Португалия и Лисабон - дайте съвети, впечатления и хрумки

  • 130 360
  • 810
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 731
Благодаря!

# 541
  • Мнения: 560
Искам да следя..планувам  есента, повлияна съм от едни познати, благодаря  на всички.
Планувам есента. Сега ще изчета  всичко Simple Smile)  Слънчев ден !

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 53
 Цопвам се в темата. Имам идея за такова пътуване и ще следя постовете. Споделяйте!!!

# 543
  • Sofia
  • Мнения: 4 968
Аз имам доста пресни впечатления, но рискувам да се повторя с предишните постове, ако взема да разказвам наред..
Така, че по-добре питайте!

# 544
  • Мнения: 138
А някой сред португалските пътешественици тук отскачал ли е до Кабо Верде? Интересувам се на кой остров е препоръчително да се ходи, т.е. португалците на кой ходят?

# 545
  • Мнения: 4 313
Цените на билетите от България до Кабо верде, са като до страните от Карибите грубо казано..
Бях се запалил да ходя, доста съм гледал и чел, най-красивият остров е Santo antao, до него се стига с кораб от другите острови. Основните летища са на островите sal, boa vista, santiago. С TAP e много скъпо, Sata също, за по-евтино се използват полети през канарските острови, до там има много полети и след това с binter, може през Мароко също, но като цяло пътя идва доста..

# 546
  • Мнения: 138
 Не става дума за цени в поста ми, леко ми прозвуча като критика, че питам за Кабо Верде, сякаш няма хора, които ходят на Карибите или Бора Бора примерно Wink
Моята най-голяма пречка са визите. Най-близкото посолство е в Германия, но мисля че попаднах на информация, че и на място при пристигането могатжда я дадат.
Чета противоречиви неща кога е "сезон". На места чета, че запичва октомври, другаде че от юли до октомври включително е дъждовен период. А на мен октомври ми е като идея.
Също между отделните острови има ли начин за придвижване или кацаш и стоиш само на един. И аз ще се впусна да чета по-сериозно, но може някой тук да знае повече.

# 547
  • Мнения: 4 313
Разбира се, че не критикувам, само споменах, че цените са еднакви, понеже е логично да са малко по-ниски от тези за карибитв, понеже е по-близко, но все едно.
 За визите, ако се звъни в посолство, казват, че трябва да се извадят предваротително, но според хора посетили кабо верде, визи се вадят и на летището, струват 25евро за 1 месец, а от посолството почти двойно, явно за това не споменават, че може да се извадят на място...Най-често се ходи зимата там, все пак когато в България е студено, там е добре и е най-желания период. За острова, който писах, се стига с кораб, няма самолети.

# 548
  • Мнения: 15
Мислим да ходим в Португалия за Нова година.Някои който е наясно би ли ми казъл как биха излезнали най-евтино самолетните билети,защото директен полет до там няма,а само с прекачване.Хотелите гледам в Лисабон не са много скъпи,поносими са.Искаме да съчетаем Лисабон с Порто.Ако идем самостоятелно можем ли да се оправим или?Около Лисабон местата за посещаване където са по-известни как се ходи до тях с влак,рейс ?

# 549
  • Мнения: 4 313
Най-евтино е с лоу кост компаниите, може да се комбинират всякак, easyjet, ryanair и др. По-лено и сугурно е с нормалните комапнии, но там цените са значително по-високи. Важно е и от къде искаш да тръгнеш, София, Пловдив, Букурещ. След като искате да съчетаете Лисабон и Порто, предполагам, че искате да се върнете направо от Порто към Бг.
Дали ще се оправите никой не може да каже, вие трябва да знаете най-добре това. Има хора, които и в София не могат да се оправят, камо ли в чужбина, има други, които и в Китай или Зимбабве ще се оправят без проблем. Пътувал ли си в чужбина до сега?

# 550
  • Мнения: 15
Най-евтино е с лоу кост компаниите, може да се комбинират всякак, easyjet, ryanair и др. По-лено и сугурно е с нормалните комапнии, но там цените са значително по-високи. Важно е и от къде искаш да тръгнеш, София, Пловдив, Букурещ. След като искате да съчетаете Лисабон и Порто, предполагам, че искате да се върнете направо от Порто към Бг.
Дали ще се оправите никой не може да каже, вие трябва да знаете най-добре това. Има хора, които и в София не могат да се оправят, камо ли в чужбина, има други, които и в Китай или Зимбабве ще се оправят без проблем. Пътувал ли си в чужбина до сега?

Да бил съм над 10 пъти в чужбина-самостоятелно съм ходил в Париж и Амстердам.Ако може от Пловдив би било прекрасно,от София също става няма проблем.Въпроса е как да търсим билетите защото това ми е малко трудно,защото като дам в сайта ESKY ми търси не както трябва.Искаме да кацнем примерно в Лисабон и от Порто да си отидем или обратния вариант.

# 551
  • Мнения: 4 313
С търсачки няма да стане евтино. Започваш да гледаш ръчно, всички компании, които летят до там и от къде може да ги хванеш, примерно с райънеър Пловдив до Франкфурт и от там до Лисабон или Порто и т.н. После от София пак същата работа, не е лесно, нито бързо. След като си бил навън, няма да имаш проблеми с оправянето там.

# 552
  • Мнения: 15
Алекси,искам да те питам относно Лисабон колко дена са напълно достатъчни като вътре да се включат и дните за околностите му Синтра,Кабо да рока,Ещорил,Кашкаиш?Същият въпрос питам и за Порто колко дни са напълно достатъчни?-5 дена за Лисабон и 2 за Порто как са?

# 553
  • Мнения: 14 130
Може да стане.
3 дни за Лисабон - един за Байро Алто и Алфама, един за Експото и Океанариума, един за Белем и манастира Жеронимуш. Околностите - един за Кашкайш и Ещорил, един за Синтра и Кабо да Рока. Вечерите е добре да се загубите из стария град, нищо, че съм писала само един ден за него Grinning
В Порто не съм ходила, други да кажат.

# 554
  • Мнения: 4 313
Алекси,искам да те питам относно Лисабон колко дена са напълно достатъчни като вътре да се включат и дните за околностите му Синтра,Кабо да рока,Ещорил,Кашкаиш?Същият въпрос питам и за Порто колко дни са напълно достатъчни?-5 дена за Лисабон и 2 за Порто как са?
Да, добре са тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт