Насилие в училище

  • 8 059
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 854

 Конкретно-някой прати ли този линк някъде? И да, ноистина не е първият подобен, но като че ли тук възрастовата граница е много занижена, или бъркам Thinking?
За сега го пратих само в ДАЗД, с молба да ме насочат къде бих могла да го пратя.

# 16
  • Мнения: 22 507
Клипа е просто отвратителен....нямам думи....но това става ежедневно в цяла България.

Преди няма и седмица бях пуснала тема в Нашите деца....90% от родителите се изказаха, че не ги интересуват другите родители и това как си възпитават децата.
Може би ако пусна това клипче там....изведнъж ще се заинтересуват, защото само след 6г децата отиват в училище....и започват да стават свидетели на подобни неща. А....всичката тази агресия идва основно от родители, неподходящо възпитание, филми, улица, деца и т.н

# 17
  • Мнения: 103
Интересно е и кой го е пуснал в нета този клип и що за психика има той/тя?
Мисля, че това касае и организацията за безопасен интернет, защото и да се дават и гледат такива неща не трябва. - www.safenet.org - не съм сигурна дали е точно така името на сайта, гледах по телевизията и още не съм проверявала. Разбрах че би трябвало да работят съвместно с МВР, така че един сигнал и до там може да помогне.

# 18
  • Мнения: 58
Интересно е и кой го е пуснал в нета този клип и що за психика има той/тя?
Мисля, че това касае и организацията за безопасен интернет, защото и да се дават и гледат такива неща не трябва. - www.safenet.org - не съм сигурна дали е точно така името на сайта, гледах по телевизията и още не съм проверявала. Разбрах че би трябвало да работят съвместно с МВР, така че един сигнал и до там може да помогне.
Peace предпочитам да мога да го гледам - първо да цензурират реалното, после виртуалното... иначе и темата нямаше да я има.

# 19
  • Мнения: 854
Toва не е действащ сайт? Поне на мен ми отваря недействащ домейн.

# 20
  • Мнения: 227
Конкретно-някой прати ли този линк някъде? И да, ноистина не е първият подобен, но като че ли тук възрастовата граница е много занижена, или бъркам Thinking?

Изпратен е в Нова ТВ, Би Ти Ви и Канал 1.
Но няма да навреди да го разпратят повече хора, за по-голяма тежест

# 21
  • Мнения: 2 401
Отвратително! Днес гледах подобни кадри по телевизията..
Изродчето трябва да бъде заключено!
Няма начин даскалиците да не са наясно какво става. Кое е училището?
Да вдигнем врява, момичета, нищо, че е минало време.   

# 22
  • Мнения: 141
Отвратително е!!!Изпращаме си децата на училище и не знаем какво ги очаква там...За съжаление това поведение е вече често срещано...Не зная  горкото дете.

# 23
  • Мнения: 620
Отвратително! Днес гледах подобни кадри по телевизията..
Изродчето трябва да бъде заключено!
Няма начин даскалиците да не са наясно какво става. Кое е училището?
Да вдигнем врява, момичета, нищо, че е минало време.  
Училището е всяко. И даскалиците знаят.
Какво биха могли да направят, освен да го изключат? Предлагайте.
Телевизията може да огласи случая. ДАЗД вероятно няма да съдейства в конкретната ситуация.

Това е ежедневие. Както и да ви звучи. Но когато чувате да се говори, сякаш не е така фрапиращо, както когато видите за какво става дума.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2009, 22:32 от айви

# 24
  • Мнения: 7 162
Гледах клипа днес след обяд.
Останах без дъх...
Знам как бих реагирала ако това се случва пред очите ми.
По-добре този младеж да не ми се мярка...

След това прегледах какво сте писали и реших повече да не влизам в темата.

Цял ден детето, което поемаше ударите ми е пред очите.

Не знам какво може да се предприеме в този момент.
Подкрепям всичко, което ще допринесе за намаляване на агресията в децата.

Сега ще напиша какво бих предприела, ако имах ВЛАСТ.

Бих връчила на младежа една мотика и в ранни зори бих му заповядала да започне да копае една нива.
Ако има нещо за кОпане в училищният двор-чудесно.
И започва да "блъска" по мотиката-тъй както блъскаше с крак главата на момчето, да кОпа-без храна и без вода ден след ден.
След като свърши деня-разговор с психолог или с педагогически съветник-май така му викат.
След това кОпане,кОпане и кОпане.
Трябва да бъде унижен и смазан.

Дали това ще го промени?
Не знам...

# 25
  • Мнения: 58
Дали това ще го промени?
Не знам...
Тъжно, но няма моментно смазване, което да замени редовни внимание, възпитание, наказание, поущрение от родителите... И аз си мислих и замълчах - защото реших, че проблема е таткото - не защото е груьо, а защото е Някой ... т.е. ако се направи нещо срещу такива случки, то ще остане един минимум - случки с гл. "герой" - детето на Някой.

# 26
  • Мнения: 1 217
Сигнализирах и аз където се сетих, дано лекето-побойник гние поне няколко години на тъмно.

# 27
  • Мнения: 854
Благодаря на всички, които се ангажират по някакъв начин с това.
Дано има някакъв резултат.
И аз не знам точно какво мога и искам, и очаквам. Най-малкото  - това ТРЯБВА да се гледа. Точно защото както писаха по-горе - едно е да се говори, друго е да го видиш.
Първо е информираността, после, надявам се - идват и силните и движещи фигури, които се борят, за да помогнат такива неща да се променят.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 564
Горкото дете .за съжаление такива чудесии се случват всеки ден в българското училище.

# 29
  • Мнения: 2 401
Регистрирах се във вбокс и се правя на тийнейджър, с цел да разбера кое е училището, дано клъвне някой.  Пуснете клипа и в други форуми, в които пишете, все някой ще познае мястото на действието.  После ще действаме ние.

Общи условия

Активация на акаунт