хрема при децата - как лекувате

  • 172 849
  • 234
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 14 654
Господин фармацевт, ако отида в аптеката и поискам Коларгол без рецепта а само кажа възрастта на детето , мога ли да разчитам на правилното приготовление?

Ако не са ти предписани, какво те кара да смяташ, че точно те са нужни на детето ти  ooooh! Не може за всеки сопол да ти изписват коларгол или капките на Улевинов, колкото и да са добри отзивите за тях.

# 196
  • Мнения: 72
във всички аптеки ли се продава Коларгол

# 197
  • Мнения: 15 379
във всички аптеки ли се продава Коларгол
Коларгол може да се изпълни по рецепта във всяка аптека, в която се приготвят лекарства.

# 198
  • София
  • Мнения: 9 875
във всички аптеки ли се продава Коларгол
Коларгол може да се изпълни по рецепта във всяка аптека, в която се приготвят лекарства.
Аз купих Коларгол от аптека,в която не се правят лекарства.Дадоха ми празно шише,ампула с разтворителя,ако мога да го нарека така,а самото нещо,което се разтваря,в пакетче запечатано.Вкъщи си го приготвих.

# 199
  • Мнения: 15 379
Аз купих Коларгол от аптека,в която не се правят лекарства.Дадоха ми празно шише,ампула с разтворителя,ако мога да го нарека така,а самото нещо,което се разтваря,в пакетче запечатано.Вкъщи си го приготвих.
По твоя преценка ли купи капките, явно не са изписани от педиатъра на детето, щом нямаш рецепта.
Лошото е, че много аптекари пристъпват закона и продават медикаменти без рецепта.

# 200
  • Мнения: 72
Благодаря ви много

# 201
  • Мнения: 96
..........
Лошото е, че много аптекари пристъпват закона и продават медикаменти без рецепта.

Голям закон,няма що!!!

.......... Една рецепта, издадена днес, е валидна още 6 месеца неограничено много пъти.
Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 202
  • София
  • Мнения: 9 875
Аз купих Коларгол от аптека,в която не се правят лекарства.Дадоха ми празно шише,ампула с разтворителя,ако мога да го нарека така,а самото нещо,което се разтваря,в пакетче запечатано.Вкъщи си го приготвих.
По твоя преценка ли купи капките, явно не са изписани от педиатъра на детето, щом нямаш рецепта.
Лошото е, че много аптекари пристъпват закона и продават медикаменти без рецепта.
И как точно прецени ,че съм ги купила без рецепта,къде го написах това?!Не съм ги купувала по моя преценка,купих ги с рецепта от лекар УНГ.Явно са изписани,не купувам по моя преценка такива неща. TiredПросто мисълта ми беше,че се продават и в този вид-на отделни елементи,които си смесваш вкъщи.Доколко е правилно не зная.

# 203
  • Мнения: 72
знаете ли някой капки или хапчета за хрема който са със бързо действие

# 204
  • Мнения: 2 070
знаете ли някой капки или хапчета за хрема който са със бързо действие
за отпушване на носа,Ксилометазолин и Ринолекс,те не лекуват просто облекчават симптомите
при честа употреба се привиква към тях

# 205
  • Мнения: 15 379
maisky sniag, само не разбрах какво общо има продажбата на лекарства без рецепта и валидността на същата в продължение на 6 месеца?
Според мен наистина това е недомислица, но си е закон.

# 206
  • Мнения: 72
днес купих Ксилометазолин  за деца ,но ми казаха че могат да се ползват до 5 дена

# 207
  • Мнения: 96
maisky sniag, само не разбрах какво общо има продажбата на лекарства без рецепта и валидността на същата в продължение на 6 месеца?
Според мен наистина това е недомислица, но си е закон.
Това,че с една рецепта можеш да си купиш въпросното лекарство множество пъти! Какъв е смисълът от рецептите тогава?

# 208
  • Мнения: 2 070
днес купих Ксилометазолин  за деца ,но ми казаха че могат да се ползват до 5 дена
ПИшЕ ГО И В УПЪТВАНЕТО.това са капки които силно увреждат лигавицата на носа

# 209
  • Мнения: 647
maisky sniag, само не разбрах какво общо има продажбата на лекарства без рецепта и валидността на същата в продължение на 6 месеца?
Според мен наистина това е недомислица, но си е закон.
Това,че с една рецепта можеш да си купиш въпросното лекарство множество пъти! Какъв е смисълът от рецептите тогава?



Здравейте!

Не съм се доизразил точно- моя е вината. Ако в рецептата не е отбелязано нищо, счита се за неограничено-честа. Ако лекарят е написал число, изпълнима е толкова пъти, колкото е числото. Има възможност и да се изпълнява само един път- еднократна рецепта- например, рецептите за антибиотици са винаги еднократни, каквото и да пише лекаря на нея.

Режимът на предписание се определя от Изпълнителната агенция по лекарствата по предложение на производителя, а продължителността на лечението- от лекаря и фармацевта. Затова на гърба на рецептите по правило лекарите не трябва да пишат нищо, за да могат фармацевтите да слагат печати и дати на изпълнението- нещо като рецептурните книжки по НЗОК.

За приема на лекарствата по лекарско предписание се счита, че пациентът няма право на никакво мнение - там мнението е само и единствено на лекаря и на фармацевта. То и затова пациентите не се наричат "клиенти", както и аптеките не са "магазин за лекарства", а здравно заведение по смисъла на Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина.

На темата с коларгола- не си купувайте коларгол на прахчета, понеже неправилното приготвяне на капките може да причини изгаряне на лигавицата на детето с кристали коларгол.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Общи условия

Активация на акаунт