Котел за парно Прити или камина с водна риза Прити?

  • 140 915
  • 198
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 13 206
Питах колегите и изяснихме нещата  Wink
Значи и динамото, и алтернаторът изглежда като електродвигателя. Имат си ротор, статор, колектор и четки. Колекторът на динамото е пластинчат, а на алтернаторът е с дискове. Това, обаче не е толкова важно. По-важно е че динамото произвежда постоянен ток, а алтернаторът променлив. Зависи на теб какъв ти трябва. Ако го ползваш за у вас ти трябва променлив. Тогава или ползваш алтернатор, или ползваш динамо с инвертор, който да преобразува постоянния ток в променлив  Grinning

# 151
  • софия
  • Мнения: 56
Искам да пробвам дали ще мога да си направя собствен ветрогенератор на балкона. Просто като идея, далеч съм от мисълта, че ще мога да си захраня бойлера, например. Понякога ми влизат разни идиотщини из главата. За съжаление съм много далеч от техническата мисъл и за това подхождам към всякаква техника с много ентусиазъм докато не се светна, че никак не е просто. ( Зълва ми е хидроинж. само дето тя е строител, а не по турбините. Жалко. )
След това което ти ми каза реших първо да открия какъв алтернатор ми трябва, как се мери какъв волтаж произвежда и каква по размер перка ще трябва да врътне чудовището. Гледах по разни сайтове, но са само автомобилни.

# 152
  • София
  • Мнения: 13 206
Бреееей, много сложни въпроси  Wink
Аз съм железопътен инженер  Grinning

Със сигурност се изчисляват някои неща, ама нямам идея как  Wink

# 153
  • софия
  • Мнения: 56
Vache купих въглища, но някак не се палят като дървата. Много димят, нещо не им схващам технологията. Баща ми ги слага в найлонче и така ги мята, аз съм против, но кой ли ме пита, нали съм некадърна откакто съм се родила,  pironiа той е гения Simple Smile Какви хитрини ползваш !? Тоест как ги разпалваш ?! Лелееее как бях яхнала метлата снощи  afwitch

# 154
  • София
  • Мнения: 13 206
zombau, нали аз това през цялото време разправям, бре... не яхай метлата  Mr. Green
Въглищата не горят с пламък, те тлеят. Затова няма как да са ти полезни в камина. Това с найлончето и аз съм чувала, ама за какво да се горят тия найлони в камината. Аз не ползвам хитрини, Пълня котела и отгоре слагам подпалки клечки и паля, както едно време кюмбетата. Но котела е на съвсем друг принцип. Опитай и ти така, сложи въглищата и отгоре подпалки. Но да ти кажа няма да с се получи. Ние по едно време слагахме въглища, за да поддържаме по-висока температура, че бяхме купили мокри дърва. Откажи се от това, няма смисъл, камината си е за дърва. Вас ви оправя котел, на мястото на камината, но трябва да дадеш около 1000-1300 лв за котле и за тръба и за монтаж. Абе закръгли го на 2000. Ако имате тази възможност е много по-добре от камината. Можеш да си захраниш и ателието. Ако ни пуснат газ веднага ти продавам моя котел на по-ниска цена  Grinning

# 155
  • софия
  • Мнения: 56
Ами ще трябва да ги изгоря, щот вече съм ги купила, но пък след метлата снощи, аз се зарекох да не пипам на философа печката. Пуснах снощи адакса и толкоз, да пали каквото иска, аз повече няма да се занимавам с простотии. Най ми е кеф, че от повече от час и 45 минути чисти печката и я зарежда и още не я е запалил Simple Smile нещо с което аз се справям за 15 - 20 минути като броим и качването на дърва Simple Smile. лошото е, че на детето в стаята комина пак протече ... отивам да търся някаква мазилка и още утре ще замажа комина отвътре. Какво ли може да е топлоустойчиво и водонепропускливо ?!

# 156
  • Мнения: 4 155
Предишните зими бяхме с въглища. Но открихме, че комбинацията въглища и дърва е най-сполучлива за печката ни. Палиме дървата, а отгоре сипваме въглища. Така и двете горят повече. Или слагаш няколко лопатки с въглища и отгоре палиш дърва.

# 157
  • София
  • Мнения: 13 206
Какво ли може да е топлоустойчиво и водонепропускливо ?!

Термоустойчив силикон  Crazy

Ама не знам дали ще стане  Wink

# 158
  • софия
  • Мнения: 56
Vache това беше първи вариант, втори беше с водното стъкло, сега третия ще е с вандекс, но ще се обаждам чак в понеделник Simple Smile
Stryper идеята никак не е лоша и ще я пробвам, много мерси Simple Smile

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 373
абе какви трънчета, виждала ли си бук, и какво цепене и рязане ,хората ви ги докарват до вратата нарязани и готови, чистя я на 4 дни, а въглища мерси

# 160
  • софия
  • Мнения: 56
абе какви трънчета, виждала ли си бук, и какво цепене и рязане ,хората ви ги докарват до вратата нарязани и готови, чистя я на 4 дни, а въглища мерси
Нещо като заяждане ли усещам  ?!

# 161
  • София
  • Мнения: 13 206
абе какви трънчета, виждала ли си бук, и какво цепене и рязане ,хората ви ги докарват до вратата нарязани и готови, чистя я на 4 дни, а въглища мерси

Ами значи толкова я палиш  Rolling Eyes или камината е супер специална, за да се чисти на 4 дни. Това какво отношение има към мъкненето и цепенето на дървата и мръсотията? Дървата в София ги стоварват на улицата, после си ги качваме до нас, подреждаме и цепим, защото обикновено не са нацепени като за нашата камина. Ако у вас е по друг начин - ОК  Laughing ама явно някой друг върши черната работа  Wink

# 162
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, как е вързана водопроводната ви мрежа през двата бойлера? Прехвърляте ли някакви кранове или водата минава последователно през двата?

Извинявай за закъснелия отговор, но имах неприятности и не можах да пиша..
Значи апартамента има 2 щранга. Единият бойлер е вързан на едният щранг, а другият на втория щранг. Има система от тръби и кранове, с която се прехвърля от единия на другия. Има спирателни кранове и ако работи единия другият е изолиран, иначе единият бойлер ще пълни другия. Не знам дали ясно го обясних  Wink Ако не съм питай ще доуточнявам с мъжа ми

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Vache              никой не ми върши черната работа аз си я оправям от паленето до чистенето и  гори сутрин от около 9ч до към 23ч., и ако горите бук ще знаете че излиза по 2   лопатки пепел ден


zombau   ако ти го възприемаш като заяждане  newsm78

# 164
  • София
  • Мнения: 13 206
sauron, надявам се не твърдиш, че букът е по-калоричен от черните въглища!  Wink И изобщо принципът на печките и камини с дърва не може да се сравнява с принципа на горното горене. Това от техническа гледна точка. По тази точка мога много да поспоря, защото професията ми е техническа  Wink

За първи път чувам някой да твърди, че камината е по-ефективна като отопление от котела  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт