Френски мечти и реалности - следваканционно (23)

  • 36 816
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 820
Здравейте мили дами

интересува ме дали вашите дечица имат желание да си упражняват писмено френския език като подържат онлайн контатки с деца от България изучаващи Френски.

Хубав ден bouquet

# 721
  • Мнения: 201
Здравейте мили дами

интересува ме дали вашите дечица имат желание да си упражняват писмено френския език като подържат онлайн контатки с деца от България изучаващи Френски.

Хубав ден bouquet

Какви деца, от какво училище, колко годишни? По принцип моята дъщеря няма право да ползва сама компютър, но с мейли защо не.

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 820
 Аз питам за мойта девойка  тя е на 15   Blush

# 723
  • Мнения: 201
Аз питам за мойта девойка  тя е на 15   Blush

А, разбирам, малко рискуват да им се рзминават интересите, моята е доста по-малка.

# 724
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 779
Привет и от мен!

Мамо Щрумф, много модерна вашата клиника, и уи-фи чак си имате  Laughing. Чудесни новини и все така да продължавате  Grinning. Последно, мъжът ти уцели ли номера на сутиена?
Самурайка, добре дошли обратно! Имахте ли проблеми с прибирането заради снега?
Иве, пребори ли кашлицата?

Гледам целулитни кремове бистрите. Аз пробвах на Лореал по едно време, после на Клуба на креатор де боте, обаче и от двата се изринах - сигурно заради кафеина в тях. Моето чудодейно лекарство е bas de contention - откакто ми се наложи да ги нося, положението по кълките значително се подобри. Laughing. Откъм целулит само... килата си стоят  Laughing

Да ви се похваля - изсолдих се най-накрая днес след работа и се сдобих с ботуши  Grinning. Сега остава и Камбанката да уредя.

# 725
  • Мнения: 6
И аз да се разпиша.
dessislavas, много ми хареса идеята ти но тук май сме само мами на малки деца и не знам дали ще се намери подходящ пен френд на твоята девойка.
Шу, писах ти на лични.
Роца, честити ти ботушки! Със здраве да си тропкаш в тях.  Simple Smile Ще кажеш ли защо се е наложило да носиш bas de contention?
Мамо Щрумпф, дано скоро се нормализира млекопотокът, че иначе е меко казано неприятно положението. Кога ще ни покажеш снимки на Никита? Дано постоите още малко в болницата. Спомням си, че на мен в нашата ми се стори като курорт, нямаше да откажа няколко седмици още престой. Къде ти този лукс да те будят с голяма чаша димящ горещ шоколад, закусчица, че какво меню искаш за обяд, че за вечеря, усмихнати, приятни акушерки... Лелеее, хубаво беше!
Мария К., това за градината ми беше интересно, но как може майката да работи, ако трябва първо по обед да си вземе чедото, а после и в 16.30  supermama ? Ужас. Почва да ми става страшничко.
За целулита... La Pintade, това за водата е много добър съвет като цяло, но чак пък да те избави от целулит не ми се вярва, и генетични предразположености играят в тая работа. Мерси за рецептата за галетката. Много добра идея като се има предвид, че в последната седмица изхарчихме цяло състояние за тези деликатесни изделия  Embarassed .

# 726
  • Мнения: 628
Още малко продължение за пазара за бременни - Самурайка тъкмо ме похвали за списъците, но ето да видите, че мъжете са способни и със списък пак да не успеят с пазара! Колкото до сутиена - чакам утре да видя дали ми е уцелил номера...
Та така... Днес вечерта ще отпътува от Щатите за насам и ми се обажда по повод списъка с покупки...всичко е купил, но КАкаовото масло било проблем - от 3 дни обиколил де що има магазини за хранителни стоки, но го гледали като луд- показал си накрая списъка в поредния магазин, та човека му казал "ми тук пише дръгстор, не фуудстор..." та сега разбрал, че грешката е в неговия телевизор, а аз сигурно един час съм се хилила след разказа му - само като си представя нашия как търси какаово масло за мазане на корем и гърдите в хранителен магазин.

Честито за солдените бутушки, аз в Киаби ходих да търся роклета - една туника 50% офф грабнах и няколко чудни пола с и без ръкави (без намаление). Моля споделете ако знаете къде да си намеря чорапогащници и клинчета за растящия ми корем. Всичко мярка 3/4 и L ми убива. Клинчета само "уни"- мярка - като за единя ми крак... Аз влязох в 4 месец, но в талията имам добавени вече 35 см  - голяма драма с дрехите.
Предварително благодаря! 

# 727
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 779
Мелинда, мерси Simple Smile. Ботушите ще ги сефтосам още утре, защото фирмата ми организира новогодишен коктейл и ща трябва да поизлъскам фасадата - тоест, да си обуя официалните дънки  Mr. Green. Чорапите ги нося редовно, защото около 3 седмици след като родих, направих флебит и бях няколко месеца на антикоагуланти (заради тях трябваше да спра и кърменето и тъй като родих със секцио, според форумските стандарти нито съм раждала, нито съм кърмила  Laughing). Впоследствие ми направиха по-задълбочени изследвания и се установи, че имам мутация в един от факторите на кръвосъсирването - кръвта ми се съсирва по-бързо от нормалното. Та затова и ги нося профилактично няколко месеца годишно.
За градината, много зависи от общината, тъй като детските градини (матернелите) се "управляват" от кметството. Занятията почти навсякъде свършват в 16ч30, но в доста градини организират след това "гардери" за децата на работещи родители. В наше село, понеже сме работническа класа, гардерито работи сутрин от 7ч30 до 8ч30 и после от 16ч30 до 19ч, като се плаща месечна такса 15 евро.Ние оставяме Камбанката вечер до 18ч, когато баща й я прибира. В старото село (досами Версай), понеже жените масово не работеха, гардери гледахме през крив макарон и плащахме на бавачка да я взема от училище (но и Камбанката първата година ходеше само сутрин).  За обед, в нашата обина конкретно, всички деца могат да се запишат на стол за 1 до 4 дни седмично, дори и ако майката не работи (има достатъчно места) - една моя съседка не работи, но синът й ходи на стол, за да не се дели от другарчетата си. Но в други общини положението може да е коренно различно. Ще трябва да проучиш как стои въпроса във вашия район като наближи времето.

Боби, голяма забава с твоя мъж  Grinning. Клинове и подобни не можеш ли да намериш на щандовете с дрехи за бременни?

# 728
  • Мнения: 1 194
Мелинда не се плаши Wink Това е положението, ако не работиш. Когато и двамата родители работят детето "има право на стол" и се храни там, а следобед можеш да го оставиш на "гардери" , както ти е казала Роца, при нас също са отворени до 18,30 вечер. Просто тези неща не са под опеката на училището, а на общината и има изисквания (в нашия град например) двамата родители да работят. Заплащането им става на базата на "семейния коефициент" според доходите, изчисляват ти го като записваш детето. Има разни детайли, които зависят от града. В сряда децата ходят пак на общински "център за забавления"...
Goqko, мисля, че работата на черно няма как да я докажеш Wink Можеш само да се вкараш в беля, пък и работодателя. В такъв случай официално те водят без работа. По-добре търси нещо "декларирано". Дори и да е почасова работа, дадеш ли им фишове за заплата, детето има право на стол и други екстри.
Но както мъдро е казала Роца, нещата могат да са много различни според общината, информирайте се на място.....
Лека нощ , девойки и блазе им на успелите да "солдят" Sunglasses

боби, аз навремето бях поръчвала неща за бременни от един сайт с име подобно на babywaltz...имаха голям избор...а, ето го:
www.baby-walz.fr,
рубрика Аксесоари

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 00:34 от Мария К.

# 729
  • Мнения: 628
Роца, от Марсилия до Екс - де що има щандове за такива като мен - не намерих 1 чорап да му се не види, затова се обърках да не съм аз нещо не наред, пък другите да си носят просто големи мерки (но по-голяма мярка от L или 3/4 не намерих). Ще взема да си оплета един да мирясам, но имам прежда да тренирам за бебешки неща само в оранжево и лилаво, малко ще съм по-цветна Wink

Мария, благодаря, сега ще ровна Wink

# 730
  • Мнения: 1 909
Ей, Bobi40, навя ми далечни спомени с това какаово масло! Сетих се, че и аз като бях бременна се мажех с някакъв крем на основата на какаово масло - такова вълшебство, все се изкушавах да си близна! Не си спомням марката, но беше много приятен. Тук не намираш ли такива кремове, че чак по другсторове у американско го търсиш?

# 731
  • Мнения: 1 325
Мацки , днес моето момиче става на две!Почерпете се виртуално!

# 732
  • Мнения: 3 241
Честит рожден ден на Даная  newsm59
Пожелавам и много здраве и забавни игри Simple Smile

Боби, аз си купих дрехи от С&А - едни дънки и една пола. Освен това от БГ си бях взела още един панталон за бременни, а и сестра ми ми даде една нейна пола, която е с парче трико горе. А вкъщи си карам с едни клинове, които свекърва ми ми беше подарила (тогава ги гледах странно, щото ми бяха големи, но сега ми вършат работа).

Вие за градина говорите, а ние се борим за място в яслата Simple Smile Вчера конфирмирах досието ни, да видим какво ще кажат, че моят статус е малко сложен Simple Smile

# 733
  • Мнения: 1 224
Честито на малката рожденничка!  bouquet Да расте весела и безгрижна!

Роц прибрахме се ОК, добре че една приятелка дойде да ни посрещне на летището, че Лион беше засипан със сняг.Но не запецнахме насред път на някое летище, което беше най-големият ми ужас.
боби40 тъкмо в Бг като бяхме си отворих единия от кашоните, които бяха пристигнали там (най-сетне, даже беше и поу цял  Rolling Eyes ) и се оказаха бременните ми дрехи - аз бях събрала солиден гардероб покрай две бременности, едно пазаруване на мъжо от Щатите (без списък за съжаление, а милото като влезе в магазин и е като луд с картечница) и един цял гардероб - подарък от една приятелка американка, която се беше облякла много стилно и красиво, но й беше толкова зле през цялата бременност, че я прекара в къщи по анцунг.Да се бях сетила можеше да ти донеса някои неща  newsm78 . Кашона го нападна майка ми и беше суперщастлива - яяяя какви хубави панталони и колко са удобни на коремаааа, ауууу какви блузки и как "лежерно" стоят! Laughing
Ама и твоят голям сладур - така де, какаото в супермаркетите се продава, маслото - също!Извод - какаовото масло и то там трябва да е!
Аз сега съм в дилема : "Ту солд ор нот ту солд - дет из дъ куешчън!"(докарах ли го като на Румяна Желева английския  Wink ).Една приятелка сподели, че поради студеното време тази зима са се поизпродали запасите и солдовете не са така намалени и така изобилни като друга година...има ли нещо такова?
Весел вуикенд банда, аз отрано запранявам!  bouquet

# 734
  • Мнения: 24
Честит рожден ден на малката, вече голяма Даная, да бъде здрава и винаги засмяна!

Роца, покажи ботушките  Wink
Не можах да устискам, вчера като видях минус 50% и ми падна пердето, а бях тръгнала за друго.... В Зара, това е направо прецедент - попаднах на един дамски обувки, които не стига, че бяха мой номер и ги бях изтървала през септември, ми отгоре на всичко бяха на 50%, като се има предвид, че в този магазин 10 евро едва им се откъсват от сърцето. С ровене могат да се намерят хубави неща и добре солдирани, особено за децата. В Манго накупих разни пуловерчета , там поне са по-щедри, повечето неща са на 50% и има купища дрехи. Купихме и ботуши на малката, но никъде не видях апрески, може би има само в спортните магазини, като Декатлон.
Като цяло има доста неща, не съм забелязала да е празно.
Вчера следобед беше един малък ад ,но днес сутринта пълно спокойствие, нямаше жива душа.
За маслото от какао погледнете тук  http://www.hrbeauty.com/fr/cocoa-butter-formula-palmer-pump-loti … edium=comparateur

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 16:39 от kookai

Общи условия

Активация на акаунт