Фризьорски салон

  • 21 041
  • 189
  •   1
Отговори
# 135
  • сусурлево
  • Мнения: 474
В София в радиус от 400 метра проверявах цени за боядисване - 1 салон 70 лева , 2 салон 35 лева , 3 салон 120 лева .

# 136
  • Мнения: 164
Саня,ако  vilimia в Русе може да си направи
прическа за 29лв, то и аз като Жозефина
за по-малко от 90 (95 ми струва)не зная къде
да отида.Това е просто пример.
Чакайте сега нещо май не сме се разбрали тази цена е пакетна ако си направиш и 3 услуги наведнъж,а ако се боядисваш тогава вече цената скача в зависимост от марката на боята и количеството.В моя салон работим с Лореал и боядисването не е евтино особено ако след това слагаме подхранващи ампули ,кремове и т.н.Тези пакетни цени сме ги направили за да може да поглезим повече клиентки да ги накараме да се почувстват специални  bouquet

# 137
  • София
  • Мнения: 2 445
то зависи и от материалите, но според мен 70 лв. е най-реалната цена (ако приемем, че фризьора е съвестен, де)

за 35лв при използване на относително хубава боя нама как да стане, ето какво горе-долу виждам като разход при моята фризьорка:
- една или две тубички с боя (трябва добре да се покрие косата и да се "напои" с боята. При някои фирмиедна тубичка е около 8-10лв, при други повече, но пък от повече милилитри), оксидант, използват се гребен разделител, четка и купичка - на тях им се слага амортизация, че често се купуват нови, перелина, кърпа за врат, хартиени подложки за врат;
- едно измиване (топла вода, шампоан, маска, кърпа)
- подсушаване - ток, четка, сешоар
- фризьорът плаща и дуги разходи като наем, осигуровки, патент, от време на време ремонт на помещението или реклами
- трудът на фризьора. Като се има предвид, че едно боядисване му отнема около 1 час реален труд...

Та така - за 35 лв нещо е спестено - или от количеството на материалите, или от качеството им (то при спестяване на количеството пак се уврежда качеството) или ....

за 120 лв - или разходите са повече, или печалбата

Vilimia е писала докато аз писах, пускам го, тя или друг, който работи, а не е само клиент като мен, може да ме поправи  Peace

# 138
  • Мнения: 471
Я към въшките!!!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Относно цената на едно подстригване искам да кажа че много зависи от фризьора!

Имам една приятелка - салон- гаражен само баби и дядовци. Взима им 3 лв.

Нейни колежки от елитни салони и се подиграват... а тя на мен казва:

"баби, баби! ама 100 лв чисто на ден си правя!"

И си е права- гаража си е неин, не са толкова капризни клиенти , за реклама не плаща, използва евтини консумативи.
Мн. Добра фризьорка е !
100 лв на ден (минимум) чиста печалба не са малко (поне за мен)

ПП. Както знаем, някоя млада девойка с удължена коса и 2 пръста грим може да побърка кой ли не с претенции и фасони...

А това елитен фризьор ми падна в очите- в Бургас познавам една дама която има мен голям салон на центъра взима доста пари , но.... не ми се коментира.
Последно гледам че се пише и ДОКТОР дерматолог!!!!!!!!!
Е това момиче ми е пред очите не е завършила медицина!!!!!!!! но си се пише доктор че и лазерна епилация прави

И аджеба смятайте за какво става дума!

# 139
  • Мнения: 164
Я към въшките!!!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Относно цената на едно подстригване искам да кажа че много зависи от фризьора!

Имам една приятелка - салон- гаражен само баби и дядовци. Взима им 3 лв.

Нейни колежки от елитни салони и се подиграват... а тя на мен казва:

"баби, баби! ама 100 лв чисто на ден си правя!"

И си е права- гаража си е неин, не са толкова капризни клиенти , за реклама не плаща, използва евтини консумативи.
Мн. Добра фризьорка е !
100 лв на ден (минимум) чиста печалба не са малко (поне за мен)

ПП. Както знаем, някоя млада девойка с удължена коса и 2 пръста грим може да побърка кой ли не с претенции и фасони...

А това елитен фризьор ми падна в очите- в Бургас познавам една дама която има мен голям салон на центъра взима доста пари , но.... не ми се коментира.
Последно гледам че се пише и ДОКТОР дерматолог!!!!!!!!!
Е това момиче ми е пред очите не е завършила медицина!!!!!!!! но си се пише доктор че и лазерна епилация прави

И аджеба смятайте за какво става дума!
Досега търпеливо изчитах това което пишеше но това последното е върхът явно математиката ти е чужда  като останеш насаме си направи една сметка колко бабички трябва да подстрежеш   и да им изтърпиш миризмите че да ти останат 100лв на ден.Е извинявай ама аз не съм дала хиляди левове за ножици и преси и ......и още толкова за семинари за да подстригвам някой който не идва да оцени това което правя а идва да се "окълца",за разлика от твоята приятелка аз съм станала фри-ка защото супер мн. обичам това което правя и се вълнувам винаги като видя крайния резултат.Ей такива кото нея гаражни дето ги интересуват само 100лева скоро няма да ги има повярвай ми те само се гаврят с нашата професия .
'

# 140
  • Мнения: 4 586
За всеки влак си има пътници. За колко време една пенсионерка ще спести 90 лева,
та да ти ги даде? При пенсия 150 лева? Точно никога.

# 141
  • Мнения: 1 418
Всеки има своята гледна точка.И клиентът и фризьорът.
Аз също съм вложила много средства,за да си позволя
да подстригвам за 3 или за 5лв.Правила съм го - да,но
това е било преди много години.
А за това колко са амортизирани ръцете и краката ми...
Това е нещо,което не може да се замени с ново - за
съжаление.
И нямам нищо против млади хора,които сега хващат
ножицата да подстригват,ако искат и без пари.

# 142
  • Мнения: 471
всеки знае себе си !
и за всеки салон ще има клиенти Simple Smile

И моля те не ми давай заключение какво ми е чуждо матиматика или не!
И относно миризмите и млади момичета и мъже миришат..........

Темата бе за въшките и за стерилизацията на инструментите!
дали хавлиите се носят на химическо чистене и дезинфекция или се перат в някоя ддълнопробна пералня.... с осмо качество прах без дезинфектант!

И има много качествени фризцорки работещи за по 10 лв и такива които за 100 лв могат да се изсерат на главатат ти.

Относно семинарите- всеки ходи на такива каквото и да работи.



отлитам на юг защото не ми се нрави климата в русииииии

# 143
  • Мнения: 12 697
Досега търпеливо изчитах това което пишеше но това последното е върхът явно математиката ти е чужда  като останеш насаме си направи една сметка колко бабички трябва да подстрежеш   и да им изтърпиш миризмите че да ти останат 100лв на ден.Е извинявай ама аз не съм дала хиляди левове за ножици и преси и ......и още толкова за семинари за да подстригвам някой който не идва да оцени това което правя а идва да се "окълца",за разлика от твоята приятелка аз съм станала фри-ка защото супер мн. обичам това което правя и се вълнувам винаги като видя крайния резултат.Ей такива кото нея гаражни дето ги интересуват само 100лева скоро няма да ги има повярвай ми те само се гаврят с нашата професия .
'

Ооо, ще ги има. Но за такива надути пуйки като теб е по-трудно. Аз й обяснявам какво искам, тя ми казва, че била изучена и тя по-добре от мен знаела. И .. крайният резултат трябва да задоволява клиента, а не теб.

# 144
  • Мнения: 9 865
Понеже темата е започната за хигиената, да кажа, в салона, в който се подстригвам гребените се дезинфекцират след всеки клиент, ходя там от 4-5 години и не съм засичала цигани, а и те едва ли биха влезли да се подстригват точно в този салон, не че е много елитен, но ще им скъп.
А колкото до цените, в зависимост от цвета и дължината на косата си съм се боядисвала за от 50 до 120 лева (последното, когато исках да съм блондинка), което включва и подстригване, сешоар и там каквото е нужно като терапия за косата. В последно време ми излиза около 50-60 лева едно посещение и то понеже фризьорката ми прави отстъпка като на лоялен клиент.
Мисля, че си струва парите, тя постянно се развива, ходи по семинари, следи  тенденции, обновява салона, понякога предоставя някоя нова услуга безплатно и дори се допитва до клиентите за новите служители, които назначава. Отделно, че не ме товари с глупави приказки и се чувствам супер в салона й.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 1 795
А да, понеже са се появили фризьорки в темата - моля ви се, уважаеми фризьорки, мълчете като подстригвате. Толкова е досадно да ти бърбори някой на главата, еле пък да те разпитва кой номер гащи носиш. И като ви се казва "стрижи", кълцайте. Редовно имам проблеми с отрязването на бретона. Все им се струва, че много са отрязали, а на мен ми влиза в очите и от това ме боли глава. Ъх.

# 146
  • Мнения: 2
в моя салон фризьорките са много добри в правенето на прически, но все ми цапат дрехите с боя за коса - съсипаха ми любимата блуза и едни дънки (ронеше ми се боя от главата и аз защото седях 100 часа в салона, като съм се разходила и после съм седнала пак..., а какви хубави дънки бяха), та последният път си носех една стара тениска и се преоблякох преди да ме боядисва, а фризьорката си нацапа нейната блуза... та така съвсем скъпо излиза - 60 лева кичури + 60 лева дънки > 120 лв за фризьор  Sad

# 147
  • Мнения: 5 370
Пък аз, понеже не мога да изразя това, което искам, си избирам професионалисти, които да преценят.Особено последните нямат грешка.
Смяната на хегемонично червения ми цвят с тъмен шоколад беше.....една от най-успешните ми промени.

# 148
  • Мнения: 12 697
Пък аз, понеже не мога да изразя това, което искам, си избирам професионалисти, които да преценят.Особено последните нямат грешка.
Смяната на хегемонично червения ми цвят с тъмен шоколад беше.....една от най-успешните ми промени.

Хм. И ти си се кротнала.

# 149
  • Мнения: 5 370
Абсолютно да, Трещи.
Сега се чудя на кого да си подаря Лондата Волкано. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт