Августовски бебета - тема № 3

  • 25 455
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 569
Добро утро! Тази нощ спахме супер, бебка направи 7 часа пауза Simple Smile Само дето още не иска да се изака (от вторник). Не става и с теромометър, почти нищо не излезе Sad Има ли сред вас мами, чиито дечица са изцяло на кърма и така се запичат? А ям здравословно, даже и супа си правих онзи ден, тъпча се с кручи, грозде, смокини и пак нищо Sad

Аси, честита ви месечинка Simple Smile

Цвети: и аз правя като теб - слагам само калъфката от възглавничката и мисля така да си караме до към годинка.

# 61
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Янче и моята мома още от самото начало не иска и не иска да ака редовно. Последно май не беше акала 5 дена, може и шест да са. Рових се из нета, май е нормално и това. Просто усвоявали кърмата в по - голям процент и не оставя какво да изхвърлят всеки ден. Аз на моята престанах да и го мисля вече. Когато иска тогава да ака. Тя пък като по някакво чудо и вчера и днес по веднъж на ден ака но по малко. Не се панирай, изчакай я още ден - два според мен и тогава може да питаш лекарката.
А иначе малката редовно си ляга към 20 часа и се събужда или между 5 и 7 сутринта. Чак мен ме изненадва. Сега пак си спи в нейното легло. Явно в хола  не и харесва да спи, може би заради шума, но пък надуши ли си леглото и му удря здрав сън.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 12:23 от Sandra_19_84

# 62
  • Мнения: 4
Магаре, аz купих zа Соня абсолютно същата въzглавница преди 3 седмици, но тогава Сони беше още много малка явно и се свличаше надолу като я сложа да лежи на нея, абе не й беше удобно нещо. Тя много повръща след кърмене и zа това я вzех, но така и не я полzвах. Трябва да я пробвам пак да видя как ще й е сега.

Аси, честита месечинка!

Янче, Соня си ака по няколко пъти на ден, но доколкото zнам, zа кърмени бебета и веднъж седмично дори се смята zа нормално, като ака как е консистенцяиата, течно ли е?

Аz да се похваля, с кърмата съм вече екстра, имам си достатъчно вече. Все още си пия лактогонен чай де, не смея да спра, че да не намалее пак. Обаче май се окаzа, че трябв да си хапвам повечко, освен течностите дето пия много, ако не ям добре преz деня и ми намалява. Реzултата е 2 кг нагоре, ама майната им, ще ги мисля килата после, то и беz това съм с 4 повече отпреди бременността, не е кой zнае какво, ще ги преборя лесно.

Айде, че дивото zове горе в креватчето  Simple Smile.

# 63
  • Мнения: 371
Момичета имам предвид кошчето за кола. Моето кошче има 3 позиции - пълно легнало, полегнало ( 30 градуса ) и седнало на 90 градуса. Имам предвид полегнало, не седнало. Надявам се да съм обяснила правилно.

Тази нощт моята мадама спа от 10 до 6 . Много съм доволна от нея Simple Smile

# 64
  • Мнения: 337
Момичета имам питанка. Знам, че напред в темите бяхте писали, но не намирам - от какво може акото на  бебето да е зелено? Спомням си, че едната причина беше да е настинал, но каква беше другата?
Моето момченце е от ревящите бебета и даже има зачатаци на папна хирнийка, и затова от два дни е с лепенка за пъпче със стотинка залепен, че ме е страх да не стане пъпна херния.
Научихме го на ръце и затова сега се мъча да го отуча. Ние първия месец качихме 1. 510 кг, а сега за 10 дни май около 500 гр. Не ви ли се струва много?

# 65
  • Мнения: 1 569
Сандра, много мерси за успокоението  Hug това за усвояването на кърмата и аз съм го чела, но знам ли... чак цяла седм. да не ака не ми се струва нормално Sad

Поли и ние на 1 месец си акахме всеки ден по няколко пъти, но ще видиш, че после се разреждат аканията. При нас стана изведнъж някакси, уж от Инфакола, ама после като го спрях пак през ден, през дава... Въпросът е да не се разредят твърде много Sad

Деси–СТЗ: дано се оправи и не се развие пъпна херния Sad Наистина трябва да се опитваш да го отучваш все на ръце, че после като натежат... Аз от сега охкам като я държа и 5 мин  Shocked

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 341
И моята хубавица е само накърма и се запича. Даже вчера точно това написах , че педиатърката това ми обясни за усвояването на кърмата.
 Вчера една приятелка ме посъветва да дам глюкоза за запека. Купих , дадох и от снощи до обяд изпи 100мл. и точно преди да тръгнем за разходка си се изака самичка и то хубаво течно ако  smile3501  само се моля така да продължи и да не е било случайност. Само споделям а ако искате пробвайте с глюкоза....дори и да не е от нея- няма да навреди Simple Smile

# 67
  • Мнения: 18
Момичета кажете при вас как са нещата. Аз ще се побъркам. Малкият не спира да реве преди ядене след ядене между храненията. Само на цица се успокоява. Яде веднъж по 10-15 мин друг път по час и нещо, а мляко имам защото след хранене още има мляко независимо дали е ял само то едната или от двете гърди. Понякога когато се храни дълго суче и от двете. Но път вечер като се храним към 23 и после заспива. Буди се чак към 4 давам му бибата щото се буди от болки и пак заспива докъм 6 и 30 часа. И все като съм сама надава вой чак не може да си поеме въздух детето Давайте акъли защото ще се побъркам честно. Извинете ме за грешките но съм много разтроена и нервна

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 16:54 от sosmy

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 341
Sosmy, съчувствам ти , но нищо не мога да те посъветвам освен защо не пробваш с тоизи метод на Карп - да я повиеш или да и шъткаш близо до ухото а също така и проба с "белите" шумове. Може би просто имаш по-ревливо бебе. Сигурно ли е , че не плаче от глад....все нещо трябва да има.

При нас се позакрепиха малко нещата ....по-спокойна е от както се изака нормално. А относно кърмата - пауза от три часа прави само когато спи, но будна ли е и на час и половина или два давам да суче.

# 69
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Сосми,и ние бяхме тъка два дена,накрая се оказа зачервено уше,слагаме капки и вече е по-спокоен.
Янче,моето момче реагираше остро като ядях грозде,затова тотално го отказах.Чела съм ,че е от храните,които трябва да избягваме.
Ники пък си хапва и през ноща и през деня на 2-3 часа.Започна обаче да се наяжда за 8-10мин.Дали енормално?


# 70
  • Мнения: 1
Мамчета, днес от 10.30 до 18.20 сме били навън.. е няма такова спокойно дете!! Просто супер! Ох, защо идва зимата!!!  Sad Голямо обикаляне на парковете, че после с тати и тигел на Витошка и Графа му ударихме.. навън въздуха ли кво ли, ама им действа страхотно!
Я сега да питам мамите, които кърмят: Цедите ли се и замразявате ли кърма???
Питам, защото по този начин ако някой гледа бебока, можете да мръднете донякъде и да свършите някоя работа или да поспите.. аз сега ще пробвам с помпата на Авент , ама ме е страх да не си докарам свръхлактация...

# 71
  • Мнения: 1 802
Деси СТЗ - може да е зелено от много неща. При нас също имаше 2 дена със зелени аки - без да е настинала и доста се рових в нета. Оказа се, че може да е от някаква нова добавка - например нова марка мляко, нови капки, ново чайче и т.н., може да е от коликите, може също акото да е престояло по-дълго и вече да се е окислило - така, че аз се успокоих  а и нещата се нормализираха.

За килограмите - аз съм 2 кг. по-малко от килограмите ми преди да забременея, но нищо не ми става от друхите - много съм разочарована - корема ми още е огромен - само в една дънкова пола мога да се намъкна и в анцузите си. Нито един панталон не ми става вече! Sad

# 72
  • Мнения: 18
Sosmy, съчувствам ти , но нищо не мога да те посъветвам освен защо не пробваш с тоизи метод на Карп - да я повиеш или да и шъткаш близо до ухото а също така и проба с "белите" шумове. Може би просто имаш по-ревливо бебе. Сигурно ли е , че не плаче от глад....все нещо трябва да има.

При нас се позакрепиха малко нещата ....по-спокойна е от както се изака нормално. А относно кърмата - пауза от три часа прави само когато спи, но будна ли е и на час и половина или два давам да суче.

А как да разбера, ако плаче от глад, при условие че имам кърма

# 73
  • Мнения: 27
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug................................

Здравейтеееееееее  Laughing Много ми липсвахте докато бях на море в Гърция  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  Laughing

Не съм чела, но и това ще стане!
Много съм доволна от Бобсъна  Naughty Само както минахме границата и млъкна тва бебе! 5 дни само гукане и хилеж  Heart Eyes Изкарахме супер.
Отивам да ви чета  Flutter

# 74
  • София
  • Мнения: 382
dan4eto8008 браво за моренцето!
sosmy, опитай да се успокоиш, защото милите същества усещат и се изнервят още повече и кръга се затваря. Пък и като си имаш кърма значи всичко е наред. Сигурна ли си че не ви мъчат и вас колики. И ние ревем, имаме си вече силни колики и сутрин и следобяд и вечер. Само разходки навън помагат, прибираме се само за хранене. Утре се прибираме към София и както свикна на въздух не знам как ще се справим.

Общи условия

Активация на акаунт