Насилие в училище

  • 8 056
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 854
Намерих този ... отвратителен клип в нета:http://www.vbox7.com/play:4b76c473?


Имате ли идея какво мога да направя, къде да го пратя? Иска ми се да бъде открит ученикът, малтертиращ съученика си. Може да звучи наивно, но това...това не  е нормално!
Не мога да ви опиша чуствата, които ме завладяват като го гледам. Страх, че утре и моето дете може да пострада така.  Гняв, че другите гледат и не се намесват, приемайки това за нормално. Черни мисли за бъдещето на мачканото дете и за това, което се случва с психиката му. Ужас, че това се случва ежедневно може би навсякъде в една или друга степен...

Дали пък някой няма да познае училището и насилникът?

# 1
  • Мнения: 4 970
Боже, отвратена съм!  Горкото дете!

# 2
  • Мнения: 884
Разревах се, а клипа не свършва и не свършва...

# 3
  • София
  • Мнения: 403
Отвратително е, много ми дожаля за детето.

# 4
  • Мнения: 227
Търсих възможност да сигнализирам в сайта на СДВР, като им препратя линка, но не откривам такава. По принцип това си е за съответната местна комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, но трябва да се извърши предварителна проверка от полицията, за да се установи кой е насилникът.

Най-добре ми се струва да се сигнализират и медиите, които евентуално да го излъчат в ефир, защото компетентните органи за съжаление работят най-бързо и съвестно, когато има голям обществен интерес. А по този начин има и голяма вероятност в съответната телевизия да се получи информация от родителите на деца, разпознали съучениците си.   

# 5
  • Мнения: 4 970
Делфин, хубава идея. Може би трябва да се изпрати на БТВ или Нова телевизия. Peace

# 6
  • Мнения: 280
Да се вземат мерки спрямо насилника не е края на проблема.Нима не е проблем, че още поне 10 момчета са свидетели на случката и нищо по-сериозно не последва?Може пък да го смятат за голям "пич" съученика си, щом така раздава ритници?Или просто не са клюкари и затова не информират никого.

# 7
  • Мнения: 884
И аз това си помислих, как  всички издържат на гледката почти до край...

# 8
  • Мнения: 58
За мен е изненада, че се изненадвате... Филмчето е повече от гадно и нямам думи... но това, че съществуват подобни отношения - не е ново. ПП: аз се изненадвам повече от това, че някой реши да се намеси.
(И трябва да призная, че направих аналогия с не по-малко идиотската пасивност на родителите/големите хора/обществото в много други области)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
За мен е изненада, че се изненадвате... Филмчето е повече от гадно и нямам думи... но това, че съществуват подобни отношения - не е ново.
(И трябва да призная, че направих аналогия с не по-малко идиотската пасивност на родителите/големите хора/обществото в много други области)
Тъкмо това си помислих. Клипа е изключително гаден и  ми стана отвратително като го гледах.

# 10
  • Мнения: 171
Не знам какво ще стане с малтретираното дете, но знам какво ще стане от малкия бияч-бъдещ голям буклук Sick

# 11
  • Мнения: 58
Може би една (никаква) идея... която иска (мн.) време: подобно на черен списък за това/онова (тук се бият, там са безхаберни, там не ги учат, а тук не ги хранят)... механизъм който да накара училищата да се конкурират, да се състезават, да поемат цялата отговорност за времето когато децата са там... Разбира се, 99% вероятно ще изпратят децата в най-близкото училище (което е пречка за една полезна конкуренция) - но това с времето ще се промени.

# 12
  • Мнения: 884
Да, по начина , по който тази година ще изготвят характеристики на децата ни, в случай , че се местят или завършват училище. Замислих се-и аз като избирам училище, бих искала да видя оценка на инспектората за училищата, които ме интересуват, ама няма.
 Конкретно-някой прати ли този линк някъде? И да, ноистина не е първият подобен, но като че ли тук възрастовата граница е много занижена, или бъркам Thinking?

# 13
  • Мнения: 91
А мислите ли,че даскалиците или поне класната не знае какво става в междучасието,това поведение на насилника е захранвано с години Thinkingи все ще се намери някое дете,което да сподели какво се случва.

# 14
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
Това нещо е качено минала година. Поне това успях да видя.Просто нямам думи. Но незнам къде може да се сигнализира в момента.

Общи условия

Активация на акаунт