Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 3-та тема

  • 135 346
  • 364
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 232
Пепика, знам, че си голям майстор на питите и мислех, че няма с какво да ме изненадаш,обаче - отново на  олимпийска висота.  Hands Clap

# 256
  • Мнения: 2 587
Ето и днешната питка:



# 257
  • Мнения: 1 283
Момичета, благодаря на всички за милите думи. Трогнахте ме!!

# 258
  • Мнения: 11 607
Пепика, вместо да благодариш Hug, ние знаем,че ни обичаш, защото и ние те обичаме.....я кажи номера на тези бели листа...Имаш ли я снимката цъкната по време на втасване...Не съм ги правила, ама си и мисля,че няма и да стават за ядене, нали? Или се лъжа.....

# 259
  • Мнения: 1 283
Пепика, вместо да благодариш Hug, ние знаем,че ни обичаш, защото и ние те обичаме.....я кажи номера на тези бели листа...Имаш ли я снимката цъкната по време на втасване...Не съм ги правила, ама си и мисля,че няма и да стават за ядене, нали? Или се лъжа.....
;
Благодаря Маме! Heart Eyes За листата - правих ги от брашно и вода, докато стане тесто за оформяне. Не ги правя от тестото на питката, щото все забравям да отделя, а пък има и мая в него та се триумя. Слагам фигурките преди да я сложа във фурната и след като съм я намазала  с жълтъка с олиото. За ядене - не съм пробвала, страх ме е да не си счупя зъбите Joy, но пък децата ги обират точно тях и ги хрупат, като солети. Аз не смея, че тези солети да не ми излязат солени  Wink

# 260
  • Мнения: 4 358
Пепика и аз оставам без думи.Разкош Peace Peace Peace Голям майстор си.
jmoto и ти си се справила много добре.Гледам доста височка се е получила питата Peace

# 261
  • Мнения: 11 607
Да си разположа и тук бързата баница от тази вечер - http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/CopyofP1030408.jpg и http://i120.photobucket.com/albums/o195/rdjvl/CopyofP1030440.jpg

тези солети да не ми излязат солени  Wink[/b][/color]

Ама зъболекаря или Корегата знаеш ли как ще ти се зарадват......

# 262
  • Мнения: 1 122
Пепика пред твоите питки оставам без дъх. Божествени са!  bouquet

Мама Цоцоланка давай рецептата. Praynig Аз като правя баница с мая все ми се сглетява. Сподели как я направи и с какво я маза отгоре? Страхотна е.  bouquet

# 263
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Пепика, страхотно изпълнение както винаги
Аз днес пекох тутманик с двойно втасване, бях го позабравила, но днес го носихме за подарък на гости и се присетих за него, ето го резултата:




# 264
  • Мнения: 36
Момичета питките са ви страхотни  bouquet

# 265
  • Мнения: 36
това са две  от моите пити http://media.snimka.bg/1404/009063751.jpg http://storage3.album.bg/2e8/23012009757_7c27a_10798589.jpg

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 09:22 от nadan

# 266
  • Мнения: 1
Браво момичета ! страхотни неща сте сътворили.

# 267
  • Мнения: X
Мама цоцоланка,и аз чакам рецептата!

marulka_s , и на твоя тутманик рецептата,моля... Praynig 

След питките на Пепика чак не смея да покажа моята...отдавна не бях влизала,ама в събота пак я разглеждах темата и ето резултата...погачата на Хриси.

   

# 268
  • Мнения: 11 607
Момичета, трудно ми е да давам рецепти, но май ще се наложи вече като правя нещо да си меря и записвам,че да давам точни отговори. Защото бях забравила какво означава да търсиш точни и навременни съвети и рецепти. Та така ще съм полезна и на себе си(за да правя по-малко гафове) и на останалите.

Тази баница я направих на око. Факт! Набързо и въобще не съм и възлагала каквито и да било надежди, просто защото бях изморена,нямах кой знае какво време(въпреки,че се бях хванах на хорото и пак ми отне около 2ч. и половина), но все пак трябваше да направя нещо за вечеря.

Имах и друга работа, бях и на гости, та се получи добре и заради търпението ми(в случая това,че не бях в къщи и искаше-неискаше тестото си втаса в машинката). Установих,че една за тайните на баницата - е втасването.

Какво сложих:

1 яйце
3-4 с.л. кисело мляко, общо взето половин кофичка
около 1ч.ч. от около 300мл. прясно мляко
Вода - около половин чаша, хладка
1с.л. сол
1с.л. захар
50гр. краве масло разтопено в МВ с 1/4ч.ч. олио
1/2 кубче прясна мая
брашно - стегната топка, да не маже под бъркалките на хлебопекарната, повече от половин кг.

Плънка - натрошено сирене

Намазване - 1 яйце + 1с.л. прясно мляко + 1 ч.л. олио

Пуснах програма - месене и втасване. Видях,че топката стана добра(наложи се да добавя брашно обаче, затова и написах - повече от половин кг.,че незнам колко остана в опаковката). И...отидох на гости. Като се прибрах - вече бе и втасало 1ч. там, аз нямах намерение обаче толкова много да втасва. Получи се просто. Извадих го и на масата си го разделих на 4 топки. Всяка една от тях мажех с олио(но не много) и дърпах колкото мога. Сложих натрошено сирене. навих на руло и го усуках колкото мога. Наредих в предварително намазаната тава. Като наредих 4-те фитила. Започнах пак от първия да го усуквам колкото позволи и да го разтягам, колкото по-дълъг да стане. И така пак 4-те. Факт е,че като си починаха малко - по-леко се разягаха и дори си увеличиха дължината почти двойно.
Нямах много време, народа бе гладен. И едва устискаха 10-ина минути да втаса на 50градуса във фурната. Увеличих фурната на 200градуса с вентилатор( Embarassedподобни волности не си позволявам, с вентилатор използвам макс 180гр.), през това време - намазах с 1 яйце + 1с.л. прясно мляко+1ч.л. олио. Сложих да се пече, за около 35-40 мин. се постигна този резултат. Поизстина и още топла-топла се изяде. За днес имам поръчка за още една такава. Че не им стигнала.

Това е!Да ви е сладко.

Хареса ми тутманика на Марулка, и питките на Краси.мира и Надан.......Добре,че са тези теми, че се учим, пробваме и по този начин се развиваме......Да продължаваме все така напред!

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 13:25 от Мама Цоцоланка

# 269
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Краси, ето тук тутманика http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg9929092#msg9929092.

И понеже снощи не ни стигна, днес врътнах още един, като го изпека ще го постна пак.

Общи условия

Активация на акаунт