Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 3

  • 47 206
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Здравейте,искам да се консултирам с Вас:)на 11 февруари правих наложителен аборт(с вакуум)защото бебето нямаше пулс,изчакахме 6 месеца и август започнахме опитите отново.На 2 септември(този месец) ми дойде но съвсем малки петънца ръждиво прочетох в нета за цветна бременност,усъмних се и си направих тест ПОЛОЖИТЕЛЕН Grinning Днес бях на лекар и ми казаха че съм бременна,но било мъничко,ултразвука едва го хвана и не  можахме да чуем тоновете на сърчицето.Настина ли е раничко и мислите ли че аборта ще се отрази на тази ми бременност много съм притеснена.Мъжът ми все повтаря да се успокоя че всичко е наред.На 29 пак съм на лекар. Praynig

# 16
  • Мнения: 9 441
NICOLEEE  раничко е още да се види сърдечна дейност!

# 17
  • Мнения: 2 521
NIKOLEEE,няма да се отрази аборта по никакъв начин-успокой се.След 20-ина дни вече и бебето ще се вижда по-добре и сърчицето ще чуеш.Лека и успешна бременност този път ти желая Hug

# 18
  • Мнения: 718
Спокойствието ще помогне най-много за успешната ти бременност на този етап  Peace Изчакай прегледа, когато вече ще може да се види и сърчице. Доста време е минало от аборта и не мисля, че ще се отрази. Стискам ти палци  Peace

# 19
  • Мнения: 2 447
NICOLEEE,наистина е раничко още за сърдечна дейност...Успой се,това сега е най-важно...Успех ти пожелавам и ляка бременност...
iven ,това на колко години да станеш родител зависи от това,кога се чувстваш готов...
autumnsphere , аз отлично разбрах какво искаше да кажеш още с първият си пост и пак казвам,че не съм съвсем съгласна...Но нека,не спорим...Не му е тук мястото

# 20
  • Мнения: 82
Здравейте и от мен момичета.
Искам да ви споделя и за моя случай.
Декември 2008 също като NICOLEEE преживях нежелан аборт.Бях в 10гс.Тоновете спряха и го махнаха.Чакахме 6 месеца и започнахме опитите,но все още нищо.От 2 седмици всеки ден ме боли корема.Болката се мести и е на времена.Болиме 5-10мин и спре.После пак така ме боли.На моменти болката е както преди М , но е рано да ми идва ,чак към 15 сеп. но на мен винаги ми идва няколко дни по късно от датата.Забелязвям че от време на време ми се завива свят без причина,зърната ме сърбят(а като бях бременна много ме боляха).Според вас дали може да съм бременна и това можели да са симптоми за бременност?
 Благодаря ВИ предварително  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 615
Най-рано при бременност на 5 седмици  ще се види сърдечна дейност. Аборта няма да навреди по никакъв начин на развиващата се бременност. Успешно бременеене и не истерясвай. Знам, че е трудно, особено ако е чакано повечко, но все пак...

# 22
  • Мнения: 7 201
sladkataaa,имаш още седмица до датата,може и да е бременност(което ти пожелавам).Късмет!

# 23
  • Мнения: 1
Казвам ЗДРАВЕЙТЕ  Simple Smile на всички бъдещи и настоящи мамчета и отварям тази тема,за да потърся съвет.
Така-на 24 години съм и имам симнения за бременност.След последният ми полов акт,буквално на следващият ден отидох на гинеколог,понеже малко след като акта приключи ми дойде.Болезнен както винаги и подрани поне с пет дни,като ту ми спираше,ту ми тръгваше отново.Стори ми се странно и се посъветвах с лекар на следващият ден.На видеозона той ми каза,че матката ми е чиста и че няма съмнение,че не съм бременна.Попитах го дали това може да се установи в случай че едва преди 24 часа се е случило.Получих неговото твърдо "ДА".Стори ми се странно,но все пак....След като цикъла ми свърши си направих тест-отрицателен,след това още един след седмица-също отрицателен.Приятелят ми не свърши в мен,но все пак знам,че това не е гаранция.Имам следните симптоми-от няколко дни имам лек запек,а метаболизма ми е страшно редовен,имам перманентни болки в кръста,гърдите не ме болят,но са твърди и набъбнали,имам леки болки долу сякаш ще ми идва а е минала горе долу 1 седмица след последният ми цикъл,имам леко жълтеникаво течение,което се е усилило в последните 2 седмици и пишкам често.Течението не ми е непознато,консултирала съм се хиляди пъти с лекар и каквото и да пия,предписано от него-аз пак си го имам.Коремчето ми е леко подуто и на моменти болките долу се усилват сякаш ще ми дойде всеки момент.Приятелят ми в момента е извън страната и се притеснявам да му споделя за съмненията си,възможно ли е все пак да съм бременна?Моля ви дайте ми съвет  Praynig,от тогава минаха почти три седмици,рано ли е или???.Благодаря предварително.

# 24
  • Мнения: 98
 Отиди при друг АГ-специалист. Яйчниковите кисти понякога показват симптоми на бременост.

# 25
  • Мнения: 4 615
Да не те разочааровам, но мисля все пак, че не си бременна. Не че няма начин да греша де.  По симптомите не можеш да познаеш, идентични са в повечето случаи с тези при ПМС. Пък и цикъл, два отрицателни теста...Не знам,но мисля, че тук мненията няма да те ориентират. Лекър си трябва за тази работа. Успех.

# 26
  • Мнения: 4 335
Няма как да си бременна.
Много старанно ми стана как този лекар ще види бременност при полов акт преди 24 часа SickТо понякога не се вижда и при 10 дневно закьснение Thinking

# 27
  • Мнения: 100
Здравейте мами  bouquet
Незнам дали има подобна тема, но съм много изплашена.
Бременна съм в 23 г.с. и днес цял ден ме боли (слабо) корема ниско долу.
Четох на разни места но пише че е опасно ако болките са силни и продължителни,
ако са слаби и за малко не било опасно,
мене ме боли вече цял ден не е силна прорязваща болка но ме боли.
Като вървя, като чели се засилва малко, като легна започва да минава, но докато се мръдна почва пак да ме боли.
моля ви ако някои има прдстава какво може да е да ми пише Praynig

# 28
  • Мнения: 6 323
Най-вероятно са Бракстън-Хикс контракции - т.е. не родилни контракции, а т.нар. "фалшиви" контракции.
Този тип контракции могат да се появят при физическо натоварване. Не са регулярни и са безболезнени или много слабо болезнени. Чувстват се по-скоро като тежест ниско долу и стягане.
Понякога могат да се появят и в самото начало на бременността.

Почивай повече, вземи си но-шпа и се консултирай с лекар.

# 29
  • Мнения: 177
    Препоръчвам ти веднага да се консултираш с гинеколога си. Ще ти изпише хапчета, спазмолитици за успокояване на матката. Такива болки не са за пренебрегване и не са нормални за този етап на бременността, ако продължават дълго време, както ти казваш цял ден. В рамките на нормалното е ако те заболи замалко  и отмине, но щом не отминават, задължително консултация с лекар.
    Цялата си бременност прекарах с такива контракции и въпреки цялата шепа хапчета, коико пиех, пак ги имах. Дипломна работа мога да напиша за тях  Joy !
   Трябва да си почиваш колкото се може повече и да си спокойна!
   Леко Бременеене и едно хубаво и здраво бебче на финала!

Общи условия

Активация на акаунт