ЮНСКИ бебета- тема № 92

  • 20 493
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 924
А моите се дерат като заклани!Вече не знам какво да ги правя,нищо не може да ги успокои. Sad

# 691
  • София
  • Мнения: 6
Минди и Дени - честит рожден ден мили дами! Да сте ни живи и здрави и засмяни, само щастие ви желая от сърце!
raia123- ми ние сме с Японски език още от първи клас. Училището е 18 СОУ и там има също персийски, китайски, арабски и фарси! ooooh!

# 692
  • Мнения: 136
Феникс, играй им кючек. Честно, понякога, когато и аз свърша репертоара, започвам да щракам с пръсти и да друсам снага  Joy  Боян ме гледа с огромен интерес, сега и като имам повечко неща за друскане  hahaha

takanat, браво за езиците. Според мен изучаването на азиатската култура и на немасовите езици някой ден ще им е в голям плюс. А каката пробвала ли е да говори на бебка на японски? Интересно ми е каква ще е реакцията, защото аз говоря на малкия на един измислен китайски и ме гледа със зяпнала уста  Shocked

# 693
  • Мнения: 64
Да, големи страсти се вихрят... Жалко, че останаха засегнати едни от най-отзивчивите хора във форума. Иначе, по повод разочарованието от качеството (и количеството) на писанията във форума напоследък, аз не го споделям, може би защото нямам свръхочаквания. В крайна сметка отчетните теми са за това - да споделят хората как се развиват децата им, да търсят съвети по общи проблеми, да се запознават и да имат повече компания за разходка из парковете. За другите неща, които ни вълнуват, се предполага, че споделяме и ги обсъждаме основно с приятели, с партньора и т.н. Все пак това е публичен форум, анонимността е относителна и това си има своите ограничения. Не очаквам всеки да си излива душата тук - интересно ми е когато някой го прави, но го възприемам по-скоро като изключение. Виж на живо, когато се срещнем и то само между хората, които реално си пасват, може и да се получат истински приятелски отношения... Също, на мен не ми е потискащо, когато чета за постиженията на другите деца - това по-скоро ме ориентира за диапазона, в който мога да очаквам да се развива едно дете на приблизително същата възраст като сина ми. Хайде, стига от мен толкова по темата, аз също в подобен тип постове не блестя с някакво остроумие, ами да коментирам по конкретните повдигнати въпроси.

Моят син, както и да го сложа, спи по гръб и си върти главата ту на едната, ту на другата страна както са писали няколко от момичетата. Гледах, че в редактираното издание на доктор Спок също се препоръчва тази поза, така че едва ли е вредна.

За момичетата, които се притесняват за обръщането - обърнете внимание на една от последните странички на здравния картон на детето. Там има таблица за нервно-психичното развитие от 1 до 12 месеца. Ще видите, че обръщането от гръб по корем и съответно от корем по гръб е предвидено ориентировъчно съответно за 5 и 6 месец. Така че не бих се притеснявала, че децата ви още не го правят.

За секса, мен първите няколко пъти МНОГО ме болеше. Но става все по-добре. Желанието не е каквото беше, засега... Мисля, че е от хормоните, но и от умора при мен. Фактът, че детето спи в стъщата стая не ме притеснява. Гледаме да не вдигаме много шум  Laughing.

За момичетата, чиито бебчета не наддават, и при нас е така, даже много по-зле. Писала съм в кърмаческия. Момичетата, с които се срещнахме, видяха какъв дребосък е Бобчо. За последния месец и нещо е наддал само 200 грама. Още е под 5 кг. Иначе е жизнен, в добро настроение, суче с желание, расте на дължина, ака, пишка. Явно нямам особено много кърма и детето си е свикнало да е на диета. Педиатърът каза да изчакаме още 2 седмици и тогава ще мислим дали да дохранвам. Не се обезпокои много. Аз се тревожа, но малко... Добре ми изглежда детето. Ако ме посъветва педиатърът, може и да започна да дохранвам с АМ, или пък докато се кумя ще дойде време за захранване... все ще се разрешат по някакъв начин нещата.

Въпреки лошото време, ние ще продължаваме да излизаме редовно, че сърце юнашко не трае! Сега като по чудо съм приспала детето обаче и ще се посветя на грижи за външния си вид - душ, маски за лице и коса. В къщи цари хаос, но нямам никакви угризения! Нито пък мъжа има някакви очаквания. Както писах и по-напред, всичко опира до очаквания - към себе си и към другите  Laughing! Когато не си поставяме твърде високи летви, в живота има Лекота! Толкова от мен, че с тия страсти днес, всеки пишещ върви по много тънък лед!

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Петя, моля те не спирай със съветите. Винаги си ми била полезна/и не само на мен/.
Марина спи по гръб с главата настрани, предимно на дясно. И нейната глава се беше изкривила, но сега започна да си я върти и на ляво и се пооправи.
И аз имам чувството, че яде по-малко и изобщо няма да сме качили кг. Суче много малко и започва да се дърпа. Мислех си, че като сме навън и се разсейва и за това, но и днес в къщи е същата работа. Не мога да дохранвам, защото тя не яде от шише а и така може много бързо да се отбие. Колкото толкова, не мога да направя нищо друго. Предлагам й, тя си решава колко и кога да яде.
Съжалявам, че след всичко което преживяхме заедно сега нещата са такива и, че много момичета вече не пишат.
Подкрепям написаното от Анелия. Важното е децата ни да растат живи и здрави.

# 695
  • Мнения: 1 924
Феникс, играй им кючек. Честно, понякога, когато и аз свърша репертоара, започвам да щракам с пръсти и да друсам снага  Joy  Боян ме гледа с огромен интерес, сега и като имам повечко неща за друскане  hahaha



Хехе Joy
В пика на коликите закачах едното бебе в кенгуру на гърба си,другото в кенгуру отпред и танцувах пред телевизора Mr. Green
За щастие Йоки заспа,сега ще видим Боян-недоклан докога ще ми се гърчи в скута.

# 696
  • Мнения: 98
Момичета Деян е добре с противоалергични капки гръбчето му спадна и е спокоен.Дано само да няма последствия за напред Praynig

# 697
  • Плевен
  • Мнения: 858
Ехооо, привет и от мен.

Я не се поддавайте на провокации, ами да си запазим задружното братство.  Hug В тази връзка губят ми се Вайпър, Гамби, Азваси, Полито, Лил Виксен и доста други...

Честит рожден ден на Минди и Дени! Да сте живи и здрави, момичета, и много, много щастливи!

Айрина, и аз бях с такива болки след първото раждане. Оказа се че имам някакви хипергранулации, т.е. балончета лигавица, прищипана от шевовете и много дълго ме боля. Лекаря препоръча да ползваме лубриканти, доста облекчават нещата  Peace

Петя, естествено, че не си давала съвети и мнения без да са ти поискани. Франческа също. Аз също давам съвети когато някой попита по тема, по която съм информирана. Нали затова е темата, а пък ние с второ дете все пак имаме някакъв опит. Пък който иска да се вслушва в него, който не - да ги подминава.  Wink

Я за разведряване на обстановката да обявим бъдещите сватове както майтапчийски се сватосваме тук.

Започвам с нас:
Преслав на Анито с Йоанка на Лейла./Лейла пиши как е снахата/

Сещам се за Андреа на Самбоди и Алекс на Аморето
Двойките близнаци на Катеринка и Близначкова, въпреки , че и те май имамха някакви забежки, на Катето едната май беше гледала друг.... ама хайде  Laughing
Дечицата на МГамишева и Таканат, ама хайде вие си кажете  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 15:46 от anyto

# 698
  • Мнения: 57
Лекаря препоръча да ползваме лубриканти, доста облекчават нещата  Peace

Само от нашите, ей, да не ме предавате!  Peace

Зара, за теб пуснах анкетата. Следвай инстинктите си! Всичко ще бъде наред.  Hug

Анито, сватбите ли ще планираме сега?!  Joy

Преслав на Анито с Йоанка на Лейла
Андреа на Самбоди и Алекс на Аморето
Тео на МГамишева и Кали на Таканат
Боян на Гъди и Криси на Марведа
Макси и Ерик за Сави и Ники

# 699
  • Мнения: 50
Хм - тук наистина се вихрят страсти...И сега кво - заради един пост на дафодил, Франческа и Петя казват, че спират да пишат, а 30 други форумки отчаяно им се молят да не спират....
Аз пак ще повторя - и Франческа и Петя дават много ценни мнения, но в крайна сметка - всеки сам си решава дали да отговаря на поставени въпроси и да споделя опит, или не. И ако един пост може да ги спре, при положение, че всички останали им казват, че ги ценят...хм...

Между другото по повод обръщането - Стефан престана да се обръща - защото откри ново интересно упражнение - да си лапа пръстите на краката. И така може да се гърчи с часове - сега това му е интересно...Саге да не кажете, че го хваля Simple Smile - аз го хваля де - интересно ми е как открива света, и ми е интересно да го опознавам...Друго което съм забелязала - когато е гол, е много по-подвижен и прави много повече неща. Затова го оставям само по боди, че в нас е хладно, и без памепрс за известно време върху непромокаем чаршаф, и да се гърчи, обръща, каквото иска, без да го притесняват пелени, памперси, дрехи, чорапи и тн...Неговото мото е "най-обичам, гол да тичам"  Mr. Green

Св., Бобо си е голям сладур - верно е малко по-дребосък, но пък толкова жизнен и с такъв хитрушков поглед Simple Smile То си стана време за захранване, но е хубаво да се водиш по него, а не просто защото не наддава според нечии норми...Една приятелка, нейното изключително кърмено бебе също наддаваше малко, и на 4.5м почнаха с картофи, но не поради тази причина, а просто защшото бебето показваше явен интерес към храната, седеше що-годе стабилно и нямаше вевче рефлекс за избутване с език - класическите правила за започване на захранването...

ние се прибрахме от сутрешна разходка - малее голям студ. И студен вятър, но иначе грее едно ярко слънце....Може би пак ше излезем следобяд, но е такъв рев, докато излезем, т.к. го слагам в космонафт и той е много обиден, т.к. не може да се движи в него...Но какво да се прави - така ще е оттук нататък. Гледам едни торби за количката - супер дебели - отгоре шушляк, отдолу животинска кожа (такава с козината) - много топли, ма много скъпи беее 120 евро!Ужас...ама май няма как при нашия климат, ако искаме да излизаме през зимата.

# 700
  • Мнения: 98
АААААААААААААА не Анито Йоанка си е наша и не си я даваме Heart Eyesако трябва и война ще водим за нея Crossing Arms

# 701
  • Мнения: 753
Велин на ayas и Моника на Geraldin  Peace

Велин го успокоява почукване по дърво и метал, както и измислен от мен език /като Гъди/ Simple Smile


И аз съм от поотдръпналите се /отдааааавна/, няма да коментирам ситуацията   Wink

# 702
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Хм - тук наистина се вихрят страсти...И сега кво - заради един пост на дафодил, Франческа и Петя казват, че спират да пишат, а 30 други форумки отчаяно им се молят да не спират....


Че те се фръцнаха още преди това, я прочетете страничките преди злокобния пост на дафодил  Laughing
Сигурна съм, че всенародната любов ще ги върне.

Moni, моите мотиви да чета и пиша тук са си лични. Може да подготвям дипломна за стадния инстинкт и конформизма във виртуалните общества, примерно.

# 703
  • София
  • Мнения: 2 658
Хм - тук наистина се вихрят страсти...И сега кво - заради един пост на дафодил, Франческа и Петя казват, че спират да пишат, а 30 други форумки отчаяно им се молят да не спират....


Че те се фръцнаха още преди това, я прочетете страничките преди злокобния пост на дафодил  Laughing
Сигурна съм, че всенародната любов ще ги върне.


не мога да не напиша, за последно, че ние не сме се обидили само от въпросния пост, а и от явната подкрепа, която той получи, въпреки, че с нищо не сме го заслужили. Ние никога не сме били във вражда с Франчи и много различните ни мнения не са причина да не изпитваме взаимна симпатия една към друга. Аз лично се засегнах много и от още един пост, но определено не очаквах, че нещо такова ще извади наяве, че ние и особено аз сме дразнители на много хора.
И за последно, всенародната любов няма да ни върне, ососбено мен и особено след повечето от прочетените постове днес.

# 704
  • София
  • Мнения: 29
Ако някой бъде така добър да ми каже как да кача и аз една голяма снимка на  Антон към поста си, ще му бъда благодарна. Ако има още някоя незаета мома.............. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт