Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 756
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Моля Селма, с удоволствие  Hug


От мен  днес Плетена пита по рецепта на Pina

  .

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 15:04 от Venetta

# 196
  • Мнения: 1 394
Момичета страхотни красоти видях!   bouquet Поздравления!  Hug
Аз ви обещах скорошно включване-ето я и моята питка за утрешната сватба:


Сега вече ще си почина,че два дни ми се разгони фамилията-то питки,то аници/неможах да я снимам/,то торти,сладки.... ooooh!

# 197
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
dodyniki, питката ти е мечта   bouquet Hug newsm10 smile3501! Как направи тестото за украсата  newsm78 и по коя рецепта е питката, моля?

# 198
  • Мнения: 1 394
Благодаря ти!  Blush
Питката е по моята си рецепта,ще я публикувам в галерията. Peace
А тестото за украсата е брашно ,сол и вода... Wink

# 199
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Благодаря ти!  Blush
Питката е по моята си рецепта,ще я публикувам в галерията. Peace
А тестото за украсата е брашно ,сол и вода... Wink

Благодаря ти много  bouquet, би ли ми пуснала линк, може и на лична, към рецептата, че утре наша близка има рожден ден, евентуално да се опитам да направя нещо като твоята.

# 200
  • Мнения: 2 708
Аз понеже си бях харесала едно "грозновато" предложение, от преди доста време, ама чак сега го направих де, та:

Баница на Мамето по рецепта "на око" както се е изразила.... и
отвътре, невероятно нежна и вкусна. Laughing Laughing Laughing Месих в машинката де Wink

Маме, благодаря ти, омете се, и само повтаряха, колко е невероятно вкусна Hug Hug Hug

# 201
  • София
  • Мнения: 387
Ауууууу много вкусно изглежда тази баница. Може ли рецептата или линк към нея!

# 202
  • Мнения: 2 708
Ето това е БАНИЦАТА на МАМЕТО.

Стана много хубаво тесто. Аз освен сирене, сложих и настърган кашкавал вътре, който въпреки че се стопява, придава много хубав вкус и аромат (мое си мнение, ама аз и обикновена баница като правя, пак бутвам малко кашкавалче вътре) Wink

# 203
  • Мнения: 287
Тъкмо се чудех утре какво да направя и нещата май клонят към Баницата на мамето. Но ще пробвам с микс пълнозърнесто, царевично брашно, трици и семена. Дано да стане.
dodyniki  - истинско произведение на изкуството си направила Simple Smile Чак да му е жал на човек да разчупи тази пита Simple Smile

# 204
  • Мнения: 1 283
Уауууу, момичета  Crazy страхотни неща  сте сътворили. dodyniki питката ти е много хубава   bouquet
След малко ще кача снимките на последните ми две питки  Party

# 205
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Исках да направя подобна питка като на dodyniki, но  като нейната няма да мога и понеже е за подарък, да не взема да се изложа, ще потренирам  и тогава за подаръци, а сега

 Brioche за подарък    Brioche за вкъщи   и парченце от него

хляб за вкъщи

# 206
  • Мнения: 1 283
Venetta ,Venetta, за пореден път се убеждавам, че поговорката "Луд умора нема......" се отнася за теб. Каква е тази производителност от тебе? Отвори една кафетерия и предлагай твойте вкусотии, определено сега там ти е призванието  Peace
Ето моите обещани питки :

Питка на "охлювчета"

една мързелива питка,  Blush не ми се украсяваше и само я навих на руло и я метнах в тавата.

# 207
  • Мнения: 287
Пепика, само това ще кажа:  newsm81

# 208
  • Мнения: 2 708
Аз продължавам с мойте опити.

Питки най-различни ТУК

Едно питане имам, относно 2 от питките, тези в дъното двете, дългите, дето не са поръсени с нищо. Та, те трябваше да изглеждат ТАКА, а пък още докато втасваха, мойте се разпльокаха и не приличат на нищо, камо ли на тази красота, показана от Лоис. Та зависи ли от тестото, как ще стане тази чудесия, резката де, като обособени пластове или има няква тайна, дето на мен не ми е ясна newsm78

Пепика, ти си невероятна майсторка Simple Smile оххх колко упражнения ме чакат още малеееее................

# 209
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Krische,ако кората,преди навиване,е намазана обилно с мазнина,при втасването и печенето пластовете сами се отделят.

И тук да представя дърпаната си баница по рецепта на Мамето  bouquet



Общи условия

Активация на акаунт