Юлчетата ни добри, говорят, на срещи ходят и се учат на игри (Тема 130)

  • 22 188
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 690
Ра, втрещена съм. Няма да продължавам с коментара на 'момата'.

Гнидка, ще пробвам. Благодаря ти.

На Ния й взех от намалените ботушки на Геокс. В магазина на Витошка имаше доста модели в сравнение с магазина в Ситито. За момиченца беше по-обрано от към модели и номера. Това беше преди 3 седмици де, може сега да са докарали още.

Миленче, честно казано 'не знам' е отговорът на въпроса ти. Вирусът го донесах от офиса и после си го завъртяхме из вкъщи. Вторият път Пепи твърди, че вирусът го е повторил, но не знам дали не е просто нов, който той си донесе от неговия офис и пак си го завъртяхме. В събота тотално изтрещях и бях готова да търся жена. Обаче и двете докита ми се изсмяха, че много рано съм се отказвала и само съм щяла да отложа момента. А и забележете 'ситуацията ни не била от най-лошите с боледуването'. Дай Боже този цикъл, в който сме сега да е най-лошият възможен. Не искам и да научавам за другите опции.

Определено яслата й се отразява добре - ей тази вечер едвам успя да заспи, защото не е уморена. Не е играла и бесняла с деца. В яслата правят гимнастика и явно й харесва защото се опитва да подскача, кляка и става и бърбори 'ди-да' (долу-горе) и си самоизпълнява командите. Тик-така като часовник. Като й кажа 'Лягай да спиш" се залепя за възглавницата, но не заспива де. И най-вече - започна да хапва. Та така - ще продължим с яслата май Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 553
Дуци  Hug Аз също много не съм наясно със свинския грип и лечението му, тъй като казват, че много от неговите симптоми са същите като на "обикновения" грип и по този начин все се чудя, като човек получи признаци за грип и го лекуват за "обикновен"грип и изведнъж се окаже, че грипа не е от обикновения, а от свинския и вече дадения човек е лекуван с медикаменти, антибиотици и т.н. за обикновен грип, тогава какво става ?! Няма ли да е късно да започне тепърва лечение с определения медикамент лекуващ само свинския грип и вече болестта да се е развила повече или самото друго лечение да не се отрази благоприятно на лекувания. То е ясно, че за ранното диагностициране имат значение редица фактори, като дали дадения човек е пътувал скоро или контактува с хора, които често пътуват и т.н., но все пак за "стандартните случаи " ... Е, Ра може би да каже .

Иначе и  на мен ми се ще да пуснем Дея направо на градина от 3 г., но мъжа ми не е съгласен. Той така беше и с Билянка - смята, че повече от 2 години майчинство ще ми подействат емоционално зле, както на мен, така и на тези около мен  Mr. Green Отделно и материалната страна на нещата. Ако зависеше само от него вече да съм на работа и сега. Билянка свекърва ми я гледа 8 месеца преди градината, но с Дея хич не знам какво ще правим, защото на ясла наистина не ми се ще да я давам, като гледам всики болни душички около мен и тук и в "реалния" свят  Confused Ще видим - имаме още малко време да го измислим Simple Smile

Всички болни дечица по-бързо да оздравяват  Hug

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 23:35 от Ninche

# 722
  • Мнения: 4 371
Aнна и аз.
Тази вечер дадох на Пепи кока кола(разредена с вода, 50/50, имаме останало шише от гости, иначе не пием оправдава се Дуци Mr. Green), е откачи това дете, скача, пее, танцува, много се превъзбуди. А кола в шише с биберон не знам до къде води Rolling Eyes

# 723
  • София
  • Мнения: 553
Хаха Дуци, много яко  Mr. Green

# 724
  • Мнения: 840
Изчетох ви Laughing
Астарта, сега прочетох, че ще си в Сф за уикенда Party Ако сме здрави до тогава, държа да се видим. Ти с децата ли ще идваш?

Дуци, а Пепи само в началото ли боледуваше или продължи все така с болестите.
Чудя се ако пропусне яслата и тръгне направо на градина, дали нещата няма да са същите, но отложени във времето Crazy

няма да коментирам Mr. Green

Евридика, снимката е страхотна Heart Eyes

Сисони, Никол е един невероятен бонбон Heart Eyes Много се изкефих на клипчето Laughing

Ние утре най-вероятно ще сме в Борисовата, защото ще сменят щранговете на входа и ми се иска да пропусна сблъсъка с майсторите. Та ако някой има желание да ни прави компания и не се притеснява от сополите на Алекс, да звънка Peace

# 725
  • Мнения: 324
Голямо четене падна  Crazy
Нагледах се на хубави снимки. Тези наши юлчета са най-сладките деца на света, ще знаете  Heart Eyes Hug

Дещо страхотна новина. В първия момент като прочетох и си викам „Ха, сега кой като Дещо, с три госпожици!” Не знам защо така реших  Rolling Eyes Всъщност ти пожелавам лека и безпроблемна бременност, пък за пола – дано да е каквото ти искаш!

Жалко, че малко късничко прочетох за варненската среща. Аз само си търся повод да отскоча до Варна и това щеше да е идеалният, но... нищо ще чакам следващата  Mr. Green

Поста, който почти никой не е успял да прочете(в това число и аз) ми звучи като лична обида към всяка една от пишещите в тази тема, но както и вие сте казали - хора всякакви.
Аз пък се радвам винаги, когато Дуци пуска снимков материал – красиви деца, снимани професионално, защо пък да не си каже човек, че му харесва. И при това достойнството ми си е на мястото.

Да взема да кажа нещичко и за нас ли  newsm78
Две седмици си бях сама с Мишлето – мъжът ми във Варна, майка ми на санаториум. Уж си дойдохме в Шумен при майчето, а то нито мама, нито компютър  Crazy Мъкаааа  Wink  Справихме се, нали си ми е добричко детето.
Режима напоследък ни е много променлив, по-скоро май нямаме такъв. Понякога спи веднъж през деня, друг път два пъти. Не мога да му хвана логиката, но като видя, че му се спи го слагам в кошарата и изчезвам от стаята, за да не му преча на детето – така най-лесно заспива.
Опитва се да казва вече някои думички, но сме далеч от постиженията на Ния и Мики.
Вчера се приготвяме да излизаме и аз му търся якенцето. Минавайки по коридора виждам, че майка ми вече му го облича и влизайки в стаята казвам ”Еее, защо не се обаждате, че е тук якето?” Мишо ме поглежда най-сериозно, слага си ръчичката на ушенцето и ми вика ало, ало. Обажда ми се милото  hahaha

Исках да пиша още нещо, но изчетох цяла тема днес, и вече не ми сработва паметта  ooooh!

# 726
  • Мнения: 4 371
Фио, Анна също не говори. Но те сега трупат знания децата, в един момент ще се отпуснат.

Амаринова, знае ли човек, Божа работа Thinking Ако трябва да съм честна той и преди това си боледуваше, но ако не беше тръгнал тогава на ясла, може би...не знам...

# 727
  • Мнения: 367
Дуци,да не те налегна мъка по кърменето  Simple Smile Хубав аватар си си сложила!Опасни ботушки имате  Peace (от сутринта ми замина достойнството с тез хвалби по твой адрес) Mr. Green
За картините,Алекс само гледа да се добере до нещо за писане и се развихря.Тези точно ги прави уж  конкурс,но чела,недочела вместо снимки съм помислила рисунки  Crazy Е,и снимки изпратих,но и рисунка ни остана за спомен  Laughing

Фио,ще се радвам да се присъединиш на някоя среща  Hug Браво на Мишето  Heart Eyes

# 728
  • Мнения: 782
Дуци, много яко  Party

Има магазин на Геокс с/у градинката на Театъра, ботушки за момичета и момчета бол  Peace

Бобо стана в 5.30  Crazy

Амаринова, дано се адаптира малката  Praynig според мен градят имунитет и ако си стоят в къщи, по парковете и градинките е пълно със сополанковци  Laughing Peace

# 729
  • Мнения: 219
Добро утро, говорят по БТВ за св. грип. Смята се, че малките и възрастните не ги засяга, а предимно юноши и в активна възраст хора. А и лечението било еднакво с на обикновения грип. Изследвания едва ли ще се пускат.

# 730
  • Мнения: 690
Дуци, много сте готини Simple Smile А да питам - че от миналата година се чудя за гумени ботуши - запарват ли и топлят ли? В какъв сезон ги носиш?

Шада, този магазин не им го знам. Градинката с/у Театъра не ме ориентира много  Confused Имаш предвид предполагам Иван Вазов, ама от коя страна на градинката е това чудо?  newsm78

Тони, дано бързо й се размине на Алекс. Разболяват се повече в яслата децата в сравнение с вкъщи, но уж било до като се адаптират. Дано Алекс бързо да се адаптира!

# 731
  • Мнения: 2 171
Амаринова, ще бъда само с мъжа ми. Той има някаква работа, а аз го придружавам да се откъсна малко от дребните Mr. Green. Общо взето плана е да тръгнем в събота сутринта, той да ме зареже някъде в София и да се срещнем чак вечерта, когато ще гостуваме на негов приятел. Аз най-вероятно през повечето време ще съм в Младост, понеже там вече получих покана от една приятелка да се видим. Ако обаче искате да си направим среща някъде в центъра, също няма проблем Simple Smile. Идеята на Дуци за среща с хапване ми се струва чудесна Peace.

Дуци, страхотни ботушки си имате с Анна Simple Smile. Аватарът ти също е много хубав Peace

Фио, твоя аватар също много ми харесва. Мишето е голям сладур Heart Eyes

На Алекс и Ния пожелавам бързо да преборят градинските сополи. За успокоение мога да ви кажа, че градината е голям фактор, но си е и до дете Peace. Алекс първата година беше нон стоп със сополи. Бях се видяла в чудо, бременна, постоянно излизам болнични, чудо ooooh!. Щях да му махам и третата сливица, понеже лекарите смятаха, че е от нея. Втората година обаче изкара само една варицела и нищо друго. От сополите и помен няма. А детето на приятелката ми, което е по-голямо от Алекс с 4 месеца, още се разболява много често. Хем на него му махнаха третата сливица миналата година. Давала съм му Есберитокс капки. Не знам дали те имат отношение за имунитета му. Дано и вашите деца изградят бързо имунитет към градинските болести Praynig

Пък като стана дума за свинския грип, ще си призная, че като Илия вдигна високата температура, това беше първото нещо, което ми мина през ума Crazy. Не знам защо така психясах, обикновено съм доста спокойна по отношение на здравето на децата. Но в Бърза помощ лекарят изобщо не спомена думата "грип", беше убеден, че е някакъв вирус, който ще мине за 3 дни и се оказа прав, за мое най-голямо щастие Simple Smile.

# 732
  • Мнения: 69
Добро утро!
Тони, за градината и боледуването си мисля, че е много важно в какво състояние е имунната система на детето. Казвала съм ви сто пъти, че Сами тръгна на ясла на година 6 м., боледувал е нормално. Смени 2 ясли и 3 детски градини и все същото. Но лятото, когато бях бременна, нали изкара варицела, после му биха БЦЖ недооздравял и му се прецака нещо имунитета. След 15 дни на училище - пак беше болен - хубавото е, че го изкара за 3-4 дни. Боян още го влачи. Като легне да спи се  закашля и се буди. Ако до края на седмицата няма оправяне, ще го водя на лекар вече.  Sad
Та... отлагането за мен е безмислено. По-скоро вземи сериозни мерки за стимулиране на имунитета: обличай я по-леко (като че ли я обличаше повече Алекс, имам някакви такива спомени....), прави обтривки с хладна вода, купи й билков чай, слагай на котлона да ври мащерка, лайка и разни други бактерицидни, купи й Ехиначи/Есберитокс/Цитросепт или нещо подобно и попитай докторката как да й го даваш за подсилване. Осведоми се в каква доза да й даваш Оксилококцинум профилактично.... Още безброй неща може да се кажат....

Дуц, ай стига с туй каре, дееее... Mr. Green

Иве, Алексчето ще е следващата Фрида Кало, а? (без веждата, надявам се...) hahaha

За срещата - да поизчакаме да оздравеят децата???

# 733
  • Добрич
  • Мнения: 220
Момичета, някой знае ли дали след като детето е прието в ясла преди да навърши 2 години спират веднага майчинството? newsm78
Дуци, много яка снимка! Peace
На Алекс рисунките ми приличат на шедьоври Joy
Доне, аз защо не мога даа отворя анкетата! newsm78 Излиза ми само писмото ooooh!
Аз също много се притеснявам да дам пусна Живко на ясла, но сега като ви чета май болестите са неизбежни и само ще ги отложим във времето Thinking

# 734
  • Мнения: 66
Като прочетох Дони,че  писала за осцилококциум-а се сетих,че нашето педи винаги ми е напомняло- в сезона на хремите,настинките и грипа може всяка седмица по една доза разтворена във вода за малките /за нас нормално/ да се взема.Не е никакъв проблем.И тъй като оня ден голямата ми кака се върна от у-ще с хрема и най-спокойно ми заяви,че целия им клас бил сополив,а аз я натирих да си слага капки,ноооо...и малкия от снощи е с хрема.Може и от зъби да е,но днес ще им взема и на тримата осцилококциум.Даже и да е нещо вирусно,случвало ми се е ако го хвана достатъчно бързо с това лекарство да не стигаме до по-сериозни последствия.

Общи условия

Активация на акаунт