Августовски бебета - тема № 3

  • 25 426
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 105
Magare,не се притеснявай и Митко беше наддал първия месец само 700 грама(педи каза,4е е нормално,ама и аз се притесних Cry),но след 15 дни пак го теглих и беше наддал 800 грама,така че спокойно Hug

# 46
  • Мнения: 1 569
Magare аааа с мен не искаш ли да се виждаш?  Crossing Arms И аз съм казанлъшка снаха  Joy

ти се оплакваш, че от сутринта не е акала??? ooooh! а ние  ooooh!какво да кажем като откакто се върнахме от Казанлък, сиреч бторник, не е акала??  Cry

# 47
  • Мнения: 2 374
Здравейте! Hug
Аз от Дани не мога да се оплача страшно добър и кротък ми е (чук чук) от една страна го отдавам на повиването,много се успокоява така и веднага заспива.Реве много само когато е гол,демек като му сменям памперса и при къпане иначе почти не,рядкост е.Вече няколко дни подред яде в 21.00часа заспива и става чак в 4-5 часа сутринта,направо не мога да повярвам страшно ме учудва 7-8 часова пауза прави демек пропуска 2 хранения,на мене ми е супер,че се наспивам,но нали се сещате после как са ми гърдите. ooooh!

Момичета исках да ви питам вашите бебета кога започнаха да издават звуци да гукат да се смеят?Моят не прави почти нищо от изброените или поне много рядко,не знам що така.А каката ми започна с тези неща от много малка на 1 месец вече се смееше като тиква сега ще намеря снимки да кача да видите понеже никой не ми вярваше като казвах и гукаше и звуци издаваше,въобще всичко,а той нищо не прави направо не знам защо така...... Confused

# 48
  • Мнения: 371
Здравейте мами, не съм писала одавна , но тези дни беше много хубаво времето и гледах да го уползотворя максимално. Иначе мога да се похваля, че вече правим паузи по 6 часа. Това си е супер защото се наспивам чудесно. Слагам към 11 да спи, папка в 5 или 6 и после чак в 10. И аз не мога да се оплача като Бия, добричка ми е. Simple Smile
И ние вече не спим много. Общо взето 2 пъти през деня за по 2-2,5 часа. През това време се носим. Не иска да е легнала и това е. това което най ме очудва е , че се надига сама все едно иска не да е седнала и полегнала.  Thinking

Аз се чудя мога ли да я слагам полегнала в кошчето? Ние сме на почти 2 месеца и ми се струва че е малко рано ? Но от друга страна кошчетата за кола и повечето шезлонки  не са в пълно легнало положение. Не знам  Thinking вие какво ще ме посъветвате?

# 49
  • Мнения: 219
Йоана, мисля, че не е проблем да подпираш с възглавничка, но гръбчето му да е на нея, а дупето доло, около 30 градуса наклон се позволява  Peace
И аз не мога да се оплача от Митко, плаче основно за ядене, или за внимание, не обича да остава сам. Днес докато гладих, кака и тати спяха, а аз в другата стая, та го взех с мен, в люлката и му говоря, люшкам и така заспа, като ми гукаше и се усмихваше.
Биби, не се притеснявай, при мен каката късно ми се усмихна, но пък после бързо пропълзя и проходи, а той още нямаше месец когато се усмихна и аз бях  Shocked Така, че не се притеснявай, децата са различни, ще се усмихне, радвай се, че е кротък и не те тормози, а ти в 21ч ли лягаш?

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 341
Eee Янче, верно бях мернала по-нагоре , че сте ходили в Казанлък ама не знаех на гости ли , какво ли Simple Smile Стига да се улучим заедно в "Канзас" ще си спретнем една срещичка Simple Smile мисля , че по декемврийските празници ще стане Simple Smile

Моята шушулка днес заспа рано, че пропуснахме къпането заради ваксината.....ще я видим до колко ще спи.

Йоана, и аз мисля , че е рано за повдигнато положение, но все пак ти  кое кошче имаш впредвид?  newsm78  аз на шезлонга повдигам съвсем леко облегалката , но съвсем малко почти не се забелязва , но все пак нивото на очите и е малко по-нагоре и така и харесва повече.

Рибка, благодаря ти , успокои ме Simple Smile една майка да чуя да е наддало бебето по-малко от килограм за първият месец  Hug

# 51
  • Мнения: 2 374
Биби, не се притеснявай, при мен каката късно ми се усмихна, но пък после бързо пропълзя и проходи, а той още нямаше месец когато се усмихна и аз бях  Shocked Така, че не се притеснявай, децата са различни, ще се усмихне, радвай се, че е кротък и не те тормози, а ти в 21ч ли лягаш?
Aми той всъщност се е усмихвал,но го прави много рядко,днес го направи един път след хранене и това е,не знам може би съм свикнала от Мери,че от съвсем малка ми се смее страшно много и сега си е такава и го сравнявам с нея,а не е правилно децата не трябва да се сравняват.А пък за гукането изобщо не е прогукал ни веднъж. Laughing седи само сериозен и гледа. Confused

Ааа да бе де да лягах и аз в 9 часа,аз не по-рано от 12 всяка вечер,ама ще се опитам да си легна по-рано тая вечер,че направо съм като зомби. Shocked

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 341
Поръчах си тази възглавничка от Ла редута , как ви се струва дали ще върши работа:

# 53
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте и от мен момичета Simple Smile

Направо ви съчувствам както чета как някои бебчета плачат с часове .... направо ми се къса сърцето, когато реве и не мога да му помогна, пък представям си вас ... Praynig

Марти заспа тази вечер по-рано и имам малко време да седна на компа. Да споделя че от 2 дни имам нещо като цикъл - слабо е, само зацапване, ама го има. Четох че преди цикъл кърмата намалява, което се случи и при мен - преди да ми дойде бебко стана по-ревлив и нервен. Първо помислих че му се засилиха коликите, ама явно е намаляла дажбата.

Почнах пак да пия чай и си купих и жито ... та да видим. Това за кърменето в малките часове не го знаех, ама ще гледам бебо да почне да папка тогава, колкото и да ми се спи.
Иначе си правим вече прилична пауза от 21-22 часа до 4-5 сутринта. Снощи обаче се събуди в 12 часа - вися ми на циците до 1 и после в 6,30 сутринта. И този вариант не е лош за мен Simple Smile
A_S_Y_77, нас на консултация ни събличат чисто голи и така ни теглят - е естествено бебо се напишка веднага във везната дори Simple Smile ама те си знаят че така става - значи аз си нося задължително памперс и мокри кърпи, 2 тензухени пелени върху които да ляга (едната я напика, за това е нужна втора), ама вече ще нося от тези еднократните дето са като чаршафчета. Картон си купихме, имунизационния календар е от тах (явно е различно навсякъде). Да не забравиш и торбичка за мръсните дрехи, памперс и кърпички и да си ги вземем с нас (там не може да се изхвърлят)
И най-важното - покрай многото багаж да не забравиш и бебето Wink
TheSunrise, моя като се събужда поне 30 мин ръмжи, сумти, мляска, протяга се .... и чааак тогава леко отваря очи Simple Smile
Jijin, страхотно сте наддали Simple Smile дано и ние като идем на консултация на 1ви ноември да има добри резултати. И аз все имам чувството че не му стига, ама явно си папка добре - усещам че крачетата му са станали по пухкави - вече има 2 гънки на бедрата.  Party

Биа, за усмивките и гукането хич не го мисли дори. Всяко бебе е толкова индивидуално, няма как да ги сравняваме Simple Smile Моя се усмихва вече много, и се научи да гука, но пък нещо главата още трудно я контролира. По корем незнам що, ама го слагаме рядко и трудно я вдига.

Педито ни каза масажи да правя, ама аз нещо все не мога да смогна, та чак ми е гузно че не го правя. Вие масажирате ли и колко често?

Joanna87, аз още от средата на втория месец го слягам по някога (не постоянно) в количката с леко надигната облегалка-  на 30 градуса - обича да е повдигнат. Иначе още в края на първия месец неонатолог в Токуда ми препоръча ако бебето много връща мляко да повдигнем матрачето му на 30градуса и така да си спи и седи - било физиологична поза - и не можело да навреди. Ама ние не повръщаме много, та не го направих.

уффф ... много дълго стана, ама не бях писала от дни ... та да си кажа всичко   bouquet


# 54
  • Мнения: 1 569
Биби апокойно бе мила. Много сте мънички още. това с дъщеричката ти е било изключение предполагам. Спокс. Анди започна да се смейка и гука миналата седмица, тоест 7ма. На сестра ми детенцето също в 7ма седмица е започнала Simple Smile

Магаре
: супер би било трите с Jijin да си спретнем срещичка, като тръгнем за следващите празници ще ви пиша, а и ти пиши ако тръгнете натам Simple Smile Възглавницата, която си поръчала щеше да ми свърши супер работа покрай доскорошното често повръщане на Анди. Тя май е точно за това въпросно повдигане на 30 градуса, което препоръчват като повръщат много. За после не знам. Но кой беше писал тук, че ортопедът им препоръчал бебето да спи маскимално дълго без възглавница??  newsm78

Йоана: и аз не разбрах за какво кошче говориш?  newsm78

Ние и тази вечер сме нервни и ревем  #Crazy Shocked Cry ooooh! Tired

# 55
  • София
  • Мнения: 358
Но кой беше писал тук, че ортопедът им препоръчал бебето да спи маскимално дълго без възглавница??  newsm78

Ами ние спим без възглавница и знам че първата година не е необходима.
Вие слагате ли възглавничка? А с какво е пълна - силиконова вата? или нещо от еднородна материя?

# 56
  • Мнения: 219
Не е нужна възглавница, аз само калъвката слагам. А това, че е повдигнато на 30 градуса, не е възглавница (то така се води де, но не е само под главата). Така, че аз знам, че не е проблем бебчето да е с този наклон, то си е на равно, но под наклон, колкото да не повръща или да си гледа, както обичат Simple Smile
Аз сега кърмя, да видим кога ще се събуди после. Че и каката още не е заспала, абе никой още не спи в къщи  ooooh!

# 57
  • Мнения: 105
Добро утро мамчета!


Как спахте тази нощ?Ние в последно време пропускаме едно хранене вечер и се наспиваме добре.Сега пак спинка и аз се приготвих за излизане обаче времето нещо взе да се чумери и се чудя дали да излизаме(ще вземат да познаят ,че вчера е бил последния топъл ден Sad).Ние също спим без възглавница и мисля въобще да не го уча с нея поне до годинката,но ще видя пак.чао за сега

# 58
  • Мнения: 439
Спинкаме на една много тънка възглавничка, още от племенничката, систра ми донесе. Слагам му я, защото мисля, че му е по-добре, иначе слагах от тези беличките бархетни пеленки. Павел точно вечер, като трябва да къпем баткото, точно тогава се размрънкя, аз храня единя, другия иска с мама да се къпе, и идилията е пълна. Утре си заминава свеки, надяваме се да се оправим с таткото, поне докато си е при нас.
Целувки и хубави разходки от нас  Hug

# 59
  • Мнения: 319
Привет и от нас
Аз искам да ви почерпя за моето малко слънчице, което днес става на 1 месец /ама незнам как се слагат картинки, та ако може някой да почерпи вместо мен и да ми прати сметката по пощата  JoyHug

Общи условия

Активация на акаунт