злояди дечица

  • 1 751
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Моля ви мами помогнете!!!Не мога да се оправя с малката ми принцеса Михаела -1г 6 м-8.800кг CryМоля всички мами които са имали същия проблем да ми пишат за съвет защото вече не издържам.Гледам я и се чудя как ще порастне това човече като нищичко не хапва,отделно като тръгнем на разходка и всички постоянно питат защо е толкова слабичка и малка?Така че моля ако някой може да сподели своя опит.Михаелка е родена недоносена в 34 гс с кг 2100, но не смятам че това е причинята да е злояда защото познавам и други недоносени дечица които съвсим не са дребни или пък злояди!!!Така че това е от мен!!! Peace

Последна редакция: ср, 02 сеп 2009, 13:52 от poxy 80

# 1
  • София,
  • Мнения: 4 267
poxy 80 здравей и добре дошла в нашия подфорум. Искам първо да ти кажа да не се тревожиш и да спреш да се оглеждаш когато излезете навън, да не обръщаш внимание на хорските приказки и най вече да се успокоиш. Остави детето да те води, предлагай му да си хапва такива неща които то харесва. Наистина е много трудно, но колкото повече мислиш затова и се ядосваш детето усеща и това оказва още по голямо влияние върху него, то също става раздразнително и отказва да се храни.
Моята кукла е същата, родена е в 34 седмица, 1 800 г. на една годинка беше 7 кг., на 1,6г. бяхме колкото вас почти даже и по малко, сега сме вече на 2г. и 1месец и още варираме около 10 килограма.  Embarassed Аз много се притеснявах и съм изчела какво ли не по въпроса, консултирала съм се с много лекари, но всички ми казват, че не виждат проблем. Още повече, че дедето си яде нормално, просто не качва, такава му е структурата, метаболизма и си върми слабичка. И не е само тя прави ми впечатления, че някои от недоносените дечица си остават слабички, но това не е толкова лошо. Предполагам, че тя ходи и се движи много и затова вече и по трудно качви килограми.
МОга да те посъветвам да пробваш да и даваш някакви витамини за апетит. Peace но най вече да спреш да я сравняваш с другите деца, просто приеми че твоето дете е различно и това е, така ще помогнеш много и на двете ВИ.  Hug Hug
Аз също много се тревожех и постоянно гледах и я сравнявах, и имах чувството че другите майки и хората живи ни оплакваха, като я видеха колко е слаба  Sick, но откакто спрях да се вглеждам и да се чудя как да я натъпча и какво да я правя, оставих я да си се развива нормално, да яде когато иска и каквото си поиска, и като че ли сега някак си по потръгнаха нещата, особено откакто се опитва да е самостоятелна, да се храни самостоятелно и да яде от нашата храна, тя постоянно нещо тъпче в устата Joy. ПОжелавам ВИ успех! Hug А също те каня ако искаш да се присъединиш и към другата ни отчетна темичка на малките недоносени и борбени дечица! Hug http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=424302.270

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 311
Здравей poxy, моето момиченце е родено също в 34 г.с. с тегло 1900гр и също е много злояда, такава си е от бебе, не искаше кърма, яде по малко, все не е гладна, нищо не иска да опита. Сега е на 1,8 г и няма 10 кг, сравнение с другите деца колкото нея е доста по-слабичка. Но аз не се притеснявам за кг, за мен по-важно е да расте на височина. Така са ми казвали и лекари, че е по-важно да има растеж във височината, дори и да е по-нисичка от другите дечица, просто да си расте. Тя е около 82 см и мисля, че е добре. Най-важно е разбира се да е здравичка, всичко друго ще се оправи, според мен ще дойде време когато ще имат повече апетит като поотраснат и започнат да ходят на ясла или градина, да хапват всякакви храни. Засега не я насилвай да яде, ако нещо не го иска не я насилвай само защото е полезно например. Пробвай да и даваш сандвич или нещо такова ако не иска храната, ако нещо обича и давай от него. Моята например много обича хляб и кашкавал и и давам това ако не иска яденето, все пак е хапнала нещо. И разбира се на нас много ни помагат книжките и филмчетата, говоря и много докато се хараним, разказваме по книжките, знам че това никак не е хубаво да се прилага, но няма начин.Освен това може да я слагаш с вас на масата докато се храните, може пък да прояви интерес към нещо от вашата храна. Знам, че е адски трудно детето като не се храни, но ако можеш опитай да не се притесняваш толкова, нещата ще си дойдат на мястото, и не й сравнявай с другите деца! Не се знае, след време може да порасне и доста по-висока от някои от тях!

# 3
  • Мнения: 186
Здравейте мами!Много ви благодаря че сте се включили със съвет относно моята принцеска Михаелка! HugЗапочнах да давам едни витамини Саностол и незнам дали е от тях или е съвпадение но малката не спира да се тъпче?!?От няколко дена не спира да яде всевъзможни неща които досега въобще не е искала,и от цялото това тъпчене с нови за нея храни сега пък сме целите в пъпки-хранително натравяне SadНо доки каза ,че няма проблем важното е да яде,а непоносимостта ще я преодолеем.Изписаха ни сиропче за пиене и пиоктанин за пъпчиците и сега ще се мажем пък да видим.Поздрави и целувки на всички мами и техните малки слънчица Peace

# 4
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте мами!Много ви благодаря че сте се включили със съвет относно моята принцеска Михаелка! HugЗапочнах да давам едни витамини Саностол и незнам дали е от тях или е съвпадение но малката не спира да се тъпче?!?От няколко дена не спира да яде всевъзможни неща които досега въобще не е искала,и от цялото това тъпчене с нови за нея храни сега пък сме целите в пъпки-хранително натравяне SadНо доки каза ,че няма проблем важното е да яде,а непоносимостта ще я преодолеем.Изписаха ни сиропче за пиене и пиоктанин за пъпчиците и сега ще се мажем пък да видим.Поздрави и целувки на всички мами и техните малки слънчица Peace
Peace Peace радвам се, че сте прояли, това е важно, пък от пъпките ще се отървете бързо, не се тревожи  Hug

# 5
  • варна
  • Мнения: 1 395
 И моят Боян е в този отбор. Роден е 2350,46см в 35с.
 Много трудно се хранеше и бавно. Давах му цедена кърма с биберон до към 7-8м. После уж щях да го захранвам, но изобщо не хареса лъжицата и педагогически се захрани с обща храна в малки количества.
 На год. беше 7300, 75см. Сега е на 1г 4м е 8400, 79см- вече добре ми се вижда. Почна да яде с лъжица цяло хранене миналата седмица, а днес изяде цели 200г наведнъж.
 Не си сравнявай детето, и при доносените има много деца, които са по-слаби и не ядат много. Важното е да не боледува и да е жизнено детето.

# 6
  • Мнения: 195
здравейте мами,не се притеснявайте за дечицата моето като е било доносено също не ядеше в момента е на 12 години и тежи 30кг.какво ще кажете а?само да са здрави теглото не е от значение просто са капризни и иска да им се угажда наборите на синът ми са по70кг.това да не би да е нормално не се притеснявайте

# 7
  • Мнения: 32
Здравейте мами. И моето детенце е от злоядите. Роди се в 37 седмици и 5 дни. много напираше да се ражда по рано и пиех лекрства за задържане, през бремоннста беше мъни4ка, но нарастваше пропорционално. Последния месец искарах в болница и от лекарствата и системите беб4ето се угои. Роди се 3500 и 50см. Първите три месеца си растеше нормално. Имахме проблеми с кърменето, защото зърната ми бяха хлътнали и трудно захващаше, но аз бях упорита и сега кърмата и е любимата храна, неиска нищо друго. но от малка все яде по малко. Су4е по 3- мах. до 5 мин. яде по 50 -70 гр. имаше един период в който ядеше по 200 гр. но беше кратък. В на4алото нарастваше добре 45 дни беше 57 см. на 3 месеца беше 61см. След това темповете намаляха, което е естествено. На 7 месеца беше 68 см. Сега сме 11 месеца  и сме 70 см. От 3 месеца сме толкова.  Закотвила се е и не мърда. на 2 пъти свали по 200гр покрай зъбите. Незнам по4вам много да се притеснявам. Живеем в комплекс където има много бебета на нашата възраст , но няма друго което да е толкова ниско. Тя не се роди малка, а сега много изостава. Не ме притеснява толкова 4е не ка4ва на тегло , а това 4е не расте на висо4ина. Мисля 4е на 11 месеца 70 см са малко. Връсни4етата ни са на по 80 см. По4вам да се тревожа да не би да има някакъв проблем. Не напирам да е едра, но се притеснявам да не би нещо да не е наред, защото от няколко месеца не е ка4ила нито см. Понякога се успокоявам 4е сигурно защото много я мъ4ат зъбките и не се храни добре, но понякога ме обзема силно безпокойство. Като беше малка сестра ми беше в болница и в стаята и имаше едно мом4енце на което му биеха инжекции с хормон на растежа, защото имаше такъв проблем. Четох в интернет и затова. Ве4е по4вам да се притеснявам да не би и ние да сме с такъв проблем. Знам 4е майките понякога се притесняват напразно , но знаете как е.... Забравих да спомена 4е се родихме малко недоразвити. карахме тежка жълтеница по4ти 2 месеца. и въпреки нея тогава си ка4ваше добре , а сега ккаво и стана. .. Лекарката не ни обръща особенно внимание. Даже искаше да я запише по висока в картона 4е не било хубаво така. искам да се консултирам с някой друг но незнам къде....

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 311
Мисля, че притесненията ти са неоснователни. Детето изобщо не е толкова ниско за 11м възраст, съвсем си е добре, не я сравнявай с другите деца, всяко си е различно Naughty Моето момиченце също е по-ниско от всички останали на нейната възраст, но изобщо не ме притеснява това, спрях да обръщам внимание на такива неща, на хорски приказки, подмятания и сравнения. Хората са рзлични, децата също, всяко се развива по-различен начин. Освен това много зависи и от гена, от ръста на родителите. Ще видиш, че ще дойде период, в който ще дръпне дори повече от връстниците си. Ако все пак много те притеснява, за твое успокоение може да се посъветваш с детски ендокринолог, има такива в Токуда.

# 9
  • Мнения: 923
Да и аз мисля, че се притесняваш излишно. Всяко дете се развива с различни темпове. Моят син е роден 900 гр. и 31 см. В момента е на 2 години и 6 месеца и тежи около 11 кг., а е висок около 84 см. За възраста си е дребен, до връстниците си се губи. От начало се ядосвах и притеснявах много, но височината не е най - важна, по - важно е детето да е здраво и жизнено. Едни деца израстват като по - малки, други в пубертет, всяко дете е различно.

Общи условия

Активация на акаунт