бебета починали след раждането, как се справихте с това?

  • 11 162
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 123
M0NIQUE   нямам думи да изразя гнева си към подобни доктори  #2gunfire
Много съжалявам за загубата ти...и тук думите са безсилни. Моля се по-скоро и ти, и Ниа да видите двете чертички Praynig Praynig Praynig
 Hug-ви

# 46
  • Varna
  • Мнения: 155
Kenga, стискам ти палци всичко да е наред!!! Praynig Praynig Praynig много се радвам за теб!
Monique, Hug твоята история е пълен ужас, незнам какво да ти кажа, освен , че си много силно момиче!!! когато на мен ми се случи също така ме гледаха обвинително едва ли не......
Пожелавам ти скоро, ама съвсем скоро да се радваш на двете чертички и да гушнеш живо и здраво бебче догодина! пожелавам го на всички нас!

# 47
  • Мнения: 41

Ния, дано имаме късмет някой ден (дай Боже по-скоро) да държим нашите малки съкровища в ръцете си и да им дадем цялата си обич, която толкова време вече събираме за тях!  Пожелавам го от все сърце на всички майки, които са загубили свое детенце Praynig

# 48
  • Varna
  • Мнения: 155
момичета, кога решихте да стартирате опити за бебеправене, може би вътрешния ми глас трябва да ми подскаже?

# 49
  • Varna
  • Мнения: 155
Здравейте, момичета!
Излезе най-после протокола от аутопсията на нашето бебе, след 4 месеца и това се случи най-накрая.
Общо взето нищо не е ясно - не е ясна причината за това, което се е случило и застраховане за следващия път няма.
Пише , че е имало недоносеност Първа степен /роди се в начало на 9-ти месец/, респираторен дистрес синдром и хиалинно-мембранна болест на белите дробеве при тежко и контрахирано раждане за плода / раждането като физически процес беше нормално, без усложнения за мен/. Е, пита се в задачата, какво да правя от тук насетне...... отг. "нищо"???
Някой,ако има повече компетентност , молая да сподели ....

# 50
  • Мнения: 3 621
момичета, кога решихте да стартирате опити за бебеправене, може би вътрешния ми глас трябва да ми подскаже?
Ния , аз забременях три месеца след раждането. Но това е лично за мен, след като доктора каза че няма проблем, започнахме веднага. Ако бяхме отложили във времето, или ако не беше станало веднага, може би щях да изпадна в тих ужас. Само ти можеш да решиш кога си готова и след като доктор ви разреши... започвайте и дано скоро да се похвалиш

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 149
Ниа, ако докторите ти дават зелена светлина и се чувстваш готова не чакай. Относно резултатите от аутопсията, ако някой е запознат ще ги отговори, а и в някои случаи и самите доктори не знаят какво точно се е случило.

# 52
  • Varna
  • Мнения: 155
момичета, кога решихте да стартирате опити за бебеправене, може би вътрешния ми глас трябва да ми подскаже?
Ния , аз забременях три месеца след раждането. Но това е лично за мен, след като доктора каза че няма проблем, започнахме веднага. Ако бяхме отложили във времето, или ако не беше станало веднага, може би щях да изпадна в тих ужас. Само ти можеш да решиш кога си готова и след като доктор ви разреши... започвайте и дано скоро да се похвалиш
Nefertity, аз физически съм се възстановила, лекаря ми го каза още преди месец, но другата седмица ще отида му покажа протокола и да видим......много се надявам и аз като теб скоро да забременея и да износя едно живо и здраво бебче накрая. като чета за такива случаи за сорошно забременяване и живо и здраво бебче се обнадеждавам и си давам кураж. Искам скоро и аз да мога да се похваля.  Praynig

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Nia срещни се с лекаря си, нека разгледа протокола от аутопсията и да те насочи какви изследвания е необходимо да направиш още. Задавай му повече въпроси, интересувай се подробно от неговото становище за причините за случилото се. Нека си наясно с повече неща, за да намалиш съмненията и страховете си.
И аз исках да забременея веднага..................и така след 3 г. отново започвам от нулата  Sad

# 54
  • Varna
  • Мнения: 155
Nia срещни се с лекаря си, нека разгледа протокола от аутопсията и да те насочи какви изследвания е необходимо да направиш още. Задавай му повече въпроси, интересувай се подробно от неговото становище за причините за случилото се. Нека си наясно с повече неща, за да намалиш съмненията и страховете си.
И аз исках да забременея веднага..................и така след 3 г. отново започвам от нулата  Sad
пожелавам ти го  в най-скоро време!!!! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 55
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
какво стана с хормоналните изследвания? проблеми с хормоните могат и оказват влияние на бременността
не е лошо да видиш за намалелите околоплодни води - това при евентуална следваща бременсот трябва да се следи - може да е показател за проблем
доплерово следене задължително
не пречи едни генетични изследвания на теб и мъжа ти - често проблеми в генетиката водят до подобни проблеми
инфекция казват за случаи при които има възпаление на дробовете

това което се сещам е - ти пишеш - имах намалели води, стоях в болницата...може ли да са ти зитекли водите и да си стояла така и това да е довело до влошаването на бебето?

хемоглобина му нисък ли е бил или? това пак относно следене с доплер /кръвоснабдяването/ и следене на кръвното ти

пак ще кажа - за мен едни генетични не болят, но могат да спестят доста болка
успех и говори с гинеколога си

# 56
  • Varna
  • Мнения: 155
какво стана с хормоналните изследвания? проблеми с хормоните могат и оказват влияние на бременността
не е лошо да видиш за намалелите околоплодни води - това при евентуална следваща бременсот трябва да се следи - може да е показател за проблем
доплерово следене задължително
не пречи едни генетични изследвания на теб и мъжа ти - често проблеми в генетиката водят до подобни проблеми
инфекция казват за случаи при които има възпаление на дробовете

това което се сещам е - ти пишеш - имах намалели води, стоях в болницата...може ли да са ти зитекли водите и да си стояла така и това да е довело до влошаването на бебето?

хемоглобина му нисък ли е бил или? това пак относно следене с доплер /кръвоснабдяването/ и следене на кръвното ти

пак ще кажа - за мен едни генетични не болят, но могат да спестят доста болка
успех и говори с гинеколога си
На видеозон в края на 8ми месец, се видя, че сами намалели околоплодните води, тогаво започнох за първи път да се притеснявам. Единствено, което ми казаха тогава беше, че евентуално може да се даде по-ранно родоразрешение, за да не страда еветуално плодът. И няма и седмица, получих контракции и се започна кошмарът.
Хормоналните изследвания се оказаха добре, няма ми нищо - в нормата са вече.
В момента чакам резултатите от генетични изследвания на мен и мъжа ми.
Протоколът от аутопсията показва респираторен дистрес синдром и хиалинно-мембранна болет, т.е. неразвити добре бели дробове, много затреднено дишане.
Хемоглобинът му беше мноого никък като се роди , 44.
Във вторник имам час при акушер-генекологът ми да планираме следваща бременност.

# 57
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
  bouquet успех
за мен трябва да настоваш за яснота по следните въпроси:
1. намалелите околоплодни води
2. неразвитите дробчета особено ако е било и по-дребно бебето - следствие от какви евентуални проблеми може да са ...
Но се случва и да се роди на термин бебето и пак да има адаптивен проблем с дишането - с ДАни беше така
но аз напр имам лошо кръвоснабдяване и бебетата ми бяха дребни дори и на термин - ДАни се роди на дата 2.7кг.....и беше 2-3 дни на кислородна палатка /вярно че се роди и с форцепси и имаше хематом ама все пак не съм убедена че респираторните му проблеми бяха от това/
А и при ДАни имаше дори кръвопреливане - нисък хемоглубин. Казаха ми, познати със знания в областта, че вероятно е от ранно срязана пъпна връв.
След толкова години не съм убедена в това - не бих изкл лошото кръввоснабдяване и фетално вътреутробно страдание на бебето от това да водят до подобни резултати с хемоглобина. НО не съм лекар и не мога да знам.

п.п. предполагам, че ако е имало подобен проблем - ще излезе като генетичен
и е разрешим с аспирини, фраксипарини и т.н.

но всичко е в сферата на гадаенето ..... така, че спокойно иди при лекар, информирай се за неговото мнение и успех - всичко ще е наред

# 58
  • Varna
  • Мнения: 155
Благодаря ти за съветите. Дано да имам някаква яснота. Относно околоплодните води - никой досега не успя да ми обясни как става това? пожелавам си успех - на всички вас също!

# 59
  • Мнения: 41
Ния, не искам да те обезкуражавам ни най-малко, но аз съм отвратена от лекарското съсловие и смятам, че те трудно дават някакви адекватни обяснения... Вероятно от незнание или от неможене Sad В нашия случай прекриваха фаталната грешка на колежката си, която ме изражда и уби дъщеричката ни. Потърси истината, за да си наясно с положението и дано няма никакви проблеми, но най-важното е да се успокоиш и да мислиш положително напред към новата успешна бременност Praynig Казвам го така поучително, но да знаеш, че в случая се опитвам да убедя и самата себе си в тези думи  Hug В живота има само напред и никога назад!

Общи условия

Активация на акаунт