Деца с диабет - тема 6

  • 65 649
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 107
msv,пълна Ви е кутията на лични за входящи  и не мога да отговоря.

# 76
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН ИСКАМ ДА ПОПИТАМ КАЗВАТЕ ЧЕ МЕРИТЕ ЗАХАРИТЕ НА ДЕЦАТА НА ВСЕКИ ЧАС .ТОВА С БОЦКАНЕ ЛИ СТАВА.иЗВИНЯВАЙТЕ ЗА ВЪПРОСА

# 77
  • Мнения: 685
 Blush Аз не съм от тези, които мерят на всеки час, но по принцип измерването става с боцкане на пръстчето, за да се пусне капка кръв, към апарата за измерване на КЗ (глюкомера) има нещо подобно на писалка с тънка и малка игличка, която боде пръста и става за част от секундата, за да няма голяма болка...по принцип казват някой, че не се усеща нищо, ама едва ли Wink

Тези с помпи, които са дечицата не знам точно как е измерването, нека те си кажат, за да не омотам.  Peace

# 78
  • Мнения: 190
Инулиновата помпа се използва за дозирането на инсулин вместо писалката.Измерването на кръвната захар става по същият начин-боцкането на пръстчето е с ланцет,а измерването е с глюкомер.

# 79
Благодаря ви мили майчета днес правих ме натоварване с глюкоза на моето 8г момиченце.За        голямо щастие резултата е повече от отличен за мое най голямо щастие на света.Ние направихме теста по повод еднократно засечена висока захар но теста  след 2 час от натоварването е 4и4 незнам от каде беше лошия резултат по рано .знам че моите благопожелания няма да помогнат на никои но от сърце ви желая да сте силни в тая жестока битка.И дано господ да не позволява  повече малки човечета да се сблъскват с тоя бич диабет

# 80
  • Мнения: 107
А бе защо така тия лаборатории дават разл.резултати?Преди около двайстина дена ГХ ни беше 10,където мн.ме озадачи, и реших днес пак да пробваме че мира не ми даде и резултатът беше 7,3 /в друга лаборатория/.Е,на кого да вярвам сега?

# 81
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
bella 99 в кои лаборатории ги прави? Аздосега съм ползвала само Лаборекспрес.

# 82
  • Мнения: 107
spinki ,тази с високия ГХ е" РАМУС"-с много непохватна лаборантка,напука вените на детето.А втория ГХ ,където досега винаги сме правили е лабораторията на ДКЦ "Света Марина",а  Микроалбуминурия в "Лаборекспрес".

# 83
  • Мнения: 33
Здравейте,майчета.Редовно влизам и чета,но не пиша.Имам въпрос и се надявам да помогнете.Днес детето е цял ден с ниски захари-под 4,1 при много ,ама много поети въглехидрати и при максимално намален инсулин/хумалог -дневен,лантус-вечер/.Бях чела някъде за някакво изследване на панкреаса колко процента произвежда инсулин,но не мога да се сетя къде го четох за повече информация.Моля помогнете.

# 84
  • Мнения: 685
Ели, казва се С-пептид, не се поема от ЗК, прави се по желание на "клиента".

# 85
  • Мнения: 33
Много благодаря,ще почета повече защото се замислям за такова!Има ли сред вас някой който е правил такива изследвания и доволни ли сте.

Последна редакция: чт, 15 окт 2009, 23:26 от eli_jijo

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Здравейте,майчета.Редовно влизам и чета,но не пиша.Имам въпрос и се надявам да помогнете.Днес детето е цял ден с ниски захари-под 4,1 при много ,ама много поети въглехидрати и при максимално намален инсулин/хумалог -дневен,лантус-вечер/.Бях чела някъде за някакво изследване на панкреаса колко процента произвежда инсулин,но не мога да се сетя къде го четох за повече информация.Моля помогнете.
Само днес ли КЗ е низка?

# 87
  • Мнения: 111
eli_jijo  като проследих публикациите ти видях , че детенцето ти е отдавна с диабет и поради тази причина е почти нищожна вероятността да има остатъчна инсулинова секреция в организма/нивото на С-пептида/.Търси причината другаде.Ако само вчера е било с ниска КЗ това може да е следствие на по-голямо  физическо натоварване от предния ден .Провери писалките дали дозират правилно инсулин?Свери глюкомера с лаборатория.В крайна сметка , ако намалянето на дозите и поетите бързи въглехидрати/ съчетани задължително и с бавни/ не помагат отивай в болница или поне звънни на ендокринолога си.
Пиши как сте!

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 193
eli_jijo аз правих на Евгени такова изследване в София преди 3 години, когато му откриха диабета. Тогава в клиниката ми казаха, че няма смисъл да го правя защото нищо ново няма да разберат от него и така и не можах да разбера точните % на инсулинова секреция (или нещо такова). Стойностите му бяха доста извън нормите. Струваше 80 лв.

# 89
  • Мнения: 33
Много благодаря за отговорите.Вчера бяхме с доста високи захари,но днес пак сме с ниски при намален инсулин.На обяд изяде 5 ХЕ сложихме 4 ед хумалог,а след около час и половина кр захар беше 2,4 .По принцип при рязка промяна на времето ги прави тези хипогликемии,но досега само през пролетта -стигали сме и до спиране на инсулина за около седмица/слагаме само вечерен по много малко,колкото да не е без инсулин съвсем/,но не се е случвало през есента .Лошото е че тази път се изплаших/във вторник излязохме от болницата заради вирусна пневмония и докараха момиченце на около 10-12 год в кома от ниска захар/Вече незнам какво да правя,а тя е в трети клас,играе на мач с момчетата ,а в понеделник вече е на училище.Пълен ужас ,а аз рабтя на около 15-20 мин от учичище smile3515

Общи условия

Активация на акаунт