Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...

  • 178 591
  • 921
  •   1
Отговори
# 855
  • Милано
  • Мнения: 964
Както писах  вече,преди близо 3 години ми отстраниха щитовидната жлеза....Бях вече в ранна менопауза без уточнена причина.След операцията се почувствах зле...и така близо година между личната и бърза помощ,докато не се установи дефицит на вид.Д.Първият резултат беше 12(30-100).В началото приемах 50000 IU на 10 дни,а сега съм на 25 000 IU,миналото лято ходих доста и на плаж и последният ми резултат беше 48,7.Ендокриноложката искаше да ми промени дозата на 25 000 IU на 2 седмици,но отказах,особено зимата просто е лудост да го намаля NaughtyАз приемам Дбазе,дозичката е готова за един прием от  25 000 IU и за мен е много удобно.Освен вит.Д приемам 1000 калций,а от утре започвам и натурален  вит.К2,отвреме навреме и магнезий.Бъдете здрави,момичета! Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 15:47 от K.Lera

# 856
  • Мнения: 20 224
а от утре започвам и натурален  вит.К2
Какъв е този натурален К2, може ли линк?

# 857
  • Мнения: 4 770
Както писах  вече,преди близо 3 години ми отстраниха щитовидната жлеза....Бях вече в ранна менопауза без уточнена причина.След операцията се почувствах зле...и така близо година между личната и бърза помощ,докато не се установи дефицит на вид.Д.Първият резултат беше 12(30-100).В началото приемах 50000 IU на 10 дни,а сега съм на 25 000 IU,миналото лято ходих доста и на плаж и последният ми резултат беше 48,7.Ендокриноложката искаше да ми промени дозата на 25 000 IU на 2 седмици,но отказах,особено зимата просто е лудост да го намаля NaughtyАз приемам Дбазе,дозичката е готова за един прием от  25 000 IU и за мен е много удобно.Освен вит.Д приемам 1000 калций,а от утре започвам и натурален  вит.К2,отвреме навреме и магнезий.Бъдете здрави,момичета! Hug Hug Hug Hug

Охо, здравей! Здраве и всичко добро и от мен! Радвам се, че си по-добре. Подкрепям те за дозите, наистина е лудост да се намаляват през зимата. А какво представлява Д базе, ако е удобно да попитам? Може би лекарствена форма на витамин Д от чужбина? Моите нива движат към 33 напоследък и ми е трудно да ги вдигна. Вече приключих спрея на Абофарма и се чудя да почина ли някой ден или да почвам веднага друго. За натуралния К2 и на мен ми е интересно. Проучих и установих, че в храните се среща обикновено, където и витамин D.

# 858
  • Милано
  • Мнения: 964
Дбазе е това Живея в Италия...От храната набавяме вит.К,но вит К2 има само във някои храни,които не са популярни в Европа,а именно японската храна Натто...Той е като вид транспорт за калция,като го отвежда направо в костите и така предодвратява натрупването му в меките тъкани.Добре съм откакто се вдигнаха стойностите му.Преди месец писах защото фосфора ми беше малко над нормата,но нищо обезпокоително...Дано сме все по-добре,по-здрави,по-жизнени,по-активни,момичета bouquet HugЕто тук е обяснено по-подробно за разликата между вит.К и вит.К2

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 23:33 от K.Lera

# 859
  • Мнения: 20 224
И аз съм ползвала К2 от натто, само, че на друга фирма. Мислех, че на пазара има само такъв, а кой е не натуралният тогава?

# 860
  • Мнения: 4 770
K. Lera, благодаря ти за отговора и за инфото за витамин К. Аз днес взех Вигантол и го започвам по 6 капки дневно. 1 капка = 500 международни единици. При достигане на стойности над 40 за общия и активния витамин D3 смятам да го намаля на 4 капки. Незнам обаче дали се нуждая и от витамин К, смятам да наблегна на такъв от храните и ако са добри резултатите, няма да търся на добавка. Пожелавам здраве на всички в темата!

# 861
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Записвам се в темата, която е много информативна и полезна, и от която ще имам нужда.

След като два месеца се чувствах много зле /умора, виене на свят, подтиснатост/, изкарах гаден грип и ми се появиха стомашни проблеми, си самоназначих една камара изследвания /ПКК, желязо, хормони на щитовидната жлеза, хеликобактер пилори, магнезиий, Б12, Д3 и серотонин/. Е, хеликото е положително, а Д3 е ужасно ниско /5,78/. Сега ще ходя на гастроентеролог, ще го разпитам и за витамина. Само се чудя, може ли от проблемите със стомаха да е паднало нивото на Д3 или е обратното?  newsm78

# 862
  • Милано
  • Мнения: 964
Записвам се в темата, която е много информативна и полезна, и от която ще имам нужда.

След като два месеца се чувствах много зле /умора, виене на свят, подтиснатост/, изкарах гаден грип и ми се появиха стомашни проблеми, си самоназначих една камара изследвания /ПКК, желязо, хормони на щитовидната жлеза, хеликобактер пилори, магнезиий, Б12, Д3 и серотонин/. Е, хеликото е положително, а Д3 е ужасно ниско /5,78/. Сега ще ходя на гастроентеролог, ще го разпитам и за витамина. Само се чудя, може ли от проблемите със стомаха да е паднало нивото на Д3 или е обратното?  newsm78
Дефицита на вит.Д води след себе си доста здравословни проблеми.Чудесно е,че сте го проследили и сега с приема му нещата ще се подобрят.Бъдете здрава! bouquet

# 863
  • Мнения: 4 770
Записвам се в темата, която е много информативна и полезна, и от която ще имам нужда.

След като два месеца се чувствах много зле /умора, виене на свят, подтиснатост/, изкарах гаден грип и ми се появиха стомашни проблеми, си самоназначих една камара изследвания /ПКК, желязо, хормони на щитовидната жлеза, хеликобактер пилори, магнезиий, Б12, Д3 и серотонин/. Е, хеликото е положително, а Д3 е ужасно ниско /5,78/. Сега ще ходя на гастроентеролог, ще го разпитам и за витамина. Само се чудя, може ли от проблемите със стомаха да е паднало нивото на Д3 или е обратното?  newsm78

Може вследствие от храносмилателните проблеми да е било нарушено всмукването и усвояването на хранителни вещества, включително и витамин D, което допълнително да е понижило нивата му. Но за да е толкова ниско не може да е само това причината, а проблемът вероятно е дългогодишен. Според мен е добре да си направите леко прочистване на организма, освен останалите мерки.
Аз продължавам с Вигантола и държа нива около 40, не вярвах, че е толкова ефективен. Надявам се полека и цялостното ми здраве да се възстанови. Успех и на всички пишещи тук! Бъдете здрави и силни!

# 864
  • Мнения: 4 770
Записвам се в темата, която е много информативна и полезна, и от която ще имам нужда.

След като два месеца се чувствах много зле /умора, виене на свят, подтиснатост/, изкарах гаден грип и ми се появиха стомашни проблеми, си самоназначих една камара изследвания /ПКК, желязо, хормони на щитовидната жлеза, хеликобактер пилори, магнезиий, Б12, Д3 и серотонин/. Е, хеликото е положително, а Д3 е ужасно ниско /5,78/. Сега ще ходя на гастроентеролог, ще го разпитам и за витамина. Само се чудя, може ли от проблемите със стомаха да е паднало нивото на Д3 или е обратното?  newsm78

Може вследствие от храносмилателните проблеми да е било нарушено всмукването и усвояването на хранителни вещества, включително и витамин D, което допълнително да е понижило нивата му. Но за да е толкова ниско не може да е само това причината, а проблемът вероятно е дългогодишен. Според мен е добре да си направите леко прочистване на организма, освен останалите мерки.
Аз продължавам с Вигантола и държа нива около 40, не вярвах, че е толкова ефективен. Надявам се полека и цялостното ми здраве да се възстанови. Успех и на всички пишещи тук! Бъдете здрави и силни!

# 865
  • Мнения: 1 333
Не съм много запозната, затова реших да попитам по-компетентните. Аз също съм с много ниски нива, както бях писала по-назад, но се чудя на какво може да се дължи това? В момента пия Вигантол, но дали няма след като го спра след известен период пак да си падне толкова нивото? newsm78 Пия го вече от месец и нещо, към средата на Април ми предстои изследване, за да видим дали се повлиява прословутият витамин Д Thinking Колко ли ще се е покачил за 2мес, имайки в предвид, че беше 5 и нещо... newsm78

# 866
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Може вследствие от храносмилателните проблеми да е било нарушено всмукването и усвояването на хранителни вещества, включително и витамин D, което допълнително да е понижило нивата му. Но за да е толкова ниско не може да е само това причината, а проблемът вероятно е дългогодишен. Според мен е добре да си направите леко прочистване на организма, освен останалите мерки.


Четейки за симптомите, и като връщам лентата назад, почти съм сигурна, че е така. Вероятно сега, вследствие стомашната инфекция, е паднало още повече. Добре, че направих изследването, за да взема мерки.  Simple Smile

# 867
  • Мнения: 4 770
Не съм много запозната, затова реших да попитам по-компетентните. Аз също съм с много ниски нива, както бях писала по-назад, но се чудя на какво може да се дължи това? В момента пия Вигантол, но дали няма след като го спра след известен период пак да си падне толкова нивото? newsm78 Пия го вече от месец и нещо, към средата на Април ми предстои изследване, за да видим дали се повлиява прословутият витамин Д Thinking Колко ли ще се е покачил за 2мес, имайки в предвид, че беше 5 и нещо... newsm78

Недостиг на витамин D имат според официалните изследвания 76% (!) от българите. Причините могат да са много и от най-различен характер: недостатъчно слънчева светлина, недоимъчно хранене, бедно на витамин D и/или калций (витамин D отчасти се изразходва да фиксира калция в костите при понижен прием на последния), диети, прекомерен прием на фитати и фибри, нарушено усвояване на храната, заболявания - бъбречни и др., както и всяко състояние, при което се увеличава необходимостта от него - бременност, кърмене, значително повишаване на телесното тегло, силен стрес и др.

# 868
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Да попитам какъв точно витами Д излседвате
Витамин D (1,25 ОН2-D3 )* 49.00лв.
Витамин D -общ 30.00лв.
Мерси

# 869
  • Мнения: 2 603
Днес ми излязоха резултатите на вит.Д3  25-ОН - 18,9 ng/mL. /сериозен дефицит - по-малко от 12, дефицит 12-30 и задоволително количество -по-голямо от 30/. С Хашимото съм. Колко е ок да приемам? Поръчала съм от iherb - 5000 еденици, имам и на джеймисън. Ако може да споделите вашето мнение, предварително благодаря! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт