Бойни изкуства за по-малки деца във Варна - къде?

  • 13 894
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Много искам да запиша малкия, който този ноември става на 4 години на някакво бойно изкуство. Определено мисля, че има нужда от канализиране на излишната енергия, а и ми се иска да тренира не само физика, а и психика.  Simple Smile

Някой има ли инфо какво се предлага във Варна за толкова малки деца? А мамите на деца, които тренират някакъв такъв спорт - доволни ли сте? Как се чувстват децата ви?

Незнам дали ще имам голям избор, предвид това което се предлага за неговата възраст, но се чудя и кое точно бойно изкуство да предпочета за него. Много съм зле с инфото по темата и ще се радвам по-запознати хора да се включат с препоръки и разяснения  Hug

# 1
  • Мнения: 56
Синът ми тренира айкидо, в сградата на театрална школа Щурче /бившото заведение Замъка/. Много му харесва, хубавото е че са само деца и всички започнаха заедно и сега са горе долу на едно ниво. При айкидо се използва силата на противника, няма удари както при другите бойни спортове, учат ги да падат правилно и на дисциплина, това мен ме устройва идеално.

# 2
  • Варна, България
  • Мнения: 736
Деска, кой от двамата ти синове тренира?
Каква възраст са децата в групата.
Може ли някакви координати

# 3
  • Мнения: 11 967
Desska, може ли и на мен координати?точно за айкидо говорехме, но мъжът ми каза, че намерил координати само за прием от 5год.Синът ми скоро ще стане на 4, дали е рано?

# 4
  • Мнения: 56
Големия ми син тренира той е на 7 години, малкия още му е рано Laughing. Намира се на ул. Ангел Кънчев /като тръгнете по Сливница посока от Нептун към Лятно Тракия, преди светофара на Лятно Тракия има пресечка към супермаркет Бурлекс там завивате надясно, после пак в дясно през паркинга и веднага вляво там ще го видите/. Горе долу всички деца са около 5-7 годишни, мисля че имаше и едно по малко момченце. Тренировките са в сряда и петък от 19 часа. Може да отидете на място ще ви кажат дали детето е достатъчно голямо.

# 5
  • Варна, България
  • Мнения: 736
Вижте тук:

http://shindokan.110mb.com/index.php?option=com_content&view … =19&Itemid=27

За деца над 5 години.  Добре е, че собственикът и главен инструктур е завършил и педагогика на обучението по физ възпитание.  Wink

# 6
  • Мнения: 132
desska, мерси за инфото   bouquet Определено ще мина прези клуба да питам и да се запозная. А иначе като цени как е при вас?

voltage13, и аз търсейки попаднах на този клуб и смятах да звъня да питам.  Hug  И на мен ми се стори, че е подходящо за мъници като нашите. Че и ми идва близичко  Laughing

Светкавица, дай ще съберем децата и ще формираме групичка малка възрастова група, ако се навият естествено  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 56
Таксата е 30 лева. Има още един клуб по айкидо, който много ни препоръчаха но ни идваше малко далече, намира се в дясно до залата по лека атлетика на Локомотив, води се боксова зала.

# 8
  • Мнения: 4 616
аз мисля мартин след 5-год да го записвам , за него е рано според мен , искам да узрее  да може да възприеме правилно за какво става въпрос, пък и не съм чула някъде да взимат затова ще следя темата
а мисля за изразходване на енергията на народни танци да го запиша, от 4г ги взимат

# 9
  • Мнения: 11 967
Gally, ще проверя и ще пиша дали приемат и по-малки.моят син точно от това има нужда.В първия си пост все едно моето дете описваш, същият е!

# 10
  • Мнения: 132
От вчера насам изчетох много инфо и почвам да се замислям дали не са малки наистина на 4г.  newsm78

Пуснах и една темичка в специализиран форум за бойни изкуства, където има преподаватели с опит. Мисля, че ще е полезно като инфо:
http://bgbudo.com/forum/viewtopic.php?t=452&postdays=0&p … r=asc&start=0

yasmina, това за народните танци ми хареса като идея. В Маяковски ли е това или някъде другаде имаш предвид? Кога са тренировките, колко пъти седмично, как са цените - имаш ли идея?

Светкавица, ще чакам резултата от проверката. Аз пък ще питам и в това в Младост, което voltage предложи.  Peace

# 11
  • Мнения: 11 967
Gally , благодаря за допълнителната информация.Изчетох всичко, сега съм на работното си място и се хиля със сълзи на очи/ дано не влезе някой в стаята ми/, като прочетох това със самолета в почивката, дето едно дете вместо да почива изобразило самолет....Все едно сина си виждам.

И аз съм разколебана от прочетеното дали да запиша сина си, но непременно ще проверя в клуба на Ангел Кънчев и ще пиша.

Ох, още ми е смешно, те тръгнали на БИ, а  той ...Иъъъррр със самолета Joy Joy

# 12
  • Варна, България
  • Мнения: 736
Гали, и аз прочетох мненията от линка.
Има наистина много верни неща, споделени от професионалисти....

Народните танци в Маяковски
- аз мисля, че още им е рано.
Имат малки деца, но болшинството са поне 5-6-7 годишни.
Племенничка ми ходи близо 3 години там и пак строй се, преброй се - доста ги навикваше една кака Даниела /дано не бъркам/.  Мисля, че беше 2 или 3 пъти седмично.
Групите са големи и трудно се обхващат всички деца.
Представете си 20-30 деца накуп, кой чул, кой видял.  newsm78
Трябва да могат да се съсредоточават, то не е само скачане и танцуване. Правят се цели спектакли и композиции - в резултат от ходенето на племенничката - не научи и едно право хоро или ръченица, а 1-2 композиции, върху които постоянно доработваха по нещо.

# 13
  • Мнения: 27
Здравейте, аз също се интересувам от темата и ще я следя с интерес. Моето момче скоро ще навърши пет години и аз съм се замислила сериозно по въпроса със спортните занимания. Ние опитахме миналата есен в читалище Маяковски да посещаваме народните танци - никакъв интерес от негова страна, отказа се веднага след първото посещение.
Що се отнася за бойните изкуства, раздвоена съм относно подходящата възраст - чудя се дали не е малък за този вид спорт, дали ще разбере поне малко философията, или ще започне да прилага наученото сред децата в градината например под формата на посягане, удряне и т.н.
Зная от моя позната, че нейното петгодишно дете посещава спортна гимнастика в залата на Спортното училище / под стадион Варна/, вече една година детето тренира там и е много доволно, тя също. Мисля тези дни да посетя залата и да разпитам за условията, доколкото разбрах, таксата е 30 лв на месец, децата са на възраст над 4 годинки.
Ще съм благодарна на всяка мама, която реши да сподели добрите си впечатления, /а и не само/ от подобен вид спортни клубове за деца на тази възраст.

# 14
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Синът ми тренира айкидо, в сградата на театрална школа Щурче /бившото заведение Замъка/. Много му харесва, хубавото е че са само деца и всички започнаха заедно и сега са горе долу на едно ниво. При айкидо се използва силата на противника, няма удари както при другите бойни спортове, учат ги да падат правилно и на дисциплина, това мен ме устройва идеално.
Деска, ще те затрудни ли ако освен таксата, напишеш и кога са заниманията, как протичат евентуално и ако имаш и телефон за контакт.
Предварително благодаря!!

Общи условия

Активация на акаунт