Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 92

  • 74 253
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 485
Хайде и аз да се запиша в новата тема! Peace
Много торти ,много нещо-ей неуморни сте! Hug  bouquet
Да не съм без нищо в новата тема,да ви покажа една простичка сладоледена тортичка за домашна консумация,която
правих скоро.Тортичката и парченце.

Сега един бърз въпрос,по повод къпкейса на Ели се сетих да питам: Каква е точно разликата между къпкейкс и мъфини?

# 16
  • Мнения: 559
Привет и от мен!

Аз бих искала да отговоря на Холи-защото доколкото разбрах това -кошницата де-не е нейна торта,а е свалена от сайта в който продават това кътърче.Така,че ако питаш дали се работи трудно с него -не.Ако си го купиш имаш два варианта да постигнеш снимката на кошницата-1.да отпечаташ при разточването,но рискуваш при вдигането на чаршава тези форми да не са така правилни.И 2.да облечеш кошницата и да докосваш върху нея директно и така да я оформиш!Успех!
Рая-Не разбрахме добре-рожденичка ли имаш!?Ако-ДА-Да ти е жива и здрава и само поводи да празнувате да ви носи...
Ели-С-И аз се чудя къпкейксчетата всъщност мъфини ли са!?
Мирама-Непременно хартия!!!Иначе нищо няма да стане.Дори не е нужно намазняване.Като се изпече и леко го намокряш с гъбата от към гърба -изчакваш малко и се отлепва.Успех!


И от мен една нестандартна сватбена торта.Ужасно трудно се оказа това с тези "криви" етажи.Особено за торта с много сметана и крем и малко блат.Тук е момента да благодаря на момичето което ми прати сайта на руският форум където беше показано как всъщност става работата.Благодаря и на мъжо,който ми направи подложки и дълги тръби та да съм спокойна за стабилността.Освен всичко искам да кажа,че отгоре имаше фигурка на две патета в гумена лодка и клонки наоколо.Понеже аз не ги одобрих,я снимах преди да ги сложа ,а после изпълних желанието на булката и ги сложих.С тях снимка няма.Прекалено много ми дойде.
Нищо от дизайна не е моя идея-на булката е.Дано да ви хареса!

Последна редакция: вт, 22 сеп 2009, 14:52 от antoan2006

# 17
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Мням, сладолееед  Twisted Evil ...
Фиор, мъфините са грозни къпкейкс, това е единствената разлика hahaha. По принцип къпкейкс трябва да са на вкус почти като истинска торта, затова освен крем, сиропиране и украса отгоре, някои люде инжектират и пълнеж - крем, сладко или замръзнало топче от тесто за сладки например се слага в средата да кексчето преди печене и се изпичат заедно, като остава интересен кремест вкус в средата.
Аз се чудех за какво ми е един дълъг тип от комплекта на Уълтън, едно такова като много дебела игла за спринцовка, то се оказа за пълнене на кексчета. Още не съм стигнала дотам Rolling Eyes, незнам и по колко се слага. Ще пробвам някой ден  Peace.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 671
Пепи,   bouquet

BOBIVO1, браво на теб! Особено ми хареса последната шоколадова торта! Дай подробности, моля! Конкретно - листата отливка шоколад ли са?

Фиор, в мойта дебела книга пише, че къпкейкс (мини-кексчета) могат да се направят от почти всяка рецепта за кекс. Мъфините са си конкретна рецепта миникексчета с много масло. базовата рецепта е една, с множество вариации - плодове, с ядки, с парченца шоколад и т.н.
Разкажи за този сладоледен разкош!

Антоан, чудесно си се справила с кривите, а за оформлението - важното е клиента да е доволен Simple Smile Щеше ми се да видя все пак патетата.

# 19
  • Мнения: 22 430
Мерси много момичета за съветите, ще сложа някаква хартия отдолу. ))))

Разгледах и показаните торти....разкошни са...))))

antoan2006 , тортата е чудна, аз където съм питала в Плевен, никъде не искаха да ми направят такава торта. ((

# 20
  • Мнения: 1 485
Ели,Руми благодаря за разясненията!
Аз съм си копнала някаква информация преди,която гласи следното:
Къпкейскчетата също могат да бъдат много ефекти, освен вкусни. И за различни поводи могат да се приготвят вместо торта.
Защо има разделяне на течни и сухи продукти?- Давам веднага отговор. Идеята е да се разбъркат течните добре, а те да се разбъркат със сухите само колкото да се смесят всички продукти. Разбъркват се за предпочитане с дървена лъжица. По този начин кексчетата стават по- меки и въздушни 
Разликата между мъфинс и къпкейкс е, че при вторите дори и яйцата могат да се разбият с вилица дори и самата смес е на буци. Въпреки това се получава нещо фантастично.
Така че, моят съвет е да не се бърка много енергично и продължително.
Важно е и да се познава фурната. Ако ви трябват плоски къйпейкс, които в последствие да могат да се декорират. Най- добре е да се напълнят хартиените чашки до половината и да се пекат на 160 градуса. Ако се поставят в студена фурна, мъфини и кексчета се надигат и се получава купол. Така, че е и въпрос на лични предпочитания.


Та за това ми е любопитно  Wink Само не ми е ясно като видя снимка как да ги разпознавам кое какво е hahaha
Ама сигурно няма значение........

Rumya ,за този сладоледен (ех,чак разкош Mr. Green) ама хайде-нищо особено.
Смлях си 2 пакета какаови бисквити,омесих ги с масло,добавих орехи и сложих в ринг за торта.Оставих малко да стегне,и отгоре
сложих топки сладолед(просто имах много сладолед в излишък),поръсих със счукани орехи,полях с шоколадов топинг и .......стана наистина нещо вкусно,което дори аз харесах(понеже не ям сладолед Mr. Green)

# 21
  • Мнения: 1 122
BOBIVO1браво за тортите. Страхотни са.

Fior разкош си е.

antoan2006добре си се справила. Сигурно е сложно за изпълнение.

Ели направих къпкейксчетата. Обаче имах провал ooooh! Нали съм си умничка, та ги сложих направо в тавата и те се разляха естествено. Направих още една доза този път бели и ги сложих във формите този път. Само че формичките са ми много големи. Някой да знае къде в София продават малки хартиени формички за мъфини? Някой питаше дали това тесто става за блат - идеално става, като пандишпана е, само че много по вкусен. И крема ми хареса, само че ми идва малко сладък. http://steisi.multiply.com/photos/album/11#photo=76

Рая да ти е жива и здрава дъщеричката. newsm59 Ако му добавиш разбита сметана? И на мен са ми се пресичали други кремове но Ганаш не.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2009, 15:58 от stasi76

# 22
  • Мнения: 1 173
Fior вкусно изглежда . И аз не съм голям почитател на сладоледа .
Антоан интересна сватбена торта , аз нали съм класик , та все в бяло ми се ще да , но сега "булките" са модерни  Grinning . Крива торта не се прави лесно , особено пък с пандишпан . Тези кръгчета от какво са ?
 Имам рожденичка днес , на цели 8г става . Благодаря за пожеланията .
Клеър благодаря и на теб .  В магазина в бейкърито жената се изцепи - "ами то не може да се слага върху фондан снимката" . Паднах направо . Казах и че масово се слагат върху фондан и че даже се продават с такава цел - ей така си ме изгледа  Shocked .... Joy . Така , като знаят само един бадъркрийм да клепат .
 
Не казахте какво да го правя този пресечен крем . Ще го затопля и ще му сложа желатин . То вече никакъв Ганаш няма да е , но поне ще докарва на шоколад  Mr. Green .

# 23
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Рая честита ти рожденничка да е жива и здрава и много послушна - а ние чакаме торта Simple Smile

Антоан на Холи кошницата си е съвсем достоверна - някой друг питаше за шамповането на релеф. А на мен лично ми харесва дизайна на сватбената торта, но и на мен не ми се връзва със сватбена. Много добре си се справила с кривите етажи. И аз съм любопитна от какво са точките - явно са много модерни напоследък - наскоро гледах още няколко торти с точки.

# 24
  • Мнения: 1 485
Някой да знае къде в София продават малки хартиени формички за мъфини?
Стаси, съвсем скоро гледах в Кауфланд ето тези на Факелман http://media.snimka.bg/3958/014172129.jpg


# 25
  • Мнения: 212
stasi76  аз питах дали става тестото за блат,благодаря. Исках нещо с различен вкус от тези блатове,които обикновено правя. За последната ми торта експериментирах с нови рецепти (от форума) и клиентите ми бяха очаровани от вкуса.               Антоан струва ми се ,че тези точки са шоколад на копчета или греша  newsm78,във всеки случай е много сполучлива,аз не бих посмяла да направя такава, от "кривите" де,изглежда ми сложничко  Thinking                                                   Рая да ти е много здраво, щастливо и весело порастналото момиче  bdbaloni ,и, разбира се -къде е тортата ?   А,и един въпрос:искам да сложа снимка върху ММ или шоколадово тесто,трябва ли под и върху нея(снимката) да намажа с кристалина? Няма ли да разтопи тестото?

# 26
  • Мнения: 484
Пепи,   bouquet

Рая,честита ти рожденничка!!Да ви е жива и здрава!!  newsm59

Видях невероятни торти!!Браво на всички  Peace

# 27
  • Мнения: 50
Руми ,много се радвам,че ти е харесала.Листата видях в руски сайт листа от роза се намазват от обратната страна с разтопен шоколад и се поставят в хладилника докато стегне и след това се повтаря същата процедура още 2 пъти и когато стегне се отлепва много лесно.А самата торта я видях в Гответе с мен на Marianka G много ми харесват нейните работи със шоколад и много добре е обяснила,но не мога в момента да намеря линка за което се извинявам. Embarassed

# 28
  • Мнения: X
Рая,честита рожденничка!Да ти е жива и здрава ,много късмет и щастие !

# 29
  • Мнения: 559
Здравейте!

Холи-моя грешка е.На мен не ми се отваряха твоите линкове с кошницата и тази за новодомците та съм се объркала.Тортите са чудесни.
Обяснението за кътърчето е за mimi P27.Тя питаше за него,а не Холи.
Тортата за сватбата е облепена с копчета от шоколад.Незная защо така реши булката,но ми донесе снимка от интернет и нямаше как да възразя.
И аз обичам да са в бяло.

Общи условия

Активация на акаунт