Френски мечти и реалности - следваканционно (23)

  • 36 817
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 224
Честита щерка на Мама Щрумф да ви е жива и здрава!  bouquetБързо възстановяване!
И за много години банда!  bouquet
Аз се прибрах!Дет вика мъжа ми - тежко!Така минават празниците в Бг, когато си за 2 седмици и не си си бил там за празниците от 10 години.Та снежната обсада ни дойде идеално като по поръчка.Само отскочихме (пеша) до близкия магазин за няколко бутилки вино, инсталирахме прожектора и се отдадохме на пиянство и нелегално свалени филми.
И аз не съм солдила, и аз гледах ла редутските оферти, ама се отказах - мама и вуйна ми подариха готини пуловери, децата са добре облечени и израстват по-бързо отколкото износват, а таткото се снабди с 2 чифта дънки в Бг, така че не ми трябват сольдове - само пари да харча.
боби40 подхода ти е много правилен - с артикулите и номерата.Аз бях поръчала като бременна на моя убУстник дрехи за бременни от Щатите и той ми се обажда и се хвали какво ми е купил.Питам аз - размера спази ли?Следва - ама те и размери ли имат? ooooh! Добре че имаше време да отиде и да смени някои неща...
Айде очертава се хубава година с много бебоци!Дано да е успешна!

П.П.Преведоха ни пари от КАФ!Представяте ли си!Сега стискайте палци да не си ги поискат обратно  Laughing

# 706
  • Мнения: 24
Мама Щтрумф - много хубаво име сте избрали, дано всичко да се нормализира с храненето, по-бързо.
Мария К - апреските са добра идея, за другата зима със сигурност ще се запасим, като се има предвид глобалното затопляне  Laughing
Ами и ние по празниците доста се наядохме и тези галет де роа - много калорични нещо. Дънките ме стягат, кожата ми една кофти и суха. Затова днес до солдите пак не стигнах, но си купих един чай - Детокс и сега се оглеждам за някой подходящ крем  Rolling Eyes

# 707
  • Мнения: 1 194
Самурайка, добре завърнала се! И тук беше тежко по празниците Wink, ето на, всички сега горко съжаляваме, ама ...
коокай, и аз я карам към чайове. Тази сутрин за първи път се осмелих да се кача на кантара-мама мия! дори чай не заслужавам!!!
Имате ли опит с някакви средства против целулит? Споделете , моля! За мен това е нов проблем, но много неприятен.
чумби, само мога шапка да ти сваля пред ентусиазма да спортуваш. Аз никога не съм го правила, и надали сега ще намеря сили да започна...Моля, никой да не следва моят ужасен пример Sunglasses

# 708
  • Мнения: 201
Мария, първо на теб да отговоря, че ми е "дерт номер 1" и на мен след пазниците, антицелулитния на нивея дава резултати, пробвах го лятото, не умопомрачващи, но има разлика. Но се чудя дали не е от самото масажиране.

Мама Щрумф, ти съвсем по "пи 3,14" си го изчислила за раждането, шапо! Не се притеснявай за хрененето, ще си додйдат нещата на място!

Аз днес реших да направя домашна галет де роя, че тия купените много мънички ни идват, та с две теста на херта и франжипан(яйчен крем+1/3  бадемово брашно и малко есенция) стана за чудо и приказ, огроооомна, и толкова вкусна, по-добре да не мисля, че ще сляза за друата половинка! Така и така късметчето още не е излязло...Но, уви, и аз съм от тия на които не им се полага и чай!

Боби, ти си жената мечта за всеки мъж, на когото се е наложило да стъпи в икеа! И аз приготвям списък, нооо накрая се оправдавам че тъй като етажерката от списъка я нямало, съм я заместила с перде....Честита прахосмукалка! Ние пък сме в търсене на хладилник, че на стария някой му сучпи дръжките, скъса уплътнителя, като питам кой "Ааа, не съм аз, кучето е!" 
А голямата дъщеря има скоро РД и се опитваме да нацелим какво би и харесало като подарък, да е все пак нещо по-сериозно, не играчка. Е, не би, петшопс, та петшопс! Цяла колония има на килима и, а с дребничките им аксесоари, все съм на щрек докато чистя, току наякоя джаджа направи" кррръъъ" вече в тръбата на прахосмукачката!

Упс, лека вечер, оставям ви, виждам, че почти пропуснах Хаус!



# 709
  • Мнения: 1 194
La Pintade, merci. Ще пробвам.
Аз Хаус го бойкотирам тази вечер. Повтарят стари серии от миналата година Crossing Arms

# 710
  • Мнения: 1 909
Пинтадке, я кажи как точно я правиш тази домашна галета - макар че звучи доста калорично, но все  ще е по-добре от купешка.

А за борбата с целулита... аз бях ползвала гела на лОреал и имаше резултат, но и аз имам дълбоки подозрения, че с каквото и да се масажираш редовно всеки ден ще окаже ефект в един момент.

Мама Щрумф, ако си на линия - как сте двете с Никита? Прибрахте ли се в къщи?

# 711
  • Мнения: 1
Здравейте,здравейте
Честито бебче на мама Щтрумф Two Hearts

Мария к. пробвай антицелулитния крем на Roc.Това е най-доброто което ми е попадало,а и козметичка ми го е препоръчвала както и една приятелка Дерматолог.Този крем е за домашно ползване,но ако искаш по-добър ефект ще трябват малко анти целулитни масажи.Това можеш да го свършиш на лято в БГ,иначе нямам прeдстава какви са цените в Париж.Ако искаш да отслабнеш пробвай със зелевата супа.За 7 дена е,и определено има голям ефект,не се гладува и бързо се смъкват килограми.После трябва да се внимава,че бързо се качват.Рецептата я има във форума,подфорум,,красива мама,,.

Моля ви напишете ми всичко за детските градини там1че ние ще тръгваме през месец март.
Какво се носи там/дрехи и т.н./.Ще водя ли детето предварително на лекар,тук в БГ се правят редица изследвания на детето преди да го вземат.Шашната съм,как ще тръгнем там и как ще се оправям,още не изучила до край френския.....

 Чао от мен и хубав вторник

# 712
  • Мнения: 201
Усещам как някой ще изкупи всички антицелулитни кремчета на пазара Rolling Eyes, като гледам как всеки различно хвали! Най-ефикасното средство си остава пиенето на много вода, 2л на ден и за целулит няма и да чуеш. Аз уж старая, ноо не винаги се получава. А като диета, аз само дюкан съм пробала, наистина стопява всички "дупки", но пък никого не бих насърчавала да се подлага на диета по принцип.

Чумби, ето рецептата за галет де роа:
Приготвя се яйчен крем: две яйца, 1/4 литър мляко, 2 лъж. брашно и 3 лъж. захар. Млякото се затопля с част от захарта, яйцата се разбиват с брашното и останалата захар в голяма купа. Към тях се прибавя топлото мляко, смесва се и смст се връща в тенджерката на котлона, където се сгъстява при постоянно бъркане. След като е готов крема, добавяма бучка масло и оставям да се охлади. След това капвам около 1/2 кафена лъжичка бадемова есенция на Ваине, малко ром, и смесвам с чаена чаша фино смлени бадеми или готово бадемово брашно. Две кори многолистно тесто Херта, първата покривам с крем като оставям свободно поне 5-6 см по края. Тази част намазвам с вода или мляко, но така че съвсем крайната част да остане суха, за да се разтвори тестото. Налагам втората кора, правя резки отгоре с остър нож, дупчица в средата за да излиза парата, намазвам с прясно мляко и пека, първоначално на 180° 15 мин. докато се разлисти и после още 20мин на 160° докато стане със златист цвят.
Да ви е сладко!

Смурайка, сетих се за теб, сега четох че имало доста мошеници които, пращат мейли уж от името на КАФ, уж ти дължат пари, но да си дадеш сметката за да ти ги преведат. Но виждам, че ти пишеш че парите са преведени, значи е била истинската КАФ, пу-пу, че големи хитреци са се нароили, брей!

Мама Щрумф, надявам се нещата малко по мако да си идват на място при вас!

Хайде, бягам, c'est l'heure des mamans!





# 713
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ние все още сме в клиниката и се надявам да ни държат поне до четвъртък. Млякото дойде вчера и днес бебка вече беше наддала 100 грама. Ще ви спестя болезнените подробности свързани с млеконадоя  Tired
Скоро и аз сигурно ще разпитвам за диети и целулити, но засега се концентрирам върху други приоритети.
Лека вечер на всички  Hug

# 714
  • Мнения: 1 194
Мамо Щрумпф, концентрирай се върху "млеконадоя", остави ни да се занимаваме с целулита, като нямаме проблеми с кърмене и се чудим с какво да се захванем hahaha Почини си добре в клиниката, бързо възстановяване и целувки на девойката Hug

Аз съм орисана ,за съжаление, да нямам грам свободно време, та няма опасност да накупя всички кремове WinkНо ви благодаря за споделеното инфо, не се знае все някога ще се възползвам. На диети също мисля, че не мога да си позволя да се подложа, но за сега се ограничавам със сладкото и се надявам да бъда възнаградена скоро от кантара! LaughingЦелите ми никак не са големи.

Goqko, тук няма лекарски прегледи или изследвания преди тръгването на градина. По-рано искаха сертификат от лекар, че детето може да живее в колектив, но от тази година при нас го преманаха. Важното е детето да е записано в кметството по местоживеене. От там дават бележка, с която се отива на среща с директор(кат)а на градината и тя ти дава да попълниш разни документи , искат фотокопие от здравния картон на ваксините. Задължителна е само ДифТетКок, която най-често тук е петвалентна и се правят всички компоненти заедно първата година. БЦЖ вече не се изисква, нито тази против шарките, която е препоръчителна.
Тук градината я наричат "училище" така че децата стоят с обувките, нямат пантофи, още по-малко пижами или други "глезотии". Първата година спят на едни дюшечета с дрехите, после дори и не спят. В градината се оставя един кат дрехи за смяна, ако има инцидент и там си стои. Децата трябва да се закусили в къщи, вече официално няма и закуска в 10 часа заради борбата със затъстяването, но на нас ни искат родителите да носим бисквити от време на врема да им дават. Тъй като ти не работиш, предолагам, че няма да го вземат на стол и ще те карат да си го вземаш на обяд да яде в къщи. Поне на повечето места е така. В началото дори мисля, че следобед не е задължително да го водиш, но това ще се уговориш с тях. В сряда градина няма. Следобед свършват в 16,30 точно, трябва да си там да го вземеш. Това на първо мислене, другите могат да добавят или да ме коригират.

Лека нощ Grinning

# 715
  • Мнения: 628

боби40 подхода ти е много правилен - с артикулите и номерата.Аз бях поръчала като бременна на моя убУстник дрехи за бременни от Щатите и той ми се обажда и се хвали какво ми е купил.Питам аз - размера спази ли?Следва - ама те и размери ли имат? ooooh! Добре че имаше време да отиде и да смени някои неща...


Ще видим какво ще донесе, купил ми е сутиен по самоинициатива, ще се скъсам от смях - само с поглед го е избрал, та да видим как е със зрението  Joy

Мамо Щрумпф
, успех с борбата с млякото, четох на майка ми на глас постовете и тя като видна българска баба на 3 внучета (брат ми е героя в семейството) каза: "няма ли си бозичка от къде да намери жената, и също орехчета да похапне" - та предавам чинно ...знам за бозата, но какво да се прави Wink само за смях ви пиша!

Мария, опитай да пиеш мноооого вода - 2 - 2.5 литра и да ходиш на плуване или гимнастика. Моя целулит беше "избегал" с вода и много движение във вода (ходех веднъж седмично на водна гимнастика), но се завърна победоносно и си дебелея сега Wink

Лека нощ!

# 716
  • Мнения: 201
Goqko, на теб тръгнах уж да отговарям и те пропуснах. Мария ти е обяснила хубаво, аз само бих ти препоръчала да погледнеш в сайта на училището (повечето имат такъв) там всичко си пише как стои, има снимки, по принцип, дори на учителите и възпитателите. Някои училища, изключително рядко, но ги има, учат и сряда сутрин или пък започват годината по-рано, през август, и т.н.  Не знам на какво ще попаднете, но го имай предвид. Някои пък спят и втората година, зависи от мястото с което разполагат, в нашата е така, натъркалвт ги във физкултурния салон на походни легълца. Някъде искат престилки и пантофки, другаде само пантофи, а другаде нищо. Затова ние можем да те ориентираме, но за конкретното училище ще рабереш само като ти представят вътрешния регламент. А регламента не ти пречи да им се обадиш и да го поискаш предварително да ти го изпратят, ако го няма в сайта, обикновено е доста обстойно описание на живота в училището, като се почне от графика, правата и задълженията, та се стигне до цвета на подметките на пантофите (не се шегувам, никога черни, за да не оставят следи!) . За ваксините Мария ти е споменала, не е като в бг. И отсега свиквай с мисълта, че децата тук ходят и кихащи, и кашлящи, и със сиропа под мишница, а често и въшливи, знам че това е най-големият шок за бг майките! Но се оцелява...

Мама Щрумф, радвам се че върви млеконадоя, ще расте госпожицата, каква и е работата! Радвайте се една на друга, с много мили спомени свързвам този период на опознаване с бебчето в клиниката!

# 717
  • Мнения: 645
Здравейте момичета. Извинявам се нахълтвам в темата ви, но имам нужда от малко помощ. На 9ти февруари имаме час за преглед на малката в Нанси. Ще пътуваме с кола и ще се наложи да отседнем някъде. Можете ли да ми препоръчате приличен евтин хотел, само за една нощ сме.Много ви благодаря предварително.

# 718
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Bobi40, и аз съм чувала това за бозата, но при мен проблема не е липсата, а многото мляко  bombs Такъв дебит имам, че малката мишка 4есто се задавя и суче само по 4-5 минути  baby_neutral

Шу, евтините хотели които аз знам са Етап и Формула 1. Можеш по интернет да видиш кой ти е по близо и да резервираш.

Лек ден, момичета  Hug

# 719
  • Мнения: 1
Мамо Щтрумф ,и аз бях същата ,голяма млекоцентрала бях.Мъжа ми ходи да ми купува помпа на петия ден.Чудо беше след всяко кърмене се изцеждах.Нормализираха се нещата,но чак след третия месец.

Мария, благодаря много за информацията,направо се отчаях.................Мислех да си търся работа,макар и на 4часа,не заради финансиите а заради самата работа писна ми да стоя в къщи.За 5 години уших 5 гоблена,вече откачам.
Аз не съм получавала бележка от общината и документите не сме подавали там.Подавахме в сградата на Трезор публик,там се плащала и таксата.Удостоверение,че детето е записано в кой клас и името на учителката получих по пощата.Това същото ли е?Там носихме и листата с ваксините на Георги преведена на френски,всичко беше наред и през месец март 2009 получихме удостоверението.
На тази госпожа се обажда съпругът ми да й каже,че детето ще отсъства няколко месеца.
Добре, ами ако работя на черно как ще докажа ,че работя?


Засега лека работа на работещите мами а на другите приятна сряда  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт