Деца с диабет - тема 6

  • 65 621
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 111
Искра моята дъщеря трета година е на Новарапид и Левемир и винаги сме правили междинни закуски в у-ще .На нас д-р Константинова ни ги препоръча понеже тя и без това е 43кг с 156см , ходи на трениравки , а освен това като гледа децата да хапват и на нея и се дояжда.Когато е първа смяна се храни в 6,30; 10,30;14,30;18,30часа , а когато е втора - 8;12;16;20часа.Получават се някакви разминавания от половин час понякога , но това е допустимо. Междинните закуски в 10.30 и в 16 ч ми е казвала , че долу-горе съвпадат с големите междучасия.Тя си взема от вкъщи нещо за хапване -така и аз , а и тя е по-спокойна какво и колко ще изяде.Инсулина си върви според храната  т.е. не разбутвам дозите както ти смяташ да направиш.Хапва на междинните закуски 2ХЕ от хлебни ВГ + 1ХЕ плод и боде 2ед. НР. Разпредели храненията, така че да са през 4часа /така ще е минало действието на предната апликация/ и бодете инсулин нужен за обработка на приетото количество ХЕ.
Спинки много здраве и щастие във вашата къща !Пожелавам ти всички мъже да са много послушни!  smile3525

# 61
  • Мнения: 1 934
   Искра, и моето дете си прави междинни закуски в училище-ние сме на Лантус и Хумалог/ бърз аналог/. Тя е на 13 години и сега има голям апетит от пубертета. И при нас стана по препоръка на д-р Константинова, но то си е нечовешко да гледат как съучениците им ядат всяко междучасие, а те само да гледат.
   

# 62
  • Мнения: 59
Благодаря на всички за отговорите,явно ще действаме по този начин.Преди малко хапна за обяд и излезе за модула по физическо.Намалихме обедния с една единица,за да закуси в 14.30ч./ще компенсираме тогава с още една единица/.Дано не се разбъркат стойностите.Хубав ден на всички newsm53

# 63
  • Мнения: 220
Благодаря Ви ,момичета за отговорите .
Прочетох много неща .
За сега уж всичко е наред -малката няма захар в урината ,в кръвта е 4,6,но за ацетон е положителен резултата и сега ще търсим причината.
Тя по принцип не се храни много и казаха ,че може и от там да е проблема ,не пие и много вода.Сега и взех витамини  и ще наблюдаваме гърлото ,че дъхът идвал и от трета сливица евентуално.

Но за всеки случай ще си пускам изследвания от време на време за мое успокоение.
Пак ви благодаря! Hug

# 64
  • Мнения: 685
 Party Супер, Тони25!
Храната и водата все ще го оправите до "нормалното" ниво. Вижте и зъбките.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 677
Спинки, да са ти живи и здрави малките момчета! А тате и бате да помагат мноооооого, за да можеш дълго да ги кърмиш  Hug

Искра, ние сме на Ново Рапид и Левемир. Мони излиза в 7.40ч. закусила, после хапва нещо малко в голямото междучасие без да слага допълнително Ново Рапид. Сутрин слага 4-5Е Левемир, който покрива тази закуска. После обядва между 13.15ч.-14.30ч., зависи колко часа има. Дано уцелите точната рецепта  Praynig

# 66
  • Мнения: 107
Ние също сме на Новорапид и Лантус,първа смяна сме,4-и клас.За в 10 ч.слагам един морков и кока кола лайт,че да не се дразни от др.деца като ядат.
Имам едно въпросче,ТЕЛК-а ни изтича на 10.01.2010 г.,някъде бях чела че идвали писма 3 мес.преди това/явно не във вс.градове/,някъде трябва ли да ходя предварително,да не би да изтарва някакъв срок?

# 67
  • Мнения: 111
След като ТЕЛК-а ви изтича на 10.01 той и произтичащите от него привилегии важат /полагат се / до края на месеца .Вземаш направление от джипито за явяване пред ТЕЛК и отиваш в регионалната им картотека с копие от настоящото решение и подаваш молба. Молбата гледай  да я  подадеш през ноември , защото по правилник в срок до месец ти трябва да получиш писмо с насрочената дата за явявяне пред комисия на ТЕЛК и необходимите документи и изследвания . Насрочената дата е също в рамките на следващия писмото един месец и затова  те съветвам да подадеш молба ноември . През ноември /или декември/ ще получиш писмо и съответно декември /или януари /ще ти е насрочена дата за ТЕЛК-а. Аз миналата година така направих-решението ни беше до януари, подадох молба  ноември и дойде писмо за явяване в средата на декември, но е по-добре да имаш един месец аванс , отколкото да загубиш един месец.Все пак декември е празничен месец... Wink
Освен това имай в предвид , че писмата ги пускат обикновени и ако до един месец от подаване не получиш писмо с насрочена дата отивай с вход.номер да си го търсиш директно в регионалната картотека.Късмет!!

# 68
  • Мнения: 107
ccvveett ,мн.ти благодаря за отговора.

# 69
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Момичета, благодаря за пожеланията. аз съм вече вкъщи, но бебетата са в кувьози, защото са недоносени.

Баткото е с ужасни захари, въпреки помпата.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Спинки, пожелавам ти бързо да наддадат бебоците и да си ги приберете час по-скоро, за да сте си заедно. А баткото да оправя тези захари.

# 71
  • Мнения: 110
Спинки много се радвам че си вече в къщи да си гледаш баткото,а за малките бебоци не се претеснявай всичко ще е ок и така бързо ще пораснат.И ние сме с високи захари,тръгнахме на градинка но не ни понася много,постояно ревем и неискаме да ходим.после се оспокоява и неплаче макар че ходя всеки час за да го меря.Може би и да неможем още да нагласим инсолина с храната,но мен ме е страх и все още нито увеличавам нито намалям инсолин.За сега го следя само и ако трябва допалнително инсолин слагам но когато се пребере в къщи.

# 72
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ние ходихме 2 дена за по 2 часа на детска градина, но той изпадна в истерия и повече не сме го водили. Като чуе и започва да плаче. За тези 2 дена ми донесе вирус с разстройство и сега си е вкъщи.

# 73
  • Мнения: 685
 Hug Дано се оправите бързо, Спинки и малките да си дойдат вкъщи още по-бързо.

Ивчо май е като много от децата, които не им се ходи на градина.
Не може ли да помолиш поне като са на двора и играят тези топлите дни да го водиш само и да стоиш там, за да има контакт с хлапете на същата възраст пък може и да посвикне Wink То така и така детето си има изследвания, няма какво да навреди на останалите и да ги е страх на персонала, че може нещо да е болничко, в смисъл като оправите сега и настинката де.

# 74
  • Мнения: 1 934
Спинки, много хубави имена сте избрали за бебоците  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт