Есента е тука вече, време е за МАЙското човече! N2

  • 23 661
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Поздрави на всички!Май сме доста от Бургас!Лека бременност! Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 298
АNNI и ти ли си от Бургас? Че не пише в профила  Thinking
3 сме засега мисля аз,ти и shandi ..

И на мен ми се гади днес.Ама това да е..

Добре дошли на новите мами  Hug

А другата тема трябва да се заключи ,така че някой да пише на модератор.Не може да пишем в 2.

Отивам да приспивам малкият..

# 17
  • Мнения: 553
Да се запиша и аз Simple Smile три теста -  EFP EFP EFP  newsm44 в петък ще ходя на доктор.

# 18
  • Мнения: 467
Чвестито natalinik и добре дошла  bouquet

# 19
  • Мнения: 219
И аз се местя тук  Simple Smile
Mishenka аз по форумите съм срещала препоръки за осцилококциума, а иначе като ходих предната седмица при гинеколога той ми каза при евентуална настинка, че можело парацетамол и фервекс. А ако съм дигнела температура над 37.4 трябвало антибиотик, защото ако не се пиел щяло да е опасно за бебето. Ама на мен хич не ми звучи безобидно всичко... имам предвид тези лекарства. Дано бързо да се оправяш. Пробвай и разтривки на първо време. Лека и спокойна нощ.

# 20
  • Мнения: 467
Добро Утро момоичета! 
Парацетамола, може да го вземате при всякакви болежки. Това беше единственото позволено хапче по време на миналата ми бременост и по време на кърмене. А при настинка 4ай с лимони и чесън.  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 3 561
Добро утро и в новата тема,

Спи ми се та 2 не виждам...
Мъжът ми утре сутрин би трябвало да си дойде от Варна. Чакам с нетърпение, че малкият 10 дена ми скри шапката.
А и ходенето с адския транспорт на работа хич не ми се отразява добре.
Надявам се всички тук да се справяте добре с бременните неразположения и скоро да станем още повече в темата.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 555
Tinaina и natalinik - Добре дошли!  Hug


green_dawn - Този градски транспорт е голям кошмар наистина. Аз предишния път все още не шофирах (изкарах книжка в 5-6 месец всъщност  Laughing) и ми падаше кръвното, причерняваше ми от задуха. А в по-късно бременност, когато ми личеше рядко някой се сещаше да стане.  Rolling Eyes Само лоши спомени имам от тогава и те разбирам.   Tired Дано тази бременност не помириша ГТ и успея до края да шофирам, но ще видим.

elinka;)- Честито за сакчето. По принцип в толкова ранна бременност няма какво повече да се види и за ембрионче и за сърчице е рано. Измерват само маточната стена и виждат дали плодното сакче си е на мястото. На ЖК записват след в повечето случаи след 8-9 г.с.,  а на някои места и след 12г.с (тогава започват да записват и тегло, обиколка на корема). Е, трябвало е лекарят малко по-добре да се отнесе с теб, за да не останеш разочарована. Предписа ли ти фолиева киселина поне?

# 23
  • Русе
  • Мнения: 764
natalinik , добре дошла!

# 24
  • Мнения: 467
момичета я да ви попитам, вие какви въпроси зададохте на гиникологката , когато разбрахте че сте бремени? Аз след малко отивам на преглед да потвърди и се чудя какво да я попитам, дани би да забравя нещо.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 561
Аз със моята смятам да обсъдя зъболечението, което правих преди да разбера, че съм бременна, както и това, че след първото раждане не ми биха анти Д гамаглуболин.
Главните ми притеснения са около това, че пих 2 пъти Аулин както и на 2 пъти ми правиха упоики и рентгенови снимки. Личната ми каза да кажа на АГ-то датите и тя според данните от ехо-то ще прецени дали е имало риск за бебето в зависимост от това дали е било преди или след имплантацията. Още от предната бременност знам, че данните от вагинален ехограф от началните месеци били най-точни за определяне момента на зачеване и евентуален термин. С напредването на бременността вече има известни флуктуации по различните показатели, напр. глава, бедро и т.н.
В неделя с малчо ходих на църква да се помоля за разни нещица, както и да благодаря за тази малко неочаквана бременност. Вярвам, че отгоре ще пазят малка душичка, решила да ни изненада.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
За четвърти път понечвам да пиша в темата/темите и все се спирам, з'то ще отида на лекар чаааааак в четвъртък Wink
И все пак - на 5 септември имах положителен тест - на втория месец от опитите ни за бебче. Втора бремнност ми е, строго планирана  Embarassed С първата началото беше ад - до 12 седмица не знаех на кой свят се намирам. Силно се надявах този път да ми се размине, нали нямало 2 еднакви бременности, но уви... от 2-3 дни положението е  Sick Все пак засега е по-поносимо, може би защото съм подготвена психически.
Не отидох на преглед, з'то знам какво казват лекарите "има нещо, но още не е сигурно...". По мои сметки (и на разните календари) терминът ми е на 4-ти май.
Ако всичко е наред в четвъртък на прегледа ( Praynig Praynig Praynig), ще си сложа линийка  Grinning

Момичета, стискам палци на всички настинки, зъбоправки и т.н.  Praynig Praynig Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 117
elinka;)- Честито за сакчето. По принцип в толкова ранна бременност няма какво повече да се види и за ембрионче и за сърчице е рано. Измерват само маточната стена и виждат дали плодното сакче си е на мястото. На ЖК записват след в повечето случаи след 8-9 г.с.,  а на някои места и след 12г.с (тогава започват да записват и тегло, обиколка на корема). Е, трябвало е лекарят малко по-добре да се отнесе с теб, за да не останеш разочарована. Предписа ли ти фолиева киселина поне?
Благодаря за успокоението Ивон. Относно ФК - попита ме дали пия, аз казах да, а той ок. Обаче ми предписа някакви капки против гадене vomitusheel (сутрин, обед и вечер), а аз му казах, че гаденето ми е поносимо и той каза тогава само сутрин и вечер, били безопасни, билкови и т.н. Още не съм ги взела.

# 28
  • София
  • Мнения: 0
Добре дошли на новите момичета.
Tinaina ами задаваш въпроси които те интересуват в момента. Не очаквайте лекарите да знаят какво искате да попитате.
green_dawn Аулинът може да се използва при бременност до 6 месец. След това е противопоказен поради риск от удължаване времето на кървене. За ренгена предполагам, че към теб е било подходено с необходимите мерки за безопастност и са ти поставили оловна жилетка. Всичко ще е наред още повече, на теб не са ти снимали и скенирали нищо от кръста надолу, все пак. 

# 29
  • Мнения: 467
сега се врастам от преглед. Гиниколожката ми е много мила рускиня.
Гледа ме на видеозон и каза, че нищо не се вижда.  Sad  Матката била високо, а това било признак за наличието на бременост. Иначе ми даде 5/6 кутийки Фемибион. ( което също доказва, че съм беремена  Wink ) Имам час за следващата седмица, когато пак ще ме гледа. Аз бях толкова ентусисзирана, че ще водим поне някакво мехурче, но не ......
Честно казано още преди седмица бях сигурна, че съм бремена и започнах с тестовете(3/4). Естествено всички показваха отрицателни, но не ги оставих намира докъто не видях това което очаквах  Laughing. Тъйкато съм завършила образованието си в областа на Биотехнологиите и молекулярната биология и знам на какъв принцип са тестовете за бременост ползвах един и същи тест два пъти.  Единия ден показа отрицателен, но когато на следващата вечер пак го пробвах , показа  EFP Едната беше много бледа, но все пак е знак. Мъжът ми ме пита, това какво означава, че си малко бремена ли?  hahaha  На следващия ден веднага купих нов тест, който беше положителен, същото направих и след още два дни.
Всички се радват, но чакат лекаря да потвърди и да видят първата снимка, но май още ще почакат.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт