Нещо лесно и вкусно с круши...

  • 24 921
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Имам доста круши в къщи,но моето диване не обича плодве/а и проблеми със стомаха има от тях Sick/
Иска им се да спретна някое лесно и бързо сладкишче с част от тях като се прибера от работа,ама търсачката нещо пак не работи #Cussing out
Приемам идеи за нещо бързо лесно и вкусничко
Предварително благодаря

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей vnd!

Във времето на крушите поне два-три пъти гледам да приготвя ето този много бърз и вкусен сладкиш с круши - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233275

Комбинацията карамел и круши е превъзходна! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
благодаря ти
Ще го пробвам
и това ми хареса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg9223948#msg9223948
кекс с круши

# 3
  • Мнения: 22 867

vnd, кликни на източника под рецептата на кекс с круши, има цяла тема за сладкиши с круши, може да си харесаш и нещо друго.

# 4
# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Благодаря ви момичета
Снощи направих от кекса с круши на labrex
нямаше време за снимки- още топъл се излапа
Утре съм на гости и мисля да пробвам това
http://nanita-nordina.blogspot.com/2009/04/blog-post_05.html
много представително и вкусно изглежда
  bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 506
имаше мин година пуснат един френски следкиш с круши,аз винаги него правя
но май ще пробвам и други нещо от днес Laughing

а точно първия линка,който ти е предложен с рецептата на НАТАЛИНА Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 387
Днес направих шоколадов браунис с карамелизирани круши! Стана страхотен! Ето и снимка.

# 9
  • Мнения: 769
Margafuci smile3501....справила си се отлично.
Благодаря ти,че се довери на това предложение Blush

# 10
  • Мнения: 36
Сладкиш с круши

3 яйца, 1 ч.ч. захар, 1/2 ч.ч. олио, 2 ч.ч.брашно, 1 бакпулвер, 1 ванилия
Всичко се рабива с миксер, като се спазва реда, в който са изброени продуктите /бакпулвера се смесва с бршното/. Изсипва се в предварително намаслена с малко олио тавичка и отгоре се нареждат парченца круша, които предварително овалваме в грис или галета. Пече се на 180 градуса до готовност. Още топъл сладкиша се поръсва с пудра захар.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
И това направих днес
КЕКС С КРУШИ / на  labrex/
Сочен, ароматен, вкусен!
http://vndb.snimka.bg/hobby/kulinarni-vkusotii.170946.15172868

Само че в бялото тесто сложих канела ,и не си личи какаото,но иначе е много вкусен
  bouquet

# 12
  • Мнения: 22 867
И това направих днес
КЕКС С КРУШИ / на  labrex/
Сочен, ароматен, вкусен!

Само че в бялото тесто сложих канела ,и не си личи какаото,но иначе е много вкусен
  bouquet

vnd , разкошно изглежда! Heart Eyes Непременно ще го пробвам и аз с канела, любима подправка за сладкиши ми е, пък не ми е дошло на ум да я използвам. Благодаря за идейката!  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 3 679
Няма нищо -аз някъде прочетох/из форума ще да е било/ че канелата става и за круши,а мъжа ми много обича канела и аз също- от тук май го видях:
http://ghost13honeyandmilk.blogspot.com/2008/12/blog-post_5154.html
Много ни хареса сладкиша и мисля занапред да пропусна какаото а само сканела да го правя
 Hug
Направих и шоколадовия браунис с карамелизирани круши,стана сташно вкусен/за снимки не остана,че нали беше за гости  Blush/,ама да ви попитам: изварата мога ли да я заменя с нещо друго- хубава и скъпа извара взех/не помня производителя,ама беше пакетирана като салам Embarassed/,но нали съм си градско чедо много ми миришеше на ....животно...на домашно мляко като от овца или коза...
не беше развалена или стара,добре си беше ама тази миризма я усетих и от изпечения сладкиш,въпреки кондензираното мляко,крушите и ванилията  Sad
Вие с каква извара правите сладкиши и дали мога с друго нещо да я заменя
Иначе сладкиша е страшно вкусен, аз така и не му се насладих,но мъжлето и за мен си го хапна  Confused

Последна редакция: чт, 01 окт 2009, 20:56 от vnd

# 14
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Ето и едно предложение от мен - Сладкиш с круши



СЛАДКИШ С КРУШИ

Продукти:

за тестото
3 яйца
½ ч.ч. захар
5 с.л. олио
1 ½ ч.ч. брашно /пресято/
1 бакпулвер /на д-р Йоткер използвам/
2 ванилии
течна есенция ром /може и без нея, или друга, която харесвате/

за плодовата основа
5 средно големи круши
½ ч.ч. захар
½ пакетче масло /от малките, може и по-малко/

Крушите се нарязват на парченца. Дъното на суха тава се наръсва с ½ ч.ч. захар, докато цялото се покрие. Изсипват се крушите и отгоре се разпределя маслото на малки парченца. Слагат се да се запекат на силна фурна. Докато се пекат крушите се разбиват яйцата със захарта. Добавят се олиото, ванилията, есенцията и брашното, в което е прибавен бакпулвера, бърка се внимателно с лъжица. Тестото се излива върху добре запечените круши. Връща се във фурната да се опече и тестото за около 15-20 минути, като градусите се намалят. След това сладкиша се изважда и се обръща още горещ върху тортена чиния.  

Забележка: Сложих в тестото и сухи лимонови корички. Може да се направи и с ябълки, като се добави и канела за аромат. В тавата, в която е печен остава от  карамелено-маслената смес, налях малко топла вода, разбърках да се разтопи и леко сиропирах сладкиша.

Общи условия

Активация на акаунт