Августовски бебета - тема № 3

  • 25 445
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 85
Леле момичета направо съм изтощена - това дете реве сутрин, следобед и вечер, пъне се като за световно и май само в количката малко се успокоява и подремва. Имам мускулна треска от носене на бебе и разхождане с количка - само ако се движим се унася да спи, спра ли и след 30 секунди сме отворили някое око и после пънене и рев.
Така се гърчи, че ританките си ги събува сам  ooooh!
Днес така рева, че чак прегракна детето - дали пък нещо не е настинал се чудя? newsm78

# 16
  • Мнения: 1
Благодаря ви мамчета за подкрепата!! Като гледам май повечето бебчета са така....дано наистина след 3 месец да се нормализират нещата..
в тази връзка, чак сега си давам сметка колко е трудно да се изгледа бебчето докато стане човече.. а отстрани толкова бързо порастват.. да си ни живи и здрави !!  Praynig 

# 17
  • Мнения: 145
Силви, обуй му пътъци върху ританките..леле, като ви чета и се плаша. Дарчо мрънка, кани ме на танци и дискотека и си танцуваме по час-два понякога в диапазона 12-2 часа, но не е постоянно..дали няма да започне тепърва. Казват, че както започнат коликите, така ще кара..дано си остане на мрънкане..
 HugЛека нощ Hug

# 18
  • Мнения: 1 569
 smile3511 стиииииига вечеееееееееееее. Ебааааааааааси рева!! Рев, рев, рев!! Четохме й молитва против уроки (купих си специална мъничка книжка) и странно - взе че млъкна. Ама разбира се само за сега!!!! Честно ви казвам започнах да й викам стигаааааа (все едно ще ме разбере!!  Rolling Eyes ) , да й духам в лицето, да я друскам, биба, музикална въртележка, галене, ръце, лежане, затоплена овца в микровълнова на корема - нищо не помага братче  newsm45

ТА Италианче ти ли попита дали ни плачат бебетата???  smile3532

Шайн: ти ли каза, че си купила някакъв специален биберон, който уж не падал от устата???  newsm78 Би ли споделила какъв е и има ли ефект??

Асали: какво искаш да кажеш, че вече няма дата 30.07? И ние сме тогава, пък сме си там...  newsm78

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 22:21 от yana-sladurana

# 19
  • Мнения: 2 382
Ето ме и мен Hug
Явно е тежък период за всички Sad.Ние вчера сложихме пентаксима, уж всичко беше ОК и вечерта това дете един час се скъса да реве.Не мога да ви опиша какъв рев беше, до сега не съм я виждала такава.Накрая й дадох панадол и заспа.Аз се приготвих за една кошмарна нощ, а тя взе че се събуди в 9ч.И днес цял ден спи ooooh!Това не знам от ваксината ли е , не виждам логика да е от панадола?Шантава работа Sad.Крачето й беше много подуто и червено, но днес е ОК.Та като чета за плачещи бебета, най-искрено ви съчувствам.Аз за един час щях да откача, представям си ако всеки ден е така Sad.
Янче, бибата е на фирма МАМ.Има някакво покритие силк тач и подобрява адхезията с езика.Не ,че не я плюе, но определено се задържа по-дълго от НУК в устата.Проблемът е , че си търси старата биба и това е  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 569
Шайнче: ох май вярно повечето изживяваме криза. Повярвай ми, знам за рева, за който говориш  hahaha Ние снощи и тази вечер сме така  Crazy

Мерси за инфото. Ама се чудя дали да я пробвам с нова биба сега, когато тамън малко посвикна да ползва биба - на Нук....  Thinking А от къде е тази МАМ?

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 22:53 от yana-sladurana

# 21
  • Мнения: 1
Ох, Янче.. не знам направо... искам да гукат и да се усмихват.. така де, храна им даваме, гушкаме ги, сменяме памперси, какво им липсва, че реват?!!!
Я да питам: освен Пентаксима (колко струва между другото???) има ли някоя мама, която да слага и други ваксини? Тип Превенил или Синфорикс?? Аз съм в чуденка нещо..
Шайн, да не би ваксината да не е била темперирана предварително, та за това да е ревяла малката? Това подуване на крачето за това ми говори..

# 22
  • Мнения: 72
terpsyhora благодаря за линка за снимките Hug С него много добре се справих-лепнах една снимка на малката маймунка. Оказа се, че снимките са ми били много голям размер.Спокойна вечер на всички smile3524

# 23
  • Мнения: 521
Рибката, с първата си бременност изкарах възпаление на пикочния мехур.Гадна работа!Тогава ми изписаха ципрофлоксацин и гентамицин и ми казаха да пия мечо грозде.Дано сега изписват други неща,защото тия са си абсолютно противопоказни.Ама докторката това ми изписа и ми мина де.Добре че и детенцето беше добре(да чукна на глава).Стискам ти палци скоро да ти мине! Hug
те.
Дано,Slavena80 благодаря ти за подкрепата Hug.Щях да ви питам вие с какво мажете след баня бебоците.Ние в началото,като беше по топло го мажехме с лосион на Саносан и му понасяше добре.Сега го мажем с олио на Саба Мет,но нещо има ситни пъпчици и мисля,че е от него,но не сум сигурна
Рибката, и аз го мазах със Себа Мед олиото и му се появиха ситни пъпчици  newsm78 може наистина да е от него. Сега мажа със Хип млякото  Peace
Мале момичета, не ви завиждам за тези плачещи бебенца  Sad

# 24
  • Мнения: 219
Напомнихте ми за времето когато каката беше бебе. Янче и аз така съм викала да млъкне, но духането е в краен случай, когато се задавят и не могат да дишат, противопоказно беше, ама защо ще те излъжа. Иначе и тръскането не е добра идея  Naughty, макар и аз тогава да съм го правила  Embarassed
Но отминава и този период. И кой писа, като оставиш детето да пореве и после го гушнеш заспива бързо, май от постоянно носене и внимание, не могат да си починат, знам ли. А и все пак са бебета, трябва и да поревават, да си развиват дробовете. Но важното е и вие да сте спокойни (но в такива моменти е направо невъзможно, а те мн усещат). Това с баенето не знам, но е добре поне с водичка да измивате личицето заради уроки, щото се намират недоброжелатели. Всъщност имате ли червени кончета (аз вас питам, ама нямам нито на щерката, нито на малкия)?

Айде, лека и дано се понаспим всички  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 121
Sandra_19_84, много е слеадка малката, бонбон:).А тези рамки, в които си сложила сним4иците също са много сладурски. От къде мога и аз да си сваля такива?

# 26
  • Мнения: 735
Янче, от къде си купи тая книжка?Мога ли и аз да си купя?Щото аз съм си патила от уроки и знам колко е лошо.Сега бебчо му мия очичките зад вратата като се приберем.
Италиана, ние мислим да слагаме Пентаксим (май беше около 60 лв).Но за друга ваксина не съм говорила с лекарката,а и честно казано не мисля да го товаря бебо с още ваксини.Тази му стига. Peace
на колко градуса ги държите малките?В стаята в момента е 21 градуса и на мен ми е студеничко.Бебо спи и е завид, но не понася много да е облечен,че май ще трябва да поддържам по-висока температура в стаята.И влажността е висока-75% и не мога да я сваля. ooooh!
И нещо друго щях да питам ама с това системно недоспиване много забравям...Мозъка ми изтича през циците. Laughing

# 27
  • Мнения: 1
И нещо друго щях да питам ама с това системно недоспиване много забравям...Мозъка ми изтича през циците. Laughing

 newsm62 newsm62 newsm62
и моя , и моя...

# 28
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Sandra_19_84, много е слеадка малката, бонбон:).А тези рамки, в които си сложила сним4иците също са много сладурски. От къде мога и аз да си сваля такива?

Дани, правила съм си ги в един сайт - http://imikimi.com/. Иска регистрация и после е пълно с рамки.
Оф, взех и душ да се разсъня.. И седнах за една минута. Ставам веднега че малката се размрънка
А иначе снощи заспа към 20 часа това диване, сутринта аз ставам в седем без нещо, тя още спи. В полусън я нахраних. Тя сама ококори очи към 8:30. Поспаланката ми. Често прави така. Иначе се събужда от време на време към 5 часа, хапва на две на три и пак си заспива.

# 29
  • Мнения: 2 382
Италиана, за следващата ваксина мисля да дам панадол превантивно.Пентаксимът е между 55 и 62 лв.За другите ваксини за сега ще се въздържа.Добре е като идея, но не ми се иска да товаря допълнително малката.За всеки случай ще попитам педи.Тя има доста трезва и премерена преценка, така е смятам да я послушам.
Янче тези биби ги има в по-големите магазини . Аз я взех от ШТъркел.
 Сега чакам Белослава да заспи и ще се опитам да се боядисам преди разходката Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт