеш да си поръчаш калъфи и на двете части - не е нужно да е във фирма за дивани - и ще ти стане като ново.
yoretmenim, относно сменяемите калъфи - същото - ако моделът позволява да се ушие нов калъф, това може да стане при тапицер или шивач и да ти излезе доста по-евтино. А иначе дамаската трябва да ти е подходяща за почистване, защото как ще издържи няколко години - аз преди имах на стария диван покривка и я перях през 2 седмици заради детето...

# 590
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Бих искала да попитам: ако под едната част от диван има ракла дали тази част ще бъде по-твърда от другата. Едни от фирмите твърдят, че това е така и е добре и двете части на дивана да са еднакви т.е. и двете с/без ракла, а други -- че раклата не оказвала влияние. Някой да има лични наблюдения??
При мен няма разлика.  Naughty По-твърд е само  подматрака.Ако говорим за такава ракла http://stenlym.snimka.bg/other/divan.501061.18721693



Стенли, виждам че си от Варна - ако е удобно да споделиш откъде е диванът и колко ви излезе.  Peace

# 591
  • Варна
  • Мнения: 1 916
КИСА Диванът го взехме от магазина на Сливница, близо до кръстовището с Пирин. Като гледам в сайта на Аксага, ще е "Наш дом-1"  http://aksaga.com/bg/index/traders
Лелките за 3. Едната е една такава плаха, другата късо подстригана е управителката с мен беше малко груба и аз кой знае защо се стреснах, та.. знаете после.Все пак ще и призная, че ме убеди да взема по-дебелата кожа, за което се радвам, защото засега няма драскотина, камо ли обелено. Третата е собственичката, пак късо подстригана, тя има много добър вкус, но не се бърка много.
Диванът излезе 1065 лв +10 лв доставка. С други дамаски би бил 1160 или 979 съответно. Аз бих проверила и другите търговци, които предлагат Аксага, мисля че някои предлагат по-евтино. На първо място виж срещу Метро. Да отбележа още, че дойде префектно опакован. А по повод рекламацията, която правих,магазина реагираха бързо и там поне не бяха груби.
Дано съм била полезна  Simple Smile

# 592
  • Мнения: 308
   Здравейте. Виждам, че темичката е позамряла, но се надявам някой да може да ми помогне и да отговори на въпросите ми.

   Тъй като сме в търсене на нова мека мебел разгледах доста такива в интернет, прочетох доста и от старите теми, но така и не видях дали някой си е поръчвал мека мебел с пенолатекс. Интересува ме каква е разликата с дунапрена и дали си заслужава да се плати малко повече за такъв пълнеж. Другото, което много ме вълнува е въпроса за дамаските. Не искаме дивана да е с кожа (може би само на подлакътниците), но така и не знам как да избера дамаската. Има ли някой запознат на коя фирма дамаските са хубави и лесни за почистване. Харесах такава дамаска на Муратев http://www.muratevood.com/?%CC%E5%EA%E0_%EC%E5%E1%E5%EB&pic=2&page=0   . Много се говори за дамаската Елефант, но не знам как е с почистването. Имаме малко дете и няма как да остане без поражения. Ако има някой с такава дамаска ще се радвам да сподели.

   И още един последен въпрос. Тъй като зимно време дивана ще се използва ежедневно за спане е важно и механизъма да е здрав и удобен. Дали вече има някой поръчал мека мебел с такъв механизъм, като диваните на Аксага:

http://aksaga.com/

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 09:25 от Tincheto 78

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 373
1000 човека 1000 мнения ще получиш, вземи си това което ти хваща окото,няма да го ползваш вечно,каквото и да е Peace Peace Peace


# 594
  • Мнения: 289
В сайта на Аксага пише, че механизмите им са с 5 години гаранция. Съвсем скоро си взех диван от тях, не го разпъвам, но за цена-качество съм много доволна.  Peace

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
Аз съм с диван на  Аксага вече 2 години и 6 месеца го разпъваме всяка вечер-няма проблеми. Peace Пуснала съм снимка по-рано  на 30 страница на темата.

# 596
  • Мнения: 1 176
 ... Много се говори за дамаската Елефант, но не знам как е с почистването. Имаме малко дете и няма как да остане без поражения. Ако има някой с такава дамаска ще се радвам да сподели.
...
Момичета, на такава дамаска ли казвате Елефант?
http://www.prikachi.com/files/1633539X.jpg
http://www.prikachi.com/files/1633552j.jpg

# 597
  • Мнения: 308
   Благодаря за отговорите.

   Амели Пулен, Мама66, знам, че Аксага изработват и мебели с пълнеж с пенолатекс. Вашите с такъв пълнеж ли са или с дунапрен. Каква е мекотата и удобни ли са?

   Амели Пулен, би ли споделила кой модел си поръчала ти.

   На много места в темата прочетох, че удобството на дивана до някаква степен се губи за сметка на механизма за сън и затова се насочих към новия механизъм, където тройката се премества до лежанката, но никъде не мога да видя на живо точно този механизъм. Предполагам, че е изработено така, че да е лесно, но все пак ми се искаше да прочета мнения.

   Eclat, не мога да преценя дали е същата дамаска, но поне изглежда нещо такова.

   Аз харесах много и модел Корсика на Иввекс, но ме спря факта, че е с пружинен пакет тип "Покет". Не съм наясно какво означава това, но като чуя пружина и малко се стряскам. Иначе прочетох доста хубави отзиви за този модел.

   Благодаря отново за отговорите и се надявам и други да се включат по тези въпроси.

# 598
  • Мнения: 76
Здравейте,в другите страници съм писала,ама и тук да се включа... LaughingАксага наистина предлагат пълнежи с пенолатекс (на ЕКОН).Нашият е такъв-модел СИЕСТА.Тъй като матрака ни също е от пенолатекс (от Екон отново) мога да направя сравнение.Може и да си въобразявам,може да използват различна мекота на латекса или просто заради малката площ която се използва за дивана,но дивана е по-твърд от матрака ни.Частта,която се разпъва на дивана е от дунапрен (ако не се лъжа),защото е по-твърдо.Като цяло дивана е супер,удобен е,а е толкова широк неразпънат,че през спокойно сам човек може да спи на по-тясната или на по-широката част от дивана (каквато съм малка се завъртам 2 пъти на широката му част без да падна).Дамаската ни е май подобен тип елефант,все още не сме я цапали ,въпреки девойката ни на година и половина.  Laughing.Аксага предлагаха едни дамаски на една испанска фирма,бяха страхотни (знам,понеже живяхме преди това на място ,където имаше отново диван на аксага с такава испанска дамаска).Такова клепане (поливане с алкохол,мазно,торта,повръщано и каквото друго си помислите  Mr. Green Twisted Evil),след това само с влажна четка изчеткваш и все едно никога не е имало петно.Дамаската беше отново подобна като елефантската.Уви,вече не я предлагат... ooooh!

# 599
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
И аз съм питала за почистващи дамаски заради моя син, който рисува навсякъде Confused
До момента съм намерила само 2 вида - една дамаска на фирма Велекс, която изглежда добре, плътна е и ми я препоръчаха като дамаска, която е специално направена да се почиства само с вода от всичко. След малко ще потърся къде си бях записала как се казва.
Другия вариант са изкуствените кожи с име Clean. Специално са направени да се почистват само с леко изтриване, в Аико в Люлин даже съм виждала едно специално място, където е изложена и са предоставени всякакви писалки, могат да ти покажат как драскаш и после триеш без проблем (но ти май не искаше кожа). Аико мисля че предлагат кожи Clean на няколко фирми, със сигурност има и по другите магазини.
За диван за ежедневно спане и преди май съм писала - за мен едно от най-удачните решения е това:
http://klasiko.com/index.php?mebel=432
Механизма е като скара на легло, много здрав и си е направо с вграден матрак, не спиш на седалните си възглавници.
Този, който ти си показала малко ме притеснява, защото и аз имам вкъщи диван, който без да се разтяга се префасонира в легло. Обаче дефакто се пада, че спя точно на седалните възглавници, които са много удобни за сядане, но леко меки за спане. Няма как хем да е меко за сядане, хем твърдо за спане. Но не съм пробвала точно този, който ти си показала, може той да е на друг принцип. Слага ли се нещо допълнително върху сядащата част за да спиш (или може би се маха нещо Rolling Eyes )?



Общи условия

Активация на акаунт