Практикуващи педагогическо захранване (част 7)

  • 35 600
  • 761
  •   1
Отговори
  • Мнения: 731
Добре дошли в новата тема  Simple Smile

Стари теми:
Практикуващи педагогическо захранване - част 1
Практикуващи педагогическо захранване - част 2
Практикуващи педагогическо захранване - част 3
Практикуващи педагогическо захранване - част 4
Практикуващи педагогическо захранване - част 5
Практикуващи педагогическо захранване - част 6


ПЗ на практика (рецепти и менюта):
В кухнята на педагогически захранващите - част 1
В кухнята на педагогически захранващите - част 2
В кухнята на педагогически захранващите - част 3

Статии:
Естествено въвеждане на твърди храни
Педагогическо захранване - руската схема на захранване
Захранване на кърмачето - педагогическо захранване
Хранене на деца с нарушен хранителен интерес
Как не трябва да храним детето си
Пюретата са неестествени и ненужни за бебетата
Как да научим детето да се храни само - програма за педагогическо захранване
Педагогическо захранване 1
Педагогическо захранване 2

Други теми, засягащи ПЗ:
Тотално обърках захранването! Има ли шанс ПЗ?!
Късно захранване по схема или педагогическо захранване?

Материали без превод:
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/films-bijvoeden/z … pley-methode.html
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/blw/engels.html
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/schema/engels.html

# 1
  • Мнения: 3 869
 Party Веднъж и аз да съм първа  Laughing Да не пропусна нещо   bouquet

# 2
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
втора   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 638
Трета за късмет  Grinning

# 4
  • Мнения: 232
Мерси за темата и за да не е само това  и един въпрос. Нещо сме се разхремили с дребосъка тези дни и имам чувството че есента доста ни пада имунитета. Препоръка за витамини- или нещо подхранващо- и за мен и за нея?

# 5
  • Враца
  • Мнения: 2 142
аз сега се чудя дали да не дам първо морков ябълка тиква по стандартната схема за захранване, но в количествата, които препоръчва ПЗ, и чак след това да си почна ПЗ newsm78
някоя от вас да е практикувала така?

# 6
  • Мнения: 3 869
аз сега се чудя дали да не дам първо морков ябълка тиква по стандартната схема за захранване, но в количествата, които препоръчва ПЗ, и чак след това да си почна ПЗ newsm78
някоя от вас да е практикувала така?



Практитувах почти така - т.е. последователността беше като при стандартното, а начина на предлагане - самохранене и ПЗ.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 2 142
ахам, мерси Grinning

аз понеже имам фикс-идея за пазене от алергии, и сега се чудя кои от рецептите от темата в кухнята на ПЗ са подходящи за ранните етапи на захранване, аз ще си удължавам периодите и ще предлагам алергизиращи храни  все по-късно...не видях такова разделение на рецептите newsm78
явно ще трябва да ги изчета всичките и да си избера #Crazy

# 8
  • Мнения: 3 869
Споко с рецептите. Като те притесняват алергии, по-добре изчети кои са възможните алергени и след каква възраст се препоръчват. От вашата храна даваш само тово, което е ОК за съответната възраст на детето и така. Забелязах, че поне при нас до 10-11 м. нямаше особени предпочитания и искания за нещо си - вижда всичко на масата и сочи, но аз давам каквото аз преценя и го устройваше. Сега нещата са малко по-драматични, вече не мога да го излъжа, но и е достатъчно голям да яде всичко Simple Smile

# 9
  • Враца
  • Мнения: 2 142
ех, мег, благодаря ти Hug

като те чете човек, изглежда сякаш гледането на дете е тооолкова лесно...
да знаеш, откакто съм била бременна в 5 месец ме вдъхновяваш  Hug

# 10
  • Мнения: 2 376
Цоп и ние тук Simple Smile

# 11
# 12
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Момичета, знам, че бе коментирано.... но не помня дали беше в тази тема  Whistling Става въпрос за Малтофер.
Пуснахме кръв за изследване на годинката. И хемоглобинът му е 90. Не се учудвам, защото знам, че особено напоследък не сме яли много желязо-съдържащи храни. Та, въпросът ми е - при вас какви бяха показателите към годинката. И ... не е ли нормално, при условие, че той си е все още основно на кърма  newsm78  Thinking  Naughty

# 13
  • Мнения: 925
Нели, аз не съм пускала изследвания за кръв на годинка. И аз имам известни съмнения за хемоглобина, но като му гледам червените бузи, бързо ми се разсейват. Все пак, може след някой и друг месец, към края на зимата, да го изследвам, за мое успокоение. И моето дете е от малко ядящите, от месата яде риба 1 път седмично, друго не. Иначе плодове, зеленчуци, зърнени, млечни, яйца (в баница най-често, в чист вид не съм давала) си хапва.
Трън в очите, за захранването -  и аз давах отначало няколко парченца варен на пара и намачкан картоф, малко броколче от нашите задушени зеленчуци, печена тиква, морков на пара и такива неща. Не съм се старала изрично да давам задължително от нашата храна, само и само сляпо да следвам насоките на ПЗ. Гледах обаче винаги заедно да сядаме на масата и да се храним заедно.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз, майка ми, а очевидно и каките са с висок хемоглобин. Въпреки че на шест месеца още не бяха захранени, а на годинка бяха още основно на кърма, хемоглобина им беше към 120 ... На бебка обаче не мисля да и пускам изследвания, важното е как изглежда бебето и как се чувства.

Общи условия

Активация на акаунт