Френски мечти и реалности - следваканционно (23)

  • 36 825
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 241
Честита дъщеря, Мама Щрумпф   bouquet
Да е здрава и весела! Леко възстановяване  Hug

Сестра ми и майка ми са родени на една и съща дата. Винаги е забавно на този двоен празник вкъщи   Laughing

# 691
  • Мнения: 273
Честита дъщеричка на мама Щрумпф  Hug ! Да им е жива и здрава и да расте с мама и татко! Толкова са хубави тези новини  Simple Smile !

# 692
  • Мнения: 628
Ей, че хубава новина! Честито! Вярно - писа ни в 10, а в 18 - свършика работата вече Wink

Да е ви е здрава и добричка, ясно, че е послушна - как чинно изчака доктора да се върне от отпуска, та да не се притеснява мама! От сърце най-добри пожелания и ще чакаме разказ от типа "смешно ли е раждането"!
  bouquet 

# 693
  • Мнения: 6
Браво на мама Щрумпф и бебе Никита!  newsm44 Никита, добре дошла в големия свят! Да сте много здрави и леко възстановяване на мама!  supermama

# 694
  • Мнения: 19
Мамо Щрумпф, честито бебе на теб и цялото ти семейство!
Да ви е жива и здрава малката Никита!

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 10:42 от ansim

# 695
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Благодаря ви много моми4ета   bouquet

По-късно ще ви пиша, защото бебка се е сгушила в мен.

 Hug

# 696
  • Мнения: 1 194
мамо Щрумпф, да не сте се прибрали вече? Вие ще подобрите всички рекорди по бързина! Hug

Другите, кажете нещо интересно,как я карате затрупани със сняг?Аз нещо хибернирам, чувствам се съвсем скапана физически, не съм болна, може да е от многото натрупани токсини покрай голямото плюскане...

# 697
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 799
Мамо Щрумф, ти кога роди, кога се прибра!  Hug

Мария, какво да ти кажа - аз и без това зимно време хибернирам  Laughing. Освен това, покрай студа и влагата, като изведа Камбанката навън, след 20 мин започва да се задъхва и кашля и пак е на инхалации с кортикоид  Sad. Нали имаме "двор", който в момента е покрит с 15 см сняг, та вчера използвахме случая да си направим бой със снежни топки и един снежен човек (първият в живота на Роцев  Grinning). Накрая, обаче, Камбанката дишаше като Дарт Вейдър... Догодина ще се опитаме да я заведем на планина, да подиша сравнително чист въдух.
Аз мислех в петък да ида до Париж да "посолдя" малко, че си търся ботуши (тоест, харесала съм си, ама трябва да ги купя), но се отказах покрай снега и проблемите с транспорта. Дано тая седмица транспорта да е по-нормален. Че и на Камбанката трябва да подновя гардероба откъм панталони.

Някой да е ходил да пазарува от намаленията?

# 698
  • Мнения: 24
Честито Бебе на Мама Щрумф!!! Толкова съм отнесена, че чак сега разбрах, че чака детенце  ooooh!

Роца, в сряда се върнах от вратата, бях тръгнала на прословутите солди, но като ме лъхна леденият вятър, бързо се прибрах на топло. Което общо взето не е много зле, като знам какви глупости купувам обикновено, продиктувана не от необходимост, а по-скоро от уж ниските цени. Предвидила съм да се завъртя към Париж през седмицата, ако стане по-топло, но като гледам прогнозите......май, май, ще пропусна. Единственото нещо което търся е - детски зимни ботуши и сигурно ще опра до нета или до близкия мол, където обаче няма голям избор на ботуши.
Хайде, хубава седмица и дано времето да стане по-топло, въпреки че снега не ми пречи, даже напротив, при нас е много красиво и децата много се радват.

# 699
  • Мнения: 1 194
Роца и аз не съм "солдила", нямам време през седмицата, да ида в събота е равносилно на лудост, особено като се има предвид, че доста неща купих преди празниците...Май ще пропусна, пък и имам чувството, че нещата, които ми харесват никога не са намалени Wink (макар че лятото солдите доста ми помогнаха за поадаръците за Бг).
 Аз направих следобедна дрямка, докато горките ми дечица гледаха филм...ужас, не знам къде съм се скапала така... Ние , признавам заради мен, също не сме излизали този уикенд. Прекалено ми е студено и това си е!

коокай, аз накрая им купих "апре ски" на моите деца. Прекалено са топли и им нося един друг чифт обувки да им слагат в училище. Направо съм изумена, че учителката на малкия се съгласи да се занимава с това да му сменя обувките, но не сме единствени;

# 700
  • Мнения: 201
Снежни поздрави и от мен! И тук е бяло докъдето ми стига погледа, дано все пак снегорина да мине преди да тръгнем утре сутрин, миналия понеделник водихме децата пеша на училище, с апре-ски и комбин. За вторник, захитрели вече, използвахме шейната за малката.

Аз се възползвах от солдите в интернет, по технически причини, нямаше как да се придвижа до града в тоя сняг. Тази година реших да напазарувам всичко необходимо на едно място, за си вървят тоалетите на "госпойците" в тон и стил и да не се изкушавам от странични неща, избрах okaidi, напълних кошницата с всичко необходимо за деми-сезон, парка, дънки, пола, жилетка, две тениски, туника и грейка без ръкави и за двете и ми излезе точно 100 евро. Няколко летни дрешки по 1 евро, както и кикерс за 21е от la redoute първия ден и с това приключих(надявам се!) пазаруването за децата. Ботуши имат, обувките им стават от есента. И реших да бойкотирам H&M заради антисоциалната им политика! Между другото в okaidi имат много хубави зимни якета за момиченца, елегантни и практични, подплатата им се маха и стават на пролетно леко яке, за съжаление вече си имаме други, не ги бях видяла навреме. За ботушките има хубави в oркестра. Но засега и при нас апреските са единствените, които влизат в работа...
Роца, съжалявам че Камбанката ти не може да се въползва от снега до насита, бързо да се оправяте!
Иначе и мен ми е приятно летаргично, такава истинска зима не си спомням откога не сме имали!

# 701
  • Мнения: 1 194
Леле, Ла Пантад, ти ме запали с тези постижения на нет-пазаруването. Ще видя и аз дали не мога нещо да намажа...макар че ми е трудно да предвиждам, купувам като ми стане ясно, че има спешна нужда Confused Всеки луд с номера си. За обувките знам, че Яна има нужда, но не смея по интернет...

# 702
  • Мнения: 628
Аз в сряда "вършах" по магазините - издържах точно 55 минути - Зара, Н&М и Манго. Зара - за мен нищо (още са скъпи там роклетата), но мъжа ми намаза 2 супер ризи, Н&М - майка ми отнесе няколко 10-еврови пуловера и блузи, Манго - една лелка ме отнесе като с булдозер, не се извини и аз я наругах на български, хем на мен да ми "олекне", хем по тона ми да разбере, че не съм благодарна за лактитенв корема. Ядосах се и се прибрахме. Тази седмица ще правим втори опит, майка ми е тук, да ми помага докато моя мъж е командировка в щатите. Той обеща да мине през Macy's защото и там се "солдват", даже списък съм му дала, разпечатан с точните артикулни момера от сайта им ( не се смейте - включително съм поръчала сатенени чаршафи - комплекта е 50 долара сега, че при нас лятото е жежко при нас и това е спасението нощем). С долара, който е изгоден сега намерих доста неща на цени 1/3 от френските, аз съм една скръндза като чичо Скрудж...и моето слънцето се съгласи да ме послуша. Също и козметика съм поръчала, но това от години го правим - двойна е разликата (Шанела тук е 89 е, от там същия ми го носи за 60 долара), най-вече докато живеехме още в България, защото разликата в качеството на продуктите, произведени за източна Европа и за останалия свят ми се струваше грамаданска. Опитвали сме азиатски, западно европейски и американски продукти (еднакъв вид, марка и т.н.) и "софийските" - нищо общо като качество.
Хайде стига съм мрънкала, с тази бременна глава все забравям да се похваля с новата си прахосмукачка! От две години се боря, хеле успях! Декември 2007 като се преместихме и си имахме кола, котка и дрешлъци. Започнахме пазар в деня, в който получихме ключовете от наетия апартамент, Дарти и Икеа. Аз предварително бях готови със лист с избраните уреди (естествено с магазинната етикеция и номерация, хихихи) и така за 20 минути бяхме готови, но прахосмукачката получи "Нет!" и той избра друга. Най - вече заради продавача, който обясни нещо драматично (аз нищо не разбрах, защото само 30-тина думи знаех на френски. 2 години проклинах всеки път като я хванех тази Ровента, понеже у нас аз чистя с прахосмукачката - той не обича (обаче например мие чинии, защото аз не обичам). Откакто съм бременна обаче той прави всичко, и откри защо проклинам Ровентата...та след кратък разговор -30 секунди "искаш ли да купя онази твоя любима Електролукс","Да, има нов модел". Та това е лека, безкабелна, само за 20 минути се изхабява батерийката, няма кабел и е създадена на основата на ръчна прахосмукачка за кола. Както сме на 80 квадрата не ми трябва грамаданско нещо, аз чистя като видя нещо да ми се мярка по земята, с котака все има космалаци. И съм много доволна, красива, лека и удобна! Тъй! Похвалих се! А и мъжа ми оцени, призна е не е бил прав, но младежа на времето в Дарти му казал, че е скъпа, не е мощна, за 20 минути стига едно зареждане (аз чистя за 10-тина, все пак не сме в палат от 200-300 кв м). Та сега съм супер доволна и препоръчвам за малко пространство и често почистване на лек домашен прах. За рошави килими не става, имам едно мини чердже на входа да крия една дупка в паркета, прясно сделана от мъжа ми Wink

Хубава седмица на всички желая!  

# 703
  • Мнения: 1 909
Честито, мама Щрумф! Каква красива новина в началото на новата година! Да е здрава и весела  Никита!  Hug  Предполагам, че и баткото е много възхитен?


Айде, Ивето е наред сега.... Иве, кашляш ли още?

Вчера и при нас валя сняг! Нещо невероятно - случва се само за втори път през десетгодишния ми живот тук!
 За отбелязване е, че точно вчера най-геройски бях решила да си изпълнявам новогодишните решения и се отправих бодро към басейна в съседния град. Ключалката на порталната врата беше замръзнала и едва успях да отключа, но и това не ме спря. В басейна беше топло, нямаше много хора и беше страшно красиво да плуваш и гледаш как пада снега. Мария К., препоръчвам ти някаква минимална спортна дейност против зимната липса на енергия. Трябва само малко морална сила в началото и след това човек наистина се чувства по-добре. Да си призная, аз най-редовно дремвам в неделя следобед, докато Сашо гледа ТВ, но не и вчера - събрах сили да готвя, да помогна на Сашо да си научи музиките за тромпет и дори да си подготви проекта за училище, който отлагаме от сума време. Проекта му ще бъде за България и младежа ми е дал задача да му изпечатам схема за производството на розово масло Laughing




# 704
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ето ме пак  Grinning Не съм се прибрала, просто прогресът е голямо нещо - в клиниката има wi-fi  Wink
А за раждането, когато ви писах ве4е знаех 4е ще е съвсем скоро. През ноща имах контракции, та се закарах сама до клиниката, където установиха 4е няма резултат от тях и тъй като вече бях пресрочила термина искаха да ма задържат за операция. С много уговорки ме пуснаха да взема нашия папа от вкъщи и тогава ви писах. А следобед ме резнаха. Така се появи най-хубавия подарък, който някой може да получи за рожденния си ден   ylinfant Ники е добре, все още губи тегло, но за днес сме си поръчали млякото, та го чакаме всеки момент  baby_neutral    
А за пропуснатите солди, мисля другата седмица да наваксам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт